Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti + HW klávesnice

Diskuze o HTC Desire Z se systémem Android a vlastní hardwarovou klávesnicí
gwscz
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv lis 04, 2010 21:41
Zařízení: HTC TyTN / HTC Touch Pro / HTC Desire Z

HTC Desire Z: Recenze, postřehy a zkušenosti

Příspěvek od gwscz »

Od prvni chvile co jsem videl fotky HW klavesnice Desire Z, tak mi nebylo jasne jak to HTC myslelo, kdyz vynechali smerova tlacitka (sipky). Mobil s HW klavesnici si prece kupuje nekdo, kdo hodne pise. Ten ale nebude chtit v emailu preskakovat z klavesnice na trackball kdyz bude chtit opravit neco o dva radky vyse. (aspon to beru podle moji zkusenosti :) )

Muze mi nekdo z cerstvych majitelu Z napsat, jak se s tim vyporadal?

No stejne si pro tenhle mobil asi brzo zajdu :)
Kkozi
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv lis 04, 2010 21:06
Zařízení: htc wildfire

HTC Desire Z: Recenze, postřehy a zkušenosti

Příspěvek od Kkozi »

Podle me je to stopro vada. U hd jim nekde zas blbne proximity senzor. Nevim, co tam s tim kluci delali, nakej vozrala jim asi nastavoval vyrobni stroje :-D
Lukas Kosik

HTC Desire Z: Recenze, postřehy a zkušenosti

Příspěvek od Lukas Kosik »

gwscz píše:Od prvni chvile co jsem videl fotky HW klavesnice Desire Z, tak mi nebylo jasne jak to HTC myslelo, kdyz vynechali smerova tlacitka (sipky). Mobil s HW klavesnici si prece kupuje nekdo, kdo hodne pise. Ten ale nebude chtit v emailu preskakovat z klavesnice na trackball kdyz bude chtit opravit neco o dva radky vyse. (aspon to beru podle moji zkusenosti :) )

Muze mi nekdo z cerstvych majitelu Z napsat, jak se s tim vyporadal?
Tak to je pro mě mnohem větší problém než aretace klávesnice. Po pravdě s trackballem není práce příliš komfortní. To, že musím přecházet od klávesnice by mi tolik nevadilo, ale horší je udržet s trackballem kurzor na řádku. Je to poměrně nepřesné a někdy z textového pole vyjedu úplně a dostanu se na nejbližší link. Pak zase musím tapnout do textového pole a pak mohu teprve pokračovat. Navíc při posouvání stačí jen trochu přejet a zmačknu si senzorová tlačítka.
All.Os
smartguru
smartguru
Příspěvky: 529
Registrován: pon led 05, 2009 21:20
Zařízení: Nokia Lumia 920

HTC Desire Z: Recenze, postřehy a zkušenosti

Příspěvek od All.Os »

Byl jsem se na nej dnes podivat a uklidnilo me, ze i kdyz se ten mechanismus chova tak, jak popisuje Lukas Kosik, tak s tim nemam problem. Taky jsem zkusil vypnout flash v prohlizeci, zdal se mi otravny a povedlo se.

Moc me na prvni dojem nepresvedcily materialy, pusobilo to na me trochu lacine, ale nebyl moc prostor si to poradne prohlidnout, prodejna byla plna lidi (coz me prekvapilo :-) ). Pri zkouseni se mi nezdal o moc rychlejsi, nez muj TD2, ale asi si rozdilu vsimnu az pri beznem pouzivani.

Zatim jsem dal rozhodnuty o jeho koupi, ale necham to pod stromecek :)
mist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv lis 19, 2009 13:06
Zařízení: Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

HTC Desire Z: Recenze, postřehy a zkušenosti

Příspěvek od mist »

Take pouzivam trackball pro prejizdeni v textu. Mam pocit, ze na desiru byl rychleji. Nemam problem s tim, ze bych sjel na jinej radek. Spis je to moc pomaly - kdyby v textu fungoval tak 2-3x rychleji, tak budu spokojen.
xxmz
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv říj 01, 2009 14:42
Zařízení: E-TEN X500 WM 6.5

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od xxmz »

Princip vysouvacího mechanismu se jmenuje "paralelogram".
All.Os
smartguru
smartguru
Příspěvky: 529
Registrován: pon led 05, 2009 21:20
Zařízení: Nokia Lumia 920

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od All.Os »

"Dveře Karosy" znějí líp :)
Lukas Kosik

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Lukas Kosik »

A taky si to každý hned představí. Kdybych si paralelogram nevygooglil, nevěděl bych co to je. :)
Ale každopádně zajímavá informace.
Lukas Kosik

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Lukas Kosik »

Telefon upozorňuje blikáním led diody pouze na maily, i když mám v nastavení aktivní oznámení na všechny události - tedy Zmeškané hovory, SMS/MMS, E-mail, Hlasovka, Připomenutí a Připomenutí (mimochodem jaký je mezi nimi rozdíl?)
Zkoušel jsem různá nastavení, restart a nic.
Není na ostatní upozornění delší timeout? Protože 10 min jsem na to opravdu nečekal. Upozornění na mail se rozbliká hned...
Stalo se to taky někomu? Díky.
fibigerg
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát lis 05, 2010 17:21
Zařízení: Sony

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od fibigerg »

Zdravim, zpet k zpusobu vysouvani klavesnice. Neni mozne aby to HTC myslelo takhle. Dnes sem byl v prodejne si telefon ohmatat, jelikoz sem driv byl rozhodnut pro jeho koupi, nyni velmi vaham. Telo telefonu je pevne a solidni. Bohuzel mechanizmus otvirani je velmi volny, clovek ma pocit ze musi telefon drzet za obe poloviny, jinak se rozjizdi (napr. pri fotografovani), a proto nepusobi v ruce moc stabilne. Byl sem dost zklaman.

Dalsi vec, co me opravdu zarazila je, ze hardwarova klavesnice nema slovnik cestiny, a tudiz zadnou opravu pravopisu a predikci. Mate nedko nejake informace zda bude?
Zheiko
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: pát lis 05, 2010 11:24
Zařízení: SGSII Rooted, HTC Desire (PVT1,AMOLED)Redux 1.0.2

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Zheiko »

Mno, ted jsem si na youtube prosel par videi jak je telefon rychlej, a nejak odvazanej z toho nejsem, byl by tu nejakej dobrovolnik, kterej by nam mohl natocit treba jen 5minut dlouhy video kde projde menu, ukaze jak sviznej telefon je pri nacitani webovek, jak reaguje na otaceni, jak vypada email klient... jde mi hlavne o to aby byl rychlej, pouzivam N97 a jsem nestastnej z toho ze nes na ni otevru poznamkovej blok(menu 3vteriny loadtime, aplikace 7vterin loadtime, scroll dolu trhanej, otevreni notepadu 2vteriny, dohromady cca 14-15vterin, kdyz potrebuju rychle neco zapsat, tak driv najdu propisku s blokem) takze by me hooodne zajimalo jak je rychlej, a jestli je treba rychlejsi nez puvodni desire, protoze pokud bude pomalejsi, tak snad radsi obetuju HW klavesnici

dekuji
mist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv lis 19, 2009 13:06
Zařízení: Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od mist »

fibigerg píše:Zdravim, zpet k zpusobu vysouvani klavesnice. Neni mozne aby to HTC myslelo takhle. Dnes sem byl v prodejne si telefon ohmatat, jelikoz sem driv byl rozhodnut pro jeho koupi, nyni velmi vaham. Telo telefonu je pevne a solidni. Bohuzel mechanizmus otvirani je velmi volny, clovek ma pocit ze musi telefon drzet za obe poloviny, jinak se rozjizdi (napr. pri fotografovani), a proto nepusobi v ruce moc stabilne. Byl sem dost zklaman.
Doporucuji si telefon osahat u nejakeho znameho, protoze kousky ktere maji v prodejne na vystaveni jsou vazne velmi volne. Jak uz jsem psal - ja to takle volne zdaleka nemam...

Ad rychlost v menu atd - telefon mi prijde rychly opravdu dost. Nezpozoroval jsem zatim ani jeden zasek. Video bych udelat mohl, ale az bude cas (tzn po vikendu).
Zheiko
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: pát lis 05, 2010 11:24
Zařízení: SGSII Rooted, HTC Desire (PVT1,AMOLED)Redux 1.0.2

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Zheiko »

Ad rychlost v menu atd - telefon mi prijde rychly opravdu dost. Nezpozoroval jsem zatim ani jeden zasek. Video bych udelat mohl, ale az bude cas (tzn po vikendu).
Dekuju, samozrejme to nespecha:) hlavne bych chtel poprosit kdybys mohl spustit nekolik aplikaci najednou, nejlepe nejaky IM zaroven hudbu a zaroven browsdani, samozrejme rychlost jak se da pohybovat po strance(scrollovani), jestli bude se zasekama, nebo naprosto svizne - a to at uz v dobe nacitani, tak i po nacteni.

Dekuju :)
me2d09
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pát říj 16, 2009 11:24
Zařízení: Kaiser, DesireZ, Trophy, Lumia800
Bydliště: Řevnice, Grenoble

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od me2d09 »

Tak už ho mám taky. První dojmy velice dobré, na začátku jsem zadal hesla k asi 7mi službám a mám v telefonu vše co jsem měl v WM kromě úkolů (to budu muset nějak pořešit) a SMS (kupodivu s MS MyPhone se to nesynchronizuje :) )
Vysouvání klávesnice hodnotím hodně dobře, už ani nevnímám že se to zvedá. Rozhodně se mi při psaní ani jednou nazaklapla a bez problémů mi jde psát na qwerty jednou rukou když v druhý mám třeba deštník a někam jdu. Na rozložení kláves si zvykám, šipky mi tam zatim chybí, ale s tím se myslim časem vypořádám. Tlačítko tab je super, využívám moc. Taky kladně hodnotím dvě tlačítka FN a SHIFT na každé straně. Ještě jsem se je nenaučil 100% využívat, ale myslim že to hodně urychlí psaní např. hesel.
Zápory: prozatím nejde napojit přes ActiveSync na hotmail, v HTC to vedou jako bug a snad to co nejdřív to napraví. Jsou toho plná fóra, dá se jednoduše vyřešit externí aplikací.
Tak to jsou krátké zkušenosti z 4 hodin provozu.
Zheiko píše:byl by tu nejakej dobrovolnik, kterej by nam mohl natocit treba jen 5minut dlouhy video
jak se znám tak radši nebudu nic slibovat, ale třeba si v neděli udělám čas a něco sem hodim.
fibigerg
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát lis 05, 2010 17:21
Zařízení: Sony

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od fibigerg »

mist píše:Doporucuji si telefon osahat u nejakeho znameho, protoze kousky ktere maji v prodejne na vystaveni jsou vazne velmi volne. Jak uz jsem psal - ja to takle volne zdaleka nemam...

Ad rychlost v menu atd - telefon mi prijde rychly opravdu dost. Nezpozoroval jsem zatim ani jeden zasek. Video bych udelat mohl, ale az bude cas (tzn po vikendu).
Nikdo znamy ho zatim nema. Ale dekuji moc, trosku jste me uklidnil. Ja si planuji telefon koupit od Vodafonu, az ho bude mit v nabidce, doufam, ze bude, ale hadam ze dostanou jeste uplne jinou varku, tak snad nebudou take volne.

Co se tyce rychlosti myslim, ze je na tom telefon opravdu dobre, alespon pri rychlem porovnani s Desire HD, ktery meli v prodejne hned vedle. V nekterych videich na internetu se zda, ze se prohlizec webu seka, ale to podleme proto, ze tam beha nekolik flash baneru.
Zheiko
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: pát lis 05, 2010 11:24
Zařízení: SGSII Rooted, HTC Desire (PVT1,AMOLED)Redux 1.0.2

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Zheiko »

V nekterych videich na internetu se zda, ze se prohlizec webu seka, ale to podleme proto, ze tam beha nekolik flash baneru.
Mno, u Desire HD behaj ty banery taky a neni to tam tak markantni, a u puvodniho Desiru jakbysmet... No uz jsem videl video kde vytaktovali Desire Z na 1450mhz, tak snad kdyby se to dotaktovalo na ten rovnej 1ghz, tak se to snad srovna...(vim, baterka, nic mi nerikejte, s N97 jsem zvyklej nabijet dvakrat denne, horsi uz to bejt nemuze)
Zheiko
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: pát lis 05, 2010 11:24
Zařízení: SGSII Rooted, HTC Desire (PVT1,AMOLED)Redux 1.0.2

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Zheiko »

tak teda kdyz budete nekdo nahravat to video, prosim ukazte jak to vypada se zapnutym flashem a pak s vypnutym... treba nejakou recenzi z mobilmanie:)
Lukas Kosik

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Lukas Kosik »

Nahoďte odkazy na ta videa na YouTube, ať si na to také můžeme udělat vlastní názor.
Díky.
Lukas Kosik

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Lukas Kosik »

Zheiko píše:tak teda kdyz budete nekdo nahravat to video, prosim ukazte jak to vypada se zapnutym flashem a pak s vypnutym... treba nejakou recenzi z mobilmanie:)
Video třeba natočím později, zatím jsem zkoušel toto:

Plynulost web browseru:
- aktivní flash (na stránce cca 3 banery + youtube video v 360p)
- aktualizace všech default účtu v nejkratších časech.
- na pozadí zároveň spuštěno ICQ, Skype, eBuddy, GO!Chat a přehrávání mp3.
- systém obsahuje řadu nainstalovaných App a aktivních widgetů.
Chování takto zaneřáděného prostředí je překvapivě plynulé. V prohlížeči lze spatřit pomalejší odezvu, ale zpomalení není nijak markantní. Skrolování je i tak poměrně komfortní. Sekání nastává jen prvních pár vteřin, kdy se stránka načítá. Když však projedete stránku až dolu a ona se celá načte do cache, již není rozdíl skoro znát. Hlavní vliv na rychlost má bezesporu aktivní flash. Při jeho vypnutí ani nepoznáte, že na pozadí běží pět aplikací a aktualizuje se několik účtů zároveň.
Když se k tomu dostanu udělám dvě slepá videa a schválně jestli si budete na 100% jistí které je které. :tlem:

Quadrant benchmark - po hard resetu, všechny synchronizace zakázány - kromě Google. Nic neinstalováno - krom Quadrant. Zapnutá Wi-Fi a telefonní modul.
Provedl jsem 20 testů, které dopadly podobně. Průměr z nich je 1595 bodů a nejlepší 1644, což je podle smartphonebenchmarks.com 3.nejlepší výsledek pro nepřetaktovaný přístroj s defaultní verzí OS. Nejlépe pak dopadlo Desire HD, následováno HTC G2. To má pravděpodobně lepší výsledek díky "čistému" Androidu bez HTC Sense.
Mimochodem Samsung Galaxy S skončil až desátý.
Předtím jsem ještě provedl pár testů v týden "starém" systému, se spoustou nainstalovaných app a při nastavené synchronizaci snad úplně všeho a výsledky byly prakticky totožné.

Pak přišel na řadu GLBenchmark
Moje výsledky zatím nejsou vidět, ale jsou:

3D Rendering Quality: Perspective Correction : 100% (Success)
Texture Filter: NEAREST_MIPMAP_LINEAR 1.1 : 5268 kTriangles/s (32.2 Fps)
Texture Filter: NEAREST 1.1 : 5230 kTriangles/s (32.0 Fps)
Texture Filter: LINEAR 1.1 : 5133 kTriangles/s (31.4 Fps)
CPU Performance: Float : 11049
Lights: Parallel x 4 1.1 : 2288 kTriangles/s (14.0 Fps)
Lights: Parallel x 1 1.1 : 2312 kTriangles/s (14.1 Fps)
3D Rendering Quality: Sub Pixel Precision : 98% (Success)
GLBenchmark Pro ES 1.1 GPU Skinning : 747 Frames (14.9 Fps)
Lights: Omni x 1 1.1 : 2276 kTriangles/s (13.9 Fps)
GLBenchmark Pro ES 1.1 CPU Skinning : 1416 Frames (28.3 Fps)
Lights: Ambient x 1 1.1 : 2341 kTriangles/s (14.3 Fps)
3D Rendering Quality: Z-buffer Precision : 50.2% (Fail)
Texture Size: 1024x1024 1.1 : 4728 kTriangles/s (28.9 Fps)
Texture Filter: LINEAR_MIPMAP_LINEAR 1.1 : 5248 kTriangles/s (32.1 Fps)
Texture Size: 128x128 1.1 : 5370 kTriangles/s (32.9 Fps)
Texture Size: 512x512 1.1 : 4971 kTriangles/s (30.4 Fps)
Lights: Parallel x 8 1.1 : 2241 kTriangles/s (13.7 Fps)
GLBenchmark HD ES 1.1 GPU Skinning : 1745 Frames (58.2 Fps)
Triangles: Smooth Shaded + Color 1.1 : 5445 kTriangles/s (33.3 Fps)
Texture Filter: LINEAR_MIPMAP_NEAREST 1.1 : 5290 kTriangles/s (32.4 Fps)
Triangles: Textured 1.1 : 5168 kTriangles/s (31.6 Fps)
3D Rendering Quality: Bilinear Filter : 97% (Success)
Triangles: Textured + Color 1.1 : 4941 kTriangles/s (30.2 Fps)
Texture Size: 64x64 1.1 : 5386 kTriangles/s (33.0 Fps)
GLBenchmark HD ES 1.1 CPU Skinning : 1743 Frames (58.1 Fps)
CPU Performance: Integer : 16447
Texture Filter: NEAREST_MIPMAP_NEAREST 1.1 : 5386 kTriangles/s (32.9 Fps)
Triangles: Flat Shaded + Color 1.1 : 5341 kTriangles/s (32.7 Fps)
Fill Rate: Multi-Textured 1.1 : 202497 kTexels/s (8.2 Fps)
Texture Size: 256x256 1.1 : 5161 kTriangles/s (31.6 Fps)
Lights: Spot x 1 1.1 : 2260 kTriangles/s (13.8 Fps)
Swapbuffer speed : 585 (58.5 Fps)
3D Rendering Quality: Trilinear Filter : 97% (Success)
Lights: Parallel x 2 1.1 : 2315 kTriangles/s (14.2 Fps)
Fill Rate: Single-textured 1.1 : 203548 kTexels/s (16.6 Fps)

Nejdůležitější hodnoty pro CPU jsou červeně a pro GPU zeleně.
Můžete porovnat se Samsungem, který tentokrát dopadl lépe, než Vision. A také s Desire HD a Desire.

Závěr si z toho raději udělejte každý sám.
Zajímavé ale je např. CPU Performance u Desire, které je jak ve Float, tak v Integer vždy rychlejší než ostatní HTC a ve Float dokonce nejrychlejší ze všech. Samsung vládne v Pro ES 1.1 Skinningu, ale naopak v HD ES 1.1 ztrácí.

Teď právě testuji přehrávání videa a porovnávám s HTC Touch Pro, Acer M900 a HTC G1 Dream a nepřímo s Desire s AMOLED a SLCD displejem.
- mp4, upravené na 320x480p pro starší verze iPhone a iPod Touch (kdyby vás to zajímalo, tak je to dexter s05e05) :)
- jas na 56%, airplane mode, bez zvuku a náročných procesů na pozadí
- v Androidech přehráváno v Meridianu, jinak v TCPMP, fullscreen
- ve všech přístrojích kromě G1 jsou nové baterie, max několik měsíců staré

- Touch Pro se odporoučelo po 4:22 hod (OS WP 6.5)
- M900, kde byl navíc zapnutý telefonní modul po 4:20 (OS WM6.1 Lite)
- Engadget SLCD Desire vydrželo hrát cca 5 hodin.
- Engadget AMOLED Desire bylo po 5 hodinách na 30%
- Desire Z je po 4:20 hodinách na 38%.
- G1 4:15 hod.

Desire Z tak tedy pouze dohání AMOLED Desire a žádný zázrak se pravděpodobně zase nekoná a můj předešlý optimizmus byl asi opravdu jen subjektivní. :(
Uvidíme za pár hodin... :arrow:

Desire Z tedy vydrželo přehrávat zmiňované video 7:02 hod.
Je to podle vás hodně, nebo málo? Jaké máte zkušenosti vy?

-- doplnění předchozího příspěvku (ned lis 07, 2010 19:49) --

Ještě jsem zapomněl dodat, že v testu Plynulosti web browseru po návratu na Home, bylo vždy Sense dole a muselo znovu naloadovat. Zřejmě málo paměti. Po soft resetu a opakování testu ale již Sense nepadalo.

-- doplnění předchozího příspěvku (ned lis 07, 2010 21:47) --

Podrobná recenze na www.phonearena.com, která vyzdvihuje výkonnost nového Snapdragonu, cloud služby v novém HTC Sense a offline navigaci a naopak kritizuje rozložení tlačítek hardwarové klávesnice a špatnou hlasitost reproduktoru a sluchátek.

-- doplnění předchozího příspěvku (pon lis 08, 2010 7:27) --

Za stejných podmínek jako při testu Plynulosti web browseru spuštěna hra N.O.V.A.
V plynulosti hraní nespatřuji žádný rozdíl. Vše je bez jediného záseku i když na pozadí hraje hudba z playeru a jsou spuštěné všechny zmiňované aplikace!

Aby to bylo založeno na exaktních číslech, provedl jsem ještě za stejných podmínek jako při testu Plynulosti web browseru (prohlížeč byl samozřejmě vypnutý) 8x benchmark Quadrant. Průměr z nich je rovných 1500 bodů, což je na smartphonebenchmarks.com pořád 4. nejlepší výsledek nepřetaktovaného přístroje. Takto zatížený stroj tedy dokázalo předběhnout pouze nezatížené DHD, G2 a Desire Z. Všechna ostatní konkurence je až za tímto výsledkem.
Zheiko
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: pát lis 05, 2010 11:24
Zařízení: SGSII Rooted, HTC Desire (PVT1,AMOLED)Redux 1.0.2

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Zheiko »

Parada, fakt vycerpavajici dojmy, jinak uz teda videa delat nemusite, v ty recenzi to bylo vcelku vycerpavajici, je teda fakt ze v tom prohlizeci moc casu nestravil, ale myslim ze jsem si uz udelal svuj obrazek, a myslim ze do nej pujdu... z N97 si jedine pomuzu, horsi uz to bejt snad nemuze:D ted mi jeste nekdo pozicajte 550euro:)
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire Z“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů