HTC Fast Boot: Ukázka rychlého startu na Desire Z

Diskuze o HTC Desire Z se systémem Android a vlastní hardwarovou klávesnicí
Zivan
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát říj 12, 2007 8:55

HTC Fast Boot: Ukázka rychlého startu na Desire Z

Příspěvek od Zivan »

Me se v noci automaticky vypinaji zvuky, 2x tydne se dela zaloha telefonu na SDHC kartu a po zaloze se telefon restartuje a po najeti zase uspi.
Honza Bouma
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: ned kvě 18, 2008 10:49
Zařízení: SE Xperia X10
Kontaktovat uživatele:

HTC Fast Boot: Ukázka rychlého startu na Desire Z

Příspěvek od Honza Bouma »

Já teda svoji SE X10 na noc taky vypínám, jsem na to tak nějak navyklej..ušetřím baterku a navíc X10 mi po očištění od zbytečných aplikací startuje dostatečně rychle.. A na buzení mám hodinky :-D
AtoM.
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: čtv kvě 28, 2009 15:11
Zařízení: Samsung Galaxy S II

HTC Fast Boot: Ukázka rychlého startu na Desire Z

Příspěvek od AtoM. »

Zajímala by mě spotřeba ve "vypnutém" stavu. Asi to bude zanedbatelný, ale ta ramka si přece musí něco brát.
Miroslav Havlíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 203
Registrován: stř pro 24, 2008 16:26
Zařízení: Nokia Lumia 1020

HTC Fast Boot: Ukázka rychlého startu na Desire Z

Příspěvek od Miroslav Havlíček »

Vypínám jen když si o to WM 6,1 řekne, tzn. cca. 2x týdně, ale v noci mám zapnuto.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

HTC Fast Boot: Ukázka rychlého startu na Desire Z

Příspěvek od bkf1 »

h00ked píše:BTW ktere pochody systemu se nedaji ovlivnit? :D
Mno treba jakym zpusobem naklada s pameti a nekterymi procesy... pravda hodne jsou na vine konkretni doinstalovane programy, ale kdyz neni alternativa, tak je clovek donucen pouzivat konkretni program...
h00ked píše:daji se honit pod Linux napr. Microsoft office, Adobe creative suite make ozkousene..
Rozhodne jsem nemyslel tyhlety klasiky :o) Ale napr. ruzne specialni programky nejen z oblasti mobilnich OS (flashovani, ROM hacking/cooking apod.)...
Ospen píše:to bfk, je vidět že se musíš ještě hodně učit :-D
Ohledne Linuxu? mno to jo, bohuzel jsem za ta leta nemel moc casu na tento stale skvelejsi OS... Co se tyce ostatnich veci se spise maji ostatni co ucit ode me :o) Samozrejme nemuzu vedet uplne vsechno, to ani najde, ale rad se priucim ;o)
AtoM. píše:Zajímala by mě spotřeba ve "vypnutém" stavu. Asi to bude zanedbatelný, ale ta ramka si přece musí něco brát.
Myslis v "litacim" rezimu?
Caddy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 75
Registrován: ned bře 09, 2008 2:07
Zařízení: Motorola Moto G, HTC Desire Z
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

HTC Fast Boot: Ukázka rychlého startu na Desire Z

Příspěvek od Caddy »

telefon nikdy nevypinam, ale sem tam je treba restart (nebo treba u nekterych vytahnou pametovku ci simku, kdyz je pod baterkou), a to je pak otravne....
sie65
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: sob lis 10, 2007 14:38
Zařízení: Samsung Galaxy Spica&Nokia E51
Kontaktovat uživatele:

HTC Fast Boot: Ukázka rychlého startu na Desire Z

Příspěvek od sie65 »

vypínam iba ak Wi-Fi a GPS, kedže pri posteli polohu nepotrebujem a Wi-Fi na noc vypínam
Skijumper
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: čtv srp 02, 2007 9:48
Zařízení: BlackBerry 8520
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

HTC Fast Boot: Ukázka rychlého startu na Desire Z

Příspěvek od Skijumper »

Já bych to neocenil. Když jsem jel na WM, používal jsem jen vypnutí všech komunikačních modulů + spánek stiskem power tlačítka. Optimální, spotřeba malá, nikdo neruší. Není důvod vypínat, ráno dva kliky a jsem zase online, jen tak do měsíce zdravotní většinou nějak vynucený restart.

U Symbian OS a dalších telefonů kde to šlo, jsem používal režim offline/letadlo.

U BlackBerry které teď vlastním používám jen zamčené klávesy s vypnutými komunikacemi a nebo funkci vypnout, která funguje podobně jako u WM tlačítko spánku, telefon si všechno pamatuje jenom se přestane napájet komunikační část a podle všeho i více částí.

... Nehledě na to že v základní koncepci BlackBerry a Windows-Mobile ani vypnout vůbec nejde, u BlackBerry teda nevím ale troufám si tvrdit že je dost možné že jiné modely půjdou a u WM jde jen o aplikace třetích stran (E-Ten, QTEK, HTC) vytvořené k vypínání. Přijde mi to zbytečný, systémy jsou dneska na dobré úrovni a restartovat mně obtěžuje. Pak se dostávám k jedné z mála nevýhod co mi na BlackBerry vadí, a to že po instalaci aplikace je potřeba udělat restart jinak se nenačtou nebo neodinstalují...
Uživatelský avatar
Dany0
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: ned čer 20, 2010 13:34
Zařízení: HTC Desire

HTC Fast Boot: Ukázka rychlého startu na Desire Z

Příspěvek od Dany0 »

Já jsem tady asi jedinej kdo si ho přes noc vypíná a přes den si dává letadlo, co?
h00ked
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: čtv črc 29, 2010 14:16
Zařízení: Samsung nexus S
Kontaktovat uživatele:

HTC Fast Boot: Ukázka rychlého startu na Desire Z

Příspěvek od h00ked »

bfk1 píše: Rozhodne jsem nemyslel tyhlety klasiky :o) Ale napr. ruzne specialni programky nejen z oblasti mobilnich OS (flashovani, ROM hacking/cooking apod.)...
No tak zrovna flashovani, ROM hacking/cooking je pod *NIXovým systémem imho o dost jednodušší, přeci jen svůj svému :) já nikdy win na flash/root telefonu nepotřeboval, pravda, jednou sem použil OSX :)

a už tu nebudu spamovat :D
Skijumper
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: čtv srp 02, 2007 9:48
Zařízení: BlackBerry 8520
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

HTC Fast Boot: Ukázka rychlého startu na Desire Z

Příspěvek od Skijumper »

2Dany0: Protože není důvod ho vypínat :).
Chybí mi obecně podstata toho, proč mám nějaký telefon vůbec vypínat. Každý správný systém má mít něco ala Garbage Collector který pravidelně uklízí systém a stará se o to aby to prostě mělo reakce a funkčnost dobrou. Vypnutí má podle mně smysl jen pokud jsem nainstaloval aplikaci která se jinak se svojí existecí nesmíří, instalace firmwaru a další výjimečnosti. Jinak telefon používá zlomek proudu k udržení času, RAM a pár detailů po vypnutí vysílacích obvodů. Pokud se s tím telefon nesmíří a musí se restartovat častěji, tak jde buď o blbou vlastnost OS která by se stávat prostě neměla v dnešní době, a nebo má systém někde chybu proč k tomu dochází což má zase pro změnu po reportu chyb řešit výrobce.

Dnešní telefony jsou podle mně stavěné na akci 24h denně online. Pro BlackBerry to platí trojnásob. Já nechci akorát být online v noci, je to moje úchylka že nesnáším při spaní cokoliv co bliká, cvaká, lupe, intenzivně svítí a tak dále. Jedinné co u mně v pokoji v noci není natvrdo vypnuté je pak telefon kterej aspoň spí a maximálně se nabíjí "bříškem dolů" aby neblikal a nesvítil :-D. Prostě mně to znervozňuje.
piroman
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: sob srp 07, 2010 10:09
Zařízení: HTC Desire

HTC Fast Boot: Ukázka rychlého startu na Desire Z

Příspěvek od piroman »

Nevypínám kvůli budíku, ale dám si tichej profil a vypnu net. :)
frouzman
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pát lis 10, 2006 13:39
Zařízení: Nokia E50,Samsung Galaxy Spica GT-I5700,8 GB SDHC

HTC Fast Boot: Ukázka rychlého startu na Desire Z

Příspěvek od frouzman »

Na Samsungu GT-I5700 vypínám zvuk a vypnu mobilní síť.Buďík má vlastní nastavení zvuku takže zvoní i při tichém módu.Nokii E50 dám do offline módu.
examiner
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte zář 21, 2010 20:37
Zařízení: Sony Ericsson Satio

HTC Fast Boot: Ukázka rychlého startu na Desire Z

Příspěvek od examiner »

Já telefon nevypínám, nikdy, dokonce ani zvonění - SMSka mě nevzbudí a když je to důležitý, tak to zase rád vím..;-)

Nicméně mi to přijde jako skvělý nápad pro šetření energie - s tím vždycky marně bojuju, ale když se telefon umí hibernovat jako notebook (i když se spíš jedná o režim spánku), tak si takhle můžu slušně ušetřit baterku...

Jeden z těchhle telefonů bude tak jako tak můj...;-)
lordmystic
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pát zář 21, 2007 9:08
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Strakonice, ČR
Kontaktovat uživatele:

HTC Fast Boot: Ukázka rychlého startu na Desire Z

Příspěvek od lordmystic »

no při vypnutí a zapnutí se telefon "vyčistil" u této "hibernace" to tak asi nebude, aby tohle nevadilo...
Stepik
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: stř zář 01, 2010 14:05
Zařízení: HTC Desire

HTC Fast Boot: Ukázka rychlého startu na Desire Z

Příspěvek od Stepik »

Honza Bouma píše:Já teda svoji SE X10 na noc taky vypínám, jsem na to tak nějak navyklej..ušetřím baterku a navíc X10 mi po očištění od zbytečných aplikací startuje dostatečně rychle.. A na buzení mám hodinky :-D
mě teda přes noc, za letu, sežere 2 % baterky...má cenu ho kvůli tomu vypínat? imho ne :)
Honza Bouma
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: ned kvě 18, 2008 10:49
Zařízení: SE Xperia X10
Kontaktovat uživatele:

HTC Fast Boot: Ukázka rychlého startu na Desire Z

Příspěvek od Honza Bouma »

Pro mě jsou i 2% dobrý..takže ano :-)
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

HTC Fast Boot: Ukázka rychlého startu na Desire Z

Příspěvek od Tomáš Kubec »

startem z vypnutého stavu se vybije víc než za celou noc v letovém režimu
Stepik
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: stř zář 01, 2010 14:05
Zařízení: HTC Desire

HTC Fast Boot: Ukázka rychlého startu na Desire Z

Příspěvek od Stepik »

no, taky si myslim :)))
je to jak "stop&start" u aut, taky se vyplácí až při čase +20 sekund
Skijumper
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: čtv srp 02, 2007 9:48
Zařízení: BlackBerry 8520
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

HTC Fast Boot: Ukázka rychlého startu na Desire Z

Příspěvek od Skijumper »

No mně 2% baterie moc dobrý argument nepřijde, stejně jako ekologie a další nesmysly. Můj názor je že telefon kterej za 6 - 10 hodin spánku budu zase spouštět nemá smysl vypínat. Jednak chci být po probuzení stiskem jednoho tlačítka online, jak RSS, tak maily a další obsah chci mít okamžitě staženej abych v metru nemusel nic řešit a jenom "konzumoval", jednak nevím kdo mně ráno bude potřebovat, kolikrát ještě potřebuju po probuzení vyřídit nějaký telefonát a navíc chci mít okamžitě načtené taky aplikace. Když je večer baterie pod 30%, prostě jde do nabíječky aby se nevypnul přes noc, ekologie neekologie, chci být přes den zase online bez nějakého řešení napájení.

Zatím každý OS který jsem měl se choval jako auto. Jinými slovy bylo potřeba ho trošku ohřát, prokrvit a pak běžel bezvadně. Například WM po startu a po klepnutí do nastavení čeká asi 5s než se otevře, když se systém trošku prokrví proklikáním všech nastavení a programů co jsou k dispozici a následné uzavření, má pak takřka okamžité reakce a je škoda ho zase vypínat, nastudeno a znovu prohřívat proklepáváním všeho kvůli bezvadnému chodu. Všechny databáze se pak pěkně zavedou, všechny knihovny ponačítají a na nic hlavně pak nečekám.
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire Z“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů