Stránka 1 z 1

Nastavení pošty exchange

Napsal: čtv črc 26, 2012 6:10
od Lestr
Zdravím a mám dotaz.

Firemní email máme nově Exchange a chtěl jsem si email přesměřovat do DHD.
Abych pravdu řekl tak jsem vyzkoušel snad všechno možný nastavení,ale ztrácím se co přesně zadat do požadovaných polí...
Mohl by mi někdo napsat v jakém tvaru by měla být okénka vyplněná ?

Po vyplnění / věřím že správném / mi totiž vyskočí po chvíli hláška že nedošlo ke spojení ...
To samé když chci nastavit vzdálený přístup na seznam email. Také vypíši všechno dle přesných pokynů a stejná hláška. Nemusí se v DHD zapnout nějaký přístup nebo něco takového? ..
Za každou radu díky

Obrázek

NASTAVENÍ POŠTY EXCHANGE

Napsal: čtv črc 26, 2012 6:59
od Vacclaf
Laicky bych řekl, že toto nastavení bys měl najít přímo v nastavení ve svém emajlu na tomto serveru. Připoj se k emajlu přes PC a najeď do nastavení a hledej tam. U seznam.cz to tak je, tak snad to bude i u tvého. Pokud jiní neporadí, skus podporu. :wink:

Re: NASTAVENÍ POŠTY EXCHANGE

Napsal: čtv črc 26, 2012 7:40
od Jumbo78
Kontaktuj vašeho admina, ať ti poskytne údaje pro nastavení ;) Nejjednodušší cesta...

Re: NASTAVENÍ POŠTY EXCHANGE

Napsal: čtv črc 26, 2012 13:48
od majkl22
Vyplň vše dle obrázku, který si dal do prvního postu, kromě domény ... tu nech prázdnou. Uživatelské jméno je obvykle stejné jako e-mail. Server ti bude muset říct admin (pokud ho nevíš). Tak to mám nastavené já a funguje mi to perfektně :-)

Nastavení pošty exchange

Napsal: čtv črc 26, 2012 15:00
od herm
Nejdřív ze všeho bych se přesvědčil u správce, jestli je skutečně tenhle přístup aktivní (Exchange vypublikovaný přes firewall se službou ActiveSync). Pak bych si ještě ověřil, jestli je takto vypublikovaná služba dosažitelná přes tu WiFi, kam jsi připojenej. Pak se to skutečně vyplní podle toho co je tam požadováno. E-mail adresa, username (a password) je jméno uživatele do Windows domény, jméno domény je jméno té Windows domény (tyhle údaje určitě používáš při přihlašování do firemní sítě na PCčku). Adresa serveru musí být DNS jméno toho vypublikovaného Exchange na Internetu (tedy třeba mail.tvojefirma.cz). Rovněž pak u správce nutno ověřit, jestli je tenhle typ přístupu povolen pro tvůj mailbox.

EDIT: vzhledem k tomu, že zmiňuješ nefunkční konfiguraci i se seznamem, tak bych se zaměřil na tu WiFi, jestli je přes ní plnej přístup na net. Třeba je to povolený jenom do interní sítě a nejsou povolený přístupy na různý porty venkovních služeb.

Nastavení pošty exchange

Napsal: čtv črc 26, 2012 15:57
od Vacclaf
oups, nevšiml jsem si, že máš stejný problém i se seznam.cz. U seznam.cz se připojíš tak, že ho nastavíš jako imap a né pop3.
Nezabezpečená verze

Adresa IMAP serveru je: imap.seznam.cz
Port IMAP serveru je: 143

Zabezpečená verze SSL

Adresa IMAP serveru je: imap.seznam.cz
Port IMAP serveru je: 993
ale ještě v xxx@seznam.cz, v Nastavení/pokročilé nastavení, si zapni IMAP přístup - Zapnuto

Pak ti seznam pojede. ;-)

Nastavení pošty exchange

Napsal: čtv dub 17, 2014 6:44
od hamoun
omyl, omlouvam se ...