baterie 1800mAh

Téma věnované výkonnému komunikátoru HTC Desire HD se systémem Android
georgios13
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pát dub 22, 2011 14:49
Zařízení: HTC Desire

baterie 1800mAh

Příspěvek od georgios13 »

Mám s baterií zvláštní zkušenosti. Nejdřív to začalo, když se mi baterie podařila nabít na 101% :-) Baterka mi vydrží přibližně stejně jako originální, ale telefon zajímavě ukazuje její stav. Např. začnu volat, mám 80%, po telefonátu mám 74% a během 5ti minut se vrátí na 77%. Originální baterka ukazovala stav přesně, nekolísala. Během dne surfuju okolo hodiny na netu a občas se mi stává, že baterku musím nabíjet už během dne.

Uvidím, jestli se baterka umoudří, ale každopádně žádný div to není, abych vydržel celý den, musím stejně jako s tou originální vypínat připojení k síti, GPS samozřejmě, přepínat 2G/3G. Doufal jsem, že s 1800mAh telefon vydrží přes 1 den, ale s mým užíváním telefonu (multimediální zařízení) to prostě možný není. Brácha má Samsung Galaxy S a po jeho referencích dost vážně začínám přemýšlet o tomto telefonu. Sice se mi Desire líbí víc, ale baterie je prostě základ...

Když to shrnu, doufal jsem, že (podle příspěvků některých lidí ve foru) baterie vyřeší podle mě "jediný" problém HTC Desire - výdrž baterie, nicméně dle mé dosavadní zkušenosti se téměř nic nezměnilo a pětikilo v pr...
Lordzata
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: ned črc 12, 2009 11:32
Zařízení: HTC Desire HD 32GB Kingston

baterie 1800mAh

Příspěvek od Lordzata »

Starbuck: no zdálo se mi to malo, matematicky to vychází na 3 dny a realita je jina, vydržel cca 2 dny tak nevim no ale tak treba se jeste nejak naformatuje prece jenom bylo to první nabití i kdyz by to asi už melo být naformatovaný tak nevim no

georgios13: souhlasím s tebou taky sem byl nadsenej kdyz mi domu přisla 1800mAh ale ted zadna slava, vydrží 2 dny ale jako nic sem na něm nedelal takze veřím ze při zatížení ten den, takze zadnej posun oproti originalu .....jak píšeš pětistovka někde no
Starbuck
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 297
Registrován: úte pro 09, 2008 18:52
Zařízení: HTC Desire HD, SG Note

baterie 1800mAh

Příspěvek od Starbuck »

No já jsem říkal, že je to jenom matematika a vycházel jsem z tvých údajů :tlem:

Nechci tato baterie chránit ani hanit. Buď má na to každý jiný názor, nebo ja každá baterie jiná, co by samozřejmě bylo horší.
RUM43
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: pát kvě 06, 2011 17:10
Zařízení: Samsung Galaxy SII

baterie 1800mAh

Příspěvek od RUM43 »

Zdravím, chci se zeptat, bude tato baterie - http://cgi.ebay.com/1800MAH-high-batter ... 6274248230" onclick="window.open(this.href);return false; dobrá do HTC Desire HD? Vím, že se to tu řeší, ale po přečtení celého topicu pořád váhám, když někdo píše, že je to posun, druhý zase ne. Nechci koupit nějaký šmejd, co nic nevydrží.
Předem děkuji za užitečné rady.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

baterie 1800mAh

Příspěvek od mike-biker »

Můj osobní názor - ne zkušenost, je ta: Kdyby byla možnost vyrobit baterii 1.800mAh, která vydrží o těch 30% víc, už dávno by ji HTC nabídlo. Podle mě bylo dobré zkusit souběžně obě baterie se stejným zatížením...
Lordzata
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: ned črc 12, 2009 11:32
Zařízení: HTC Desire HD 32GB Kingston

baterie 1800mAh

Příspěvek od Lordzata »

no asi takhle už jí mam doma asi týden možná víc, zezacatku sem byl nadšenej jo je to prece jenom 1800mAh, ale realita je jiná, neříkám ze je spatna ale ten rozdíl oproti originálu (cca 1250mAh) je opravdu minimální. Telefon používám normalne psaní volaní, obcas internet, kdyz je cas na chvilku nejaká hra a v pohode vydržím jeden den, ALE to je vse vecer nebo nejpozdeji ráno musím nabít na další den. jediná výhoda je ze se nabíjí opravdu ale opravdu hodne rychle.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

baterie 1800mAh

Příspěvek od mike-biker »

Ona taky hodně rychle asi půjde ke kytkám. Já mám zkušenost s baterkami z Číny - chovají se divně, nelze se spolehnout na ukazatel stavu. A rozohodně nevydrží několik let, což ovšem dnes nemusí nikoho trápit. :grin:
Lordzata
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: ned črc 12, 2009 11:32
Zařízení: HTC Desire HD 32GB Kingston

baterie 1800mAh

Příspěvek od Lordzata »

to ne no :-D ale s originální baterkou sem vydržel 2 dny (kdyz sem jí teda fakt šetřil) počítal sem ze s novou bych mohl teoreticky dosahnout možná i na 3 dny. a ani omylem, nekdy se mi zdá ze je horší než originál, nwm asi je to na posouzení
PS: jeste ze stála jen pětikilo
Uživatelský avatar
eLPeCKo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: pát led 07, 2011 23:33
Zařízení: Samsung Galaxy SIII

baterie 1800mAh

Příspěvek od eLPeCKo »

Já ji koupil za 150, ale je to nepoužitelné.
Na XDA se o tom taky hodně psalo a borci tam taky dělali nějaké testy a vydrží to méně než originál.
Tadle baterka je dobrá tak akorát jako náhradní, někde na cestách kdy dojde šťáva ;)

BTW ne za těch 150 ji nemám z ebaye.
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

baterie 1800mAh

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Ono to je opravdu u každého trochu jinak, každej používá zařízení trochu jinak. Na mém DHD a při mém používání přidá cca 10 hodin. Je to přesně to, že mi v pohodě vydrží DHD jeden den a nemám s tím problém. Den mi originální baterka nevydržela. Jde o to, že každá baterie může mít jinou křivku vybíjení. Jedna vydrží déle při malém používání a druhá při malém vydrží také stejně (třeba ty dva dny), ale při větším vydrží ten den což ta první zase ne. Posoudit 100%ně baterku je vždy trochu problém. Už aby se konečně začala používat nějaká nová technologie u baterií. Baterie jsou bohužel největší problém dnešních zařízení. Minimum by měl být v každým případě den při maximálním využití zařízení, jinak pak zařízení ztrácí hodně smysl :-(
Lordzata
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: ned črc 12, 2009 11:32
Zařízení: HTC Desire HD 32GB Kingston

baterie 1800mAh

Příspěvek od Lordzata »

No myslim ze i ten den je malo. Ale v dnesni dobe chcou vsichni jen vic MHz, vic ramek a co nejtensi telo. Komu bu uskodilo misto 10mm treba 15mm a baterka placnu 4 dny. Myslim ze by to byli mnohem lepsi. Ale co treba se to nekdy donese i k vyrobci :-)
sethxp
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pát led 07, 2011 15:24
Zařízení: JTAG

baterie 1800mAh

Příspěvek od sethxp »

Bez zmeny chemie neni mozne do stejne velke baterie nacpat vetsi kapacitu takze jsou to pekne pohadky od cinanu kteri si tam muzou klidne napsat 3000mah, realita se ukaze teprv na testru baterii po vytisteni protokolu realne kapacity.
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

baterie 1800mAh

Příspěvek od Tomáš Kubec »

přesně tak testr baterií používáme a jasně vyšší kapacitu u těcto baterií prokazuje
georgios13
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pát dub 22, 2011 14:49
Zařízení: HTC Desire

baterie 1800mAh

Příspěvek od georgios13 »

Tak problém jsem vyřešil nakonec tak, že jsem prodal svůj Desire a koupil Samsung Galaxy S. Výhody a nevýhody nechci vůbec řešit, ale výdrž baterie je neuvěřitelná! Předtím: WifiHotspot (pro notebook), několik hovorů, sms, telefon v podstatě za pár hodin dead. Galaxy při tomhle vytížení (dle mé praxe) vydrží vždycky den, což je potěšující.

Vím, že se to do tohoto fora moc nehodi, ale je to způsob, jakým jsme já řešil problém HTC Desire s baterkou - tenhle problém se řešit nedá, baterie je největší slabinou tohoto zařízení! Vyhodil jsem pětikilo a rozdíl téměř nulový. Baterie byla nestálá, ukazovala hovadiny a výdrž téměř shodná s origo. Proto tak jako tak doporučuju buď originální, nebo (v případě Desire) batoh, kterej je ale hrozně hnusnej :tlem:
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

baterie 1800mAh

Příspěvek od Tomáš Kubec »

JJ i to je řešení :-) Samsung je v tomto bez konkurence.
risa1978
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: ned bře 20, 2011 9:10
Zařízení: Galaxy Note
Bydliště: kolem Brna

baterie 1800mAh

Příspěvek od risa1978 »

Nemohu nereagovat,
za 1: co se týče baterie, mám originál, využívám poměrně dost, hlavně navigace, synchronizace email každých 15 minut, doma mě ho sebere syn a hraje hry, výdrž cca 2 dny, DHD mám teprve týden a půl

za2: od Samsungu Galaxy S sem právě k DHD utekl, a upřímě byl to skvělej krok. pokud si to ještě můžeš rozmyslet tak se SGS vyhni. namátkou jen pár věcí.
- lagování telefonu i po hard restartu s žádnými nainstalovanými aplikacemi
- párování bluetooth s handsfree v autě nebo stereo headsetem katastrofa, vypadávání spojení, kvalita zvuku v stereoheadsetu tragédie,
- po připojení v autě na nabíječku a spuštění navigace po cca 15 minutách nápis že baterie je príliš horká a nabíjení zastaveno
- běda jak do navigace ještě někdo zavolal, pak se SGS seklo a cca 5 minut nereagovalo
- to vše se mirně, ale ne uplně zlepšilo nahráním custom rom, pak ale zase problem se sim toolkit a tím bankou
- vyjádření servisu při reklamování výše uvedených závad: chování přístroje je v normě a reklamace se zamítá

Vím že to není uplně k tématu. je sem chtěl varovat.
Jinak s DHD zatím naprostá spokojenost a baterie drží taky vís než SGS, skutečně 2 dny, asi se muj kus povedl
janiss
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 268
Registrován: ned úno 14, 2010 0:34
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Kontaktovat uživatele:

baterie 1800mAh

Příspěvek od janiss »

Risa smejem sa ale uplne s tebou suhlasim mal htc desire a ten som vymenil za sgs koli super amoledu velmi sa mi to pacilo co vsak casom hned opadlo presaturovane farby strasne rozrastrovany display no fuj v tej dobe som sa hned nevedel dockat kym vyjde dhd pretoze uz bol predstaveny.Sgs je asi najhorsi fon aky som mal lagoval neskutocne co dhd nerobi vobec no proste podla mna nepouzitelny fon ani pisat sa na nom koli tomu lagovanih nedalo tak som bol rad ze dhd sa rychlo dostalo na trh a sgs som hned predal.No asi pred mesiacom sme kocke kupili sgs lebo sa jej velmi pacil v bielej farbe tak cert ho ber myslel som ze sa to uz zmenilo ze samsung vydal nejake updaty a uz je tam predsa android 2.2 tak som myalel ze uz nebude lagovat a tak sme ho kupili ale ono to laguje este viac :D kocka nieje moc narocna tak jej to staci.Ide jej o design hlavne a sgs je celkom pekny fon zvlast v bielej farbe ale konstrukcia za 5 korun.Ale s tpu bateriou by aom nesuhlasil podla mna sgs malo o dost lepsiu vydrz ako dhd ale to moje co som mal pred pol rokom ale teraz sa kocka stazuje na nizku vydrz tak asi chlapici od samsungu pokaslali aj do vydrze baterie to neviem Len este jedna vec je ze sa chistam kupit samsung galaxey tab 10.1 lebo vyzera dost dobre narozdiel od xoom co som chcel povodne tak len dufam ze ten tab nebude na tom podobne ako sgs lebo to budem velmi sklamany.Tolko moj off topic prepacte.
bj30
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: ned pro 19, 2010 13:34
Zařízení: SGS3 + BBB9000

baterie 1800mAh

Příspěvek od bj30 »

Baterii z MnShopu můžu skutečně jen a jen doporučit. Reálně přidá cca 30% výdrže. Tzn, nebudete se bát, že vám DHD do večera nevydrží.
Uživatelský avatar
by PeITeeR
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: pát pro 04, 2009 15:28
Zařízení: DesireS
Kontaktovat uživatele:

baterie 1800mAh

Příspěvek od by PeITeeR »

Cus ,tak se obracim na uzivatele s touto baterii.Zajima me nazor a zkusenosti po dlouhodobem pouzivani.Diky.
Vacclaf
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv pro 09, 2010 15:44
Zařízení: HTC DHD

baterie 1800mAh

Příspěvek od Vacclaf »

Já mám Andida 1800mAh obědnanou z Hongkongu. V provozu ji mám asi 3-4měsíce. Oproti origo baterii s origo ROM výdrž vyšší o pár hodin (8-20). S instalovanou ROM ARHD 6.1.3 výdrž vyšší o 10-25hodin. Já jsem s ní spokojený a přestože mě vyšla na asi 176Kč, na origo baterii jsem už zapomněl(ale pořád ji mám-co gdyby...).
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire HD“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů