Z telefonu je horká cihla, co s tím?

Téma věnované výkonnému komunikátoru HTC Desire HD se systémem Android
Odpovědět
Uživatelský avatar
honefr
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: pát lis 21, 2008 16:47
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Praha 8

Z telefonu je horká cihla, co s tím?

Příspěvek od honefr »

Dobrý den, asi už týden jsem zpozoroval vyšší spotřebu baterie aniž bych něco zásadně měnil, dnes ale když mě začala pálet noha od kapsy ve které byl můj HTC Desire HD jsem se lek. Telefon byl naprosto VAŘÍCÍ tak že skoro pálely prsty když jsem ho uchopil, rychle jsem vyrval baterku a za chvilku udělám obnovu do továrního nastavení ale co se tu chci zeptat je:

Myslíte že tohle by mohl způsobit ňáký sofware (aplikace) a nebo je to nemožné, a byl tam 100% ňáký zkrat a je to na reklamaci.

P.S.: S telefonem jsem nic nedělal jako ROM atd., nemám ani ROOT
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Z telefonu je horká cyhla

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Pokud nepřeháníš to jak jsi vyjádřil množství tepla přeneseného na tvou nohu a prsty. Měl by jsi reklamovat. Je pravdou je lze přivést baterii do teplého stavu, ale rozhodně tě nepopálí. cca od 50 stupňů C začíná bát teplota pro pokožku nevydržitelná. Pokud se ti ještě takhle jednou zahřeje reklamuj.
Uživatelský avatar
honefr
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: pát lis 21, 2008 16:47
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Praha 8

Z telefonu je horká cyhla

Příspěvek od honefr »

Jako popáleniny 3. stupně to nejsou :-) ale tá horkost na to že to je telefon mi přišla dost velká. Když je telefon teplý tak třeba při ňáké velké zátěži jako přenos velkých dat atd. i když co mám desire tak ten se nezahřívá (nezahříval :-( ) nikdy, ale tohle byla ... no ... horká, dost.

Jestli je pro pokožku nevydržitelné 50º tak bych tip tak 35º až 40º = vydržet to šlo ale už to pálelo.

Telefon je čerstvý tudíž záruka ještě dlouhá tak jak říkáš dám to do servisu až to udělá ještě jednou.
A teď mám mobil vedle sebe (dělám si zálohy SMS atd. před Obnovou do tovar.nastavení) a než jsem tohle napsal tak mi s vypnutým displejem a nic nedělání zhltl 10%, tak já bych řek že možná to fakt bude ňáký škodlivý software. Uvidím po HR, a pokud takhle poletí baterka i po HR tak je i tohle na reklamaci :?:

EDIT: Ještě než udělám HR, nemáš tip na ňákou spolehlivou APP na zálohu kontaktů, SMS atd.
Teď používám MyBackup, tak jestli víš o něčem lepší...
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Z telefonu je horká cyhla

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Funguje ti kód: *#*#4636#*#* Tam zjistíš teplotu baterie.. Zadáš ho jako kdyby jsi chtěl vytočit tel. číslo.
Uživatelský avatar
honefr
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: pát lis 21, 2008 16:47
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Praha 8

Z telefonu je horká cyhla

Příspěvek od honefr »

No jejda!!!!! Škoda že jsem to nevěděl před tím, :-( teď už je to jedno asi 3 hodiny ležel s vyndanou baterii na stole a naprosto vychlad.

Ted když na něho sáhnu tak nic a displej lehce chladí a ukazuje to:
Teplotu 28º
Napětí 3718 mV

Edit: Teď mi něco došlo, jestli teď ukazuje 28 a je studenej na omak tak při TOM mohl mít i k těm 50

Edit 2: Tak jsem udělal HR, NENASTAVOVAL facebook, twitter ani email, v nastavení zakázal data na pozadí a vypl bluetooth i wifi. Prostě úplně čistý a bez synchronizací čehokoliv.
Je 16:00 a to jsem zvědavý o kolik to klesne.

Dotaz: O kolik by to mělo klesnout standartně za hodinu? Když vše bylo OK nezajmal jsem se o to...

-- doplnění předchozího příspěvku (pát pro 17, 2010 17:10) --

Tak a jasou tu výsledky, mě teda příjdou smutné, takže jak jsem psal VŠE VYPLÉ, telefonu jsem se ani nedotýkal a ani jsem ho nerosvítil a je 17:00 a baterie za 1 hodinu klesla o 9%.
Na to že nebylo vůbec nic zaplé, ani email, ani počasí jsem velmi smutný.
A jestli správně počítám, tak v pohotovostním režimu
bez dotýkání by mi vydržel asi 11 hodin což není ani půlka 24 (1 den)

Další test: Při zapnutém displeji: Každou 1 minutu = 1%
Další edit: Tak z 0% na 100% dobytej za hodinu

A závěrečná otazka na kterou prosím mi někdo odpovězte:
Je tohle na reklamaci?

Stejně tam půjdu ;-)
Vacclaf
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv pro 09, 2010 15:44
Zařízení: HTC DHD

Z telefonu je horká cihla, co s tím?

Příspěvek od Vacclaf »

Já bych teda řek, že ROZHODNĚ. Já jsem s DHD cestoval po horách, venku mráz -9, zapnutá mobilní síť, WiFi off. Nepoužívám facebook ani twiter, jen Skype(ten byl On). Z nabíječky jsem sejmul v 06:00, asi 1h v pohotovostním(cesta vlakem a kus pěšky. Poté asi v průměru co 3 min foto(celkem asi 90 fotek), 3x hovor (cca 3min každý), 2x SMS, nějakou tu chvilku i MAPY, i navigaci jsem měl na pár min zaplou. No a v 16:00 jsem měl k dispozici plných 10% baterie.
Na tvůj dotaz "o kolik by měla klesnout kapacita baterie zhruba po hodině v pohotovostním režimu" ti nedám přesnou odpověď, ale mi to dělá při zapnuté Wifi doma na stole zhruba 5%, bez Wifi jak kdy 3-6%( takže v průměru kolem 5-ti%). Při zapnutém displeji nevím přesně, ale rozhodně né 1%/1min, to fakt nee, je to méně-určitě. Vzpomínám si, že jsem měl 24% bat. a chtěl jsem vybít a musel jsem pustit film(.avi) abych ho vybil a i tak jsem ještě 36min čučel na film a vybil se na 15%. A baterie se mi ani v teplé místnosti(kol. 26 stupňůC) při držení v ruce nikdy nezyhřála na vice jak 33 stupňůC.
Snad ti mé informace k něčemu budou.
Uživatelský avatar
honefr
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: pát lis 21, 2008 16:47
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Praha 8

Z telefonu je horká cihla, co s tím?

Příspěvek od honefr »

Opravdu mnohokrát děkuji za reakci, telefon jsem ještě do servisu nedal protože jsem měl takovou teorii že přes štědrý den, nový rok a tak celkově technici určitě pracovat nebudou, tak jsem nechtěl aby tam ležel zbytečně jen tak, a taky jsem vlatně nechtěl bejt přes vánove bez mobilu (fotky, moc psaní SMS a tak :-) )
Takže v nejbliších dnech ho tam dám a vytmavím jim to jestli mi řeknou že to je normální :twisted:

Vám moc gratuluji ke KRÁLOVSKÉ výdrži, takovéhle zatížení by můj model nezvlád ani ze setiny :???:

A nevíte prosím někdo jestli tam kde ho budu reklamovat (naproti bile labuti ta prodejna HTC) davají náhradní přístroj?
Protože nemám vůbec žádnej telefon (ten poslední křáp jsem dal do akce desire za polovic :-D )
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire HD“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 hostů