Odstranění aplikací, které nepotřebujeme

Téma věnované výkonnému komunikátoru HTC Desire HD se systémem Android
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Odstranění aplikací, které nepotřebujeme

Příspěvek od YAMATO »

Tento návod je určený pro nás Androiďáky - začátečníky. Asi už to tady i někde je pro jiné stroje, ale myslím, že to nebude moc vadit. Návod jsem zpracoval podle tohoto threadu na AndroidFóru: http://androidforum.cz/navod-permanentn ... t8683.html ...a celkově se ho pokusil sepsat tak, aby byl jasný a přehledný. Za případná doplnění budu samozřejmě rád.

O co tedy jde: určitě nejsem jediný, komu vadí všelijaké výrobcem dodané kraviny typu Amazon MP3, Akcie, čtečky knih a tak podobně. Překáží to v menu, po startu se to kolikrát samo spouští...pryč s tím! Ale jak?

Nejprve získáme Root. Postup je velice jednoduchý, stáhneme a nainstalujeme aplikaci VISIONary (http://android.modaco.com/content/htc-d ... lick-root/), spustíme ji, všechna zaškrtávací pole necháme volná, stiskneme "Temproot Now!", vyčkáme provedení, poté stiskneme "Attempt Permroot now!" a opět vyčkáme provedení.

Máme Root!

Následuje stažení a instalace aplikace TitaniumBackup (http://cz.androlib.com/android.applicat ... -xCzz.aspx). Spusťe, aplikace si zažádá o povolení Root práv, povolte, pak zmáčkněte tlačítko "Problémy?", nabídne to upgrade BusyBoxu, proveďte.

A nyní je možno (mimo jiné) odinstalovávat.

ALE POZOR!!! Ne abyste pak začali bezhlavě odstraňovat! Je nutno dát opravdu velký pozor, neb některé aplikace jsou např. provázené s jinými a po jejich odstranění pak můžou nastat velké problémy. Např. HTC Zprávy (RSS) jsou provázány s defaultním internetovým prohlížečem a pod.

Takže jsem vás postrašil a teď jak na to: označíme aplikaci, kterou chceme odstranit, a to dlouhým podržením (ne ťuknutím, tím se dostaneme k základní nabídce), vybereme "násilně odebrat aplikaci" a potvrdíme...a to je vše, přístroj se restartuje a po najetí je aplikace pryč.

Bez problémů jsem takto odstranil: Amazon MP3, Akcie, Čtečku knih, Facebook, Flickr, Friend Stream, QuickOffice, Twitter, nepotřebné vzhledy...

DOTAZ NA KONEC: jak se zbavit navigace od HTC včetně vidgetů a automobilového panelu? Také se mi nedaří odstranit "Další informace". Jistý si také nejsem s HTC Likes. Navigace (Google) asi nepůjde...
adams007
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř pro 01, 2010 15:47
Zařízení: HTC Desire HD

Odstranění aplikací, které nepotřebujeme

Příspěvek od adams007 »

paráda chlape, díky moc! Jinak s tou navigací mám ten samý problém :)
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Odstranění aplikací, které nepotřebujeme

Příspěvek od YAMATO »

Dík.

Hlavně si nejsem jistý co vše u ní odstranit.
adams007
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř pro 01, 2010 15:47
Zařízení: HTC Desire HD

Odstranění aplikací, které nepotřebujeme

Příspěvek od adams007 »

hele, nainstaloval sem to visionary, ale kdyz chci dat termproot now tak to napise tohle: NOTE: USB DEBUGGING MUST BE ENABLED FOR VISIONARY TO WORK!

Nevis co s tim? :)
TomasekWRC
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte lis 23, 2010 9:46
Zařízení: HTC Desire HD

Odstranění aplikací, které nepotřebujeme

Příspěvek od TomasekWRC »

Proveden root, ale asi to nějak neklaplo nebo co, po restartu jsem zkoušel odebrat akci, pokud v nastavení - aplikace dlouze držím, shola nic se neděje :-( Jak zjistím, že je telefon rootnutý?

Aha :-D :-D to chtělo ještě dočíst ten návod :-D už stahuju titanium ...
Uživatelský avatar
Pistolník
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 308
Registrován: pát úno 27, 2009 12:34
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Brno

Odstranění aplikací, které nepotřebujeme

Příspěvek od Pistolník »

Super. Možná se někdy bude hodit. Momentálně však tuto potřebu nemám. Aplikace, které nechci prostě nespouštím. Místa je na DHD spousta, takže zatím není problém. Ale časem... se v tom možná budu chtít povrtat stejně jako ve WM. S tím rozdílem, že tam to byla nutnost, aby mi něco fungovalo. Na androidu mi zatím funguje všechno (až na nespolehlivej Seznam).
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Odstranění aplikací, které nepotřebujeme

Příspěvek od YAMATO »

adams007 píše:hele, nainstaloval sem to visionary, ale kdyz chci dat termproot now tak to napise tohle: NOTE: USB DEBUGGING MUST BE ENABLED FOR VISIONARY TO WORK!

Nevis co s tim? :)
Natavení - Aplikace - Vývoj - Ladění USB - zaškrtnout.
adams007
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř pro 01, 2010 15:47
Zařízení: HTC Desire HD

Odstranění aplikací, které nepotřebujeme

Příspěvek od adams007 »

Super, už i já jsem si to trochu uspořádal :) Až budete vědět co a jak s tou navigací, dejte vědět :)
Dík moc !
Misha kulicka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 98
Registrován: pon kvě 26, 2008 12:24
Zařízení: BlackBerry Passport
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Odstranění aplikací, které nepotřebujeme

Příspěvek od Misha kulicka »

Ještě bych dodal, že v donate verzi Titanium backupu jdou aplikace takzvaně "zmrazit". Zůstanou v systému, ale nevidíte je. Tím je eliminováno, že něco zkazíte úplným odebráním aplikace, protože zmrazení jde kdykoliv vrátit.

A až někdo zjistí, jak tu navigaci odebrat, tak dejte určitě vědět, taky mě tam štve ;-)
alfamen
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv dub 10, 2008 12:16

Odstranění aplikací, které nepotřebujeme

Příspěvek od alfamen »

Paráda díky za návod, telefon je lehce pročištěn a některé věci zmrazeny:-)
TomasekWRC
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte lis 23, 2010 9:46
Zařízení: HTC Desire HD

Odstranění aplikací, které nepotřebujeme

Příspěvek od TomasekWRC »

Jeden problém bych teda měl. Mám rootnuto a mám Leedroid, v normální rom vše jelo, ale v téhle po hlášce, že to odinstalí v recovery se mobil restartne, najede to že odebírá a dál už nic... baterka ven a najede zase systém :cry: :cry: nemáte někdo potuchy??
JARDA001
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: čtv zář 24, 2009 9:45
Zařízení: Samsung

Odstranění aplikací, které nepotřebujeme

Příspěvek od JARDA001 »

mohl bych se zeptat, zda je možné po odinstalaci zase root zrušit a vrátit se k původnímu systému akorát bez těch aplikací co bych smazal?

druhej dotaz, když by se dalo tovární nastavení, vrátí se to zpět bez rootu a se všema aplikacema? prostě jako kdyby vyjel z linky?

omlouvám se za lamácký dotazy, ale zajímao by mě to. díky
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Odstranění aplikací, které nepotřebujeme

Příspěvek od YAMATO »

JackalJackal: ne, ještě je potřeba něco, teď z hlavy to nenapíšu, prý už se taky pracuje na "one click" provedení.

Root zrušit samozřejmě jde, úpravy zůstanou.

Po HR...sakra, to jsem zapoměl dopsat!!! Co se odstraní to zmizí napořát. Alespoň mě se nic nevrátilo. Kruci, to jsem neměl zapomenout napsat!
weaslyxx
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: úte črc 03, 2007 14:48
Zařízení: HTC Desire HD

Odstranění aplikací, které nepotřebujeme

Příspěvek od weaslyxx »

Pozor, root skrze visionary s posledni aktualizaci na desire hd nefunguje.
adams007
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř pro 01, 2010 15:47
Zařízení: HTC Desire HD

Odstranění aplikací, které nepotřebujeme

Příspěvek od adams007 »

No právě, akorát jsem si stáhl aktualizaci a chtěl zmrazit pár souborů, ale přes visionary to nejde udelat, pri zadani temproot now se zacne neco dit, pak se to sekne, naskoci zpatky plocha a nic jineho se nedeje... Nevíte jak u téhle ROM zmrazit aplikace? Dík...
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Odstranění aplikací, které nepotřebujeme

Příspěvek od YAMATO »

No tak to je dobrý :-( Na tohle čas mají...to samé teď provedli u SE, nový firm na nic, ale znemožní root...
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Odstranění aplikací, které nepotřebujeme

Příspěvek od mike-biker »

Klid, to je otázka pár týdnů max. Já asi stejně pak zkusím čistou ROM jen s Androidem, i když je SENSE vychytané, přece jen je tam ještě spousta svinstva. ;-)
adams007
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř pro 01, 2010 15:47
Zařízení: HTC Desire HD

Odstranění aplikací, které nepotřebujeme

Příspěvek od adams007 »

Holt budem si muset pockat... jedine co me tesi po te aktualizaci je lepsi vydrz baterky!
evils
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát pro 24, 2010 21:52
Zařízení: htc desire hd

Re: Odstranění aplikací, které nepotřebujeme

Příspěvek od evils »

No u mě právě ta baterie mi vydrží o dost méně. Přes noc se mi vybíjet najednou o 60% což jsem měl předtím jen tak o 10%.

Sent from my Desire HD using Tapatalk
Uživatelský avatar
Pistolník
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 308
Registrován: pát úno 27, 2009 12:34
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Brno

Re: Odstranění aplikací, které nepotřebujeme

Příspěvek od Pistolník »

To neni novou romkou. Mě to vyjde tak na stejno. Zatím nemohu přesněji soudit.
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire HD“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů