Powerbank pro DHD

Téma věnované výkonnému komunikátoru HTC Desire HD se systémem Android
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Powerbank pro DHD

Příspěvek od YAMATO »

Poraďte nějakou powerbank vhodný pro DHD. Moc se v tom neorientuju, ale každopádně bych chtěl něco na doponění šťávy na delší cesty nebo tam, kde není možnost nabít.
Roman Vitámvás
redaktor
redaktor
Příspěvky: 47
Registrován: pát črc 25, 2008 14:08
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Nový Vestec

Powerbank pro DHD

Příspěvek od Roman Vitámvás »

Celkem výběr je v Sunnysoftu. Cca od 1.000 Kč. Možná levněji bys pořídil venku.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Powerbank pro DHD

Příspěvek od YAMATO »

No já nevim, našel jsem tam jen takový monstrum se slunečními panely, to fakt nechci :roll: ...asi blbě hledám, nebo se to oficiálně jmenuje nějak jinak?

Odvolávám, už to vidím.
cosmoun
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon kvě 10, 2010 9:44
Zařízení: HTC Desire HD,Samsung i8000 Omnia II

Powerbank pro DHD

Příspěvek od cosmoun »

Já sem to vyřešil takto:
Baterku jsem zvolil modelářskou 5000 mAh (mám jich i více), což nabije DHD cca 4x a cena na aukru je cca 500,- kč. K tomu nabíječku mezi telefon a baterii za cca 50-100,- kč (domácí výroba - zvládne každý kdo maličko rozumí slaboproudu). Jediná nevýhoda je že je třeba něčím nabíjet tu modelářskou baterii a takové nabíječky jsou dražší na pořízení - střední kvalita a výkon např. od Pelikána cca 1800,-. Výhoda je možnost mít nespočetně baterií o různých kapacitách (i cenách ;)). Stačí si na všech bateriích sjednotit konektory k mobilní nabíječce.

Obrázek
Jindřich Veselý

Powerbank pro DHD

Příspěvek od Jindřich Veselý »

lubos sebou mel na sraze i pak na keskach tuhle: http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/102PPW ... s-mp3.html" onclick="window.open(this.href);return false;

jen teda uz je to zbytecne velke pokud potrebujes jen prodlouzit vydrz, ale treba na vylet pod stan na nekolik dni je to luxusni :)
Starbuck
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 297
Registrován: úte pro 09, 2008 18:52
Zařízení: HTC Desire HD, SG Note

Powerbank pro DHD

Příspěvek od Starbuck »

Zkus mrknout
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.4284" onclick="window.open(this.href);return false;
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Powerbank pro DHD

Příspěvek od mike-biker »

Tak Minigorillu jsem si koupil taky, jednak je na v podstatě skoro všechny druhy mobilů a nabije DHD ca 4x. Což opravdu stačí. Takže spokojenost. 8-)
Starbuck
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 297
Registrován: úte pro 09, 2008 18:52
Zařízení: HTC Desire HD, SG Note

Powerbank pro DHD

Příspěvek od Starbuck »

Tak 4x je možná až moc, to leda že bych jel někam uplně mimo civilizaci na prodloužený víkend, ale to bych jel asi za jiným účelem, než si hrát s DHDéčkem :smile: Normálně by mělo stačit 1,5-2 nabití, aby to nekleklo, než ho večer dáš na nabíječku. Jo, bylo by to něco jiné mít interní baterku 1,5x nebo 4x větší, to bych souhlasil. Ale je to věcí vkusu, případně použití vícero zařízení naráz.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Powerbank pro DHD

Příspěvek od mike-biker »

Je to zase profesionální nástroj, vyšel na 2.000 bez DPH a na Brando shopu jsou okolo 1.000 shity, co můžou oddělat baterku, ptz. do ní pouštějí chaoticky, bez nějaké slušné regulace. :cry: . A zase v pouzdře to není nijak veliké!
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Powerbank pro DHD

Příspěvek od YAMATO »

Hele, nestraš mně, zrovna mi přišla Powermonkey...
Starbuck
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 297
Registrován: úte pro 09, 2008 18:52
Zařízení: HTC Desire HD, SG Note

Powerbank pro DHD

Příspěvek od Starbuck »

To máš určitě pravdu. Pokud víš, že ji budeš používat prakticky denně, tak jo, pokud ji máš jenom pro jistotu, občas doplnit šťávu, tak je to uplně jiná situace.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Powerbank pro DHD

Příspěvek od mike-biker »

Mám několik mobilů a pokud někam jedu na 2 dny, tak tam nechci jezdit jak magor s klubkem káblů. Vezmu Moju (Minigorilla) :lol: a vyrazím. Vše v jednom velikosti penálu do školy! 8-). A dá se s tím napájet skoro vše, kromě notesů, ale i netbooky!
Milan Pištělka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 762
Registrován: sob črc 12, 2008 8:17
Zařízení: HTC HD2 Leo
Bydliště: někdy Praha 4, někdy Zliv(ČB)

Powerbank pro DHD

Příspěvek od Milan Pištělka »

Starbuck píše:Tak 4x je možná až moc........ Normálně by mělo stačit 1,5-2 nabití, aby to nekleklo, než ho večer dáš na nabíječku......
To určitě není moc. Minigorilla je ideální pro víkendovou turistiku (pěší i cyklo) a také pro keškaře. Jen ta cena příliš připomíná drahotu. :-(
Ale pro ty zručnější se základy slaboproudu se dá takový zdroj pořídit asi tak za 1600,- Kč.
Starbuck
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 297
Registrován: úte pro 09, 2008 18:52
Zařízení: HTC Desire HD, SG Note

Powerbank pro DHD

Příspěvek od Starbuck »

Já když jedu na biku, tak jedu, pokud jedu sám tak sluchátka do uší, semtam nějaký hovor, semtam nějaká sms, občas foto, pak doplnit tekutiny (orosená desítečka) - tam kecačka s kamošama a dom. Nic z toho nedává baterce moc zabrat, takže 2,5x bohatěěěěěě stačí. Pokud však někdo bez GPSky zabloudí aji v obýváku (dnešní mladí určitě) tak pak ani Gorilla nemá dost síly :tlem:

btw - ten rozdíl v ceně z domácí bastlírny už není až takový (pokud beru cenu MikeBikera)
Uživatelský avatar
l.hrudka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: ned říj 04, 2009 12:11
Zařízení: Htc Touch Pro 2,Samsung Omnia B7610 Pro

Powerbank pro DHD

Příspěvek od l.hrudka »

Ahoj todle vypada zajimave http://viewitem.eim.ebay.cz/350MAH_EMER ... 66999/item" onclick="window.open(this.href);return false;
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Powerbank pro DHD

Příspěvek od Tomáš Kubec »

S touto hodnotou to je prakticky nepoužitelné.

# Input voltage: DC 5v/300mA
# Output voltage:DC 5V 250mA
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Powerbank pro DHD

Příspěvek od mike-biker »

Já jsem kdysi koupil z Brando Shopu nabíječku, údajně cca 3.500 mAh. Nabila cca 1,5x 1.500 mAh baterku, ale kabel dlouho nevydžel, asi za měsíc jsem jí musel rozebrat a přepájet. Určitě to dělal někdo v garáži a stála tuším ca 35 USD.
Nad Minigorillou jsem dlouho váhal, ale zase než si poničit nějakým šmejdem bez certifikátu přístroj, tak takhle je to v poho a s dvouletou zárukou. Skutečná kapacita při 5V je někde kolem 6.000 mAh a přece jen se nemusím omezovat a vím, že mám šťávu na celý víkend kdekoli.
Na rande to samozřejmě není :tlem: , ale pro mě jako bikera je to přesně to, co potřebuju. 8-)
Jindřich Veselý

Powerbank pro DHD

Příspěvek od Jindřich Veselý »

Moja (jak ji tu nekdo nazval) je luxusni a hodlam si ji taky koupit. zatim mi teda na doplneni elektriny staci netbook, ktery sebou stejne nosim uplne vsude... zapnu ho, prepnu do rezimu spanku, pripojim prez USB telefon a tak jednou az jednou a pulkrat se mi nabije :).
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Powerbank pro DHD

Příspěvek od mike-biker »

Já jsem dlouho laboroval, ale prostě holt výdrž chce svoje. A abych se strachy klepal, kdy mi dojde šťáva....
U HD2 jsem měl ještě druhou baterii. Ale přece jen to není tak luxusní a zvláště u DHD je to vyndavání tak složité, že raději takto.
Starbuck
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 297
Registrován: úte pro 09, 2008 18:52
Zařízení: HTC Desire HD, SG Note

Powerbank pro DHD

Příspěvek od Starbuck »

Určitě bych to neřešil druhu baterkou i kdyby to bylo pohodlnější. Už aby vymysleli nějakou atomovou s výdrží tak na rok :tlem: Nebo aspoň s bleskovým nabíjením tak 10min! BTW - jak dlouho trvá nabíjení?
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire HD“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 hostů