Vložení kontaktu do kalendáře

Téma věnované výkonnému komunikátoru HTC Desire HD se systémem Android
Odpovědět
tomnov
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte lis 09, 2010 22:20
Zařízení: iPhone 3G

Vložení kontaktu do kalendáře

Příspěvek od tomnov »

Zdravím.
Uvažuji o koupi HTC Desire HD s android 2,2, stále ale nemohu zjistit , pro mě jednu zásadní věc.
Potřebuji velmi často zadat do kalendáře do připomínky schůzku s určitou osobou, kterou mám zadánu v kontaktech. Někdy mám u osoby pouze telefon, jindy má kontakt vyplněn i email. Nechci ale stále přepisovat či kopírovat jméno a telefon.
U stávajícího iPhonu musím používat pomocnou aplikaci, která je ale komplikovaná, je to vlastně synchronizovaný kalendář.
Také na druhou stranu bych rád uvítal možnost při zapsání nového kontaktu (po zavěšení přijatého hovoru) - okamžité přenesení do kalendáře jednoduchým tlačítkem a upřesnění schůzky.

U všech prodejců se na mě při tomto dotazu dívají jak na podivína, tak nevím............. copak to je tak nemožný požadavek ???
Prosím Vás, pokud máte někdo nějakou radu či vychytávku k tomuto problémku, dejte vědět.

Děkuji, Tomáš
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

Vložení kontaktu do kalendáře

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

Ahoj,

není to ani tak nemožný požadavek, jako spíše zvláštní požadavek. Toto slyším poprvé, ale pokusím tě ti trochu tuto situaci osvětlit. Do kalendáře jdou vkládat pouze osoby v telefonním seznamu, které mají uvedený email. Osoby, který email nemají, do kalendáře vložit bez problémů není možné. Pokud osobu, která má email do kalendáře vložíš, přijde ji email s pozvánkou na event - může jej přijmout, odmítnout, nebo označit, že neví, zda se účastní. Klasika.

Co se týče vkládání osob, které ti volali (a nejsou v telefonním seznamu) do kalendáře, není to možné. Jedině si číslo zkopírovat a pak jej do kalendáře vložit.
tomnov
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte lis 09, 2010 22:20
Zařízení: iPhone 3G

Vložení kontaktu do kalendáře

Příspěvek od tomnov »

Luboši děkuji za Váš příspěvek.
Je tedy jasné, že pokud kontakt nemá email, nelze s ním pracovat. A pokud ho má a já ho použiji, bude mu odeslána zpráva, což je pro mě nepraktické.
Přitom mě přijde tato funkce velmi dobrá, zvlášť pokud se stále hovoří o " manažerských telefonech". Je také s podivem, že na telefonu mé ženy (obyčejné véčko od Nokie), je možnost při otevření kalendáře a plánování schůzky - přímo v liště !! vložit jméno s tel.seznamu nebo tel.čísla ze seznamu, které se potom v čase události objeví v upozornění, případně nabídne na číslo rovnou volat.
Z toho usuzuji, že tato funkce někde existuje. Bohužel jsem se již moc zaháčkoval na velkých telefonech s dotykovou obrazovkou, že se nechci vracet zpět .....

Pokud tedy toto oželím, má HD možnost mít na hlavní obrazovce info o doručených sms, emailech, zmeš.volání a naplánovaných událostech pro aktuální den?

Díky za odpověď. Tomáš.
jonathanio
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 187
Registrován: čtv led 03, 2008 2:33
Zařízení: iPhone 4S
Kontaktovat uživatele:

Vložení kontaktu do kalendáře

Příspěvek od jonathanio »

Tahle funkce mi po prechodu z WM taky velmi chybela a vlastne jeste porad chybi. Casto si do kalendare ukladam ukoly kdy mam nekomu zavolat. Pod WM se mi v pripomince rovnou objevilo cislo, pres ktere slo primo volat.
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

Vložení kontaktu do kalendáře

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

tomnov píše:Pokud tedy toto oželím, má HD možnost mít na hlavní obrazovce info o doručených sms, emailech, zmeš.volání a naplánovaných událostech pro aktuální den?
Ano, toto lze vyřešit widgety (hromady na Android Marketu), nebo v HTC Sense je vidět na ikoně zpráv počet nepřečtených, či všechny události jsou v notifikační liště do doby, než si je prohlédneš.
Roman Vitámvás
redaktor
redaktor
Příspěvky: 47
Registrován: pát črc 25, 2008 14:08
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Nový Vestec

Vložení kontaktu do kalendáře

Příspěvek od Roman Vitámvás »

Jestli dobře rozumím tomu co požadujete, koukněte na aplikaci Contact Event v marketu. Nebo tady na

Kód: Vybrat vše

http://www.cyrket.com/p/android/com.bim.contactevent/
Je to sice placená aplikace, ale za těch 99 centů možná stojí. Pokud moje chatrná angličtina pochopila co to umí a mozek pochopil co chcete :)
Možná na Marketu najdete i něco jiného.
tomnov
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte lis 09, 2010 22:20
Zařízení: iPhone 3G

Vložení kontaktu do kalendáře

Příspěvek od tomnov »

jonathanio píše:Tahle funkce mi po prechodu z WM taky velmi chybela a vlastne jeste porad chybi. Casto si do kalendare ukladam ukoly kdy mam nekomu zavolat. Pod WM se mi v pripomince rovnou objevilo cislo, pres ktere slo primo volat.

Zdravím, jsem rád, že o ní někdo už slyšel. Proč jsi přešel od WM k Androidu?
Je mě záhadou, že to nejde nějakou aplikací nahradit a že to u Androidu vůbec nepovažují za přínosné.

Hezký den, Tomáš
jonathanio
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 187
Registrován: čtv led 03, 2008 2:33
Zařízení: iPhone 4S
Kontaktovat uživatele:

Vložení kontaktu do kalendáře

Příspěvek od jonathanio »

Presel jsem ze zvedavosti a zpatky k WM bych se ted uz asi nevratil. Na Androidu je jeste spousta veci na vylepsovani, ale je to relativne mlady system, takze si rad pockam.
Jestli premyslis o prechodu z iOS na Androida tak ti asi moc neporadim. iPhone jsem mel par dni a pak jsem jej vratil prodejci, protoze jsem si na nej proste nezvykl. Z Androida jsem nadseny jeste ted, par mesicu po koupi, takze jedine co ti ja osobne poradim je to, abys do toho DHD sel. Budes si muset tvykat na spoustu novych veci, ale s tim asi pocitas.
tomnov
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte lis 09, 2010 22:20
Zařízení: iPhone 3G

Vložení kontaktu do kalendáře

Příspěvek od tomnov »

osud píše:Jestli dobře rozumím tomu co požadujete, koukněte na aplikaci Contact Event v marketu. Nebo tady na

Kód: Vybrat vše

http://www.cyrket.com/p/android/com.bim.contactevent/
Je to sice placená aplikace, ale za těch 99 centů možná stojí. Pokud moje chatrná angličtina pochopila co to umí a mozek pochopil co chcete :)
Možná na Marketu najdete i něco jiného.
Děkuji za radu, tato aplikace vypadá dobře, mohla by opravdu vyřešit můj požadevek. Uvidím po nainstalování, a samozřejně po zakoupení telefonu !!
Potom napíšu první informace.

Zatím děkuji, Tomáš N.
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire HD“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů