HTC Desire HD: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Téma věnované výkonnému komunikátoru HTC Desire HD se systémem Android
Odpovědět
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

HTC Desire HD: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od mike-biker »

Vacclaf píše:Zdravím, jsem zatím jen čekatel na HTC DHD, ale snad již brzy. Chtěl bych se zeptat těch šťastných majitelů, kteří tady psali, že prováděli FORMAT paměťové karty, z jakého důvodu jste tento FORMAT prováděli? Bylo to kvůli změny formátu z FAT32 na NTFS, nebo je v tom ještě jiný háček? Byl bych rád, kdyby jste mi napsali. Předem děkuji. Vaclaf
Karta se zásadně formátuje na FAT ne NTFS! Formát samozřejmě není nutný, jen je to tzv. základní očista paměťové karty.
Já osobně všechny nové karty formátuji, snad zvyk ještě z MS Dosu?! :grin: .
Ale vymažou se data jako návod, předinstalované mapy pseudonavigace Route 66 a další. :!:
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

HTC Desire HD: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od janac_marek »

Práve na odinštalovanie programov som sa chcel opýtať.
Chcem odinštalovať tú trial navigáciu a aj SoundHound.
Rootol som si DHD, potom som si povolil market a kúpil som SoundHound. Lenže tú Lite verziu neviem odstrániť.
Nechcem formátovať kartu, lebo by som si znova SoundHound musel kupovať.
Už aj takto som si raz SoundHound odinštaloval a nevedel som stiahnuť a MUSEL SOM ZNOVA ZAPLATIŤ.
Kým nepríde legálne market aj na Slovensko, najlepšie na poli s aplikáciami je na tom iOS. Tam neni problém z iPodu už zakúpené aplikácie preniesť na nový device - napr. iPhone.
Vacclaf
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv pro 09, 2010 15:44
Zařízení: HTC DHD

HTC Desire HD: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od Vacclaf »

Pro mike-biker
To byla ta druhá možnost, kterou jsem měl na mysli, ato čistka.
Trochu teď budu za troubu, ale nedá mi to se nezeptat. Ony ty komunikátory (obecně) neumí NTFS? To je trošku škoda, protože FAT32, ať už je či není stabilnější, nezvládá soubory větší jak 2GB(ale to všichni vědí). To jen já se v tom neorientuji, co se týče komunikátorů (třeba zrovna DHD), neboť doteď jsem měl jen normální GSM telefony.
Holda
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon črc 09, 2007 20:29
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire HD: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od Holda »

Vacclaf píše:Zdravím, jsem zatím jen čekatel na HTC DHD, ale snad již brzy. Chtěl bych se zeptat těch šťastných majitelů, kteří tady psali, že prováděli FORMAT paměťové karty, z jakého důvodu jste tento FORMAT prováděli? Bylo to kvůli změny formátu z FAT32 na NTFS, nebo je v tom ještě jiný háček? Byl bych rád, kdyby jste mi napsali. Předem děkuji. Vaclaf
Na XDA se pise, ze preformatovanim na 32k clustery se zlepsi zaznam HD videa.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

HTC Desire HD: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od mike-biker »

Hlavně s NTFS je problém, ptz. prý Androidí kernel nemá jeho podporu a já bych se do takových experimentů nepouštěl. Apropó, má někdo MicroSDHC kartu formátovanou NTSC?
Já jedu na FAT32 a mám 32GB kartu bez sebemenších problémů! 8-)
Vacclaf
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv pro 09, 2010 15:44
Zařízení: HTC DHD

HTC Desire HD: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od Vacclaf »

Okey, jen mi trošku neleze do hlavy jedna věc. Ato ta, že DHD umí natáčet video v HD rozlišení a to určitě musí při větší délce zabrat dost místa. Těžko si představuji, že při dosažení velikosti souboru 2GB se mi nahrávání videa přeruší. Pokud se mýlím, tak promiňte( nezkušený HTC nováček :) ).
LP3W7
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: čtv lis 04, 2010 21:06
Zařízení: LG Nexus 4

HTC Desire HD: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od LP3W7 »

mike-biker: Diky za odpovedi :)

Vacclaf: Ano, je lepsi FAT32 a FAT32 umi 4GB a ne 2GB ;) A 4GB uz je podle me v pohode ;) Filmy v .avi a vse co potrebujes tam v pohode das ;) :)
Vacclaf
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv pro 09, 2010 15:44
Zařízení: HTC DHD

HTC Desire HD: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od Vacclaf »

Okey, tak díky za info LP3W7.
martasbas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: ned lis 14, 2010 17:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950 Black

HTC Desire HD: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od martasbas »

Vacclaf píše:Okey, jen mi trošku neleze do hlavy jedna věc. Ato ta, že DHD umí natáčet video v HD rozlišení a to určitě musí při větší délce zabrat dost místa. Těžko si představuji, že při dosažení velikosti souboru 2GB se mi nahrávání videa přeruší. Pokud se mýlím, tak promiňte( nezkušený HTC nováček :) ).
Já mám takový pocit že video natočíš jen do velikosti 1GB a přeruší se. Ale hádat se nebudu.
LP3W7
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: čtv lis 04, 2010 21:06
Zařízení: LG Nexus 4

HTC Desire HD: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od LP3W7 »

martasbas: Ja se taky hadat nechci o to nejde. Jen rikam, ze FAT32 umi 4GB soubory. Ale jak je to s HD videem a do jake velikosti se muze tocit, to netusim. Taky bych se to rad dovedel :)
martasbas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: ned lis 14, 2010 17:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950 Black

HTC Desire HD: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od martasbas »

Ano, FAT32 umí 4GB velké soubory, ale to s tím nemá nic společnýho, telefon nevytvoří video větší než 1GB. Je pravda že to mám ověřený pouze na Symbianu, na Androidu ne. Ale když bude o víkendu čas tak to otestuju.
Vlastimil Bartošák
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 360
Registrován: pát úno 01, 2008 12:13
Zařízení: LG V10
Bydliště: Teplice v Čechách, Krupka
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire HD: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od Vlastimil Bartošák »

Zdravím pánové
Potřeboval bych poradit nevíte o nejaké luxusním spravci aplikací? Myslím kde se dají ukončovat a tak. Pak bych potřeboval nějaký dobrý přehrávač na AVI filmy tak aby se netrhali. Dík moc :-)
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

HTC Desire HD: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od mike-biker »

Já používám Application Managera.
Ohledně filmů je více možností. Buď to zkonvertovat do stávajícího přehrávače, ten kromě 3gp atd. podporuje kontejnery MP4 a avi. Jen nastavit správný datový tok - bitrate a rozlišení, nebo zkusit třeba Rock Player. :idea:
Starbuck
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 297
Registrován: úte pro 09, 2008 18:52
Zařízení: HTC Desire HD, SG Note

HTC Desire HD: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od Starbuck »

Pokud vím, tak video opravdu bývá do velikosti 1G a pak se vytváří další adalší soubor a dohromady je dáva .info soubor. Přehrávače (ne SW) taky neumí přehrát soubory větší nez 1G. takže dojedou do 1G a tam skončí. Předpokládám, že je to tak taky u DHD na který stále čekám ;-(
Každopádně by mě zajímalo, teda pokud se najde nějaký nadšenec a znalec, jak nastavit DHD pro nejlepší výsledek videa. Nežeby to pro mě bylo prio ritní :) , ale když už to umí, tak to určitě použiju a pak chcu ten nejlepčí výsledek.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

HTC Desire HD: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od mike-biker »

Já se chystám to otestovat, ale budu pracovat jen s konverzí Z DVD. Podle mých zkušeností a info od profesionálů je výsledek hodně odvislý právě od zařízení, na kterém se to přehrává.
German
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pát říj 29, 2010 20:10
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: České Budějovice

HTC Desire HD: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od German »

Pedro111 píše:Nechci být za totálního vo.. , ale jak to popisujete, tak to nejde nebo můj MP3 tón tam není nebo ho tam nedostamu. Nabídne to jen vložené tóny nebo možnost stažení. Tak prosím další rady a je-li, tak i na tu T9. Dík 8-)
už jsem to tu někde jednou psal, stáhni si z marketu apk Rings Extended. Aplikace Ti najde všechny soubory mp3 , které použiješ na zvonění, SMS, upozornění atd. a nemusíš si dělat žádné nové složky.
Vacclaf
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv pro 09, 2010 15:44
Zařízení: HTC DHD

HTC Desire HD: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od Vacclaf »

Prosím, mohl by mi někdo zodpovědně poradit, jak poznám na balení, že tento (DHD) přístroj pochází z ofiko distribuce pro ČR? Nerad bych naletěl na nějaký podfuck. Díky Vaclaf
faldicek
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv dub 16, 2009 21:12
Zařízení: Galaxy Nexus

HTC Desire HD: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od faldicek »

Myslim, že z balení to nepoznáš, nejlepší bude kupovat u spolehlivych obchodníků...
Vacclaf
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv pro 09, 2010 15:44
Zařízení: HTC DHD

HTC Desire HD: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od Vacclaf »

Dobrá, je podle tebe spolehlivý DATART, když prodává "HTC Desire HD-Vodafone + Předplacená O2 karta" ?
A to vše za 13 490Kč?
Nebude to brandované?
Počkat radši na AlfaComp?
faldicek
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv dub 16, 2009 21:12
Zařízení: Galaxy Nexus

HTC Desire HD: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od faldicek »

Datart je podle mne spolehlivý...
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire HD“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 63 hostů