Nokia Lumia 800 vs HTC 8S

Diskuze věnovaná dalším chytrým telefonům se systémem Windows Phone
Odpovědět
shagy2301
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: sob kvě 05, 2012 14:22
Zařízení: Lumia 640 XL (predtým HTC 8S, Nokia Lumia 800)

Nokia Lumia 800 vs HTC 8S

Příspěvek od shagy2301 »

Len tak zo zaujímavosti, ktorý z týchto telefónov by ste brali?

Moje využitie: žiadne náročné hry, offline mapy SK, cca 20 aplikácii, neustále online cez 3G, 2-3 hodiny hrania nenáročných hier.

PS: pýtam sa len preto, lebo práve idem meniť svoju Lumiu za 8S, nakoľko ako vývojárovi mi viac pomôže 8S, hlavne pri mojich pokusoch o aplikácie pre WP8
mceza

Nokia Lumia 800 vs HTC 8S

Příspěvek od mceza »

Při pokusech o WP8 aplikace ti nezbyde nic jiného, než emulátor nebo jít do WP8 telefonu, tedy třeba do 8S. Takže nevím na co se ptáš...
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 800 vs HTC 8S

Příspěvek od mimonaut »

Používání WP8 je o dost "maličkostí" příjemnější než WP7.x
Jsou to detaily, ale potěší.
Třeba možnost zkopírovat číslo ze schránky přímo do dialeru, cachování stránek v IE, skvělý CZ našeptávač / opravovač textu, nespouštění aplikací znovu, pokud už je spuštěná atd..
Další co určitě potěší je výrazné zrychlení jak spouštění aplikací, tak jejich fungování, což souvisí s rychlejším procesorem. Třeba u week view už člověk ani nepozná, že nejde o nativní WP aplikaci..
Pokud ti nevadí, že budeš muset kvůli paměti vybírat aplikace a hry, které v telefonu máš, a plánuješ vyvíjet pro WP8, není co řešit.
matuhsch
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: ned úno 24, 2013 16:40
Zařízení: SE w880i

Nokia Lumia 800 vs HTC 8S

Příspěvek od matuhsch »

a teď rada pro obyčejného uživatele. Který z těchto dvou koupit ? Nepotřebuju mnoho aplikací, bude to můj první smartphone.. Nebo zkusit android? HTC One V, nebo Sony Xperia P, popřípadě stará xperia arc s která už bohužel nedostane další aktualizaci androidu... V modelech od samsungu se neorientuju vůbec. Android mě nenadchl co jsem měl možnost zkusit.. WP jsem v ruce neměl, mám u lumie trochu strach z té 7,8 a jejích nedodělků/omezení
Finanční strop mám 6tisíc, potřebuju aby tam šly z počítače vpohodě nahrávat pdf/ppt prezentace, plus je výdrž baterie, a designem se mi nejvíc líbí lumia. Hodí se mi i offline navigace ale otázka je nakolik je ta od nokie použitelná když neumí ani nastavení vyhledání trasy mimo dálnice..
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Nokia Lumia 800 vs HTC 8S

Příspěvek od Manek49 »

Nokia Drive už celkem dlouho umí vyhýbání placeným úsekům apod.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800 vs HTC 8S

Příspěvek od htcjirka »

Presne tak,jen potvrzuji,s Nokia Autem a vyberem placeny/neplacenych useku.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Nokia Lumia 800 vs HTC 8S

Příspěvek od Flynn »

Uf! Ty v tom tedy lítáš. Ty v podstatě nechceš žádný telefon: android tě nenadchnul, WP 7.8 má podle tebe nedodělky, ale pdf si můžeš posílat mailem, taktéž pps (ppt není ještě prezentace, je to polotovar, určený k editaci), máš strop 6000 Kč. Víš vlastně, co chceš? Zatím sis WP nevyzkoušel, protože bys věděl, že je to nejstabilnější systém o rychlosti ani nemluvím. Jen sis někde přečetl pár drbů a pomluv a při tom např. nevíš, že Nokiácká navigace už dávno není to, co byla na začátku.
mceza

Nokia Lumia 800 vs HTC 8S

Příspěvek od mceza »

No neřekl bych dávno, ten update byl poměrně nedávno :D Ale hlavní je, že už to umí.

Pdf a ppt (a OneNote, doc, xls) si můžeš poslat mailem nebo ještě lépe - synchronizovat přes SkyDrive. Je to jednoduché, funkční a velice pohodlné.
800 je zpracováním skvělý telefon, ten displej co se týče jemnosti není nic extra, ale kdo není dpi fetišista, tak si toho skoro ani nevšimne.
S baterií nic moc, počítej s jednodenní výdrží při vyšším používání. Tak jako u každého smartphonu :(

Pokud na to máš, šel bych do WP8 telefonu. Pokud ne, tak s Lumií 800 neprohloupíš.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800 vs HTC 8S

Příspěvek od htcjirka »

No neřekl bych dávno, ten update byl poměrně nedávno :D
15.prosince 2012 vysel dany update,to uz je i pro mne davno :tlem:
matuhsch
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: ned úno 24, 2013 16:40
Zařízení: SE w880i

Nokia Lumia 800 vs HTC 8S

Příspěvek od matuhsch »

vzhledem k tomu že můj současnej mobil je SE w880i a zatím jsem dotykáč neměl tak si nejdřív musím udělat přehled..
zatím se nejvíc přikláním k Lumii a WP právě kvůli rychlosti a stabilitě narozdíl od všude doporučovaného androidu a když je ta navigace vylepšená tím líp.. Vím jaký je rozdíl mezi pps/ppt a jde mi o to že ve škole dostáváme přednášky v pdf nebo ppt a obšas se potřebuju na něco rychle mrknout něco vyhledat atd, tak proto chci aby nebyl problém s přenosem souborů z PC, což popravdě nevím jak u Lumie přesně funguje, vzhledem k absenci mass storage, je okolo toho spousta drbů..?
mailem nepošlu prezentaci která má víc než 20 MB, a skydrive je v tomto případě taky nepohodlná varianta kvůli rychlosti uploadu mého připojení.
Nedodělky byly myšleny jako nedodělky samotné lumie - na začátku neuměla posílat soubory přes BT, nemožnost použití jako modemu a podobně, o problémech s baterií nemluvím, tak aby mě nepřekvapila nějaká banalita..
Strach z WP 7.8 kvůli tomu že nový aplikace budou vyvíjený pro 8 a na 7.8 předpokládám nejdou použít..
Strop 6tisíc mě jaksi omezuje na jedinej 8mičkovej telefon a to je zmiňované htc se svým dost výrazným omezením v podobě malé vnitřní paměti..
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800 vs HTC 8S

Příspěvek od htcjirka »

mailem nepošlu prezentaci která má víc než 20 MB
S aplikaci Mail Plus posles.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Nokia Lumia 800 vs HTC 8S

Příspěvek od Flynn »

Speciálně Nokie jsou před ostatními WP 7.8 telefony o několik kroků vpředu díky dodatečným aplikacím, které fungují jedině na nich.
Ano, aplikace pro WP 8 nejsou kompatibilní s WP 7.8, obráceně by měly být (což tebe ale nezajímá, protože chceš WP 7.8).
To znamená, že tímto telefonem (Lumia 800), ač je velmi dobrý, jdeš proti proudu času. V podstatě je vývoj tohoto FW ukončen, nové aplikace už také nebudou přibývat takovým tempem (s výjimkou krávovinek, kterých je na markertu stále plno).
Rychlost a spolehlivost WP je dána právě tím, že je to uzavřený systém, ve kterém je nemožno se "vrtat" jako v androidu, který je tím ohrožen na stabilitě a funkčnosti. Je to něco za něco.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800 vs HTC 8S

Příspěvek od htcjirka »

Flynn to nadherne a ukazkove popsal,radost cist.
matuhsch
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: ned úno 24, 2013 16:40
Zařízení: SE w880i

Nokia Lumia 800 vs HTC 8S

Příspěvek od matuhsch »

Jen abych se ujistil je to opravdu tak že dostat do Lumie z PC něco jiného než hudbu/obrázky/videa lze jedině přes mail nebo skydrive? neexistuje na to nějaká finta jak to přenést přes kabel ?
shagy2301
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: sob kvě 05, 2012 14:22
Zařízení: Lumia 640 XL (predtým HTC 8S, Nokia Lumia 800)

Nokia Lumia 800 vs HTC 8S

Příspěvek od shagy2301 »

nie neexistuje žiadna finta.

A aby som povedal svoj dlhodobejší názor na používanie HTC 8s po Lumii 800: Keď si človek zvykne na to obmedzenie pamäti (čo aktuálne aj tak sledujem len pri inštalovaní nejakej hry) tak je výhoda WP8 oproti WP7 citeľná. Len keby tomu telefónu tá pamäťovka sedela.
Odpovědět

Zpět na „Další WP telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů