Cenová bomba - Samsung Omnia7 za 5k !

Diskuze věnovaná dalším chytrým telefonům se systémem Windows Phone
Gater
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:45
Zařízení: HTC 7 Mozart

Cenová bomba - Samsung Omnia7 za 5k !

Příspěvek od Gater »

Taky záleží na modelu, třeba Mozart mi kvalitativně přijde mnohem lepší než Trophy.
Uživatelský avatar
morro
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: pon říj 04, 2010 12:12
Zařízení: AT&T Samsung Focus™
Bydliště: Plzeň

Cenová bomba - Samsung Omnia7 za 5k !

Příspěvek od morro »

No tak srovnávat plast a hliník ? Já jsem osobně držel HTC 7 Trophy a dílenské zpracování plastu mi též přišlo na vysoké úrovni.
Gater
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:45
Zařízení: HTC 7 Mozart

Cenová bomba - Samsung Omnia7 za 5k !

Příspěvek od Gater »

No to máš pravdu, já jsem chtěl jen poukázat na to, že je mezi jednotlivými modely rozdíl a Mozart je na tom kvalitativně stejně jako Omnie 7.
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

RE: Cenová bomba - Samsung Omnia7 za 5k !

Příspěvek od premikkoci »

Omnia lepe foti, ma lepsi display a ma rychlejsi pamet... Toto je ten rozdil, proc sem zvolil Samsung... Po HTC jsem posilhaval jenom kvuli aplikacím na HTC HUBu... Jinak ty telefony jsou si podobne a kvalitni. Jednoznacne je z ceho vybirat a nejakou chvilku to zabere

Sent from my Samsung Omnia 7 using Board Express
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Cenová bomba - Samsung Omnia7 za 5k !

Příspěvek od Vlasta W. »

Koupili od Via grafickou divizi S3 (kdysi slvného výrobce grafik), nikoliv celou Viu.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Cenová bomba - Samsung Omnia7 za 5k !

Příspěvek od Radek Hulán »

premikkoci píše:Prej identické... to je pěkný nesmysl! Samsung má v HW oproti HTC hodně nevrch
Ano, identické. Microsoft si vynucuje v této fázi použití jednojádrového 1GHz Qualcommu, Samsung jej musí kupovat a nemůže nasadit svůj CPU... Například. Ty telefony jsou prostě, až na triviality, stejné. Osobně jsem šel za 4 200 Kč do LG, má 16GB interní RAM oproti 8GB konkurence... Nepotřebuji ten telefon, ale jako testovací hračka za tuto cenu dobré.
Gater
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:45
Zařízení: HTC 7 Mozart

Cenová bomba - Samsung Omnia7 za 5k !

Příspěvek od Gater »

Radek Hulán : Právě jsem četl Váš článek "Proč si nekoupím telefon s Androidem". A naprosto s tím souhlasím, tohle byl taky důvod proč jsem do Androidu vůbec nešel. Pekný článek Radku. WP 7 má budoucnost, Android leda tak na tabletech ve verzi 3.0.
Uživatelský avatar
morro
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: pon říj 04, 2010 12:12
Zařízení: AT&T Samsung Focus™
Bydliště: Plzeň

Cenová bomba - Samsung Omnia7 za 5k !

Příspěvek od morro »

Mohu se opýtat kde je ten článek, koukal jsem na stránky co má R.H. v podpisu ale tam jsem si ho nevšimnul.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Cenová bomba - Samsung Omnia7 za 5k !

Příspěvek od htcjirka »

Sice OT,ale je to hned druhy clanek na strance http://myego.cz/item/proc-si-nekoupim-t ... -androidem" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
morro
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: pon říj 04, 2010 12:12
Zařízení: AT&T Samsung Focus™
Bydliště: Plzeň

Cenová bomba - Samsung Omnia7 za 5k !

Příspěvek od morro »

LOL, to už mě pak mohla napadnou taky, ale i tak díky ;)
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Cenová bomba - Samsung Omnia7 za 5k !

Příspěvek od milennium »

Tak jsem si přečetl ten článek od Radka H. a jediné co jsem si s toho vzal a co je zcela zjevné, je to, že je hodně zaujatý a plný nesmyslných věšteckých úvah. Až na jedno, že Android je opravdu hodně rozdrobený. To je pravda a tu taky nikdo nepopírá. To ostatní co s článku vyvstává je to, že je hodně zaujatý a jak jinak, MS a teď i Nokia (ale dříve to tak nebylo. Četl jsem hodně kritických článků proti Nokii. Až do chvíle, kdy se MS s Nokií zasnoubili), proti všem...
Prostě před nákupem je potřeba hodně pročíst web xda-dev. Takový nesmysl... Každý mobil s Androidem který si teď člověk koupí, je hned po vybalení s krabice plně funkční. Ostatně, míra úspěchu výrobce a OS se měří jeho prodejními čísly... Tady není co dodávat. Jednoznačně vede Android a v tabletech Apple. WP jsou na konci peletonu a v tabletech dlouho nic není a až pak Android a za ním ti ostatní. Tady je evidentně vidět, že MS a ostatní nemají co říct a dlouho mít co říct nebudou.
Radku, tvoje články jsou hodně zaujaté, všichni to vědí a ti co ne, měli by začít používat hlavu a ne slepě papouškovat...
P.S. Koupit si E7 na kancelářskou práci, no ty jsi ale kaskadér. Nejhorší podporu Exchange jako mají Symbiany a E7 jsem už dlouho neviděl. Mluvím ze své zkušenosti. Je to tragédie...A to se ještě Nokie pyšní "jak je E7 připravena pro managery"... Už nevědí co by si vymysleli, jak ošálit nováčka který si chce koupit nějaké zařízení...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Cenová bomba - Samsung Omnia7 za 5k !

Příspěvek od htcjirka »

Radek je odjakziva kontroverzní a meni neustale sve nazory.Clanky od toho pana chce brat s velkou rezervou,nadhledem a usmevem.
Gater
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:45
Zařízení: HTC 7 Mozart

Cenová bomba - Samsung Omnia7 za 5k !

Příspěvek od Gater »

milennium : Nechápu proč tady řešíš Radka Hulána jako osobu, ty bys od něj neměl rači nic číst, podle tebe je zaujatý, ale ty si evidentně zaujatý vůči němu. To že je Android rozdrobený je naprostá pravda a trochu to pripomina WM 6.5, taky spousta nadstaveb, s timhle já souhlasim. A proc je Android uspesny ? Protoze ho cpou do kazdeho druheho mobilu a zarizeni a ne ve vsech je to pouzitelne, sekající se Android je k ničemu.
nAscA
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát črc 29, 2005 17:31
Zařízení: Note 7, iPhone

Cenová bomba - Samsung Omnia7 za 5k !

Příspěvek od nAscA »

Diky za posledni prispevky. Pripomneli jste mi, proc jsem sem skoro rok neprispival :-D
IMHO Android je uspesny, protoze na rozdil od WP7 se da pokladat za nastupce WM 6.5. :lol:
Gater
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:45
Zařízení: HTC 7 Mozart

Cenová bomba - Samsung Omnia7 za 5k !

Příspěvek od Gater »

Kdyz tu nic jineho taky nebylo, WM uz bylo zastarale a zbyvalo iOS a Android, spoustu lidi si vybere Android diky jeho cene. Nekoupil bych si telefon za 16 tisic s iOS. WP7 je uplne neco jineho, s Androidem by se srovnavat vubec nemelo podle me.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Cenová bomba - Samsung Omnia7 za 5k !

Příspěvek od GreenArrow »

Že se s těma zabedněncema s Windows phone ještě hadáte...
Gater:nelíbí se ti android,nekupuj,kup si Windows phone a nezapomeň tady napsat,že důvod proc ho nikdo nechce bude odstraněn s mangem a že ve hrách předčí iOS,jak to všichni umíte...
Teď zase já-až to bude,sméknu klobouk,ale ta šance je tak 1:100000,můj tip je,že ať je ten systém sebelepší,skončí do pár let...ať se přihlásí jediný člověk,co má android a přešel by na Windows phone...?? Hádám,že jich moc nebude
Sám Steve Jobs řekl,že budoucnost vidí v iOS a jeho konkurenci android,ne Windows phone,ale android
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Cenová bomba - Samsung Omnia7 za 5k !

Příspěvek od htcjirka »

Jsem rad i za nazory proti WP7,napriklad zde cely clanek http://post.carnero.cc/windows-phone-7" onclick="window.open(this.href);return false; z nehoz cituji

.....Postupem se dostavam k tomu, ze dojem rychlosti systemu je zpusobeny pouhym orezanim az na kost. Nikoliv optimalizaci ci dobrou praci vyvojari. Proste jen vyhazenim naprosto vseho, co by mohlo zpomalovat. A to co se nepovedlo orezat se schovava za animacemi. Coz je na jednu stranu normalni pristup, na druhou to ovsem prekazi protoze inzenyri Microsoftu odvedli dost mizernou praci. Pri nekolikahodinnove praci s telefonem kazdy den jsem zjistil, ze telefon nejen neni tak rychly, jak se tvari, ale navic je proste pomaly. Pomalejsi nez iPhone 3GS a pomalejsi nez srovnatelny HTC Desire. Pritom to neni dani za moznosti, ktere nabizi navic. Naopak, nenabizi ani zdaleka totez co iOS 4.3 nebo Android 2.3.

.....Windows Phone 7 je, stejne jako Windows Mobile 6.x, operacni system postaveny na jadre Windows CE (sest nebo sedm, to je jedno). Radikalne odlisne je tedy pouze graficke rozhrani a nejaka APIcka. Co to znamena? Pro uzivatele to, ze Microsoft dva roky basnil o novem operacnim systemu postavenem na zelene louce... a vysledkem techto basni je cosi, co bezi na aktualizovanem (nikoliv vsak novem) jadre ktere je schovane za modernim grafickym rozhrani. Ac Windows CE neni zadny zazrak moderniho sveta mobilnich telefonu, je to velmi schopny zaklad. Windows Phone 7 se mi jevi jako krabicka od sirek (dvoubarevna bez vzoru) do ktere Microsoft zavrel dospeleho tygra. To co umely Windows Mobile 6.x je mozne i ve Windows Phone 7. Alespon teoreticky. Prakticky neni mozne vubec nic.

.....Cim dele jsem mel mobil s Windows Phone 7 v ruce, tim vice jsem si byl jisty ze Microsoft nedokazal schovat podivne dedictvi Windows Mobile za novy skin. A jelikoz dale se pokracuje v duchu updatu stavajiciho (prichazejici Mango), je jasne ze Windows Mobile a vsechny jeho nevyhody se s uzivateli potahnou presne do doby, nez si koupi mobil s jinym systemem. Veskere vyhody padly pri odtucnovaci kure, ktere Microsoft nazval "modernizace" (presneji to nazval "zcela novy system", ale asi kazdy kdo je pri smyslech vi, ze to je trochu mimo misu). Tezko rict, jake drogy bere clovek, ktery z relativne fungujiciho systemu odstrani s chirurgickou presnosti to, co pomahalo systemu udrzet se na trhu.

Doporucuji precist cely blok jak jsem odkazoval,je to mnohem vyzivnejsi.Pro fanousky WP7 bolestive,ale pravda vetsinou boli.
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Cenová bomba - Samsung Omnia7 za 5k !

Příspěvek od premikkoci »

Já ti nevím... ale už HTC Desire HD se mě v zdá celkem zpomalené a Desire ještě víc.. Nechce se mě věřit, že by HTC dělal, co kus to originál... Ještě dodám, že zmiňované HTC jsem srovnával na živo...
Gater
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:45
Zařízení: HTC 7 Mozart

Cenová bomba - Samsung Omnia7 za 5k !

Příspěvek od Gater »

GreenArrow : Neboj, nic takoveho psat nebudu :) Ja proti Androidu nic nemam, je to fajn system, pokud se pouzije v dobrem hardwaru a je optimalizovany.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Cenová bomba - Samsung Omnia7 za 5k !

Příspěvek od htcjirka »

To je hezky napsano.Android by si mel vymezit nejake mantinely minimalniho HW a ne byt cpan do kazdeho stroje..ktery na to nema,protoze pak si nekdo muze udelat spatny obrazek.A klidne bych zakazal silene nadstavby typu Senze,ktere je jako rakovina a pohlcuje pomalu cely system.
Odpovědět

Zpět na „Další WP telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů