Jaké zařízení s WP7?

Diskuze věnovaná dalším chytrým telefonům se systémem Windows Phone
Odpovědět
server8
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: sob čer 04, 2011 15:48
Zařízení: Apple iPhone 5s
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Jaké zařízení s WP7?

Příspěvek od server8 »

Zdravím,
mám velký dilema ohledně výběru novýho telefonu, zatím mám Nokii 5530 a chci jí nahradit. Původně jsem koukal po androidech. Ale rychlost telefonů s WP7 a celkově prostředí se mi líbí víc. Hlavně když se tyhle telefony dají sehnat o x tisíc levněji než právě androidy s podobným HW. Vybírám mezi Trophy, Mozartem a Optimusem 7.
Díky za rady. :-)
Uživatelský avatar
morro
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: pon říj 04, 2010 12:12
Zařízení: AT&T Samsung Focus™
Bydliště: Plzeň

Jaké zařízení s WP7?

Příspěvek od morro »

Mám pod rukama Mozarta a nemám výhrady 8Mpx, 3,7" display, který je zřejmě SLCD, 1300 mAh baterie a to nejpůvabnější je zpracování jeden kus hliníku do kterého je phone zasunut budí v ruce odolný a bytelný dojem :)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=r3kjPE5hYz4[/youtube]
Kedlub64
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: pát pro 12, 2008 22:00
Zařízení: Nokia Lumia 920

Jaké zařízení s WP7?

Příspěvek od Kedlub64 »

HTC Mozart jsem také měl možnost viděl, dílenské zpracování bylo opravdu luxusní, foťák s xenonovým bleskem a SLCD displej je taky príma. Optimus 7 má ale na druhou stranu dvakrát větší paměť - 16 GB a hlavně je to NAND paměť, ne microsdhc jako u HTC. Takže aplikace (hlavně hry) se na něm načítají podstatně rychleji - doporučuji podívat se na nějaké video na youtube, rozdíl je opravdu značný. Má i větší baterii - 1500 mAh. Dílenské zpracování taky ok, jen je trochu těžší. O Trophy bych uvažoval jen tehdy, kdybych nakupoval z Německa, dá se tam sehnat o 1500Kč levněji než u nás.

Z těch tří bych asi volil LG, hlavně kvůli použité paměti...
server8
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: sob čer 04, 2011 15:48
Zařízení: Apple iPhone 5s
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Jaké zařízení s WP7?

Příspěvek od server8 »

Tak právě Mozart se mi líbí taky, jenže by mi chyběla LED dioda, když bych potřeboval světlo (neříkám, že to je nějak často) tak by mě absence tý diody naštvala. Od Trophy mě ta rychlost právě taky odrazuje. Takže zůstává LG, který má tu NAND paměť + HW tlačítka pod displejem, což je velký plus podle mě a podle většiny lidí určitě taky. Snad jediná věc, která mi na něm vadí je ten špatnej displej. TFT fakt nic moc. Kvůli tomu jsem začal uvažovat nad nádhernym Samsungem se SAMOLEDem. Na druhou stranu jsem viděl několik fotek vypálenejch statickejch obrazů právě na AMOLEDech. Cena je taky zase o něco vyšší, a s aktualizacema to taky není tak slavný.

Má tu někdo zkušenosti s tím Optimusem 7 ? :-)
Between
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned čer 05, 2011 9:26
Zařízení: LG Optimus 7
Bydliště: Prague

Jaké zařízení s WP7?

Příspěvek od Between »

Já ho mám teď 14 dní doma a musím říct, že paráda. Nejlepší je to zpracování. Co se týče těch zmíněných nevýhod, tak displej sice není žádný AMOLED jako Samsung, ale barvy jsou pěkné a nějak mi to TFT nevadí(měl jsem předtím Mozarta a S-LCD je asi malilinko lepší, ale ne o moc...). Co mě asi trochu zklamalo je foťák. Fotky za světla jsou v pořádku, ale za horších světelných podmínek je vidět docela silný šum. Já osobně ale moc nefotím, takže mi to na momentky vystačí...
Hlavní výhody už tu byly zmíněny(rychlá a velká pamět, zpracování a baterie), ale já bych k nim ještě přidal DLNA. Vůbec sem si nemyslel, že bych to využil, ale je to super věc!

Kdyby tě napadaly další dotazy tak se ptej... zkusím poradit :)
server8
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: sob čer 04, 2011 15:48
Zařízení: Apple iPhone 5s
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Jaké zařízení s WP7?

Příspěvek od server8 »

A proč si se vůbec zbavoval Mozarta a měnil ho za Optimuse? S tím focením to mám podobně, jen momentky, jinak skoro nefotím, takže to by mi nevadilo. Tak s DLNA nemám vůbec žádnou zkušenost, pořádně ani nevím jak to funguje. :D

Jinak pozoruješ nějaký záseky nebo si měl nějakej bug, nebo něco, co by ti překáželo?:)
Between
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned čer 05, 2011 9:26
Zařízení: LG Optimus 7
Bydliště: Prague

Jaké zařízení s WP7?

Příspěvek od Between »

Hele důvody byly asi následující:
1. Strašně mě štval design. Ne zpracování, ale fakt, že všechna HTC vypadají úplně stejně.
2. Od xenonu jsem si sliboval hodně a výsledek nebyl nějak okouzlující a navíc jsem si nemohl ve tmě svítit diodou.
3. Měl jsem ho v únoru a to ještě nebylo tolik aplikací.
4. Dotyková tlačítka mi třeba u androidích telefonů nevadí, ale u Mozarta jsem dost často mačkal omylem tlačítko zpět nebo vyhledávání.

Všechno to jsou hodně subjektivní důvody a nemyslím si, že by Mozart byl nějak špatný telefon.

Co se týče Optimuse, tak záseky opravdu žádné nejsou a chyby a podobně budou stejné pro všechny WP7 telefony :)

Jak funguje DLNA je ukázáno třeba tady
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PgNTMdspHqw[/youtube]
server8
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: sob čer 04, 2011 15:48
Zařízení: Apple iPhone 5s
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Jaké zařízení s WP7?

Příspěvek od server8 »

Díky moc, nejspíš dopadne ten Optimus, opravdu se mi z nich líbí nejvíc. :-)

Kdyby měl ještě někdo nějaký postřehy, rád si je přečtu. :-)

-- doplnění předchozího příspěvku (ned čer 05, 2011 20:27) --

Ještě dotaz ohledně Manga. Četl jsem, že přijde i na stávající telefony s WP7, jenže bez češtiny. Osobně mi čeština nevadí, ale to Mango by vadilo. Je to teda pravda, že to bude takhle? :-)
luckyfer
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: úte kvě 31, 2011 8:56
Zařízení: LG E900 Optimus 7

Jaké zařízení s WP7?

Příspěvek od luckyfer »

no ja mam LG Optimus 7 asi tyzden, som s nim zatial maximalne spokojny (nie je bez chybicky, ale fakt sa mi paci).

Nemal som sice ziadne ine zariadenie s WP7 v ruke (teda iba v obchode, aby som si "osahal"), takze ti mozem dat iba take subjektivne hodnotenie.

Samsung Omnia 7

- mne osobne sa dizajn vobec nepaci (je mi jasne, ze ostatni budu mat iny nazor, teda aspon podla toho, co som cital), fakt mi pomohlo pri vybere, ze som ho videl v predajni. Strasne hranaty, nezaujimavy, neergonomicky a dokonca mi vadil aj velky displej (co som bol prekvapeny, lebo inak pre mna cim vacsi displej tym lepsie :tlem: )
- inak kvalita displeja super, jednoznacne najlepsia z WP7 mobilov (aspon co som videl)
- cital som problemy s aktualizaciami WP7, ale myslim, ze to uz bolo odstranene, toho by som sa uz nebal
- cenovo nie je ovela drahsi ako Optimus 7 alebo Mozart, ale stale je drahsi (psycho efekt 8-) )

HTC Mozart

- prevedenie je fakt kvalitne, dizajnovo neurazi, ale mna ani neohromil
- displej je o nieco kvalitnejsi ako LG, ale aj o 1" mensi (zda sa to zanedbatelne, ale je to viditelne)
- vyhoda v HTC Sense (aj ked to nie je zakladna obrazovka ako pri Androidoch, ale potesi)
- tento mobil som si nevybral vlastne ani neviem preco (tam, kde som si kupoval ja mobil, bola cena rovnaka ako u LG, resp len o par drobnych vyssia), ale na druhej strane nelutujem

moj LG Optimus 7

- dizajnovo asi najkrajsi, ak si ho chytim na sirku, tak sa drzi dobre ako keby som drzal PSP, hrany su dobre zaoblene a teda pre hranie hier bude vyborny
- povrch (boky) je pogumovany, prijemne sa drzi. zadny kryt je sice plastovy, ale inak odolny a nie je tam ziadna vola
- zamrzi iba displej, pozorovacie uhly nie su zrovna najlepsie a aj citatelnost na priamom slnku nic extra
- tie HW klavesy si velmi pochvalujem, ddobre sa stlacaju, nemam s nimi ziadny problem a aj celkom pekne vyzeraju :tlem:
- vyhodu ma hlavne vo velkej pamati (kedze Microsoft oficialne zakazal rozsirovanie pomocou pamatovych kariet) a jej rychlosti
- ma od vyroby uz panorama shot, ktore celkom vyuzivam a pekne panoramaticke fotky su z toho
- tiez potesia softy v LG App Store, kde ich sice momentalne je len asi tucet, ale su to vsetky z Marketplace, ktore su pre ostatnych platene a LG slubilo, ze kazdy mesiac prinesie nejake dalsie, pre majitelov LG zadarmo


Inak co sa tyka kapacity baterie, neviem objektivne porovnat s ostatnymi, ja musim moj LG nabijat kazdy den a predpokladam, ze u ostatnych to bude rovnake (aj ked maju papierovo mensie kapacity). A co sa tyka tej prisvetlovacej diody, na Marketplace je soft, ktory spravi z celej obrazovky svetlo, takze nie je potrebne mat na svietenie si pod nohy zrovna prisvetlovaciu diodu

No a fotak som moc nehodnotil, kedze ja ho tiez pouzivam len prilezitostne, na zaznamenanie nejakych momentiek a mobilny fotak aj tak sa neda pouzivat na nejake kvalitnejsie fotenie, na to treba mat fotak
Between
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned čer 05, 2011 9:26
Zařízení: LG Optimus 7
Bydliště: Prague

Jaké zařízení s WP7?

Příspěvek od Between »

Pěkný hodnocení... Jenom snad k tomu LG - zadní kryt je kovový. Zkus ho sundat a ťuknout s nim třeba o stul, zacinká to... A ještě LG store je sice fajn, ale Samsung i HTC mají taky vlastní s vlastními aplikacemi. Navíc ten HTC store má podle mě lepší apps...
server8
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: sob čer 04, 2011 15:48
Zařízení: Apple iPhone 5s
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Jaké zařízení s WP7?

Příspěvek od server8 »

Díky za pěkný shrnutí! :-)
No budu přecházet z Nokie, která má displej 2,9". :) Největší displej na mobilu, na kterej jsem koukal, byl na Samsung Wave. Krásnej SAMOLED. Takže ať už si vyberu jakejkoliv, bude to velkej skok.

Začínám ještě docela přemejšlet o tý Omnie. :)
Odpovědět

Zpět na „Další WP telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů