Práce/brigáda

Vše okolo vývoje aplikací pro platformy Windows Phone a Windows 10 Mobile
Odpovědět
Matesax
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát črc 05, 2013 5:36
Zařízení: Nokie

Práce/brigáda

Příspěvek od Matesax »

Dobrý den,
když jsem s programováním začínal (v C#) a založil poprvé toto téma na jedné programátorské síti, neměl jsem co nabídnout. Ale když dnes ovládám všechna programovací paradigmata, všechny druhy jazyků atd. Už tolik nechápu, že nezavadím o dobrou práci. Dělám akorát v jednom týmu, kde se jedná skoro jen o web. Což je další věc - mohu dělat všechen druh vývoje - Web, Desktop i strojové programování. (Hexeditor/ASM) V ASM dělám i vlastní operační systém (a jeho souborový systém) - a referovat bych mohl do aleluja. Týká se mne tedy spektrum virtuální stroj až strojový kód. Jazyky jako třeba celá řada C, D/D2, F/F#, J/J#, A/A#, X++, Lua, Python, Ruby, SmallTalk, BASIC/VisualBasic, CommonLisp ... Flex&Bison. (+ vše kolem webu) Vlastně bych mohl dělat v čemkoliv. Databáze, dotazovací jazyky, schématické jazyky atd. samozřejmostí. Paradigmata jsou mi nejbližší OOP, funkcionální a deklarativní. Nejbližší je mi teď strojový kód - respektive jeho lidštější vyjádření - ASM. (Assembler NASM.) V .NET ale pořád dodělávám jeden projekt. A vyšší scriptovací jazyky jsou potřeba v Unixu dnes a denně. Jediné mínus (pro mě malé) je, že nemám školu se zaměřením k PC. (Zubní technik) Tak se ptám - jaké mám možnosti?
Děkuji.
mceza

Práce/brigáda

Příspěvek od mceza »

Proč se ptáš nás? Firmy neustále poptávají dobré programátory a pokud do životopisu vypíšeš to, co jsi vypsat nahoře, tak je jim zcela jedno, jestli jsi uklízeč nebo zubní technik, na pohovor a případný test si tě určitě pozvou.

Otázkou ale je, zda ta paradigmata umíš tak, jak píšeš. Neboj se, že by si to v těch firmách důkladně nevyzkoušeli.

Seznam jazyků, který vypisuješ na mě působí až trochu neuvěřitelně - možná trochu podezíravě, ale přesto se zeptám - neumíš v nich napsat náhodou jen Hello word?
Matesax
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát črc 05, 2013 5:36
Zařízení: Nokie

Práce/brigáda

Příspěvek od Matesax »

Ne - to opravdu ne. Programuji od rána do večera již 5 let. (Mám i jiné záliby - ale tohle je to, co mi zabere většinu času.) Seznam je to mnohem větší - používám jazyk(y) podle aplikace. Klidně ti o každém jazyku budu vyprávět celé hodiny. Znám je všechny až po strojový kód. Tedy složení kompileru/interpretu, sadu funkcí,... Současně se věnuji již téměř hardwaru - vzhledem k tomu, že programuji ve strojovém kódu přímo. V každém jazyku vím přesně kam sáhnout atd. (Už nepotřebuji ani žádná IDE.) Navíc jsem si s každým jazykem rád hrával. Bral syntax na jiný kompiler atd. Hrabu se i v DOSu - FreeDOS. Takže mi není cizí ani real-time přístup, ve kterém se pracuje mnohem pohodlněji. Ovšem vyprávět o tom mohu opravdu hodně dlouho - stejně tím nic moc nedokáži.

Osobně si myslím, že si právě-že řeknou, že přeháním. (A zase toho tolik neumím.) Ovšem proto se oháním firmou, ve které dělám atd. Navíc syntax není jazyk - tekže pokud tomu jen trochu rozumíš, musíš vědět, že syntax se vždy dohledá. Jedná se tu spíše o správné stavění, používání vhodných konstrukcí atd.
mceza

Práce/brigáda

Příspěvek od mceza »

Však říkám, zajdi na pohovor, tam si tě otestují a uvidíš ;)
Matesax
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát črc 05, 2013 5:36
Zařízení: Nokie

Práce/brigáda

Příspěvek od Matesax »

Kdybych to během těch 5ti let nezkoušel, nepíši sem. Tedy dříve jsem to, jak jsem psal, zkoušel moc brzy. Pak dlouho nic a pak jsem napsal několik inzerátů. Nic. Kamaráda chtěli nabrat, tak jsem se svezl. Jenže brzy se ukázalo, že šéf je utopista a navíc, že bych dělal jen kolem webů - navíc hry. Nakonec jsem si protlačil svou - a dělám operační systém jako svůj projekt. (na který mi přispějou) Jenže to beru smrtelně vážně - takže z toho peníze potečou až kdo ví kdy. Teď jsou prázdniny, takže bych peníze potřeboval okamžitě. Navíc mi zbývá již jen maturita - a pak co. V tomto týmu/firmě tedy nic moc nevydělám. Tak se teď snažím najít něco skutečného a pořádného. Jenže bez peněz jsem omezen na Hradec Králové. A zde jsem si těch pár firem oběhal. Jedna má hlavní sídlo v Praze (a jen tam mě mohou vzít na pohovor) atp. Podávat další inzeráty už moc chuť nemám. Tak jsem napsal na pár programátorských sítí...
shagy2301
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: sob kvě 05, 2012 14:22
Zařízení: Lumia 640 XL (predtým HTC 8S, Nokia Lumia 800)

Práce/brigáda

Příspěvek od shagy2301 »

Máš vytvorený účet na LinkedIn? Zapíš tam všetky tvoje znalosti a nech ti to potvrdí tvoje okolie. potom už ťa už firmy budú oslovovať sami.
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Práce/brigáda

Příspěvek od matoman »

A Praha je problem? Obmedzit sa na HK je dost problem....Zainvestujes do toho na dva mesiace (hladanie prace, ubytko a potom mesiac cakania na prvu vyplatu :)), a potom uz buded dostavat prazsky plat v dobrej firme tak bude ok nie?
Matesax
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát črc 05, 2013 5:36
Zařízení: Nokie

Práce/brigáda

Příspěvek od Matesax »

Vzhledem k tomu, že studuji v Hradci Králové a budu maturovat, potřebuji práci z domu. (Či alespoň ve městě.) Takže když mám dojíždět na pohovory a navíc vrážet do toho to co vydělám... (Rozhodně bych tam musel jezdit častěji.) Na přestěhování se do většího města (po maturitě) peníze nemám - jakož tam i dojíždět. Nebo jestli se to dá, tak o tom nevím... :)
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Práce/brigáda

Příspěvek od matoman »

Tak si podaj prihlasku na nejaku VS v prahe (pokial som teda pochopil ze sa po mature na vs nechystas), ubytovanie budes mit levne na koleji (za minimalne peniaze), mozes tam byt i pol roka az rok bez toho aby si pohol palcom a vyhodili ta,

Znie to ako blbost, ale pri tvojom zufalom hladani to mozno az taka blbost nebude... :)
Odpovědět

Zpět na „Programování a vývoj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů