Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Vše okolo vývoje aplikací pro platformy Windows Phone a Windows 10 Mobile
Odpovědět
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od htcjirka »

Je pravda,ze nekteri vyvojari zacali na sve aplikace kaslat,ikdyz byly placene a jsou diky tomu dnes nefunkcni,napr. Robert Varga.
Uživatelský avatar
CreAtive_34
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: ned úno 19, 2012 22:48
Zařízení: HTC Radar
Bydliště: Mám

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od CreAtive_34 »

Ano, jsou aplikace a aplikace...
Například svého času byl meteoservis pouze v jedné placené verzi za kilo a spousta známých ho kvůli tomu kritizovala, ač je to asi nejlepší počasí pro WP. A mimo jiné koukni kolik lidí kritizuje to, že Angry birds či cut the rope, které je zábava na několik hodin stojí blbou dvacku.
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od mmme »

Tak v jadru je to taky plac na spatnem hrobe. Je kazdyho vec, do ceho vrazi svoje vydelany prachy. Preju vyvojarum co nejvic penez, ale je to podnikani jako kazdy jiny. Delam li to dobre, jsem pilnej a mam napady- odmena mne nemine at jsem vyvojar, remeslnik nebo obchodnik.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od GreenArrow »

Protože vidí, že na androidu to jde zdarma
Uživatelský avatar
CreAtive_34
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: ned úno 19, 2012 22:48
Zařízení: HTC Radar
Bydliště: Mám

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od CreAtive_34 »

Jenže není, je to zaplácané reklamou a tohle je vlastně "full" verze...
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od Flynn »

A já, chudý penzista, jsem si Meteoservis koupil jako jeden z prvních předloni na Štědrý večer a zároveň to byla moje první placená aplikace. Ty 21 korunové kupuji běžně, pokud za něco stojí, což si vyzkouším trial verzí. Také jsem koupil pár vyložených "šmejdů" a to mi bylo vždycky trochu líto.
Jenomže, já jsem z generace, které se dobře přepočítává a porovnává hodnota zboží dnes a v 60. - 70. letech. Nebudu tady porovnávat platy a důchody tehdy a dnes, pro mě je vše 1:10. Taková aplikace, by tedy dříve stála 2 koruny, stejně jako pivo a třeba DVD v trafice (kdyby tehdy bylo), by stálo 5 - 10 korun. I ten pitomej singl (SP gramofonová deska) stála 12 korun (je fakt, že si ji mohu přehrát i dnes po 50 letech, jakpak to asi bude s CD a DVD za půl století?). Ale kuře, to jsem si určitě v těch dobách za 5 korun nekoupil (takové tehdy neměli). A když přenosná barevná TV Toshiba stála 18 000 (více než 10 měsíčních platů) a snažili jsme se ji pod pultem urvat, tak dneska bych si ji za 180 000 nekoupil. Tím nechci říci, že přepočítávám každé zboží, jen si to porovnávám pro zajímavost.
Tolik jenom pro to, aby si mnozí dnešní mladí, co chtějí mít všechno zadarmo, udělali obrázek.
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: úte zář 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Olomouc (Brno)

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od Jakub Karásek »

Nevim, jestli to ma neco spolecneho s tim, ze jsem abstinent a neprepocitavam finance na piva a rumy, utratil jsem za aplikace a hry cca petikilo a niceho nelituju.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od htcjirka »

Jen u WP7.x a WP8 jsem v tom za cca 3500Kc a nemam problem nakupovat dal.
mceza

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od mceza »

Já jsem si pár aplikací už koupil. To, že je nemohu nawarezit mi opravdu nechybí. Spíš je mi těch 21 Kč opravdu líto a rozmyslím si, zda je za to dám nebo ne. Ale pokud aplikace umí něco, co chci nebo, co je praktické, tak to neřeším a kupuji.

Ale třeba hry za 100 a víc jdou mimo mě. Na mobilu hraju prakticky jen na WC, takže mám 3 hry. Dvě zdarma a jednu za 21 Kč a jsem spokojen.
Musky80
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: úte čer 05, 2012 14:04
Zařízení: samsung galaxy s

Re: Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od Musky80 »

Ja na androidu koupil uz par aplikaci. Kazdy mesic jednu do 200Kc. Koupil jsem jich asi 8 uz, i kdyz krome 2 ve sleve. Dela to uz kolem 400Kc. Za dobrou aplikaci jsem ochoten zaplatit do 200Kc. U nekterych by se hodilo i vyzkouseni, ne u vsech to jde. Reklamy nesnasim vsude, blokuji je vsechny, coz by se hodilo v tv, tam z nich silim hlavne z toho revu oproti filmu, ktery je zase potichu. Platba kartou mi nevadi, mam na ni limit 300Kc. Vyvojar nejsem, chtel bych ale zatim mi to nejde. Na PC nepouzivam warez krome jednoho produktu. Vystacim si s freeware. Mel bych vse freeware ale vadi pouze jedna vec, ale dost pro me dulezita. Platil bych i za multimedia, abych je mel v dobre kvalite a ne ted, ze je mam v buhvi jake.
Uživatelský avatar
amentma
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: stř črc 15, 2009 8:01
Zařízení: Galaxy S8, iPhone 7, zvysky Lumie, ...

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od amentma »

musim objektivne povedat, ze na platforme WP nebolo doteraz bohvieake jednoduche kupovat appky... najme pre slovaka - nas store sa oficialne otvoril len pred par mesiacmi, predtym som pouzival US alebo CZ ucet, kde ale bol problem vlozit kreditku zo SR. Moznost pouzit paypal nebola... Teraz je to uz v pohode, akurat ten kto sa zaregistroval predtym a nema WP8, nema moznost zmenit lokalitu storu ani vlozit paypal...
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od nofu »

Oni vývojaři nestávkujou? Sem myslel že už dávno... :) Si nepamatuju, kdy naposled tu byla představená nějaká aplikace.

Tak a teď trochu vážněji.

Ono jde asi o to, jak nutně kdo jakou aplikaci potřebuje a jak často by ji využil a samozřejmě - jak je kvalitní. Osobně mi příde zbytečné dát peníze za meteoservis, ikdyž bych ho asi občas využil, o kvalitě aplikace není pochyb, nicméně se bez ní obejdu. Třeba 7pass jsem si ale koupil, a to i přes to, že má free verze stejnou funkcionalitu jako placená. Dokonce bych měl rád možnost si koupit i free aplikace (třeba mBenzin), abych nemusel čučet na blbou reklamu.

A proč si lidé nechtěji kupovat aplikace? Protože na to nejsou zvyklí a často je to i celkem složité (to samozřejmě spíše v případě PC aplikací), takže se toho bojí. Tento aspekt by mohl časem Marketplace/Store prolomit, pevně věřím, že se tomu tak s rozšířením W8 stane.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od hujer »

Jsem docela rád, že se tu rozproudila tak živá diskuze.
Pravda, zdá se, leží jako obvykle někde uprostřed. Jak tu někdo zmínil, pokud dotyčný chce, nemá problém si to "nějak" zařídit aby platit za appky mohl. Ti více paranoidní třeba prostřednictvím PayPal nebo nově i přes operátora (jelikož T-Mobile m-platba už na Store funguje bez problému). Na druhou stranu, pro toho, komu je neplacení životním programem a možná i heslem, je to nepředstavitelné i když běžně jinde za služby a výrobky platí. Tady snad pomůže jen lékař.

Asi se ale shodneme, že cestou je co nejvíce možností, jaký způsobem na Store zaplatit a pokud by v budoucnu podporovali něco jako m-platbu ostatní mobilní operátoři, bude je lépe. Nemyslím si ale, že to přesvědčí notorické "neplatiče" k nákupu. Tady vidím jen jako možnost prostou neexistenci free aplikací - což samozřejmě není moc jednoduché docílit že? :)

Díky všem za názory. Nechci se moc vplétat do posuzování mentality notorických neplatičů, ale do jisté míry to vypovídá i o stavu této společnosti. A do toho já šťourat nebudu, chci mít pěknou neděli...
Standa99
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: ned bře 12, 2006 10:53
Zařízení: Pixel

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od Standa99 »

........
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od hujer »

Právě že vůbec ne. Tady jde o to, když někdo aplikaci chce a možná i má jak nakoupit, ale neudělá to a spíš bude jen kritizovat, že je placená což je pro něj jediný důvod k nelibosti.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od Radek Hulán »

Je to pouze o morálce.

Osobně kupuji i aplikace (Rapdialer vs Rapdialer placený), kde není ve free verzi naprosto žádné omezení, ani reklama, abych vývojáře podpořil. 21 Kč považuji za tak směšný obnos, že to dělám. Hlídám si tím i vlastní zájem -> pokud to nebude dělat dostatečné množství lidí, nebude nová verze. Z altruismu se vývojář nenají.

Nákup ve WP je směšně jednoduchý, "obava" svěřit kartu Microsoftu zcela pokrytecká, případně PayPalu.

(neodpustím si ohledně Meteoservisu -> koupil jsem, ale ve srovnání na jiná počasí je prostě drahý, nakonec používám stejně Weather Flow s lepší, pro mě, funkčností, a třetinovou cenou)
Standa99
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: ned bře 12, 2006 10:53
Zařízení: Pixel

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od Standa99 »

........
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od mmme »

"Nákup ve WP je směšně jednoduchý, "obava" svěřit kartu Microsoftu zcela pokrytecká, případně PayPalu"

Tato obava pramení z neznalosti. Ne každý rozumí všemu. Proto spousta lidí, ovlivněna různými finančními podvody, nefér nabídkami a jednáním finančních skupin, jednoduše svou kartu prostě nikomu nesvěří. Tudíž není slovo "pokrytectví" na místě.
Uživatelský avatar
kome
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř říj 03, 2007 14:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note3 32GB/64GB SDXC 1 Sandisk
Bydliště: Praha

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od kome »

V době kdy aplikace stojí desetikoruny by mi to přišlo dost nefér zaplatit za aplikaci. Aplikaci mám koupených celkem dost, a jestli mě to dohromady stálo 1500? Tak t8 vychází ani ne 50 Kč měsíčně. Na to snad má každý s telefonem.
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od iljusin66 »

Programování aplikací je byznys jako každý jiný. Je na autorovi aby si zjistil nějaké běžně známé informace a na jejich základě se svobodně rozhodl jít do rizika. Jednou z těch obecně známých informací je, že na české aplikaci nikdo nikdy nezbohatne. Když tohle člověk ví, nemusí se pak zbytečně čílit když na tom pak opravdu nic nevydělá ;) Jsme malá země s malou kupní silou a s malou ochotou za aplikace (a nejen mobilní) platit. Hotovo, tečka. Chci-li vydělat, musím mířit jinam. Nebo vymyslet obchodní model, který není postaven na příjmech za prodej aplikace.
Odpovědět

Zpět na „Programování a vývoj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů