Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Vše okolo vývoje aplikací pro platformy Windows Phone a Windows 10 Mobile
Odpovědět
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od mike-biker »

V Čechách je opravdu běžné, že se krade všechno. Nezbývá než zlodějům toto ztěžovat. :evil:
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od matoman »

Keby v cechach ale i vsade, vid Android vyvojari a ich viac ako 90% stiahnuti su warez....
s.s.rock
varování
varování
Příspěvky: 108
Registrován: stř úno 03, 2010 9:06
Zařízení: Samsung Note2, dříve HTC Desire S, HTC Touch Pro2

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od s.s.rock »

Co je možná ještě větší pravda je to že díky tomu že se na WP musí platit opravdu každá kravina a není ani možnost to nějak cracknout tak ten systém se bohužel tímhle přístupem zabíjí, podle mě doba jeho masového rozšíření rovná se nule. WP bohužel kupují lidé co ze sebe rádi dělají pokusné králíky a pak se tedy na fóru nebo i jine radí co na tom ještě všechno nejde. Bohužel čím víc do toho vidím tím víc jsem přesvědčeny že dokud bude jiný výběr tak si tenhle systém nikdy neporidim. :-(
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od htcjirka »

Neni pravda ,ze se musi platit kazda kavina,v mnoha pripadech je free varianta anebo neomezeny trial s reklamou a tam kde se plati tak je to kolem 21kc ,coz nikoho nezabiji.Naopak vyvojare to podporuje v cim dal lepsi praci/aplikaci.
a není ani možnost to nějak cracknout tak ten systém se bohužel tímhle přístupem zabíjí
To nemyslis vazne?Na co by jsi system crackoval,to ze nejde cracknout z nej prave dela kvalitni,rychly,stabilni newarez system,ne deravy Android,kde i v oficialnich obchode je hromada malware,nebo kde vyrobce udela takovou prasackou nadstavbu,ze pristroj se zadychava i se "ctyrjadrem".
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od Flynn »

Možná trochu flame, tak se předem omlouvám.
V tom je Android ve výhodě, že pro něj lze sehnat spoustu variant různých aplikací a nezbývá, než to uznat. Každý si vybere. Bohužel to má i svoje stinné stránky, kdy kontrola nad aplikacemi ze strany Google je mizerná, takže si uživatel s důvěrou nainstaluje šmejd, který mu podělá systém. To považuji za obrovskou nevýhodu, jinak ale Android vcelku uznávám. Jsem zvyklý už z PC, že si jej nakonfiguruji dle svých představ a pro moje činnosti (práce s videem, hudbou, obrázky - vlastně skoro se vším) existuje spousta různých programů, které jsou odzkoušené a fungují. V tom se Android podobá Windows v PC (s MAC zkušenosti nemám, pokud pominu, že mám iPhone, ale jeho filozofie je podobná WP). Používám tablet s Androidem a mohu říci, že prozatím jsem spokojen, protože mi vyhovuje právě ona volnost. Práce se soubory prostřednictvím nástroje, podobném Total Commanderu je příjemná a vůbec není nutno používat spojení s PC, pokud nechci kopírovat velké objemy dat, ale i to lze pohodlně provést prostřednictvím SD karty nebo flashdisku.
Při instalování aplikací se snažím být opatrný a nejprve čtu recenze a diskuse k nim. A jak jsem zmínil na začátku, na rozdíl od WP si na něj vždycky nějakou požadovanou aplikaci na GooglePlay najdu. Naposledy to byl neustále se vylepšující prohlížeč Maxthon, který používám i na PC a jsem na něj zvyklý.
A jako další příklad uvedu Skype, který funguje a vypadá podobně jako ve verzi pro PC a lze - díky nadšencům - sehnat i českou verzi. Takováto aplikace mi chybí na WP. Microsoft se na nás prostě vykašlal a pokud nějak Skype funguje na WP8 a bohužel stále v angličtině, na WP7.8 je to slabota a je lépe používat IM+ placenou (kterou jsem zakoupil) či free verzi.
Není proto divu, že ochota platit za aplikace je mizerná, když MS ignoruje požadavky uživatelů. Většinou se to týká lidí, kteří přešli z Androidu a jsou tam zvyklí na určitý standard. U WP pro mnohé z nich nastalo rozčarování, protože nebyli informováni a slepě přešli na jiný systém. Mnoho z nich se vrací zpět, protože právě těmto lidem příliš kontrastují možnosti Androidu a mnohdy nesmyslná omezení WP. Tím ale nechci říci, že by WP měl být jako Android otevřeným systémem, pouze by se měl MS zamyslet nad některými omezeními. Jinak se na výsluní nevydrápe.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od steelspace »

Nejdřív vyjmenuj, která omezení by se podle tebe měla z WP odstranit.
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od CageJ »

secure boot
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od steelspace »

Není to náhodou zásadní bezpečnostní prvek systému?
s.s.rock
varování
varování
Příspěvky: 108
Registrován: stř úno 03, 2010 9:06
Zařízení: Samsung Note2, dříve HTC Desire S, HTC Touch Pro2

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od s.s.rock »

htcjirka píše:...nebo kde vyrobce udela takovou prasackou nadstavbu,ze pristroj se zadychava i se "ctyrjadrem".
Já o žádném takovém telefonu se ctyrjadtem který by se zadychavl nevím ty jo??? To jsou jen fantasmagorické pohadky vás Windows Phoňáků aby jste ovlivnili co nejvíc lidi co si chce pořídit nový telefon. Mimochodem už dost ohraná pohádka. ;-)
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od Krayzie »

Aj Nexus 7 sa zvykne pekne zadychat pri zakladnych ukonoch, a to je bez nadstavby.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od Flynn »

steelspace píše:Nejdřív vyjmenuj, která omezení by se podle tebe měla z WP odstranit.
Není nutno nic vyjmenovávat. Jsou prostě omezení, se kterými se potýkají běžní uživatelé, ale hlavně vývojaři. Rádi by stvořili mnoho užitečných aplikací pro běžné funkce telefonu (když už tedy nejsou jako základní v systému), ale mají svázané ruce. Ani to nebudu vyjmenovávat, bylo by to jen opakování mnohokrát omílaného.
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od CageJ »

steelspace píše:Není to náhodou zásadní bezpečnostní prvek systému?
je, no nie potrebny k funkcnosti, staci pozriet ake su s tym problemy aj na desktope/notebookoch
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od steelspace »

Secure boot
+ bezpečnost
- nemožnost nainstalovat "upravený" systém

To mínus znamená jediné - warez.
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od CageJ »

to minus znamena omnoho viac
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od mike-biker »

Ale držme se tématu. Já sám se přiznám, že jsem v dávné minulosti instaloval něco nelegálně, ale již to ZÁSADNĚ nedělám.
Krást se nemá a pokud to nebude v podvědomí většiny občanů, že je to špatně a kdo krade je zloděj a darebák, tak se to nezlepší. Jde především o výchovu! Zloděj aplikací je schopen vyvinout obrovské časové úsilí na získání aplikace "ZDARMA", takže kdyby paradoxně místo toho šel na brigádu, má ty aplikace hned 3. :tlem:
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od Krayzie »

mike-biker píše:Zloděj aplikací je schopen vyvinout obrovské časové úsilí na získání aplikace "ZDARMA" :tlem:
Ale preco musi clovek vyvinut enormne usilie na to, aby si aplikaciu vobec zakupil? Vo W8 mam zakupenych zopar Metro aplikacii a nemam s tym najmensi problem. Ale vo WP7.8 nemam zakupenu ani jednu a pochybujem, ze budem mat vo WP8, teda pokial sa niekto neuraci povolit platby cez Orange SK alebo PayPal (ten vyuzivam vo W8). Nemam a zatial si nemienim zriadovat kreditku alebo embosovanu kartu k uctu (kedze odmietam za kartu platit akekolvek poplatky), takze som odkazany iba na Free/Trial verzie.
culis
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 145
Registrován: úte říj 27, 2009 2:12
Zařízení: Galaxy S7

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od culis »

"Já o žádném takovém telefonu se ctyrjadtem který by se zadychavl nevím ty jo???"

s.s.rock: SGS 4 je toho zářným příkladem. Několikrát jsem jej zkoušel, neboť jsem si před nedávnem vybíral nový telefon a sekal se pěkně a nejrychlejší taky nebyl. Určitě bych si jej nekoupil, to HTC One bylo o třídu lepší.
A kecy o tom, že když se to seká, tak vypni toto a tamto jsou o ničem. Takový tel., který se vydává za mobilní špičku, musí jet jako z partesu hned z první a i po nainstalování fůry aplikací.
MikeyMCZ
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 232
Registrován: sob úno 02, 2013 0:03
Zařízení: Nokia Lumia 920

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od MikeyMCZ »

Krayzie píše:Ale preco musi clovek vyvinut enormne usilie na to, aby si aplikaciu vobec zakupil? Vo W8 mam zakupenych zopar Metro aplikacii a nemam s tym najmensi problem. Ale vo WP7.8 nemam zakupenu ani jednu a pochybujem, ze budem mat vo WP8, teda pokial sa niekto neuraci povolit platby cez Orange SK alebo PayPal (ten vyuzivam vo W8). Nemam a zatial si nemienim zriadovat kreditku alebo embosovanu kartu k uctu (kedze odmietam za kartu platit akekolvek poplatky), takze som odkazany iba na Free/Trial verzie.
PayPal funguje ve WP již docela dlouho.
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od karelchadim »

Krayzie píše:... pokial sa niekto neuraci povolit platby cez Orange SK alebo PayPal (ten vyuzivam vo W8). Nemam a zatial si nemienim zriadovat kreditku alebo embosovanu kartu k uctu (kedze odmietam za kartu platit akekolvek poplatky), takze som odkazany iba na Free/Trial verzie.
PayPal je možné běžně používat, a ten kdo povolí platby přes operátora není nikdo jiný než samotný operátor

mě to přijde jako zbytečné výmluvy koupit aplikaci na WP je snadné jako facka
JanHavlicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: čtv pro 14, 2006 12:57
Zařízení: Xiaomi Redmi 2 2GB
Bydliště: Praha

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od JanHavlicek »

Nehledě na to, že dokonce i v ČR (sám se tomu divím) je možnost mít účet i s debetní kartou zcela zdarma bez jakýchkoliv poplatků... hodně bych se divil, kdyby tomu tak v SR nebylo. Takže zase výmluvy
Odpovědět

Zpět na „Programování a vývoj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů