Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Vše okolo vývoje aplikací pro platformy Windows Phone a Windows 10 Mobile
Odpovědět
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od p.a.Ť.o »

@ SirTom - Domnívám se, že hujer neřešil warez, ale platby za aplikace jako takové. A v tom je rozdíl, byť výsledek mnohdy stejný
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od nofu »

mimonaut píše:"Nicméně osobně to moc nechápu, proč bych měl proboha věřit operátorovi víc než MS nebo bance??"

tos vystihl naprosto přesně..
Tak to si teda zrovna nemyslim. Pokud platíš přes operátora, pak nikomu nesvěřuješ číslo svojí kreditky, což je rozhodně bezpečnější varianta. A proč nevěřit M$? Dobrym příkladem je asi to co se stalo Sony a jeho síti k Plejstejšnům a také megahlupákům ze Skylink/CSlinku - ti si ani nebyli schopný zahashovat hesla a zašifrovat data. Kde berete jistotu, že se tohle nemůže stát microsoftu? Jsou to jen počítačové systémy, žádný není stoprocentně bezbečný.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od Krayzie »

Suhlasim, na druhej strane, tiez som si este ani jednu appku na WP nekupil. Dovod je jednoduchy, banka mi nechce dat kreditku bez mesacneho poplatku a preto kreditku nemam (banku menit nechcem, kedze tam mam ine vyhody). Ak by bola moznost kupovat apps cez paypal, uz davno mam kupeny min. Meteoservis.
mmme píše:Oproti pravidelnym mesicnim platbam operatorum za pausal jsou castky za apps opravdu smesne.
Moja priemerna mesacna faktura je 4EUR, takze to tvrdenie sa neda globalizovat.

Kazdopadne, ci uz cena mobilu bez vysokeho pausalu alebo vysoky pausal a zadarmo mobil, ceny mobilnych apps su vazne OK, ale ako som spominal, kartu nevlastnim, vsetko platim cez PayPal, takze zatial si nemam ako appku kupit. Tiez by som uvital platby cez faktury od operatora.

OTAZKA: Pri citani celeho vlakna som narazil na zopar prispevkov, kde sa spomina, ze cez PayPal sa do nakupovat min. u WP8. Dlho som tuto problematiku neriesil a preto sa pytam, da sa alebo sa neda na WP7.5 (prip. WP8) nakupovat cez PayPal?
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od osso »

nazdarek no pozeral som tak je tam moznost aj Paypal pridal som si a uvidime ci to pojde tuna prihlas sa svojim liveid https://commerce.microsoft.com/PaymentHub/" onclick="window.open(this.href);return false; a vyskusaj pridat payment option na Paypal ja mam GB ucet

edit: tak zatim mi to nejde cez Paypal, mozno treba chvilku pockat
dvzd
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 409
Registrován: ned led 25, 2009 17:42
Zařízení: JY-S2

Re: Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od dvzd »

Jsem uzivatel androidu, za aplikace neplatim ze dvou duvodu:
1) na Google Play se kupuje na dalku zajic v pytli, neni realna moznost odstoupit od kupni smlouvy do 14 dnu, tedy poradne si vyzkouset aplikaci, jak je to standardni u jineho zbozi, pritom by pro autory jiste nebyl problem delat 14 denni funkcne neomezene trial verze,
2) kdyz uz tu koupenou aplikaci po nejake dobe nechci, nemuzu ji ani dal prodat, protoze je navazana jen na urcity google ucet, pres ktery byla zakoupena, musel bych prodat cely ten ucet se vsemi zakoupenymi aplikacemi.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od YAMATO »

14 dní, jo? Přeprodej dál, jo?

Tak tahle výmluva je aspoň originální :lol:
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od hujer »

Jsem myslel, že už tu přispívat nebudu, ale DVZD mě dostal :roll:
Prostě typický zástupce Android komunity...
mceza

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od mceza »

Ač nákup aplikací na mobily a například elektronické knihy velmi vybočují právě v nemožnosti prodat zakoupený výrobek dál (což ve všech jiných nákupech lze), musím s DVZD silně nesouhlasit. Měl by pravdu v případě, kdyby aplikace nestála 21 nebo 60 Kč. Ano, pokud to stojí 2500, tak se o tom už dá mluvit, ale i tak je životnost takové aplikace menší než třeba hry na stolní PC nebo automobilu a nevyplatí se tak nikomu řešit věci spojené s prodejem dál. Jistě by taková funkcionalita šla na Marketplace naprogramovat, ale vývoj a udržování by MS nepřineslo vůbec nic a naopak by ho to stálo peníze a čas.

Nevím, jak na Google Play, ale na MS Store mají vývojáři poměrně pěkné možnosti v přípravě trial a podobných verzí. Je to tedy jen otázka vývojáře. Předpokládám, že Google to má podobně.

Pokud si budu kupovat aplikaci, jejíž cena se mi zdá na hraně toho, co jsem ochoten za ní zaplatit, tak si nejdříve přečtu nějaké recenze nebo si o tom prostě něco zjistím...

Naštěstí tě nikdo nenutí nic kupovat - ke každé placené aplikaci zpravidla existuje free alternativa. Ale ta má samozřejmě většinou menší nebo horší funkce - celkem logické...

A když se chlubíš, že nekupuješ - máš ve svém telefonu pouze 100% freeware aplikací?
dufulo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 342
Registrován: čtv pro 23, 2010 1:26
Zařízení: HTC Desire HD, Evo 3D

Re: Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od dufulo »

Obávam sa že máte android komunitu trošku skreslenú, škoda. Keď je niekto debilko, neznamená to že je typickým užívateľom daného os...
dvzd
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 409
Registrován: ned led 25, 2009 17:42
Zařízení: JY-S2

Re: Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od dvzd »

Abych rekl pravdu, jednu aplikaci jsem si koupil, stoji ted kolem 200 Kc, predtim jsem zkousel jeji funkcne omezenou free verzi, ale nebylo to ono, neslo vyzkouset ty pro me dulezite funkce, jak funguji a jestli vubec funguji. Byl jsem tedy vlastne donucen zkouset ty funkce 14 dnu na warez verzi a teprve pak jsem ji zakoupil, kdyz uz jsem vedel, ze to je to, co potrebuji a ze to funguje tak, jak to potrebuji. Autori by se meli sami zamyslet nad tim, ze to muze byt jejich vina, ze to oni nuti uzivatele zkouset warez svoji formou distribuce aplikaci, kterou znemoznuji pripadnym zakaznikum vyzkouseni zbozi v zakonem dane lhute 14 dnu.
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od matoman »

tak na google play mas moznost aplikaciu vratit do hodiny, alebo do 30minut. Niekedy bola 24 hodinova lehota. Inac na software, ktory pouzijes (otvoris), podobne ako na potraviny zakonna lehota tu v cr 14dni neplati.

Vid Občanský zákoník (zákon č. 40/1964 Sb.) § 53 ods. (8)
dufulo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 342
Registrován: čtv pro 23, 2010 1:26
Zařízení: HTC Desire HD, Evo 3D

Re: Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od dufulo »

Kedysi to bolo 24 hodín, teraz len 15 minút. Niektorí predajcovia sú ochotní vrátiť platbu aj po týždni, ale tých je málo.

Pozor na dvzd, je to exot :)
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od YAMATO »

hujer píše:Jsem myslel, že už tu přispívat nebudu, ale DVZD mě dostal :roll:
Prostě typický zástupce Android komunity...
Ano, přesně takové idiotské hlášky vám určitě pomůžou :roll:
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od mimonaut »

Ale vždyť má pravdu :-)
Taky pár takových chytráků znám.. Možná to trochu přestřelil s tím "typický", nicméně osobně můžu říct, že z mých známých jich je většina
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od M.BoBo »

Já si koupil na svojí Lumii 920 aplikaci Parking Mania, koupil sem jí když jsem byl na belgickém fw, ted sem se vrátil zpět na německé portico, a když chci aplikaci stáhnout tak ve store mi jí nenajde vůbec, a v doporučených exkluzivních aplikacích není kompatibilní s mým telefonem.. Tudíž sem jí měl týden, zaplatil sem přes 60korun, a nemám ani peníze ani aplikaci..

Pokud někdo ví, jak jí dostat zpět, tak sem s tím:).. Když jsem měl ještě droida, tak sem stáhnul apku, tady nic, a tohle mi opravdu na nakupovaní aplikací nepřidá..
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od mimonaut »

To není firmware, ale tím, že je (dočasně) stažená z MP, asi objevili nějaký bug. Pokud napíšeš na podporu MS, s největší pravděpodobností ti peníze vrátí..
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od M.BoBo »

To si na ní radši počkám, je to opravdu aplikace, která za to stojí, snad nejzábavnější hra na WP.. Ano na Lumia 920 občas padala, ale i tak sem si jí rád zahrál, měli jí tam nechat do té doby, než nevydají aktualizaci:)..
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od YAMATO »

mimonaut píše:Ale vždyť má pravdu :-)
Taky pár takových chytráků znám.. Možná to trochu přestřelil s tím "typický", nicméně osobně můžu říct, že z mých známých jich je většina
No a já to mám kolem sebe přesně naopak. Sám mám koupeny apk a hry za několik tisíc a proto mě takhle generalisace hodně nasrala.

Třeba se na WP a iOS krade méně (pokud vůbec!) spíše proto, že je to poněkud obtížnější? (Vlastně ani nevím, zda to na WP normálně jde.)
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od Flynn »

Co to je "normálně"?
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od YAMATO »

Normálně = že to zvládne bez problému běžný uživatel.
Odpovědět

Zpět na „Programování a vývoj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů