Více klíčů pro Bing mapy

Vše okolo vývoje aplikací pro platformy Windows Phone a Windows 10 Mobile
Odpovědět
BEZY
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 30, 2007 2:21
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Více klíčů pro Bing mapy

Příspěvek od BEZY »

Zdravím,

jsem student a začínající developer pro WP7. Pracuji zrovna na 2 aplikacích a u každé používám control Map ze Silverlight toolkitu.

Aby šla tato controla použít, musel jsem se registrovat na bingmapsportal.com a tam si nechat vygenerovat klíč. Jenže jsem mohl získat pouze jeden, víc mi to nedovolí.

Psal jsem do MS a jejich odpověď - pro víc klíčů musím mít enterprise account, za který se určitě platí (aplikace plánuji jako freeware).

Tak se chci zeptat, jestli s něčím podobným nemáte někdo zkušenosti, zda např. lze jeden klíč použít ve více aplikacích, příp. jestli by šlo si založit jiný LiveID, přes ten si vygenerovat nový klíč a ten potom použít v aplikacii (prošlo by to ale na Marketplace, když bych to posílal pod svým původním účtem?),

Příp. zda nevíte o jiné controle pro zobrazování map. Nepotřebuji žádné pokročilé API, jen zobrazit interaktivní mapu a naházet na ní pár pushpinů. Na android vím že existuje knihovna OSMDroid, na WP7 sem nic nenašel..

Dík za rady :)
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Více klíčů pro Bing mapy

Příspěvek od steelspace »

Klíč se vztahuje pouze na obsah map, nikoliv na samotný kontrol. Ten z WP7 umí velmi dobře a jednoduše pracovat nejen s mapovými podklady Bingu, ale i jiných. Trik je v tom, že se implementuje metoda, která dle daných parametrů pohledu na mapu generuje url na mapovou dlaždici - což je samozřejmě pro každé mapy jiné, ale vše ostatní včetně pinů je univerzální. Já jsem takhle rozchodil google i open street maps. Už je to dýl, co jsem to dělal, ale dá se to vygůglit.
Uživatelský avatar
starik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: stř led 26, 2011 12:32
Zařízení: Lumia 950 XL, Band 2
Bydliště: Brno

Více klíčů pro Bing mapy

Příspěvek od starik »

Predevčírem jsem byl na Hands on labu v Brně a tam jsme zkoušeli mapový control s klíčem přednášejícího. Říkal, že se diví, že pořád funguje, když ho dává vlastně veřejně k dispozici, asi to nebude tak horké.

Do marketplace budeš potřebovat svůj, ale nevím, proč by se neměl dát použít ve více aplikacích.
BEZY
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 30, 2007 2:21
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Více klíčů pro Bing mapy

Příspěvek od BEZY »

steelspace píše:Klíč se vztahuje pouze na obsah map, nikoliv na samotný kontrol. Ten z WP7 umí velmi dobře a jednoduše pracovat nejen s mapovými podklady Bingu, ale i jiných. Trik je v tom, že se implementuje metoda, která dle daných parametrů pohledu na mapu generuje url na mapovou dlaždici - což je samozřejmě pro každé mapy jiné, ale vše ostatní včetně pinů je univerzální. Já jsem takhle rozchodil google i open street maps. Už je to dýl, co jsem to dělal, ale dá se to vygůglit.
Ano, o tom způsobu vim - overridne se jedna metoda v dceřiný třídě a ta se pak podvrhne přímo Map-ě. Ale netušim sem, že se ten klíč vztahuje pouze na obsah. Pokud ano, tak je to parádní a jednoduše budu odkazovat na openstreetmaps. Na GoogleMaps si nejsem moc jistej, podle mě to nemají v licenčních podmínkách dovolený.. Ale možná se pletu

starik>supr, dík za info. Při nejhoršim použiju jeden klíč pro 2 apps. Doufám že k tomu ale nedojde, protože ta druhá už bude používat pokročilejší API včetně navigace apod...
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Více klíčů pro Bing mapy

Příspěvek od steelspace »

Google Maps to mají dovolený jenom pro aplikace, které jsou zdarma.
Bing mapy jsou placené, s výjimkou jejich použití právě z telefonního Silverlight kontrolu.
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

Více klíčů pro Bing mapy

Příspěvek od Robert Varga »

Stejný klíč používám z více aplikací a bez problémů. Vše jsou WP appky.
Odpovědět

Zpět na „Programování a vývoj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů