100x Nokia Lumia pro Windows Phone vývojáře (diskuze)

Vše okolo vývoje aplikací pro platformy Windows Phone a Windows 10 Mobile
Odpovědět
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

100x Nokia Lumia pro vývojáře WP7

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Uživatelský avatar
Fixie
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pát kvě 13, 2011 14:21
Zařízení: Omnia W

100x Nokia Lumia pro vývojáře WP7

Příspěvek od Fixie »

Není to náhodou Microsoft, kdo rozdává telefony Nokie? :)
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

100x Nokia Lumia pro vývojáře WP7

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Tak tohle mi podstatně zvedlo náladu :) Odpověď na mail od Filipa Řehoříka:

Schválení/neschválení tématu aplikace
Při procesu schvalování tématu aplikací vycházíme z popisu, který nám vývojář o své budoucí aplikaci poskytne. Pokud je popis příliš krátký je vyšší riziko shody s jinou aplikací. Zamítnutí nemusí být definitivní. Buď stačí doplnit popis, zvětšit funkcionalitu a nebo se pouze jasně popsat rozdíly oproti již existující aplikaci. Schválení tématu neznamená, že bude také schválena aplikace, zvlášť pokud je popis velmi stručný. Pokud má vývojář pocit, že aplikace byla neschválena neprávem, budeme rádi když se ozve.

Kvalita aplikací
Každá aplikace bude vyzkoušena a bude přihlédnuto nejen k účelu aplikace, ale také k uživatelskému rozhranní, stabilitě a rozsahu. Aplikace může být jak komplexní, tak jednoúčelová – hodně záleží na nápadu. Je však důležité aby vznikali i náročnější aplikace a proto rozhoduje datum přihlášení tématu a nikoliv datum zveřejnění aplikace. Vývojář tak může aplikaci přihlásit v únoru a v klidu programovat do května bez obav, že na něj nezbyde telefon. Pokud aplikace kopíruje nápad již jednou realizovaný bez významné (budeme posuzovat individuálně) přidané hodnoty nebude schválena.

shrnuto v krátkosti: nezáleží na rychlosti dokončení aplikací, ale na času registrace do soutěže :)
Uživatelský avatar
Fixie
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pát kvě 13, 2011 14:21
Zařízení: Omnia W

100x Nokia Lumia pro vývojáře WP7

Příspěvek od Fixie »

Paráda, myslím že díky tomuhle budou moct aspoň částečně uhlídat kvalitu a programátoři nebudou muset tak extrémně spěchat
Vladimír Maška
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: úte lis 22, 2011 5:40
Zařízení: Nokia Lumia 925

100x Nokia Lumia pro vývojáře WP7

Příspěvek od Vladimír Maška »

Tak to mne také potěšilo, protože jsem sice včera začal dělat první aplikaci, ale dnes to vypadá, že se k ní minimálně týden nedostanu.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

100x Nokia Lumia pro vývojáře WP7

Příspěvek od Martin Suchan »

Takze pokud se prihlasi 100 lidi uz ke konci tohoto tydne, tak uz ostatni zajemci maji smulu? Co kdyz z te stovky tretina aplikace nedokonci, dostanou sanci dalsi lide? Same otazky
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

100x Nokia Lumia pro vývojáře WP7

Příspěvek od Robert Varga »

To je snad jasné - dostane se na další v řadě.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

100x Nokia Lumia pro vývojáře WP7

Příspěvek od Martin Suchan »

jak to ale pujde dohromady s Tomasovym "nezáleží na rychlosti dokončení aplikací, ale na času registrace do soutěže"
Pokud budu 101. vyvojar a publikuji treti aplikaci 1. dubna, tak se bude cekat az do konce souteze, zda vsech 100 stihne odevzdat sve aplikace?
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

100x Nokia Lumia pro vývojáře WP7

Příspěvek od matoman »

Ja som to pochopil tak, ze je to podla tematu aplikacie, pokial MS povie ze toto je dobra appka ale casovo narocna, tak ti jednu nokiu necha bokom. Aspon tak som to pochopil ja.
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

100x Nokia Lumia pro vývojáře WP7

Příspěvek od Robert Varga »

Když ten danej člověk failne už třeba za tejden, tak se ti to 101. místo uvolní už za tejden...
Oslik
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: úte říj 12, 2010 20:48
Zařízení: Samsung Omnia 7 a Omnia W
Bydliště: Brno

Musí být česká lokalizace?

Příspěvek od Oslik »

Z pravidel to není jasné - je to tam dvakrát naznačeno, ale ani jednou jasně konstatováno.

Přihlásil jsem zatím Accurate Tuner Pro, který byl už publikován - 1. 2. Tady je podrobný popis včetně videa: http://oslik.wordpress.com/2012/02/04/a ... ows-phone/" onclick="window.open(this.href);return false;

Nemá zatím českou lokalizaci, ale tu bych dodělal.
Oslik
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: úte říj 12, 2010 20:48
Zařízení: Samsung Omnia 7 a Omnia W
Bydliště: Brno

Tři aplikace přihlášeny!

Příspěvek od Oslik »

Má smysl registrovat více, než tři? (Mám asi deset lehce rozpracovaných programů.) A když to udělám, "vyfouknu" tím místa dalším zájemcům? To bych asi neměl, protože podstatných je prvních 100 registrovaných lidí, ne?

Dále: Nemůže vadit, že jsem aplikace registroval pod svým jménem nadvakrát? Konkrétně jsem v prvním formuláři přihlásil jen Accurate Tuner Pro, ve druhém Agile Metronome Pro (vylepšenou verzi tohohle: http://www.windowsphone.com/en-US/apps/ ... e7d1fa76f8" onclick="window.open(this.href);return false;) a ještě jednu aplikaci. Předpokládám, že si ty dvě přihlášky spojí pod mým jménem.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

100x Nokia Lumia pro vývojáře WP7

Příspěvek od Martin Suchan »

Resil jsi nejak vice tu ladicku? Tady je docela podrobny clanek venujici se problemum s mikrofonem u WP7
http://stubborndev.wordpress.com/2012/0 ... ue-part-1/" onclick="window.open(this.href);return false;
Oslik
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: úte říj 12, 2010 20:48
Zařízení: Samsung Omnia 7 a Omnia W
Bydliště: Brno

Přihlásit tři nebo více aplikací?

Příspěvek od Oslik »

Vlastně ten problém je opačný:

Řekněme, že mi ze tří aplikací jednu neschválí. Budu pak již soutěžit jen o třičko, nebo můžu další aplikaci dodat?

(Protože v celkovém počtu 100 vývojářů budou, pokud se nemýlím, ti, kterým schválí alespoň dvě aplikace. Je to tak?)

Nerad bych registroval více aplikací, než je nutné, protože nechci zbytečně předem prozrazovat, na čem pracuji. Byť mám třeba již zaregistrovanou doménu.
Oslik
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: úte říj 12, 2010 20:48
Zařízení: Samsung Omnia 7 a Omnia W
Bydliště: Brno

100x Nokia Lumia pro vývojáře WP7

Příspěvek od Oslik »

Necroman píše:Resil jsi nejak vice tu ladicku? Tady je docela podrobny clanek venujici se problemum s mikrofonem u WP7
http://stubborndev.wordpress.com/2012/0 ... ue-part-1/" onclick="window.open(this.href);return false;
To je můj blog a můj článek. :-)
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

100x Nokia Lumia pro vývojáře WP7

Příspěvek od Martin Suchan »

Tak to respekt! Kdyby takto vypadaly vsechny z tech 300 aplikaci, to by byla parada :)
Tomáš Kápl
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte srp 11, 2009 13:40
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

Přihlásit tři nebo více aplikací?

Příspěvek od Tomáš Kápl »

Oslik píše:Vlastně ten problém je opačný:

Řekněme, že mi ze tří aplikací jednu neschválí. Budu pak již soutěžit jen o třičko, nebo můžu další aplikaci dodat?

(Protože v celkovém počtu 100 vývojářů budou, pokud se nemýlím, ti, kterým schválí alespoň dvě aplikace. Je to tak?)

Nerad bych registroval více aplikací, než je nutné, protože nechci zbytečně předem prozrazovat, na čem pracuji. Byť mám třeba již zaregistrovanou doménu.
Stačí znovu vyplnit formulář a přidat tam jednu aplikaci (nebo více), které chcete do soutěže doplnit. Oni to přidají k vašemu jménu. Dnes mi to potvrdili mailem, že to tak mám udělat.
megy
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon úno 06, 2012 15:16
Zařízení: Nokia Lumia 710

100x Nokia Lumia pro vývojáře WP7

Příspěvek od megy »

Pánové,
nebál bych se toho, že vám "někdo vyfoukne nápad". Nápadů má každý mraky ,ale realizace je někdy problém.
Pokud se zaregistruje i 500 vyvojářů a nominují tam 2000 aplikací, tak pořád bude prostor vymyslet něco "z vlastní hlavy".
Poznámkovník nebo Tic Tac Toe dá každý, ale něco zajímavého s dobrou grafikou už je problém.

Registrace aplikací je proto, aby se do soutěže nepřihlásila třeba celá škola a pak všichni se třemi stejnými aplikacemi jen v jiné barvě fontu/pozadí požadovali Nokia Lumia telefony :-)

Kdo stojí o to, aby na MP byla jedna appka 100x? Nikdo.

A jedna rada: dělejte appky tak, abyste mohli nastavit global distribuci ideálně s přepínáním jazyk CZ/EN. Pak se na 50 stažení dostanete lehce a ještě umožníte Čechům v zahraničí používat domácí appky.
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

100x Nokia Lumia pro vývojáře WP7

Příspěvek od Robert Varga »

Večer udělám pokračování seriálu o vývoji pro WP, které snad alespoň trochu pomůže k tomu, aby vývojáři o svých aplikacích přemýšleli trochu víc. Údajně by případně vyjít mohl rovnou zítra.
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

100x Nokia Lumia pro vývojáře WP7

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Robert: Díky, teď je to na tobě :) Já další semináře (a případně další díly seriálu) připravuju na konec února a březen, během pár dní vypíšu konkrétní termíny na web.
Odpovědět

Zpět na „Programování a vývoj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů