iPhone 5 je propadák = šance pro WP7

Vše okolo vývoje aplikací pro platformy Windows Phone a Windows 10 Mobile
geronimo_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 168
Registrován: úte lis 03, 2009 2:39
Zařízení: LG Optimus 7
Bydliště: Liberec

iPhone 5 je propadák = šance pro WP7

Příspěvek od geronimo_cz »

jde o to, ze wp nepotrebujou dvanactijadrovej procesor k chodu systemu.. ten system je proste dobre napsanej a slape neuveritelne svizne.. promin, ale dyz budu chtit na necem hrat hry, tak si koupim neco vestiho a ne malej telefon.. radsi udelam kombinaci xbox + telefon s wp a este mi zbydou keshe..
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

iPhone 5 je propadák = šance pro WP7

Příspěvek od Martin Suchan »

cyberReal píše:Nefunguje obchod, nema multitasking, wifi tetering, ukoly, ALE velmi povedeny design...
Obchod samozřejmě funguje bez problému, navíc graficky i funkčně je velmi dobře provedený. Multitasking funguje také v pohodě, tethering je povolený u všech nových nebrandovaných telefonů a i u velké části brandovaných - no problem.
WP7 telefony sú hardwarovo ešte za rok a pol starým iP4 (nehovoriac o HD novinkách) a WP7.5 je funkčne na urovni iOs 3.0
Osobně ani nevím, jaký procesor má můj HC HD7 a je mi to naprosto jedno, když vše funguje naprosto plynule, rychle a hladce. Měření pindíků podle počtu jader a MHz, to je mi opravdu ukradené :lol:
Jinak k tomu HD - k čemu je mi fullHD natáčení videa nebo 8MP fotoaparát, když to má 1x1mm senzor? Ale fakt, že ve specifikacích tyto údaje vypadají dobře :)

Mimochodem - na pondělní app parade mě zaujala tato aplikace, která hezky ukazuje, že zmatené UI v iPhone a Androidu vyžaduje pro mnohé uživatele externí ovládací aplikaci, která vypadá aspoń trochu použitelně. U Windows Phone by tato aplikace neměla smysl, protože zdejší UI je zkrátka funkční samo o sobě.
BIG Launcher pro Android
https://market.android.com/details?id=n ... r.activity" onclick="window.open(this.href);return false;
cyberReal
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon srp 03, 2009 13:09
Zařízení: HTC Touch HD, Samsung omnia 7

iPhone 5 je propadák = šance pro WP7

Příspěvek od cyberReal »

Necroman: bohuzel jak rikam, nemam oficialni aktualizaci zatim, tudiz obchod je "not available in your country", multitasking teprve bude a wifi tetering me zajima u meho telefonu, ne ostatnich - tudiz chybi
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

iPhone 5 je propadák = šance pro WP7

Příspěvek od Martin Suchan »

A co ti brání povést update na Mango? Návod, jak aktualizaci vyvolat, tu někde je. Jinak tethering je částečně HW záležitost, na iPhone 3GS také nefunguje hromada věcí, co na iPhone 4.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

iPhone 5 je propadák = šance pro WP7

Příspěvek od Radek Hulán »

mino píše:moc vtipné...Apple síce nič nové nepredstavil, ale WP7 telefony sú hardwarovo ešte za rok a pol starým iP4 (nehovoriac o HD novinkách) a WP7.5 je funkčne na urovni iOs 3.0
Osobně doufám, že Apple zabere, protože iOS5 je nesmírně pozadu... Takto si bude každý rozumný člověk kupovat jen WP7.5 a nebude konkurence.

* iOS5 integruje Twitter. Hezké. WP7.5 integrují Twitter, Facebook, LinkedIn a další sítě. Dokonalé!
* iOS5 integruje posílání online zpráv lidem s iOS5. Hezké. WP7.5 integrují posílání online zpráv miliardě lidí na Facebooku a Messengeru. Dokonalé!
* iOS5 nabídne uložení jednoho tisíce fotek do cloudu. Hezké. WP7.5 se propojují na Live služby (které používají stovky miliónů lidí) s perfektním emailem, kalendářem, kontakty a SkyDrive, s 25GB místa. A to zdarma i na vlastní doméně. Dokonalé!
* iOS5 nenabídne žádné kancelářské řešení. Mizerné. WP7.5 integrují Office Hub a umí nativně pracovat s Word, Excel, PowerPoint a OneNote dokumenty uloženými v SharePointu, SkyDrive či Office365. Dokonalé!
* iOS5 bude mít Game Center. Hezké. WP7.5 integrují Xbox Hub, s napojením na váš existující Xbox Live účet, dosažené herní úspěchy, přátele, zprávy. Výborné propojení nejlepší herní konzole (Xbox 360 + Kinect) a telefonu. Dokonalé!

iPhone = gadget minulého roku.

iPhone si nicméně kupují převážně lidé, co chtějí mít Apple (to je jejich cíl, ne mít kvalitní smartphone), a to jim libovolný iPhone splní. Na ne/funkčnosti iPhone, malém 3.5" displeji, ostrých hranách, atd. vlastně vůbec nezáleží...

Obrázek
mino
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: pát črc 01, 2011 18:10
Zařízení: Samsung Galaxy i7500,Samsung Galaxy Tab 8.9

iPhone 5 je propadák = šance pro WP7

Příspěvek od mino »

geronimo_cz píše:jde o to, ze wp nepotrebujou dvanactijadrovej procesor k chodu systemu.. ten system je proste dobre napsanej a slape neuveritelne svizne.. promin, ale dyz budu chtit na necem hrat hry, tak si koupim neco vestiho a ne malej telefon.. radsi udelam kombinaci xbox + telefon s wp a este mi zbydou keshe..
ja píšeš:
hry - ty ich nevyžaduješ, mne tiež 3D hry netreba, obyčajne 2D caual hry sú záavnejšie , ale je to dnes sa proste z mobilov stavajú male konzole, proste to hýbe trhom
multimédia: Qualcomm nezváldne poriadne ani 720p v sofidtikovanejších formátoch (druhá strana je, že aj keby tak pre nich není poriadna podpora vo WP7), multimédia na webe (flah a html5 videa minimálne v 720p na webe a iné veci)
displej: rozidel v rozlíšení(HD vs WVGA) a lepšia technológia dipleja ú dostatočný argument ak prístroje stoja podobne
foťak: na kompakty nemá a nikdy nebude mať, ale rozidel medzi mizerným HTC a iPhone 4( nehovoriac o 4S) je rezantný a hlavne je to skutočne použitelne. Podobné výsledky dá Nokia, Samsung a SE (ten ale nemá WP7) od ktorého má 4S fotoaparát, ale ani jeden ho nevyužije naplno kvôli procesoru(FullHD)
o hromade chybajúcich funkciach ani netreba hovoriť.
Áno môže tí stačiť telefon na volanie, sms, jednoduche porziete webu a mailov, kalendar a jednoduchu navigáciu, ale to zvládne každý. Ak by mali nové telefóny podobnú cenu ako tie z predošlej generácie tak by to bolo ok, ale ak sa ptvrdia tie predpokladané(hlavne HTC) tak to v porovnaní s konkurentmi bude prehrnané.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

iPhone 5 je propadák = šance pro WP7

Příspěvek od Vlasta W. »

Pořád jsem nepochopil honbu za přehráváním HD videí na mobilu. Všechny WP7 telefony první generace přehrají MP4 H.264 720p, které samy natočí. To je fajn pro prohlédnutí. Nevidím ale jediný důvod nutit jim něco jiného, když zatím žádný mobil nemá alespoň 1280x720 displej. Proč bych měl nutit telefon přehrávat 720p, neřku-li 1080p, když displej toho zařízení je 2,4x, resp. 5x menší, než rozlišení toho videa? HDMI výstup to nemá, stejně by to neumělo 5.1 zvuk... Tohle mi opravdu nejde do hlavy.
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

iPhone 5 je propadák = šance pro WP7

Příspěvek od premikkoci »

Propadák bych to nenazval. Prostě pouze chyběl WOW efekt. Ale už předem je jasné, že se jich prodá více všech nexusů, WP7, atd..
Telefon je to kvalitní
mino
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: pát črc 01, 2011 18:10
Zařízení: Samsung Galaxy i7500,Samsung Galaxy Tab 8.9

iPhone 5 je propadák = šance pro WP7

Příspěvek od mino »

Vlasta W. píše:Pořád jsem nepochopil honbu za přehráváním HD videí na mobilu. Všechny WP7 telefony první generace přehrají MP4 H.264 720p, které samy natočí. To je fajn pro prohlédnutí. Nevidím ale jediný důvod nutit jim něco jiného, když zatím žádný mobil nemá alespoň 1280x720 displej. Proč bych měl nutit telefon přehrávat 720p, neřku-li 1080p, když displej toho zařízení je 2,4x, resp. 5x menší, než rozlišení toho videa? HDMI výstup to nemá, stejně by to neumělo 5.1 zvuk... Tohle mi opravdu nejde do hlavy.
tu neide od displej(HD už tu "sú") alebo externý monitor(hdmi, mhl, dlna funguje), ale o to ak sa ti nejakým spôsobom(cez web, mailom alebo inak) dostane priamo do telefonu 720p/1080p v sofistikovanejšom formáte nech máš možnosť ho prehrať

samozrejme si nikto nebude doma stahovať a nahravať do mobilu full filmy cez PC v 1080p, ale často sa ti v mobile také video objaví aj máš plnhodnotný web v mobile(čo samo u WP7 platiť nemusí)
dejvi_cz
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pon úno 08, 2010 17:35
Zařízení: Samsung Galaxy S, Dell Venue Pro, QTek 9100
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

iPhone 5 je propadák = šance pro WP7

Příspěvek od dejvi_cz »

Vlasta W. píše:Pořád jsem nepochopil honbu za přehráváním HD videí na mobilu. Všechny WP7 telefony první generace přehrají MP4 H.264 720p, které samy natočí. To je fajn pro prohlédnutí. Nevidím ale jediný důvod nutit jim něco jiného, když zatím žádný mobil nemá alespoň 1280x720 displej. Proč bych měl nutit telefon přehrávat 720p, neřku-li 1080p, když displej toho zařízení je 2,4x, resp. 5x menší, než rozlišení toho videa? HDMI výstup to nemá, stejně by to neumělo 5.1 zvuk... Tohle mi opravdu nejde do hlavy.

To máš jednoduché. Všude ti tlačí do hlavy že Full HD je best.. a lidi sou tak zpitomělí že to chtěj všude.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

iPhone 5 je propadák = šance pro WP7

Příspěvek od mike-biker »

Marketing dělá hodně.
Pro mě je důležitý foťák, výdrž, maily na normální úrovni - nepotřebuji specializaci typu Blackberry.
Ten nemá další nutnost - navigaci a je pro mne tím pádem bezcenný!
Bohužel poslední dobou se výrobci předhánějí v nepsané soutěži, který mobil vydrží nejméně.
Naštěstí iPhone 4 svým tvarem a malou tloušťkou umožňuje elegantní přídavnou baterii, takže mi vydrží 3 dny a celý den, pokud mu dám extrémní záhul. :-)
HD2, HTC Desire HD i Dell Streak chcíply po pár hodinách! :-( . A všechny mají příšerné foťáky.
Jak už jsem psal - mít to 4" LCD + notifikaci pomocí nepřehlédnutelné diody, tak jásám.
Takhle to beru jako mezistupeň k dalšímu typu s tím, že jsem čekal více a mé očekávání nebylo naplněno!
Nicméně displej je stále na TOP úrovni, IOS 5 velmi kvalitní a asi zatím nejpropracovanější systém (jako jediný mobil v životě mi dosud ani jednou nevytuhl!) - upozorňuji, že Mango neznám, ale NoDo je příšerné! Výdrž velmi dobrá na Smartphone, omezení systémem silná, ale už na snesitelné úrovni, podpora vynikající!
A 64GB je pro mě super, někomu stačí 2GB, já mám 32GB iP4 narvaný k prasknutí.
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

iPhone 5 je propadák = šance pro WP7

Příspěvek od barberry.pha »

V Applu si proste rekli ze nechaji konkurenci rok aby konecne s necim novym prisli a neco predvedli a neco taky dokazali ...aby pak pristi rok mohli vsem zase natrhnout prd.. ;)
Kdyby necim zmenily desing tak nikdo nerekne ani popel, tim ze do stareho kabatku dali novy top hw a novy ios holt uz dneska nestaci.
A hlavne tady se resi max nekolik desitek tisic lidi v CR co se o podobne zarizeni zajimaji, jenze nejak zapominate na tech x-desitek milionu lidi ve svete, kteri tem firmam delaji zisky, a pokud se bude ip4S prodavat, tak se muzete vsichni stavet nahlavu,jaky je to propadak, kdyz se ho proda vice nez vsech ostatnich modelu jinacich OS s wp nebo androidem :)
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

iPhone 5 je propadák = šance pro WP7

Příspěvek od IkE Blaster »

Já si právě myslím, že s 4S moc díru do světa/trhu neudělají. Obdobně jako u 3GS, kdy mnoho lidí čekalo až na další model. Což je možná ale na jednu stranu pro ně i výhodné - za rok přijdou s vizuální (r)evolucí a ta spousta lidí bude upgradovat.
luckyfer
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: úte kvě 31, 2011 8:56
Zařízení: LG E900 Optimus 7

iPhone 5 je propadák = šance pro WP7

Příspěvek od luckyfer »

R.I.P. Steve :-( :-( :-(
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

iPhone 5 je propadák = šance pro WP7

Příspěvek od Robert Varga »

Ať mluvil Steve jakkoli (jako s ovcemi - "magical, revolutionary, visionary, unbelievable"), zaslouží si uznání.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

iPhone 5 je propadák = šance pro WP7

Příspěvek od Martin Suchan »

To je fakt... jeho styl keynote byl legendarni, dokonce jsem ho pouzil i u prezentace jednoho naseho skolniho projektu, vcetne onoho "One last thing!"... a pomohlo to, obhajili jsme i neco, co skoro nefungovalo :grin:
Odpovědět

Zpět na „Programování a vývoj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů