Zkušenosti a rady jak prodávat aplikace z ČR

Vše okolo vývoje aplikací pro platformy Windows Phone a Windows 10 Mobile
Odpovědět
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

Zkušenosti a rady jak prodávat aplikace z ČR

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Téma odděleno od vlákna Vlak - hra pro WP7 za den
Jo, podávat daňové přiznání atd. bys musel, odkaz na nějaký konkrétní článek ale nevím (možná pak něco sepíšu, také to teď budu do konce roku řešit).

Jinak - i když bude hra zdarma, pořád se bude moci účastnit soutěže o Xbox :) http://msdn.microsoft.com/cs-cz/hh410158
Uživatelský avatar
Jiří Danihelka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: pát srp 26, 2011 7:56
Zařízení: HTC HD2(WP7),Mozart,Lumia710+800, Kindle3G,Omnia7

Vlak - hra pro WP7 za den

Příspěvek od Jiří Danihelka »

Já jsem na tom zrovna tak. Včera jsem poslal první placenou aplikaci na Marketplace. Do nějakého vedení účetnictví a placení daní se mi ale vůbec nechce. :-) Taky se přimlouvám za stručný a snadno pochopitelný článek.
Ahurmen
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: čtv srp 11, 2011 19:33
Zařízení: Dell Venue Pro

Vlak - hra pro WP7 za den

Příspěvek od Ahurmen »

Omyl, pokud výdělek nepřesáhne 50 000Kč ročně (rok od roku se to mění, nevím jak je to aktuální k dnešnímu datu) tak nemusíte být OSVČ ani podávat žádné daňové přiznání.

A kdyby něco, stačí podepsat čestné prohlášení že jste si nevydělali víc jak těch 50 000Kč a to dát na FÚ. Žádný další papírování by po vás nechtěli, tudiž ani žádné daňové přiznání.

Ale ruku na srdce, i kdyby jste měli výdělek 1 000 000Kč, nikdo na to nepříjde pokud to nebudete rozkřikovat.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Vlak - hra pro WP7 za den

Příspěvek od Martin Suchan »

No, to zni dobre :) predpokladam, ze muj Vlak se asi konkurenci Angry Birds nestane... a pokud si uz ten milion vydelam, tak par tisic nekomu za zpracovani danoveho priznani klidne dam :-D
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Vlak - hra pro WP7 za den

Příspěvek od Vlasta W. »

Ahurmen: Jak jsi na to přišel? Pokud mluvíš o tzv. příležitostné činnosti, tak tam je strop 20 000 (pod něj se neuvádí v DP). Těžko ale budeš v případě problémů na FÚ obhajovat, že konstantní prodej aplikace v Marketplace je příležitostná činnost.
Ahurmen
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: čtv srp 11, 2011 19:33
Zařízení: Dell Venue Pro

Vlak - hra pro WP7 za den

Příspěvek od Ahurmen »

Vlasta W.: Přesně to jsem myslel. Jinak to na tom FÚ neni až tak problém, pochybuji že by tam nějak blíže zkoumaly Marketplace, i když náhoda je blbec.
Hlavní pointa mého příspěvku ale byla hlavně abych upozornil na danou možnost, jak říkáš ty - na příležitostnou činnost.

Pro příklad jde vzít i uživatele Aukra, někteří si tim hodně solidně vydělávají a jen pár znich má problémy s FŮ.
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

Vlak - hra pro WP7 za den

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

No, ono je to trochu složitější. Samozřejmě do určitého stropu se daně platit nemusí (jsou tam různá zvýhodnění, hlavně pro studenty atd.). Ale co jsem zatím pochopil, pokud roční výdělky přesáhnou 15 tisíc, mělo by se to "nahlásit státu" daňovým přiznáním. Problém tam ještě dělají takzvané autorské honoráře (nevím, jestli prodej aplikací patří pod tuto kategorii), kterých se to týká už tehdy, pokud přesáhnou 7 tisíc za měsíc :) Takže já už to letos budu muset řešit určitě.

Otázka je ještě, jak to přesně bude fungovat konkrétně s WP7 marketplace, to jsem ještě nevyzkoumal. Jestli se bude danit vůči USA + pak ještě u nás, příp. pokud se pošle do USA nějaký papír, budeme si to pak danit jenom sami tady... Jestli se bude muset do daňového přiznání vyplňovat každá země, ze které půjdou výdělky, nebo jenom USA... Do konce roku je ještě času dost, určitě to ale nějak vyzjistím. Ti, co už z ČR programují pro iPhone, museli řešit to samé, poptám se...

-- doplnění předchozího příspěvku (pát zář 02, 2011 16:40) --

Další info k tomuto tématu, diskuze na ceske-hry.cz: Jak se postarat o právnickou stránku
jira80
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: ned říj 30, 2011 8:11
Zařízení: Samsung Omnia 7
Bydliště: Praha

Zkušenosti a rady jak prodávat aplikace z ČR

Příspěvek od jira80 »

Zdravím všechny vývojáře. Řešil jste někdo oficiálně daně? Od koho ty platby dostáváte? Od US Microsoft nebo od EU Microsoft? Co DPH?
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

Zkušenosti a rady jak prodávat aplikace z ČR

Příspěvek od Robert Varga »

P.S.: Článek: Vyvíjíme aplikace pro WP: Výdělky z aplikací – platby, pravidla, W-8BEN form (5. díl) http://smartmania.cz/clanky/vyvijime-ap ... 5-dil-2094" onclick="window.open(this.href);return false;
jira80
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: ned říj 30, 2011 8:11
Zařízení: Samsung Omnia 7
Bydliště: Praha

Zkušenosti a rady jak prodávat aplikace z ČR

Příspěvek od jira80 »

Díky za článek. Nestaneš se ale s příjmem z podnikání ze zahraničí automaticky plátcem DPH? Myslím, že to byl docela problém u AdWords...
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Zkušenosti a rady jak prodávat aplikace z ČR

Příspěvek od matoman »

To je iba ked poskytujes sluzby v zahranici, s aplikaciami je to na hrane, ci je to sluzba alebo nieje...

... mna by zaujimalo skorej ze, co s danami, musim byt osvc aby som mohol na MP predavat?
Odpovědět

Zpět na „Programování a vývoj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů