Vývoj pro osobní potřebu

Vše okolo vývoje aplikací pro platformy Windows Phone a Windows 10 Mobile
Odpovědět
leonell
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon úno 14, 2011 13:02
Zařízení: Nokia 6300

Vývoj pro osobní potřebu

Příspěvek od leonell »

Ahoj vespolek,
prosím jenom pro ujištění, protože nejsem v tomto zběhlý.
Pokud si pořídím mobil s WP7 a budu chtít v SL vyvíjet jen a pouze pro sebe (ať už v rámci seznámení s WP7 nebo v rámci různých soukromých utilit), mohu tak udělat, pokud vím, díky "hacku" v projektu Chevron. Je nějaká záruka (Microsoftu) že to bude takto i nadále, jinými slovy že to v rámci Mango či jiného updatu nezavře? Nehodlám ani prodávat ani rozdávat aplikace přes Market ani jinak, nehodlám platit za své soukromé aplikace $99 ročně a nehodlám ani někam vystavovat svoji kreditní kartu. Jako takovýto neregistrovaný vývojář předpokládám nebudu mít přístup k beta verzím, což akceptuji.
Ještě druhá otázka, která patří spíše do jiné sekce: dnes koupená Omnia 7 bude bez problému updatována na Mango (až bude) ale nepůjde do ní dát čeština, je to tak?
Díky,
L.
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Vývoj pro osobní potřebu

Příspěvek od premikkoci »

Vyvijet můžeš kdykoliv. Visual studio je zdarma a může si ho stáhnout, kdo chce. Díky chevron unlockeru dostaneš ty tvoje výtvory i do telefonu. Chystá se však verze, která bude stát 9 dolarů a odemčeš tím vše, takže o nějaké zamknutí bych strach neměl.
Až trošku nastuduješ nějaké informace o WP7, tak zjistíš, že beta mango jde i těm, kdo nejsou registrovaní vývojáři a dokonce jde přidat i čeština.
Uživatelský avatar
Jiří Danihelka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: pát srp 26, 2011 7:56
Zařízení: HTC HD2(WP7),Mozart,Lumia710+800, Kindle3G,Omnia7

Vývoj pro osobní potřebu

Příspěvek od Jiří Danihelka »

Podle mě to bude takto:
- hack Chevron nelze aplikovat už od prvního update NoDo, na fórech jsem ale zaslechl, že pokud je telefon odemčený před updatem, tak odemčený zůstane
- Mango update znemožní neoficiální odemykání telefonu
- pokud si chceš telefon odemknout, stačí znát někoho, kdo má ISIC kartu - takový člověk je osvobozen od poplatku $99 dolarů a může odemknout až 3 zařízení
- od verze Mango přestanou fungovat aplikace na editaci registů, přístup k filesystému a podobně (resp. budou fungovat pouze takové, které podepíše Microsoft - což nejspíš neudělá)
- placená verze Chevronu je podle mě fáma, to by byla zadní vrátka k warezu a Microsoft to nepřipustí
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Vývoj pro osobní potřebu

Příspěvek od premikkoci »

Nebo se stačí domluvit s nějakým českým vývojářem, který by byl ochotný tvoje aplikace publikovat na marketplace. Samozřejmě pokud to nebudou špatné aplikace.
Mango update neznemožní neoficiální odemykání. Člověk může telefon připravit před aktualizací, tak aby mu po ní telefon zůstal otevřený.
b.o.i
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: pát lis 13, 2009 11:16
Zařízení: HTC Titan, HTC Desire Z

Vývoj pro osobní potřebu

Příspěvek od b.o.i »

mam 5 dni stary Titan, jiz drive jsem neco programoval pro Win6.5, nyni bych chtel zkusit i pro Mango. Chci tedy neco vyvinout odladit na svem telefonu a pak teprve chci resit vyvojarsky ucet a platit nejaky poplatek ...

jake jsou tedy moznosti ?

1. Chevron unlocker - kde stahnout ?
2. odemceni za 9 dolaru - jaky je postup ?

diky za pomoc

b.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Vývoj pro osobní potřebu

Příspěvek od steelspace »

Chevron WP 7 = odemčení za 9 USD: http://www.chevronwp7.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Vývoj pro osobní potřebu

Příspěvek od htcjirka »

+ jeste neco o Chevronu mas zde : http://smartmania.cz/bleskovky/chevronw ... olaru-1583" onclick="window.open(this.href);return false;
Za tech 9 USD je to pakatel.
b.o.i
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: pát lis 13, 2009 11:16
Zařízení: HTC Titan, HTC Desire Z

Vývoj pro osobní potřebu

Příspěvek od b.o.i »

diky za pomoc ... uz odemknuto a bastlim :-)
Odpovědět

Zpět na „Programování a vývoj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů