Náměty na aplikace, které byste na WP7 uvítali (diskuze)

Vše okolo vývoje aplikací pro platformy Windows Phone a Windows 10 Mobile
Odpovědět
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Náměty na aplikace, které byste na WP7 uvítali (diskuze)

Příspěvek od jacek »

@ Robert Varga : nechci ti spamovat, jen se poptat, jsi šikovný...šla by napsat podobná app na WP7 : http://www.appbrain.com/app/noled/com.led.notify" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

WP BENCH - Windows Phone benchmark

Příspěvek od Balrog »

taky se přimlouvám
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

WP BENCH - Windows Phone benchmark

Příspěvek od Robert Varga »

V pohodě... Mrknul jsem na YouTube a podobná aplikace pro WP7 udělat nejde, aspoň s SDK pro obyč vývojáře.

Ale jestli máte jiné nápady na WP7 aplikaci, tak sem s nimi, třeba tu vymyslíme něco cool :-)

Jen předesílám, že:
- aplikace může běžet a) jako právě otevřená aplikace, b) v pozadí Lock screenu
- z aplikace nejde odemknout Lock screen
marek1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 256
Registrován: úte pro 12, 2006 9:06
Zařízení: Nokia Lumia 820 Yellow SanDisk 16GB Ultra Class 10
Bydliště: Usti nad Labem

WP BENCH - Windows Phone benchmark

Příspěvek od marek1 »

Co mi chybi za programy jsou:
1.SMS backup
2.Wifi router
3.RDP client
4.Aplikace pro zjistovani programu kin, divadel, koncertu, TV. V Cechach.

Muze mi nekdo rici u ceho je realna sance, ze to pujde udelat ?
A proc u tech ostatnich to nelze i pres nedostupnost dat v SDK?

Dik.
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

WP BENCH - Windows Phone benchmark

Příspěvek od kalmia »

Uvítal bych program na měření průměrné spotřeby paliva pro automobilisty. Existuje už program Fuels, ale ten příliš nevyhovuje.
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

WP BENCH - Windows Phone benchmark

Příspěvek od premikkoci »

Mě by stačila nějaká praktická aplikace pro čechy. Něco jako Chci taxi, Bankomaty, seznam restaurací, atd. Navíc si myslím, že je to reálnější než třeba Wifi Router.
Uživatelský avatar
pejvl
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: úte kvě 19, 2009 20:46
Zařízení: Lumia 635, Band 2, Surface RT

WP BENCH - Windows Phone benchmark

Příspěvek od pejvl »

wifi router bych bral taky, ale vyvíjet něco trakovýho je celkem risk, co když tato funkcionalita bude v Mango update? to potom večkerá práce na tom přijde v niveč :)
já bych taky asi víc bral něco jako seznam mapy. ofiko aplikace google maps na marketplace pravděpodobně nebude, a jiné apps nemají téměř žádnou podporu pro CZ. proto bych bral něco jako jsou seznam mapy. takže detailní mapy česka včetně popisných čísel, najít nejbližší bankomat, restaurace, zastávku mhd, k tomu jizdní řád, apod.
ChilliMeat
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: stř úno 02, 2011 16:16
Zařízení: Apple iPhone 4S 64GB
Bydliště: Šitbořice

WP BENCH - Windows Phone benchmark

Příspěvek od ChilliMeat »

@ Robert Varga : Co takhle udělat obdobu aplikace pro IMDb.com, ale využívající české CSFD.cz?
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

WP BENCH - Windows Phone benchmark

Příspěvek od Robert Varga »

CSFD:
To by určitě šlo, klidně by o tom CSFD ani nemuseli vědět (i když API by ušetřilo práci). Mohli by se se mnou ale soudit, že využívám jejich jméno i data. :-(

Taxi:
Skvělý nápad, ale myslím že by bylo těžké se s nějakými taxi firmami domluvit. Zvlášť, pokud bych měl mít víc v jedné aplikaci, nicméně tohle by mohlo být hodně praktické.

WiFi router:
Microsoft zrovna jedná s autory aplikace, která z WP7 umí dělat WiFi hotspot (v marketplacu není ale je volně ke stažení a k nasazení do odemčených telefonů), takže tipuji, že to bude v Mangu.

Měřič průměrné spotřeby auta:
Zajímavé, užitečné, jen nevím, jestli by si to našlo dostatečné publikum. Zároveň je to však jednoduché (tak jak to chápu) na naprogramování, takže tomuhle dávám GO. Co vám přesně vadí na aplikaci Fuels?

Programy kin, TV, divadel a koncertů:
Určitě bych do toho šel. Pokud někdo víte o nějakých "syrových" datech v podobě např. XML (nebo obyč fajl s daty oddělenými nějakými oddělovači), dejte vědět. Bez toho bych musel parsovat různé weby, nejlépe někde na back endu (telefony do toho nutit fakt nechci :D), a data načítal přes webservicu... Zdlouhavé, krkolomné. Potřebujeme nějaké např. XML fajly číselníky.
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

WP BENCH - Windows Phone benchmark

Příspěvek od premikkoci »

A co ty bankomaty? Ještě k těm taxíkům, nestačilo by využívat nějaký server se seznamem taxikářů?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

WP BENCH - Windows Phone benchmark

Příspěvek od Jiří Hrma »

premikkoci: Určitě by to šlo i přes nějaký server se seznamem taxikářů, ale opět by se naráželo na stejný problém jako s ČSFD, tzn. muselo by se to zkusit domluvit a ideálně by ještě měli mít nějaké rozhraní pro odběr dat. Ale tuším, že ČSFD má aplikaci pro Android, tak třeba by s nimi nebyl až takový problém domluvit se na WP7 verzi.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

WP BENCH - Windows Phone benchmark

Příspěvek od IkE Blaster »

Robert Varga: Stojím za skriptem (no, aktuální podobou) ČSFD pro Ant Movie Catalog a problémy nejsou. ČSFD dělá, že nevidí neslyší, možná kdyby by skript placený, tak už by nějaká reakce byla. Nicméně to ani právně není úplně napadnutelné, protože údaje získané z jejich webu používám řekněme jako citace, tedy v nezměněné podobě a s odkazem na zdroj. Takže ve výsledku jim spíš dělám reklamu. Jinak by se mohli soudit i například s googlem, který cachuje jejich texty. Jinak API nemají a nevypadá to, že by ho chystali.
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

WP BENCH - Windows Phone benchmark

Příspěvek od kalmia »

Robert Varga píše:Co vám přesně vadí na aplikaci Fuels?
Vadí mi nemožnost nastavit cenu v Kč a hlavně program Fuels průměrně počítá, kolik ujedu km za 1l a u nás je zvykem počítat průměrnou spotřebu paliva na 100 km. Samozřejmě si to můžu na kalkulačce spočítat, ale není to prostě ono. Ještě mi vadí, že musím mít telefon kvůli desetinné čárce nebo lépe řečeno tečce nastavený Region format na English, jinak nenapíšu desetinné místo.
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

WP BENCH - Windows Phone benchmark

Příspěvek od Robert Varga »

Tak nakonec jsem si před dovčou spíchl aplikaci "Radio CZ", která přehrává rádia přes internet (překvapilo mně, že 3G od O2 přehrává i 192Kbps streamy)... V aplikaci je Bonton, Club, Dance, Evropa 2, Frekvence 1, Impuls, Radio 1, Rockzone a Spin. Víc jsem toho v m3u mp3 streamu nenašel.

Pokud máte zájem o XAP, můžu uploadnout. Po spuštění CZ Marketplacu jí tam samo přidám.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

WP BENCH - Windows Phone benchmark

Příspěvek od steelspace »

Robert Varga píše:CSFD:
To by určitě šlo, klidně by o tom CSFD ani nemuseli vědět (i když API by ušetřilo práci). Mohli by se se mnou ale soudit, že využívám jejich jméno i data. :-(

Taxi:
Skvělý nápad, ale myslím že by bylo těžké se s nějakými taxi firmami domluvit. Zvlášť, pokud bych měl mít víc v jedné aplikaci, nicméně tohle by mohlo být hodně praktické.

WiFi router:
Microsoft zrovna jedná s autory aplikace, která z WP7 umí dělat WiFi hotspot (v marketplacu není ale je volně ke stažení a k nasazení do odemčených telefonů), takže tipuji, že to bude v Mangu.

Měřič průměrné spotřeby auta:
Zajímavé, užitečné, jen nevím, jestli by si to našlo dostatečné publikum. Zároveň je to však jednoduché (tak jak to chápu) na naprogramování, takže tomuhle dávám GO. Co vám přesně vadí na aplikaci Fuels?

Programy kin, TV, divadel a koncertů:
Určitě bych do toho šel. Pokud někdo víte o nějakých "syrových" datech v podobě např. XML (nebo obyč fajl s daty oddělenými nějakými oddělovači), dejte vědět. Bez toho bych musel parsovat různé weby, nejlépe někde na back endu (telefony do toho nutit fakt nechci :D), a data načítal přes webservicu... Zdlouhavé, krkolomné. Potřebujeme nějaké např. XML fajly číselníky.
Ahoj, program kin v XML je třeba tady:
http://program-kina.info/program-kina-p ... .html?id=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Jinak, pokud potřebuješ parsovat HTML, tak HTML Agility Pack už existuje i na Silverlight WP7.
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

WP BENCH - Windows Phone benchmark

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Za sebe bych uvítal aplikaci bankomaty a jízdní řády. Ano, já vím, že v dnešní době, kdy má (skoro) každý net v mobilu je to možná zbytečné, ale offline data jsou offline data.
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

WP BENCH - Windows Phone benchmark

Příspěvek od kalmia »

Mně chybí ještě i aplikace typu Reminder, něco jako přehledný přimomínač důležitých událostí. Zčásti to supluje Alarm nebo Calendar, ale není to ono. Vděčně vzpomínám na symbianovskou aplikaci Handy Clock. Tato aplikace dokázala nastavit neomezené množství na sobě nezávislých upozornění, které bylo možno doplnit i textem, který se zobrazoval při upozorňování. Šlo nastavit opakování - jednou, za 24 hodin, denně, pracovní dny a týdně.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

WP BENCH - Windows Phone benchmark

Příspěvek od steelspace »

Tohle ale opravdu všechno pokrývá kalendář na live.com nebo exchange.
Navíc editace je možná odkudkoliv, v práci to mám na PC, doma na iPadu a ve WP7. Něco lepšího těžko najdeš.
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

WP BENCH - Windows Phone benchmark

Příspěvek od kalmia »

To je sice pravda, ale mně chybí zvuk. Bez zvukového upozornění to pro mě má poloviční cenu. Nebo to jde nějak nastavit?
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

RE: Náměty na aplikace, které byste na WP7 uvítali (diskuze)

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Jo, vse ma a umi kalendar, ale ze mi upominka pipne jednou, tonem trvajicim mzik a zrovna kdyz nemam mobil u sebe, to je docela rana pod pas. Ze? :-)
Odpovědět

Zpět na „Programování a vývoj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů