Stránka 1 z 1

3 možnosti rozložení prostředí - kterou zvolit?

Napsal: stř srp 24, 2016 7:58
od adamjohnson
Zdravím,
měl bych otázku na někoho, kdo již má nějaké zkušenosti s tvorbou her, která se týká rozložení "herního" prostředí.
více: chung cư sun group quảng an tây hồ
Co chci vytvořit:
Intuitivní interaktivní prohlížeč obrázkových příběhů pro mobilní zařízení. Představme si příběh vyprávěný např. 60ti obrázky - nejedná se tedy o nic krátkého. Na obrázcích se bude vynořovat text postav. Obrázky budou interaktivní, např. dotknu se prstem krávy a ona zabučí. Obrázky mohou mít na pozadí jednoduchou animaci, např. pohybující se mráčky na obloze. Swipe-ováním prstem vlevo/vpravo se bude čtenář posouvat v příběhu/vracet se. Hra/kamera 2D.

Otázka:
Jaké rozložení prostředí v enginu (Unity 3D) zvolit?
více: chung cu sun group 31 lang ha
Jsou zde 3 možnosti (pokud vím):

1. 60 obrázků bude řazeno za sebou ve frontě v jedné lajně přímo před kamerou. Swipnutím se obrázek v popředí odsune stranou. Kamera se nehýbe. Obrázky se hýbou.

2. 60 obrázků bude řazeno těsně vedle sebe zleva doprava. Všechny obrázky budou funkcí parent spojeny s lištou, která se bude posouvat swipováním vůči kaměře. Kamera se nehýbe. Obrázky (jeden velký obrázek) se hýbe.

3. 60 obrázků bude řazeno těsně vedle sebe zleva doprava. Kamera se bude posouvat swipováním mezi jednotlivými snímky Kamera se hýbe. Obrázky se hýbou.

Mě z toho logicky vychází varianta č.3, protože na každý snímek se bude vázat zobrazení textu, animace, interakce s obrázky a předměty (tak s nimi radši nahýbat), prostě jen dát kameře resp. objektu empty skript na pohybování se v závislosti na pohybu prstem a hotovo. Co myslíte vy?

Předem děkuji za jakékoliv rady

Tags: http://ringtonedownloads.mobi/korean-ringtones/, http://ringtonedownloads.mobi/animals-ringtones/

3 možnosti rozložení prostředí - kterou zvolit?

Napsal: stř srp 24, 2016 9:39
od NicoleJS
Z hlediska výkonu to jsou všechny varianty totožné. Já bych si asi zvolil tu třetí, přijde mi tơ takové klasičtější, že je scéna statická a hejbe sẽ kamera. 24k magic lyrics

Jinak je určítě đůlêžité, aby se to všechno načítalo postupně.
Takže bùď rozdělít do scén nebo do prefabů, které se budou načítat podle toho kde je kamera. Ty scény jsou praktičtější, protože mohou obsahovat prefaby. Vnořené prefaby Unity zatím bohužel neumí. unsteady lyrics, Cold Water Lyrics