3 možnosti rozložení prostředí - kterou zvolit?

Máte tip na zajímavou hru pro Windows Phone či Windows 10 Mobile? Podělte se o něj s ostatními!
Odpovědět
adamjohnson
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát črc 15, 2016 9:17
Zařízení: iphone 5s

3 možnosti rozložení prostředí - kterou zvolit?

Příspěvek od adamjohnson » stř srp 24, 2016 7:58

Zdravím,
měl bych otázku na někoho, kdo již má nějaké zkušenosti s tvorbou her, která se týká rozložení "herního" prostředí.
více: chung cư sun group quảng an tây hồ
Co chci vytvořit:
Intuitivní interaktivní prohlížeč obrázkových příběhů pro mobilní zařízení. Představme si příběh vyprávěný např. 60ti obrázky - nejedná se tedy o nic krátkého. Na obrázcích se bude vynořovat text postav. Obrázky budou interaktivní, např. dotknu se prstem krávy a ona zabučí. Obrázky mohou mít na pozadí jednoduchou animaci, např. pohybující se mráčky na obloze. Swipe-ováním prstem vlevo/vpravo se bude čtenář posouvat v příběhu/vracet se. Hra/kamera 2D.

Otázka:
Jaké rozložení prostředí v enginu (Unity 3D) zvolit?
více: chung cu sun group 31 lang ha
Jsou zde 3 možnosti (pokud vím):

1. 60 obrázků bude řazeno za sebou ve frontě v jedné lajně přímo před kamerou. Swipnutím se obrázek v popředí odsune stranou. Kamera se nehýbe. Obrázky se hýbou.

2. 60 obrázků bude řazeno těsně vedle sebe zleva doprava. Všechny obrázky budou funkcí parent spojeny s lištou, která se bude posouvat swipováním vůči kaměře. Kamera se nehýbe. Obrázky (jeden velký obrázek) se hýbe.

3. 60 obrázků bude řazeno těsně vedle sebe zleva doprava. Kamera se bude posouvat swipováním mezi jednotlivými snímky Kamera se hýbe. Obrázky se hýbou.

Mě z toho logicky vychází varianta č.3, protože na každý snímek se bude vázat zobrazení textu, animace, interakce s obrázky a předměty (tak s nimi radši nahýbat), prostě jen dát kameře resp. objektu empty skript na pohybování se v závislosti na pohybu prstem a hotovo. Co myslíte vy?

Předem děkuji za jakékoliv rady

Tags: http://ringtonedownloads.mobi/korean-ringtones/, http://ringtonedownloads.mobi/animals-ringtones/

NicoleJS
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř srp 10, 2016 3:28
Zařízení: Samsung galaxy S7

3 možnosti rozložení prostředí - kterou zvolit?

Příspěvek od NicoleJS » stř srp 24, 2016 9:39

Z hlediska výkonu to jsou všechny varianty totožné. Já bych si asi zvolil tu třetí, přijde mi tơ takové klasičtější, že je scéna statická a hejbe sẽ kamera.
Jinak je určítě đůlêžité, aby se to všechno načítalo postupně. Oppo F11 pro: https://klingeltonemp3.info/oppo-f11-pro.htm
Takže bùď rozdělít do scén nebo do prefabů, které se budou načítat podle toho kde je kamera. Ty scény jsou praktičtější, protože mohou obsahovat prefaby. Vnořené prefaby Unity zatím bohužel neumí.

Odpovědět

Zpět na „Hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 3 hosti