[hra] Need for speed: Hot pursuit (1.2.) (recenze)

Máte tip na zajímavou hru pro Windows Phone či Windows 10 Mobile? Podělte se o něj s ostatními!
Odpovědět
Krusty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: čtv srp 25, 2011 20:38
Zařízení: iPhone 6 64GB
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

[hra] Need for speed: Hot pursuit (1.2.) (recenze)

Příspěvek od Krusty »

Need for speed: Hot pursuit
Obrázek
Vydavatel: Electronic Arts (web)
Žánr: Závodní
Jiné platformy: PC, Android…
Xbox Live: Ano
Cena: 103,99 Kč/ 4,99$

Obrázek

Na úvod bych chtěl říct, že na hru jsem se opravdu těšil, jelikož NFS: Undercover byla první hra na WP, co jsem „protočil“ a proto jsem doufal, že pokračování bude stejně dobré. Zatím mě Hot pursuit neuvedl v omyl. HP obsahuje mnoho nových prvků od vylepšené Kampaně přes více aut, až po upravenou grafiku. Hra je velmi dobrá. Ale dost chvály, vrhněme se na to…

Hratelnost- 8/10
V hlavním menu na nás vykoukne otáčivé kolečko menu, ve kterém si můžeme vybrat mezi kampaní (career) nebo rychlou hrou (quick play). Rychlá hra- klasika- spustíme hru, dostaneme auto a jedeme. Kampaň- po prvním spuštění se nás hra zeptá, zda-li chceme spustit tutorial (policejní Lamborghini), nebo jít rovnou do „akce“. Když přeskočíme tutorial, vyskočí na nás dvě tlačítka a to Cop (policista) a Racer (závodník) jak už určitě téměř všem docvaklo, můžeme hrát kariéru za policistu či závodníka. Policejní kariéra spočívá v zastavování zločinců, ale také závodění. Kariéra za závodníka obsahuje módy hry, kde se závodí, ničí policejní auta, apod. Auta se odemykají novým způsobem- získáváním zkušeností, ve hře je zavedený systém „level upování“ pro každou kariéru zvlášť, takže si v podstatě zahrajete hru nadvakrát (poznámka recenzéra- „Nechápu, proč vydělávám závoděním peníze, když auto pak stejně dostanu zdarma…). Hot pursuit má také offline achievementy (!), kterých je více než 100, takže každý HC player si určitě nějaký ten čas u hry prosedí. Přidány byly také schopnosti (olejová skvrna, předjetí…). Co mi však na hře vadí je, že i když přidáte nitro, je vám to na nic protože policisté stejně pojedou pořád před vámi. A druhá chyba, která mě osobně opravdu zklamala, je že nejde „tunit“ auto. Jediná úprava auta je změna barvy a to mi pro hru nesoucí legendární název Need for speed prostě nesedí. Ale to k sérii Hot Pursuit bohužel patří. Ovšem velkým přínosem jsou nové modely aut, kterých je údajně až 20 a které můžete prohánět na celkem 24 tratích ve 48 závodech. HP se však některým hráčům může zdát těžký, protože vyhrát závod na tři hvězdičky dá celkem zabrat.
Obrázek

Grafické zpracování- 9/10
Hot pursuit prošel naprostou změnou grafického prostředí, takže se dočkáme krásného HUDu, lepších animací, skvělých efektů, videí, hezčího prostředí okolo dráhy a mnohého dalšího. Avšak modely aut oproti Undercoveru zůstávají stejné, mají možná větší rozlišení, ale rozdíly ve fyzice aut nejsou nijak patrné. Opravdu bych chtěl vyzdvihnout celkové grafické prostředí hry, protože se mi opravdu líbí. Nevím, jaký názor budete mít vy, ale podle mě udělali borci z EA opravdu velký krok dopředu oproti Undercoveru. Proměnou také prošla Mapa, která byla v Undercoveru hrozná. Nyní je o něco lepší, ale pořád je co vylepšovat.
Obrázek

Zvuky 9/10
Už Undercover měl celkem solidní soundtrack a u HP tomu není jinak. Hudba je živá a přesně taková jaká má u NFS být. Jedinou chybou zvuků je, že některá auta zní spíše jako trabanty, než supersporťáky. Ve hře dokonce zazní pecka jako Pendulum apod. ;-)

Ovládání 10/10
Ovládání je stejné jako v Undercoveru- naklánění telefonu, ale byla přidaná ruční brzda. Vytknout mohu pouze trochu tužší ovládání, než si na něj zvyknete, ale to jde nastavit v Options- Sensitivity.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4Xd3jWjcvOk[/youtube]

Závěrečné hodnocení 9/10
Microsoft nazval hry, které budou uvolněny v únoru „Must have“ (musíš mít) hrami a jestli budou ostatní hry stejně povedené jako Need for speed: Hot pursuit, tak se toto rčení opravdu stane pravdou. Podle mě je toto opravdový super-kousek. Hra za těch 103,- Kč podle mě určitě stojí. NFS:HP DOPORUČUJI a to s klidnou hlavou, kdo miluje tuto herní sérii na PC, určitě si tento remake zamiluje. Opět ale musím doporučit nejprve vyzkoušet TRIAL a potom kupovat.

+ Dvě kariéry
+ Desítky aut
+ Skvělá grafika
+ Offline achieventy zabudované ve hře
+ Dobrá hudba

- Nemožnost „tunit“ auto
- Cena

P.S.: Opět kritizujte, chvalte, připomínejte, komentujte ;-)
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

[hra] Need for speed: Hot pursuit (1.2.) (recenze)

Příspěvek od Daniel Fibikar »

A druhá chyba, která mě osobně opravdu zklamala, je že nejde „tunit“ auto. Jediná úprava auta je změna barvy a to mi pro hru nesoucí legendární název Need for speed prostě nesedí.
Nevím jak dalece znáte sérii Need for Speed, ale to co uvádíte jako mínus je bod, který vůbec neměl s původní sérii NFS nic společného, to co NFS vyneslo nahoru se nikdy netýkalo úpravy vozů, ale dokonalých honiček s policejními vozy. Hot Pursuit nikdy nebyl a doufám, že nikdy nebude o úpravě vozů, to patří do serie Underground, Undercover, Shift apod.

Hot Pursuit serie a to jak NFS 3 Hot Pursuit a NFS Hot Pursuit 2 nikdy nebyla o úpravě vozů a nikdy to neumožnovala, stejně tak původní série NFS.

Recenze pěkná, ale tahle věc mě docela rozčarovala, jelikož jsem začínal na PC od 1 dílu NFS a nové díly, počínaje Underground, mě nikdy už tolik nenadchly.
Krusty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: čtv srp 25, 2011 20:38
Zařízení: iPhone 6 64GB
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

[hra] Need for speed: Hot pursuit (1.2.) (recenze)

Příspěvek od Krusty »

Jasně, ale to co NFS opravdu vyneslo na výsluní závodních her jsou díly Underground, Underground 2 a Most Wanted, podle mě si 90% lidí vybaví při slovu NFS právě jeden z těchto dílů, ale uznávám, že Hot pursuity nikdy o tunění nebyly... ;-) Já jsem spíše fanda sérií kde tunit auta šly a proto mě to tak zklamalo, autoři hry z EA podle mě mohli alespoň umožnit vinyly, když už umožnili změnu barvy...
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

[hra] Need for speed: Hot pursuit (1.2.) (recenze)

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Tak samozřejmě to je naprostý nesmysl, to může říct jen člověk co prostě éru NFS nezažil a je odkojen Undergroundem a všejakým dalším Most Wanted Carbon balastem.

To co vyneslo NFS na vrchol byl Hot Pursuit, Porsche Unleashed. Prostě klasické série. Naopak spousta lidí si příchodem Undegroundu stěžovala na zboření série NFS.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

RE: [hra] Need for speed: Hot pursuit (1.2.) (recenze)

Příspěvek od mimonaut »

nemuzu si pomoci, ale me ani tyto nfs na wp proste nebavi.. je to pekne, nacancane, ale pro me nezabavne, nemotorne. u zavodnich her uprednostnuji maximalni plynulost a rychlost reakci, jako napr. u jetcar stunts, pred detailni grafikou se spoustou efektu. radeji se budu honit s "otexturovanou krychli", kdyz to pobezi bez sekani v 50fps (nebo aspon v tech 25, ale stale), nez s vymazlenym policejnim vozem, kdyz poskakuje po silnici jak strelena kachna ( odhadem nekdy framerate klesa tak na 15)..
A obecne to asi plati u mne u vsech akcnich her, namatkou vychvalovany AssasinCreed - kdyz ho provnam se skvelym BYEBYE BRAIN, ktery zvlada hafo 3D postavicek v 3D prostredi naprosto plynule, to je uple jiny zazitek..
Ale zpet k nfs - idealni by by bylo, kdyby proste naportovali puvodni hotpursuit, ktery na horsim PC HW ), nez ma jakykoliv WP telefon (tuším 750MHz Duron a nějaká GF 4200Ti) behal o dost plynuleji, bylo by to mnohem lepsi, navic mel mnohem zabavnejsi fyzikalni model a proste to byla napinava honicka..
...from Board Express
iggii
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pát říj 12, 2007 18:41
Zařízení: LG Optimus P990

[hra] Need for speed: Hot pursuit (1.2.) (recenze)

Příspěvek od iggii »

Souhlasím s tím, že lidi, kteří začínali na NFS 1, 2, HS... jsou prostě vychovaní jinak. Mně osobně díly Undergroundu taky nic neříkají a sérii mi spíš znechutili. Ale zpět k tématu - jak to pán na tom videu "hraje", vypadá to dost nehratelně - spíš s tím mlátí o mantinely. Nedovedu si představit rychlost otáčení mobilem, při které by se na to dalo dívat a přitom to i nějak schopně zatočilo. Tohle (otáčení) asi nebude ta pravá cesta k hraní.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

[hra] Need for speed: Hot pursuit (1.2.) (recenze)

Příspěvek od uni »

Tak já myslím, že NFS patří někam do skupiny "rozumná arkáda". Semi simulátor (Porsche a Shifty) je podle spíše pro jinou sérii (nic proti jejich kvalitám). U NFS vyžaduji spíše fantasknější tratě (no, u NFS2SE ta bonusová byla už moc:-) ), tedy něco do 4. dílu + Undergroundy. Ale cokoli po NFSU (vyjma Shift) jsou už odpady.
BTW. kamarád byl svého času světový rekordmanem v Autmn Walley, upravený joy, hraní do noci...:-)
Krusty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: čtv srp 25, 2011 20:38
Zařízení: iPhone 6 64GB
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

[hra] Need for speed: Hot pursuit (1.2.) (recenze)

Příspěvek od Krusty »

->Maxxz
Need for Speed: Hot Pursuit 2 - Prodáno přes milion kopií, ilegalita nastolená v díle NFS3 pokračuje. To vše se stalo v roce 2002 a hra vyšla na všech platformách.

Need for Speed: Underground - Rok 2003. Asi nejúspěšnější hra EA. Na 8 milionů prodaných kopií. Drag Races všechny braly, autoři si chtějí něco takového zopakovat i v Most Wanted.

Promiňte tu drzost ale tohle mi připadá dost jako zviditelnění herní série... Nejde o to co byla/je klasika ale o to co opravdu NFS proslavilo a to je Underground s 8x větším prodejem než NFS:HP2. Ano jsem odkojený na Undergroundu tak jako dalších 8 miliónů hráčů... A jen kdyby jste chtěl snad narážet na to že HP2 je starší a proto se toho tolik neprodalo, tak v roce 2003 se prodalo NFS:Underground 8 miliónů kusů, kdežto o 7 let později v roce 2010 se NFS: Hot pursuit prodalo "jen" 10,5 miliónů což je o 2,5 miliónů více za 7 let kdežto za rok stouply prodeje díky Undergroundu o 7 miliónů. Víc není co dodat ;-)


->igii
Ten pán v tom videu byl zřejmě dosti nervózní, nebo prostě nemehlo, nedávno jsem hru dával zahrát své babičce (65 let) a ovládání otáčením se ji nezdálo nějak těžké :-)))
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

[hra] Need for speed: Hot pursuit (1.2.) (recenze)

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Když už zacházíte do historie je třeba brát v potaz co dostalo celou serii na výslunní, myslíte, že by se prodalo milionů kopii Undergroundů, kdyby nebyla historie NFS, NFS2, NFS3 Hot Pursuite, NFS 4, NFS 5 Porsche Unleashed, NFS 6 Hot Pursuit 2 apod ? :-) Úsměvné.

Naopak jsem byl fanoušek série NFS a třeba pro mě již další po Hot Pursuite bylo konec NFS a to jsem si je zahrál také. Dneska už bych si v životě takovou budget arkádu jako NFS nekoupil, nemluvím o mobilní verzi ale.

Už jsem dost OT nicméně :-) Takže to nechejme ležet.
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: úte zář 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Olomouc (Brno)

[hra] Need for speed: Hot pursuit (1.2.) (recenze)

Příspěvek od Jakub Karásek »

Ja jsem zacal na NFS1 a dodnes patri k mym nejoblibenejsim dilum. Ale skutecne za vrchol povazuju NFS Underground 2, tam si clovek mohl jezdit kam si zachtel, plnit ukoly. Jiste, byla to revoluce, ale jestli me bavi neco na hrach, tak je to svoboda. I Colin McRae Rally jsem hledal ruzne cesticky, jak se podivat co nejdal do prirody. Proste nemam rad mantinely, kdyz se zadrhnete o papirovej plakat a dal vas to nepusti. NFS Underground 2 byly v tomto smeru super
TomasSX1
moderátor
moderátor
Příspěvky: 545
Registrován: pát črc 08, 2005 23:14
Zařízení: Lumia 950XL DS White / Lumia 920 White

[hra] Need for speed: Hot pursuit (1.2.) (recenze)

Příspěvek od TomasSX1 »

Najvacsiu slavu serii NFS priniesla NFS Underground a to vdaka tomu ze pred jeho vydanim bol kinohit Fast and Furious (od ktorej sa hra nechala inspirovat). Keby nebolo toho filmu nebola by ani slava NFS Underground. To je moj nazor.

Napriek tomu si tuto hru zakupim lebo je ovela lepsie spravena a hratelniejsia ako NFS Undercover (a aj preto lebo som povodne NFS HP mal rad :) )
streethawk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 137
Registrován: čtv led 05, 2012 11:47
Zařízení: Nokia Lumia 920 black, Nokia Lumia 820 white
Bydliště: Žilina

RE: [hra] Need for speed: Hot pursuit (1.2.) (recenze)

Příspěvek od streethawk »

Ja som tiez toho nazoru, ze diely ako Underground celu seriu iba pokaslali, kde su tie casy ked volo NFS o jazdeni...hral som vsetky diely prvej ery a bolo to o inom...vzdy som si myslel, ze hry mozu casom byt iba kvalitnejsie, predsa len vyvoj ide dopredu a graficka stranka sa neustale vylepsuje, ALE to zdaleka nieje vsetko, myslim, ze u serie tohto typu bolo dolezite zachovat aj charakter a hlavne crty hry, to sa u NFS nestalo, hra doplatila nakomercnost a vytazila minimumba aj to iba od fandov tuningu aut, mne sa povodne stare diely pacili ovela viac, novy Hot Pursuit mam na Xbox-e, je to sice dobra hra a slusny pokus o navrat k starym dobrym casom, ale i ta tomu nieco chyba...ZDAR

Sent from my GT-I8350 using Board Express
Krusty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: čtv srp 25, 2011 20:38
Zařízení: iPhone 6 64GB
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

[hra] Need for speed: Hot pursuit (1.2.) (recenze)

Příspěvek od Krusty »

NFS se zkrátka už prostě ubírá směrem tuningu a undergroundových závodů... Kdo chce jezdit na okruzích apod. ať si zahraje Gran Turismo ;-)
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

[hra] Need for speed: Hot pursuit (1.2.) (recenze)

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Ale ani původní díly NFS nejsou o okruzích :D Je prostě vidět, že tu éru jste nezažil :-) Škoda, spoustě lidí by prospělo si zahrát staré klasiky, i když to nejsou grafické pecky, většina z nich měla daleko větší hratelnost a byla zábavnější než leckterá hra se super duper cool grafikou.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

[hra] Need for speed: Hot pursuit (1.2.) (recenze)

Příspěvek od Vlasta W. »

To rozhodně. Porsche unleashed byla asi nejlíp hratelná autíčková hra, jakou pamatuju. Zejména multiplayer. Naprostý klídek, relaxace, pěkná krajina, silné auto... Pokaždé si vzpomenu na tu trať, kde se projíždělo z jedné strany otevřeným tunelem, když jedu po D8 do Německa, kde je dost podobný :-) Koho pořád baví závodit podle pokynů mafiánů anebo policajtů hnusnými městskými scenériemi.
Dio Universale
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte úno 07, 2012 23:09
Zařízení: HTC Kaiser, MDA Compact V, HTC HD7

[hra] Need for speed: Hot pursuit (1.2.) (recenze)

Příspěvek od Dio Universale »

Naprostý souhlas. Porsche bylo nejvíce o ježdění. Ty kola na čas, kdy se nesmělo auto ani škrábnout...zlaté časy. Nejvíce mě bavil první a druhý díl a právě Porsche. Hot Pursuit 1 taky ušlo. Nicméně po Porsche se hra proměnila v pouhé uhybání ze strany na stranu a všudypřítomných blejskátek a paprsků za autem apod. :) Dnes už si jenom sem tam zajezdím Forzu a to mi stačí.

Ale zpět k NFS HP na WP, demo jsem vyzkoušel a docela mě to bavilo, ale, že by mě to chytlo natolik, abych chtěl více aut a tratí to se rozhoně říct nedá :)
Odpovědět

Zpět na „Hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 hostů