[hra] Max & Magic Marker: Pokročilá fyzika v akci (recenze)

Máte tip na zajímavou hru pro Windows Phone či Windows 10 Mobile? Podělte se o něj s ostatními!
Odpovědět
Krusty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: čtv srp 25, 2011 20:38
Zařízení: iPhone 6 64GB
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

[hra] Max & Magic Marker: Pokročilá fyzika v akci (recenze)

Příspěvek od Krusty »

Max & Magic Marker
Obrázek
Vydavatel: PressPlay (web)
Žánr: Puzzle Adventura
Jiné platformy: PS3, Nintendo DS, PC, Mac, iSerie
Xbox Live: Ano
Cena: 103,99 Kč/ 4,99$

Obrázek

M&MM sem si stáhnul před několika dny a během nudných hodin psychologie jsem se na něj vrhnul a výsledek byl více než potěšující....V téhle hře, se zmocníme role chlapce Maxe, který se vydá do světa barev a musí zastavit zlé Gobose, přisluhovače inkoustu a veškerého zla na Zemi. Celkem se vydáme do tří zábavných světů, které musíme projít za pomoci magického fixu, který nám umožňuje si do světa přikreslit libovolný předmět. Hra má poměrně dobrý příběh který navíc umocňuje interaktivita s fixem. Hra je podle mě opravdový skvost, proto se nedivte velkým hodnocením, i když je posunutá stupnice. ;-)

Hratelnost 9/10
Max & Magic Marker vám dodá několik hodin zábavy, ale také vám někdy pořádně zavaří moskové závity. Hra je ze začátku velmi lehká, ale čím dále se dostáváme v příběhové linii, začíná být hra náročnější na logiku. Zprvu kreslíte jednoduché tvary (úsečky, kruhy...) které vám většinou pomůžou překonat jámy atd., ale například ve třetím světě musíte nakreslit tvar, který zmáčkne čtyři tlačítka najednou. Vychytávkou ve hře je "pauznutí", které vám umožní zastavit běh času, rozmyslet si jak co nakreslíte, vkreslit to do hry a opět se do ní vrátit. Tuto možnost většinou využijete v případě, kdy musíte překonat delší úsek, ve kterém už vám nezbyde žádná náplň do fixy- jednoduše hru pauznete smažete část nebo vše (klepnutím na fixu) co jste nakreslili a nakreslíte co potřebujete (pauznutí jsem využíval hlavně při stoupání do výšky). Jediné co mi na hře vadí je, že se můžete někdy propadnout do textury a poté musíte jet celý level znova, protože chybí talčítko vracení na checkpoint. Během hry by jste také měli sbírat oranžové (doplnění fixy), žluté (body) a černé (speciální) kuličky. Někdy se k nim musíte dostat logicky (v pozadí je cedule s šipkou nahoru- postavíte věž a je tam kulička), nebo interaktivně (postavíte se za "fotozeď" klepnete na ni udělá se fotka a vyletí kulička)
Obrázek

Grafické zpracování 8/10
Hra mě po grafické stránce opravdu překvapila, příjemné barvy, prostředí a animace, dodávají hře ještě lepší dojem. Někomu se tenhle styl nemusí líbit, ale podle mě by to ani jinak udělat nešlo, aby jste měli hru ve které musíte kreslit předměty a nebyla zpracována právě takto. Grafici z PRESSPLAY ukázali už ve hře Tentacles (recenze) že svoje řemeslo opravdu ovládají a opět mě nezklamali. Hra je graficky hodně dobře zpracovaná, za celou dobu mě grafika nijak neznudila, žádné sekání, ani dloué načítání. Ale musím vytknout, že se vám někdy může stát, že když kreslíte, zničeho nic čára "zmizí" a nejde vidět, ale fyzicky tam stále je.
Obrázek

Zvuky 8/10
Hudba která vás po celou dobu hry provází, vás neomrzí, je živá, libozvučná a originální. V každém levelu je jiná písnička, která přesně pasuje do určité lokace hry. Ozvučené jsou také veškeré akce které ve hře podniknete a poskytnou vám skvělý herní zážitek. Někomu se však hudba může zdát dětská proto jen 8/10

Ovládání 6/10
Zde můžete narazit na celkem tři problémy- první, že chybí již dříve zmíněné tlačítko "restart od checkpointu" , druhý- že pokud kreslíte nějáký tvar, mohou vám zavázet hud tlačítka a poté můžete nedopatřením zmáčknout talčítko pro pauzu apod. a třetí- že se vám někdy nemusí kliknout tam kam chcete, nebo vám nedolehnou na sebe dvě čáry, což povede k zhroucení celé stavby.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=atgyo5SQ_jU[/youtube]

Závěrečné hodnocení 8/10
Max & Magic Marker podle mě za tu investici určitě stojí. Užijete si s ním hodně zábavy, neomrzí ani po několika hodinách hraní a má skvělou hratelnost. Zatím nejlepší puzzle hra na Windows Phone. Pochopím že někomu nemusí hra úplně sednout, ale jak se říká tisíc lidí, tisíc chutí...Maxe ale rozhodně DOPORUČUJI pokud hledáte kvalitní hru, investujte právě sem. Raději zkuste trial a až poté kupujte - nemusíte mít stejné názory jako já.

+ Hodiny zábavy
+ Grafika
- Cena není pro každého
- Ne každý musí mít styl grafiky v oblibě
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

[hra] Max & Magic Marker: Pokročilá fyzika v akci (recenze)

Příspěvek od Robert Varga »

Parádní recenze. M&MM je jedna z mála her co jsem si koupil a rozhodně nelituju...
Uživatelský avatar
starik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: stř led 26, 2011 12:32
Zařízení: Lumia 950 XL, Band 2
Bydliště: Brno

[hra] Max & Magic Marker: Pokročilá fyzika v akci (recenze)

Příspěvek od starik »

Další z her, které jsem koupil před mnoha měsíci, když byla zlevněná a od té doby se na ni těším. A kupuju další hry v akci :)
Odpovědět

Zpět na „Hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů