[hra] Battlewagon: Bojujte o svůj trůn! (recenze)

Máte tip na zajímavou hru pro Windows Phone či Windows 10 Mobile? Podělte se o něj s ostatními!
Odpovědět
Krusty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: čtv srp 25, 2011 20:38
Zařízení: iPhone 6 64GB
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

[hra] Battlewagon: Bojujte o svůj trůn! (recenze)

Příspěvek od Krusty »

Battlewagon
Vydavatel: IronSun studios
Xbox Live: Ano
Cena: 62,49 Kč
Jiné platformy: Ne

Tak tohle "veledílo" se mi dostalo do ruky asi před týdnem... Opravdu dlouho jsem na něj neměl čas, ale když jsem se k němu probojoval, vykouklo na mě krásné menu se super animacemi a efekty. Ve hře se dostaneme do role mladého prince, který se svou matkou musel vydat na cestu do vyhnanství, když jeho otec odjel do války a vládu přebrali zlí nástupci. To se vám jakožto chrabrému mladíkovi nelíbí a proto svůj jediný majetek- vozík, přebudujete na válečný stroj. Tak tohle jediné vám můžu prozatím o hře říct, protože když hrajete tuhle hru riskujete nejen duševní zdraví, ale i zdraví vašeho mobilného miláčka, který by klidně mohl skončit "rozflákaný" na zemi.Proč, to už si přečtěte sami... Battlewagon je dostupný na marketplace za 2,99$ (zde) nebo za 62,49 Kč (zde)

Obrázek

Obrázek

Hratelnost- 0/5
Příběh se začal vyvíjet slibně a tak jsem se vrhnul do tutoriálu, který mě provedl první módem hry, ve kterém máte za úkol pořádně vybavit váš vozík různými udělátky, které vám mají dopomoct k tomu, aby jste se dostal přes různé překážky a nepřátele (ter, slepice, kamení, vojáci), až do určité zóny a tam zastavil, jednoduché že? Jenže i takto jednoduchý princip dokázali vývojáři naprosto domrvit. Nejen, že i když jedete vyznačenou rychlostí, můžete cílovou zónu minout, ale ve hře se objevují nepřátele tak nešikovně, že se jim mnohdy nejde vyhnout a tím pádem pro vás mise končí. Řekl jsem si, jeden špatný mód přežiju, zkusím druhý- oblehání. Tenhle mód mi připadá jako naprosto nepovedená, nudná a nehratelná napodobenina Angry Birds. Vašim úkolem je prohlédnout si bojiště, vybavit vylepšeními váš stroj a poté strefit zadané cíle- jenže jakmile potvrdíte že jste si bojiště prohlídli, střílíte naslepo, jelikož s kamerou nejde hýbat a tak musíte vzdálenost cíle odhadnout sami, tudíž i sílu jakou máte balvan vystřelit. Navíc vám v cestě stojí různe předměty (barikády, sudy, ptáci...), kterým se poslepu vyhnout je téměř nemožné. Než hrát tuto hru, to raději drátem do oka. Dobrý nápad naprosto zabilo zpracování hry...

Obrázek

Grafické zpracování- 5/5
Grafika na mě zapůsobila- hezky zpracované menu, mapa, hud, dokonce i veškeré herní předměty mají vysoké rozlišení. Hra se i přesto neseká, ani se dlouho nenačítá. Kreslený styl se mi v této hře líbil. Škoda, že takhle propracované grafické pojetí hry přišlo úplně nazbyt....

Obrázek

Hudba 2/5
V hlavním menu na vás čeká příjemná písnička, která je bohužel první ze dvou kterou ve hře uslyšíte. Mapa nám nabídne tu druhou, která je spíše jen na vyplění ticha. Přímo ve hře je naprosté ticho, ve kterém se semtam ozve zapískání ptáčka, nebo příšerné zvuky které vydává váš stroj. Podle mě si s tímto autoři mohli více vyhrát..

Ovládání 0/5
Ovládání hry je hrozné, příšerné, strašné- naprosto zničilo celou hru. Jak mám střílet na něco co nevidím? Jak mám přeskočit kámen, za kterým stojí voják na kterého mám střílet? Buď mají autoři smysl pro opravdový hardcore gameplay, ve kterém si musíte zapamatovat pozici nepřítele, vzdálenost od vás, musíte umět propočítat každé ťuknutí na desetinu sekundy, nebo jsou prostě jenom líní a odflákli ovládání nehorázným způsobem.

Celkem 1,5/5
Nedokážu pochopit jak si autoři vůbec mohou dovolit hru prodávat za téměř tři dollary, teď bych jim nedal ani dvacet centů. Hra je dobře grafický zpracovaná, určitě má skvělý příběh, ale je nehratelná. Možná pár z vás se mnou nebude souhlasit, ale pro mě je to nejhorší hra pro WP co jsem kdy hrál. Hru NEDOPORUČUJI, jedině že by jste si chtěli vyzkoušet jestli je hra opravdu tak strašná (i v tom případě jedině TRIAL).Doufejme že nové hry (Mirrors Edge, SC, NFS..) budou stát za to :) P.S.: Opět napište zda s recenzí souhlasíte či nikoli. A nebojte zítra se dočkáte recenze na hru, která stojí za zakoupení. ;-)
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

[hra] Battlewagon: Bojujte o svůj trůn! (recenze)

Příspěvek od mimonaut »

Díky, alespoň to nebudu stahovat zbytečně.. říkal jsem si, že by to mohla být zábava, ale takhle na to kašlu.

.. mám malou poznámku k hodnocení.. Píšeš grafika 5/5 - to mi přijde moc. Chápu, že je pěkná a že se ti líbí, ale vážně si nedokážeš představit, že by byla lepší?
Bral bych to jako ve škole.. 3-dobrá 1-nejlepší z nejlepších
Pak přijde nějaká opravdová pecka a už nebude kam dál to posunout. Leda že bys dával třeba 7/5 :-D
Stejně tak si úpně nejsem jistej, jestli to opravdu je s hratelností a ovládáním úplně na nule (co jsem četl jinde, spíš píšou "horší" ovládání) - opravdu by si to nezasloužilo ani bodík? (nevím, jen se ptám, nehrál jsem)
:-) Každopádně se těším na zítra, co pro nás připravíš.
Krusty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: čtv srp 25, 2011 20:38
Zařízení: iPhone 6 64GB
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

[hra] Battlewagon: Bojujte o svůj trůn! (recenze)

Příspěvek od Krusty »

Ahoj, koukal jsem že čteš všecky moje recenze, což mě těší ;-) To ovládání naprosto zkazilo hru, proto tak nízké hodnocení... Zkus trial a uvidíš jestli je to opravdu tak zlé- hrál už jsem všecky XBL hry a tahle je fakt špatná :D K té stupnici bodování- chtěl jsem to nechat jako "překvapení", ale od příští recenze bude stupnice 1-10, protože jak si sám psal, když se vyhoupne něco lepšího, nebo horšího, většinou to musím ohodnotit stejně, jelikož mám malé rozmezí...
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

[hra] Battlewagon: Bojujte o svůj trůn! (recenze)

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Dík za recenzi :) Ono k téhle hře si stačí přečíst hodnocení lidí na US marketu... A to je teda mazec :) Takhle snad ještě nikdy u žádné hry lidi nenadávali. Tohle byl asi opravdu krok vedle (i když na první pohled podle screenshotů ta hra opravdu nevypadá špatně).

Divím se, že tohle vůbec vydali, u těch Xbox LIVE her bych čekal víc testování (ty poslední hry vůbec mají nějaké podivné znaky nedodělanosti, u Z0MB1ES jsou mázlé textury a ani ta hra není přepnutá do 32bit, Breeze má stejný problém s akcelerometrem, jako moje první verze Galaxy Jetu...).
Krusty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: čtv srp 25, 2011 20:38
Zařízení: iPhone 6 64GB
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

[hra] Battlewagon: Bojujte o svůj trůn! (recenze)

Příspěvek od Krusty »

Koukal jsem na videa z CESU a troufám si říct že nové Need for speedy budou dobré, to samé Mirrors Edge... Už se těším až si to zahraju .. :)
Pacikx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 125
Registrován: čtv bře 12, 2009 19:27
Zařízení: iP 6s+ 128GB

[hra] Battlewagon: Bojujte o svůj trůn! (recenze)

Příspěvek od Pacikx »

Škoda že ty nejlepší (aspoň por mně) hry z CESu budou nejdříve jen na Nokie... :(

Jinak, recenze píšeš perfektní, aspoň vím co je zbytečné stahovat, a co za to stojí. Doufám že ti tenhle zápal pro recenzování zůstane, a budeš nám i nadále přinášet takovéto recenze.
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

[hra] Battlewagon: Bojujte o svůj trůn! (recenze)

Příspěvek od dwbmb »

Začíná vycházet mnoho her, ale pro mě je zatím nejlepší investice stále Zombies!!!
Odpovědět

Zpět na „Hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 hostů