[hra] Stargazer: Akční vesmírná střílečka (freeware)

Máte tip na zajímavou hru pro Windows Phone či Windows 10 Mobile? Podělte se o něj s ostatními!
Odpovědět
Tigerish
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: stř lis 09, 2011 17:20
Zařízení: Samsung Omnia 7

[hra] Stargazer: Akční vesmírná střílečka (freeware)

Příspěvek od Tigerish »

Tak prvni gameska se mi uz pomalu rysuje a rad bych znal nazory sirsiho publika. Jedna se o klasickou vesmirnou strilecku s raketkou proti vlnam nepratel. Byla pouzita grafika ze hry Tyrian, je pripraveno 11 urovni, 3 bossaci, raketu behem hry postupne vylepsujete o lepsi druhy zbrani, stitu a generatoru. Nezbytnosti je sbirani energie do generatoru a samozrejme leceni. Online zebricek pohladi po egu kazdeho zkuseneho parana :)
Zajima me predevsim nazor ohledne obtiznosti hry v ramci jednotlivych kol. Nekde to je fuska a chce to najit vhodnou taktiku, jinde jsem to zas udelal spis oddechove. Dalsi co me zajima je hodnoceni ovladani, je tu absence alternativ k accelerometrickemu ovladani, ale myslim ze implementace nejakych ovadacich prvku primo na sklo jen snizi hratelnost. Nekomu mozna nebude vyhovovat kalibrace, ktera je provedena vzdy pri vstupu do hry, k tomu se taky muzete vyjadrit. Mel jsem v planu dalsi bonusy napriklad rychlost strelby, nebo naopak zakernosti stylu invert ovladani, nebo ztrata energie z generatoru, ale situaci jsem vyhodnotil tak, ze uz by to na zabavnosti nepridalo.

Doplnění administrátorem fóra
Článek s představením hry naleznete zde Stargazer: Akční česká hra pro WP s online statistikou (zdarma)

Obrázek
------------------------------------------------------------------------------

Ovladani:
Pohyb rakety je resen pomoci naklapeni telefonu. Po kazdem vstupu z menu do hry je provedena kalibrace. Myslim ze bezne polohy pro hrani jsou podchyceny.
De/Aktivace stitu je resena horizontalnim tazenim prstu. (Stit je potreba nejdrive sebrat)

Online score:
Zatim se score na server odesle pouze v pripade ze jste online. Tuto cast vyresim v nasledujich dnech.

Grafickou stranku menicek zatim berte s rezervou :) Snad se vam moje dilko bude libit a pobavi vas.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

[game]Stargazer - verejny betatest WP7

Příspěvek od Vlasta W. »

Krátce otestováno, zatím pěkné :-) UI chce určitě uhladit, ale to uzraje. Z hlediska herní mechaniky se mi líbí možnost pohybu raketkou, naopak mi hodně vadí, že nasbírané powerupy po chvilce samy zmizí. Se základní zbraní je to dost nuda. protože zničení čehokoliv hrozně dlouho trvá a pak je třeba víc uhýbat, než střílet. Navíc hra tím hráče připravuje o škodolibou radost z posilování, která mě na tomto typu her baví asi nejvíc už od dob stařičkých čínských konzolí z první poloviny 90s. Jinak mám ale dojem, že to je na dobré cestě, že z téhle hry by mohla být jedna z nejlepších vesmírných střílečedk pro WP7.
Tigerish
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: stř lis 09, 2011 17:20
Zařízení: Samsung Omnia 7

[game]Stargazer - verejny betatest WP7

Příspěvek od Tigerish »

Powerupy jsou limitovany cilene. Prislo mi to jako vhodnejsi varianta nez jejich prenositelonost. Padaji pomerne casto, ale chce to v danou chvili zvolit vhodny cil nebot sance na drop je ruzna.

Co se tyce vylepsovani lodi, tam velkou roli hraje dosazene score. Toto je otazkou nastaveni obtiznosti a celkoveho balancu hry. Tobe chybelo jeste par bodu k tomu aby jsi dropl druhou zbran, ktera uz ma pozadovanou kadenci. Cele to je o cviku a nalezeni taktiky. Nechtel sem udelat hru, ktera zabavi na pul hodinky a pak nema co nabidnout. Dostat se do 11 kola je uz celkem vyzva a rozhodne se to nepovede na par pokusu.

Jsou zde pevne definovana kola a faktor nahody je zde podstatne minimalizovan, proto jsem zvolil obtiznost spise pro zkusenejsiho hrace. Nejde tu jen o dosazeni nejvetsiho score, ale predevsim o pokoreni danych levelu a bossu.

Bohuzel sem uz zavedl seznam na bugy, budu to udrzovat v prvnim clanku pro prehlednost.
Krusty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: čtv srp 25, 2011 20:38
Zařízení: iPhone 6 64GB
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

[game]Stargazer - verejny betatest WP7

Příspěvek od Krusty »

Pár nápadů:
1) změnit hroznou znělku ve hře
2) přidat nějáké sound effects pro střelbu
3) napsat že se telefon kalibruje, jelikož poprvé jsem hleděl na ovládání jak puk
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

[game]Stargazer - verejny betatest WP7

Příspěvek od Vlasta W. »

Znělku nechat, to mě na tom bavilo opravdu hodně. Vzpomněl jsem si na jeden díl Jen počkej!, kde byla :-)
Krusty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: čtv srp 25, 2011 20:38
Zařízení: iPhone 6 64GB
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

RE: [game]Stargazer - verejny betatest WP7

Příspěvek od Krusty »

Právě jsem narazil na chybku/ bug? Když dam během hry pauzu a poté zvolím settings nic se neoběví. Chtělo by to tam asi něco dopsat. ;-)

Sent from my OMNIA7 using Board Express
Tigerish
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: stř lis 09, 2011 17:20
Zařízení: Samsung Omnia 7

[game]Stargazer - verejny betatest WP7

Příspěvek od Tigerish »

Jo to sem zapomel zakomentovat. Puvodne jsem mel ve hre jeste zvuky pro strelbu a vybuchy. Ale v pozdejsich kolech je tam toho tolik, ze uz to neni moc prijemne na poslech. Bylo (mozna jeste je:) ) v planu udelat nastaveni hlasitosti pro zvuk a hudbu. Pripadne nastaveni sensitivity naklapeni pro pohyb.

Co se tyce znelky, tak ta taky prosla vyberem z nekolika moznosti. Je pochopitelne ze nesedne kazdymu, ale alternativni songy by podle me jen zvetsili velikost hry a stejne by to neprineslo globalni uspech.

Zvuky podle me zkusenosti pripadaj v uvahu maximalne pro vybuchy. V pozdejsi fazi hry je ta kadence opravdu extremni a nedarilo se mi to sladit.
Tigerish
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: stř lis 09, 2011 17:20
Zařízení: Samsung Omnia 7

[game]Stargazer - verejny betatest WP7

Příspěvek od Tigerish »

Trosku sem si pohral s grafikou menicek a zkusil udelat hezcejsi ten herni hud. Online score uz zobrazuje 50 nejlepsich vysledku ve scrollovatelnym seznamu. Jeste je na rade nastaveni + tutorial a pujde na svet nova verze. Prozatim hodim screeny novej grafiky, budu rad za nejaky komentare at vim zda to byla cesta dobrym smerem.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

[game]Stargazer - verejny betatest WP7

Příspěvek od Jiří Hrma »

Vypadá to, že se nám rýsuje další parádní hra pro Windows Phone! Držím palce s vývojem :)
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

[game]Stargazer - verejny betatest WP7

Příspěvek od Vlasta W. »

V menu bych nedělal orámování vlevo, vpravo a dole, které zbytečně zabírá místo a do světa WP7 se moc nehodí. Nadpisy Stargazer, Daily apod. bych dal jenom do horního orámování (podkladu), jako je v samotné hře HUD, jenom většího samozřejmě.
Tigerish
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: stř lis 09, 2011 17:20
Zařízení: Samsung Omnia 7

[game]Stargazer - verejny betatest WP7

Příspěvek od Tigerish »

Vyvoj hry dokoncen. Prosim o LOCK

Hra dostupna na marketplace:
http://www.windowsphone.com/cs-CZ/apps/ ... bc1fbba4d6

Facebook stranka vcetne online score:
http://www.facebook.com/StargazerWP

Diky vsem za pomoc.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

[hra] Stargazer: Akční vesmírná střílečka (freeware)

Příspěvek od Jiří Hrma »

Jelikož byl vývoj hry dokončen, přesouvám téma do sekce Hry, kde se může dále pokračovat v diskuzi, nápadech na vylepšení... :)

Článek s představením hry naleznete zde Stargazer: Akční česká hra pro WP s online statistikou (zdarma)
Michal Javůrek

[hra] Stargazer: Akční vesmírná střílečka (freeware)

Příspěvek od Michal Javůrek »

Už mám také staženo a hraju, moc se mi to líbí, good job Tigerish.
Odpovědět

Zpět na „Hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů