[app] MeteoStation • virtuální meteorologická stanice

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

[app] MeteoStation • virtuální meteorologická stanice

Příspěvek od Tade »

A jak dlouho ji máš mrtvou? Myslím, že to nějakou chvíli trvalo, než se to zobrazilo.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

[app] MeteoStation • virtuální meteorologická stanice

Příspěvek od Sinpa »

Tak stanice mi přišla dnes.
Velká a střední naskočí hned, ale malá ukazuje jen ikonu aplikace.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] MeteoStation • virtuální meteorologická stanice

Příspěvek od hujer »

Jelikož u malé dlaždice to funguje (z pohledu OS i aplikace) poněkud jinak tak to trochu popíšu:

1. Malá dlaždice neumí zobrazovat více údajů současně tzn. nefunguje zde otáčení dlaždice, takže na ní lze zobrazit pouze jednu jedinou informaci např. teplotu venku (ale už ne teplotu některého z vnitřních modulů). Takže doporučuji všechny dlaždice v aplikaci "vypnout" a pak zapnout je tu (jedinou), kterou chcete zobrazit (např. pro venkovní modul).

2. Pokud bude v aplikaci zapnuto (povoleno) více informací na dlaždicích (např. venku i doma), zobrazí se na dlaždici pouze ta poslední zvolená.

3. A to nejdůležitější: pro zobrazování na malé dlaždici je nutno v aplikaci vypnout volbu v nastavení "Používat jednoduché dlaždice"!

Tak snad to pomohlo.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

[app] MeteoStation • virtuální meteorologická stanice

Příspěvek od Sinpa »

Vyřešeno, děkuji.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

[app] MeteoStation • virtuální meteorologická stanice

Příspěvek od Sinpa »

Ještě jeden asi dotaz, možná mimo téma.
Kde máte umístěné venkovní čidlo, nebo spíš má být?
Mám ho radiační krytu na přímém slunce, což jsem pochopil je v pořádku (?), ale teploty mám rozdílné vůči okolním dvou stanicím poblíž (sousední vesnice) - nejspíš je mají ve stínu, počasí jak koukám z okna mají vedle stejné :-)
Ale mám o 4°C víc.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] MeteoStation • virtuální meteorologická stanice

Příspěvek od hujer »

Pokud je čidlo umístěné na slunci (což třeba i u profi stanic normálně bývá), je nutno aby bylo v radiačním krytu. Čidlo musí být zastíněno, tak aby na něj nedopadalo přímé ani odražené sluneční záření, zástěna/kryt musí být natřen bíle a dobře větrat. Do krytu lze také instalovat podpůrný větráček např. na solární pohon (na netu se dá najít svépomocné řešení), což zejména u malých radiačních štítů dost pomůže (budky jsou poměrně dost velké a větrají lépe).

Standardně se měří na volném otevřeném prostranství v dostatečné vzdálenosti od budov, betonových a asfaltových povrchů a jiných zdrojů tepla, přístroje jsou umístěny na/nad udržovaným trávníkem 2 m nad terénem. To většinou u paneláku moc nejde, a čidlo může ovlivňovat i teplo odražené od protilehlého domu/fasády.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

[app] MeteoStation • virtuální meteorologická stanice

Příspěvek od Sinpa »

Mám ho v tomhle
http://www.epristroje.cz/bezdratova_cid ... vlhkomery/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nad tím větráčkem jsem přemýšlel ještě před nákupem, když jsem si vše studoval - asi to tam dodělám.
Každopádně díky za aplikace a rady.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] MeteoStation • virtuální meteorologická stanice

Příspěvek od hujer »

OK, mám úplně to stejné.
Větráček by se hodil, ale jelikož slunce mi sem jde jen brzo ráno a pak až večer (a to pouze v létě), tak to asi zatím prdím. Nicméně naproti, asi 60 metrů, mám velkou bílou plochu baráku, takže když praží slunko, a i když z opačné strany, tak i ze severu cítím jak to žhne. Radiační štít to celkem spolehlivě odfiltruje, nicméně malé ovlivnění tam stále je. Zatím se mi ale do větráku moc nechce...třeba později, třeba něco vymyslíš ty. 8-)
Každopádně, pak sem dej foto/info. Díky.
Vita56
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: čtv bře 12, 2009 14:00
Zařízení: HTC HD2, HTC Touch HD

Re: [app] MeteoStation • virtuální meteorologická stanice

Příspěvek od Vita56 »

Mám dotaz, jak se řadí stanice v oblíbených? Já mám v oblíbených několik veřejných stanic a bohužel se mi řadí nějak náhodně. Nešlo by přidat možnost "přeuspořádat" stanice v oblíbených? Mně se ani neřadí v pořadí, jak je přidávám.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: [app] MeteoStation • virtuální meteorologická stanice

Příspěvek od Sinpa »

Já bych pro změnu uvítal možnost zadáni vlastního časového vymezení grafů a zobrazení stavu baterie venkovního čidla. :)
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Re: [app] MeteoStation • virtuální meteorologická stanice

Příspěvek od hujer »

Vita56 píše:Mám dotaz, jak se řadí stanice v oblíbených? Já mám v oblíbených několik veřejných stanic a bohužel se mi řadí nějak náhodně. Nešlo by přidat možnost "přeuspořádat" stanice v oblíbených? Mně se ani neřadí v pořadí, jak je přidávám.
Je to tak, neřadí se sice náhodně, ale podle tzv. ID stanice, což ale není podle názvu. V další verzi aplikace budou oblíbené stanice stanice seřazený už podle abecedy (podle názvu). To by mělo být dostačující (o libovolném řazení zatím neuvažuji).
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Re: [app] MeteoStation • virtuální meteorologická stanice

Příspěvek od hujer »

Sinpa píše:Já bych pro změnu uvítal možnost zadáni vlastního časového vymezení grafů a zobrazení stavu baterie venkovního čidla. :)
Do budoucna se počítá se stránkou detailního zobrazení údajů a tedy i různého časového období pro všechny/různé veličiny. Aktuální 4-hodinové období zůstane zachováno jako "náhled" a zejména pro minimalizaci datových přenosů a zatížení NetAtmo serveru (kde platí také omezení). Informace o modulech/senzorech jako je např. stav baterie či síla signálu bude v dalších verzích také k dispozici.
Vita56
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: čtv bře 12, 2009 14:00
Zařízení: HTC HD2, HTC Touch HD

Re: [app] MeteoStation • virtuální meteorologická stanice

Příspěvek od Vita56 »

Nešlo by je alespoň řadit podle pořadí, jak se přidají? Aby měl uživatel aspoň nějakou kontrolu nad pořadím? Já mám například stanice v okolí z různých směrů, abych se podíval, kde už prší apod. Potom mám stanice z míst, kde často jezdím apod. Takhle je v tom docela zmatek, když se oblíbené řadí z mého pohledu náhodně. I když jdou přejmenovat, tuším. To by mohlo, aspoň částečně ten problém řešit, kdyby se řadily podle abecedy.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] MeteoStation • virtuální meteorologická stanice

Příspěvek od hujer »

Jak jsem psal: "...v další verzi aplikace budou oblíbené stanice stanice seřazený už podle abecedy (podle názvu)."
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

[app] MeteoStation • virtuální meteorologická stanice

Příspěvek od relouth »

Da sa app nastaviť tak,aby sa na dlaudici ukazovala vždy najbližšia stanica?
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] MeteoStation • virtuální meteorologická stanice

Příspěvek od hujer »

Ne, to nejde.
Ani jsem o tom nevažoval, jelokož po několika testech jsem zjistil, že je to spíše kontraproduktivní.
Nejbližší stanice může být někdy i několik kilometrů, ba desítek kilometrů vzdálená.
A co hůř, může to být zrovna stanice, na kterou majitel prdí a její data jsou skoro k ničemu (třeba je senzor na slunci).
Takže by to tam mohlo být, ale spíše jako experimentální funkce, protože v mnoha případech by výsledek byl spíše žalostný.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] MeteoStation • virtuální meteorologická stanice

Příspěvek od hujer »

Nová verze aplikace MeteoStation 17.2.1 přináší tentokrát spíše méně viditelné novinky, ale i tak jich je poměrně dost. Větší změny proběhly skrytě, na pozadí aplikace. Co je tedy nového:

• Přidána byla funkce automatické aktualizace dat. Pokud aplikace běží na popředí, aktualizují se údaje ve správných intervalech zcela automaticky, takže zobrazená měření jsou vždy aktuální. To je užitečné např. když je tablet používán jako displej NetAtmo meteostanice nebo v dalších podobných případech.
• V případě, že není žádná stanice spojena s daným NetAtmo účtem, je použita tzv. alternativní stanice. Alternativní stanice je první hostovaná stanice, která byla přidána k danému NetAtmo účtu.
• Seznam oblíbených stanic je nyní tříděn podle abecedy.
• Malá dlaždice již funguje správně v obou režimech.
• Grafy jsou ve výchozím stavu zamčeny (stejně jako v mobilní verzi).
• Z důvodu lepší podpory a řešení problémů byla přidána funkce logování.Protokol lze prohlížet na stránce "O aplikaci". Tento log může být v případě potřeby a po předchozí domluvě zaslán k analýze. Prosím, vždy nejprve kontaktujte podporu e-mailem a nebo přes diskusní fórum. Ve výchozím nastavení se logují pouze hlavní aktivity a chyby.
• Přidán ruský překlad.

Další a detailnější informace najdete přímo v aplikaci na stránce "O aplikaci".
Nebo v tomto mém článku: http://magazin.softimage.cz/meteostatio ... eostanice/" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázek

Instalace ze Store:
Obrázek

Odkazy:
Oficiální stránky aplikace MeteoStation
Diskuzní fórum k aplikaci
Stránky aplikace na Facebooku (English)
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

[app] MeteoStation • virtuální meteorologická stanice

Příspěvek od Sinpa »

hujer píše:......třeba později, třeba něco vymyslíš ty. 8-)
Každopádně, pak sem dej foto/info. Díky.
Zahájen testovací provoz.
Budu potřebovat novej větrák, tenhle jsem sundal z nějakého starého chladiče - dělá kravál.
Větráček 40x40 jde po rozebrání krytu krásně skřípnut mezi jednotlivě díly, není tedy třeba nic lepit, vrtat.
A panel přidělat taky nějak kulturnějš :twisted:
Obrázek Obrázek Obrázek
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] MeteoStation • virtuální meteorologická stanice

Příspěvek od hujer »

Pěkná ruční práce ;-)
Možná se do toho taky někdy pustím...
fazotron
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 55
Registrován: pon lis 28, 2016 8:49
Zařízení: Xiaomi Mi Note 2

Re: [app] MeteoStation • virtuální meteorologická stanice

Příspěvek od fazotron »

Fantastická aplikácia, funguje úplne všetko, je rýchla a prehľadná. Hneď som si ju aj kúpil. Teraz premýšľam aj o meteostanici.

Sent from mTalk
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů