[DOTAZ] Navigon nebo Here Drive+

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

[DOTAZ] Navigon nebo Here Drive+

Příspěvek od robsol »

přešel jsem z jiných operačních systémů kde jsem dlouhá léta používal k plné spokojenosti Navigaci Sygic. Bohužel pro WP8 zřejmě dlouho ještě nebude a proto hledám důstojného nástupce. Zřejmě jedny z mála použitelných jsou Navigon nebo Here Drive+.

Zajímal by mě váš názor která je lepší a proč.

Měl jsem možnost zatím otestovat pouze poslední verzi Here Drive+ a to jak v CZ tak v zahraničí. Jedním slovem zatím docela zklamání.

Pro mě jsou hlavní nedostatky:
1) velmi omezený výběr a zobrazení POI
2) zmatené navigování na kruhových objezdech (počítá špatně odbočky)
3) velmi často naviguje na odbočení i tam kde to vůbec není možné (do pole atd.)
4) pomalé přepočítávání trasy pokud z ní sjedu - pomalá zareagování na takovou situaci

Prostě věci na které jsem ze Sygica nebyl vůbec zvyknutý a to jsem s ním projel celou Evropu.

Navigon bohužel neznám a bez zkušební verze za 1700,- Kč bych si opravdu nerad naběhnul.

Díky všem za postřehy.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Navigon nebo Here Drive+

Příspěvek od Petulinek »

Rozhodně Navigon, má podstatně více možností, naviguje spolehlivě, dle Here+ jsem to zkusil 3x a už nikdy více - z Prahy do Liberce je schopen spočítat trasu v délce 4,5hodiny po okreskách, z Mostu na Prahu přes kdejaké prdelky, před dvěma týdny ze Šumavy do Prahy místo na dálnici mně zkoušel hnát zase okreskama, nebrat. Je to divně naprogramovaná aplikace a naprosto nepoužitelná, je vhodná leda tak pro cyklouny a ty, kdo nespěchá a nezáleží mu na spotřebovaném benzínu.
Deficek
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: pát črc 19, 2013 13:29
Zařízení: Nokia Lumia 920
Bydliště: Ostrava

Re: Navigon nebo Here Drive+

Příspěvek od Deficek »

Navigon pro WP vyhodnotil dTest jako druhou nejlepší navigaci s celkovým hodnocením 73 %. (vyherce byl tomtom europe pro ios s hodnocením 74 %). Jinak Here+ jsem byl jednou nucen pouzit a dvakrát jsme sjeli z trasy, vlivem špatné (matoucí) hlasové navigace.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Navigon nebo Here Drive+

Příspěvek od htcjirka »

Here+ a Navigon se nedaji vůbec porovnávat, jednoznacne Navigon, tak kvalitni, ze jsem se zbavil klasického tom toma.
finchcz
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 384
Registrován: pát říj 11, 2013 22:42
Zařízení: Samsung Galaxy A5 (2017), Lumia 920 (WP8.1)

Navigon nebo Here Drive+

Příspěvek od finchcz »

musim ze zastat here drive+, i kdyz samozrejme neni dokonala. ale spolehlive uz me navedla velice presne 2x do centra do Vidne, pres Nemecko do Rakouska na hory a minuly tyden do prazske zoo, pred kterou je (pravdepodobne dlouhodoba) uzavirka, ktera je, svete div se, zanesena primo v mapovych podkladech CR...

pokud chces ale profi navigaci na urovni Sygicu, tak Navigon je asi jasna volba...
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Re: Navigon nebo Here Drive+

Příspěvek od vormen »

Taky jsem přešel z androidu a řešil navigaci, používal jsem navigon a sygic. Here pro mě nepoužitelná, minimální možnosti plánování a hlasové povely velice špatné. Navigon za tu cenu nehodlám kupovat. Zkoušel jsem dále navon a aponia. A vychází mi nejlip právě aponia, navigovaní do pruhů, nízká cena map a dobré možnosti plánování.
Standa99
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: ned bře 12, 2006 10:53
Zařízení: Pixel

Navigon nebo Here Drive+

Příspěvek od Standa99 »

........
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Navigon nebo Here Drive+

Příspěvek od Wertigo »

Upřímně nevím, zda WP vůbec podporuje TTS hlas. Jde Ti o názvy ulic že?
MKLumia1020
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 241
Registrován: pát kvě 16, 2014 20:31
Zařízení: Lumia 1020

Navigon nebo Here Drive+

Příspěvek od MKLumia1020 »

Ha čumím :) Používám zásadně Drive+ a naprosto spolehlivě funguje - odbočku hlásí přesně, přepočet trasy během 5s po špatném odbočení, když jedu se zbožím do malé prdelky velikosti 10 baráků v lesích zapadlé od civilizace a jede se tam skrze lesní spojovačky s řadou odboček naviguje 100% spolehlivě. Po Praze, ČB, Brně, Ostravě také spokojenost, v Rakousku, Německu také dobré.
Co bych zmínil jako mínus je průběžný bod.
Ale na navigaci zdarma je to dle mě ta nejlepší volba - Navigon jsem měl možnost vyzkoušet - je to fajn aplikace, jen mě osobně by za ty peníze nestála když je tu Drive+
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Navigon nebo Here Drive+

Příspěvek od Petulinek »

Zajímavé, my máme doma Here+ dva a stejná mizerná zkušenost...
MKLumia1020
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 241
Registrován: pát kvě 16, 2014 20:31
Zařízení: Lumia 1020

Navigon nebo Here Drive+

Příspěvek od MKLumia1020 »

Že by na jiném telefonu fungovala jinak se mi nezdá - buď jsou tu rozdílné požadavky od lidí, nebo různá nastavení, či to bude asi nejzásadnější - rúzná úroveň zmapování tras co kdo jezdí.....
piErcE
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř pro 30, 2009 2:14
Zařízení: iPhone

Navigon nebo Here Drive+

Příspěvek od piErcE »

Standa99 píše:Umí Here Drive+ nebo Navigon TTS hlas?
Navigon ano (pro češtinu), nokia drive jen pro jine jazyky.
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Navigon nebo Here Drive+

Příspěvek od TomSoft »

Z toho výběru, co píše autor vlákna, bych řekl že Navigon je o kus dále než Here+
Ano, Navigon podporuje TTS a dokonce to i funguje. Bohužel to není nijak extra dokonalé, tak jak jsem byl zvyklý z vymazleného iGO PRIMO. Třeba TTS hlas z Navigonu neumí vyslovit km/h (řekne kmhá) :)
A další drobnosti.
Ale co se týče navigování a hlavně routování trasy, teda na výběr jsou vždy tři trasy po zadání cíle a lze jednoduše vybrat hned po zadání.
Navigon stojí celkem dost. Here+ jsou zdarma, ale není to zas tak špatná navigace.
Než koupíš Navigon, určitě to vyzkoušej u někoho kdo ho má (pokud bude možnost).
Mě třeba na Navigonu vadí to, že si třeba doma v klidu nastavím cíl trasy, jak jsem byl zvyklý, pak navigaci ukončím a když to znovu zapnu, trasa je pryč. Sice zůstane v historii, ale navolená není. Je tam sice takový plánovač, který se uloží, ale musíš si na něj vzpomenout :)

Dost mi vadí že NavNGo nedělá PRIMO pro WP :x

EDIT:
Zapomněl jsem dodat... StreetView jsou v Navigonu super
ogarzlin
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 57
Registrován: ned úno 20, 2011 20:32
Zařízení: Lumia 1520, Galaxy Note III, MacBook Pro
Bydliště: Zlín

Navigon nebo Here Drive+

Příspěvek od ogarzlin »

U Drive+ jsou hlavně hrubé chyby v routovacích datech. Ve Zlíně naviguje z JS do centra ulicí která nikdy nebyla průjezdná. Žádná jiná navigace co jsem zkoušel (Navigon, TomTom, Garmin, Sygic, GoogleMaps...) tuto chybu nemá. Je s podivem že Nokia vlastní Navteq a tuto chybu má, ostatní kteří používají Navteq mapy chybu nemají.
Nevím jak v jiných městech, ale iluze si nedělám.
Uživatelský avatar
vojta66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: sob bře 27, 2010 13:48
Zařízení: Lumia 1520 White

Navigon nebo Here Drive+

Příspěvek od vojta66 »

Jednoznačně Navigon. Občas je ve slevě na store. Myslel jsem, že vlastníkem Navigonu je Garmin. Škoda jen ze nefungují dopravni Info u nás.. Všude okolo ano
ogarzlin
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 57
Registrován: ned úno 20, 2011 20:32
Zařízení: Lumia 1520, Galaxy Note III, MacBook Pro
Bydliště: Zlín

Navigon nebo Here Drive+

Příspěvek od ogarzlin »

Samozřejmě je vlastníkem Navigonu Garmin, já se upsal, mělo být že Nokia vlastní Navteq. Už je to opraveno
el_lama
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 172
Registrován: pon bře 10, 2008 13:43
Zařízení: Lumia 830

Navigon nebo Here Drive+

Příspěvek od el_lama »

Souhlasim, ze Here Drive ma velke nedostatky s routovani. Nektere cesty, ktere vybira, jsou naproste zlo - silnice 3 tridy, nejake nesmyslne zkratky apod. Dale mne casto navedl na neco, co ma hodne vzdaleno k silnici a jen diky tomu, ze oblast znam, tak jsem se tomu vyhnul.

Navigon, ac maji stejna data od Navtequ, tak takhle nesmyslne nevyhledava trasy. V Praze jsem s Here ani moc problemu nemel (vetsinou tu nejsou polni cesty ;), ale mimo mesto (jih Cech), dost velke. Za mne tedy Navigon.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Navigon nebo Here Drive+

Příspěvek od mberdych »

No ja mam s navigonem taky znacne mizerne zkušenosti, co se smysluplného navadeni tyce.
Uživatelský avatar
chobotmilan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv srp 22, 2013 19:22
Zařízení: Lumia 950 xl
Bydliště: Kamenná Poruba

Re: Navigon nebo Here Drive+

Příspěvek od chobotmilan »

Mam kupeny navigon v plnej cene aj s doplnkamy vyšlo ma to vyše 100 eu aj stimy xl mapamy po troch kilometroch som navigon prestal používať dôvod malé šipky a čísla,here drive má dosť veľké ukazovatele mam odskúšané mnoho krát a funguje super,treba aby bolo všetko riadne nastavené aby to dobre fungovalo hlavne je dobre že podporuje internet slúži hlavne na vyhladavanie napriklad napišem podobne slovo a rýchlo my najde čo chcem ako keď pyšete do vyhľadavača hlavne funguje keď nemáte nainštalovane mapy šipka vas bude viesť,ľuďia chvália navigon lebo už ho kúpili samozrejme v navigone som videl zase veci čo nemá here drive ale nedá sa snim rýchlo robiť teraz čakam na sygic ten vyzera dobre
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Navigon nebo Here Drive+

Příspěvek od Radim Stehlík »

Tak už mi to s tím hejtováním HERE navigace a slintáním nad Navigonem připomíná OS Wars.
Rok používání HERE+ naprostá spokojenost. všude dovedlo správně. Řečím, že mě to navede z bodu A do bodu B místo standardní 1,5 hod. cestou která má 4 hod. s prominutím nevěřím :-)

Teď používám uzavřenou Betu od Sygicu (takže bych být tebou chvíli vydržel, protože Sygic vypadá dost slušně)

Naopak tolik propagovaný Navigon mi neseděl už na Androidu, takže pro mě to je navigace, kterou prostě nechci.
Inu každému sedne něco jiného.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů