[app] Admin Tools: Síťové nástroje

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
programatori
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: čtv led 23, 2014 16:33
Zařízení: iOS, WP8, Android

[app] Admin Tools: Síťové nástroje

Příspěvek od programatori »

Vytvořili jsme aplikaci Admin Tools. Aplikace Admin Tools je balík nástrojů usnadňující síťové úkony, které nejsou ve Windows Phone 8 implementovány. Pokud budete mít nápad nebo problém, stačí nám napsat na [email protected].

Obrázek Obrázek

V tuto chvíli jsou implementovány tyto vlastnosti:
+ kontrola portu – ověření TCP portu. Zkontroluje daný TCP port, zda je otevřený. Zadat můžete číslo TCP portu a timeout v sekundách.

+ ping - ICMP ping dané IP adresy nebo hostname. Zadat můžete velikost bufferu (odpovědi) a TTL (time to live).

+ moje IP adresa – zjistí externí IP adresu mobilního zařízení. Užitečné zejména, pokud jste umístěny za NAT a chcete zjistit skutečnou adresu.

+ geo IP – zjistí stát a kód státu z dané IP adresy. Založeno na databázi MaxMind, která je zdarma (méně přesná).

+ reverzní záznam – vrací hostname pro zadanou IP adresu.

+ subnet kalkulačka – umožňuje vypočítat subnet včetně zjištění adresy sítě, masky, broadcast, první použitelné IP, poslední použitelné IP, celkový počet IP a Cidr.

+ dns klient – umožňuje odesílat dotazy na DNS server. Dotazy mohou být typu: IPv4 host address (A), IPv6 host address (AAAA), Name Server (NS), Canonical Name (CNAME), Start of authority (SOA), Domain pointer (PTR), Domain pointer (HINFO), Mail Exchange (MX), Text entries (TXT) a jakýkoliv jiný (ANY).

Obrázek
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

[app] Admin Tools - síťové nástroje

Příspěvek od Petulinek »

Super!!!!
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

[app] Admin Tools - síťové nástroje

Příspěvek od htcjirka »

No vida,co vsechno lze.Parada.
crixol
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: stř led 22, 2014 0:30
Zařízení: Nokia Lumia 920

[app] Admin Tools: Síťové nástroje

Příspěvek od crixol »

Tak tohle je za 5*
rychlé a přehledné, a o tom to je
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

[app] Admin Tools: Síťové nástroje

Příspěvek od Paulos »

Hezký výtvor! Netušil jsem, že z WP8 lze posílat ICMP pakety, měl jsem pocit, že je to systémem stále zapovězeno. :)

Pokud to nevadí, trochu zaparazituji na vláknu - kdo stále vlastníte Windows Phone 7 a chtěli byste něco podobného, doporučuji svoji aplikaci Net Swiss Knife.
http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=174&t=29627" onclick="window.open(this.href);return false;

Množiny funkcí Admin Tools a mého výtvoru se částečně překrývají, ale navíc mám třeba probouzení počítače (Wake on LAN). Chybí pak třeba ICMP ping, který v dobách WP7 nebyl oficiálně možný.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 75 hostů