Vypnutí displeye

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
SchanoZdenek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: pon pro 10, 2012 10:50
Zařízení: Nokia Lumia 920

Vypnutí displeye

Příspěvek od SchanoZdenek »

Zdravím, dneska jsem si říkal jestli není nějaká aplikace na jednoduchý vypnutí displeye, když už jde zapnout poklepaním na obrazovku, tak proč by nešlo udělat soft tlačítko. Pokud to teda neexistuje, nikde jsem to nenašel.
hamoun
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: úte úno 05, 2013 8:48
Zařízení: Nokia 930 (W10M)

Vypnutí displeye

Příspěvek od hamoun »

power button?
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: Vypnutí displeye

Příspěvek od murder »

No spíše nechce matlat po telefonu. Nastav kratší dobu na vypnutí displeje.
Uživatelský avatar
sssugi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: pon bře 15, 2010 18:09
Zařízení: Nokia Lumia 920

Vypnutí displeye

Příspěvek od sssugi »

Toto by sa zislo trebars ked je telefon v nejakom drziaku ktory blokuje toto tlacitko
SchanoZdenek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: pon pro 10, 2012 10:50
Zařízení: Nokia Lumia 920

Vypnutí displeye

Příspěvek od SchanoZdenek »

Power button mi popravdě moc nevyhovuje, např jak se zmínilo třeba v držáku na auto nebo když mám telefon jen tak ležet na stole a chci aby zhasnul tak ho musím vzít do ruky, prostě by mě zajímalo jestli by to šlo napsat taková aplikace v podobě třeba live tile jenom kliknout a display off. Krátká doba pro vypnutí mě nesmírně štve mám nastaveno na nekonečno a nikdy nic jinýho !!!
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Vypnutí displeye

Příspěvek od Cheetah007 »

hamoun píše:power button?
myslím že psal o soft tlačítku ne? :wink:
Myslím že pokud MS neumožní hlubší přístup do systému nebo nebude interop unlock, tohle nikdy nepůjde.
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Vypnutí displeye

Příspěvek od mato289 »

Ani hlasitosť sa nedala pridávať inak ano HW tlačidlami a hľa, je tu app Quiet Hours, ktorá umožňuje si hlasitosť nastaviť aj bez HW tlačidiel.Myslim, že je to len otázka času, kedy niečo také vývojári vytvoria.Sam by som to veľmi rád uvital :)
SchanoZdenek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: pon pro 10, 2012 10:50
Zařízení: Nokia Lumia 920

Vypnutí displeye

Příspěvek od SchanoZdenek »

Každopádně bych se na to zeptal někoho kdo ty aplikace píše co by mi na to řekl, protože si myslím že by to mohla být užitečná vychytávka. Myslím si že bych nebyl jediný kdo by to využíval, teda pokud by to bylo v té jednoduché podobě jak jsem říkal.
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Vypnutí displaye

Příspěvek od Stevik »

Umi to System Tiles ikona Lock phone
http://www.windowsphone.com/cs-cz/store ... 5185b244a2" onclick="window.open(this.href);return false;
SchanoZdenek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: pon pro 10, 2012 10:50
Zařízení: Nokia Lumia 920

Vypnutí displeye

Příspěvek od SchanoZdenek »

:D Hej tak to je dobrý trik :D máš u mě neskutečný plus :D
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Vypnutí displeye

Příspěvek od mimonaut »

u mne taky. Za silent mode!
Koukám, že tenhle vydavatel má na kontě pěkných pár pokladů - quiet hours, update pusher, photoshare wifi, simple webcamera...
SchanoZdenek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: pon pro 10, 2012 10:50
Zařízení: Nokia Lumia 920

Vypnutí displaye

Příspěvek od SchanoZdenek »

Stevik píše:Umi to System Tiles ikona Lock phone
http://www.windowsphone.com/cs-cz/store ... 5185b244a2" onclick="window.open(this.href);return false;
A když na tu aplikaci tak ještě koukám tak je nabouchaná užitečnou zásobou takovýchto vychytávek ! Divím se že jsem o ní nikdy neslyšel :-(
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Vypnutí displeye

Příspěvek od Stevik »

Ano, autor je kouzelnik.

Nastesti se jeste najdou programatori, kteri nevi, ze to nejde kvuli omezenim systemu naprogramovat a naprogramuji to.
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Vypnutí displeye

Příspěvek od MgX »

mimonaut píše:u mne taky. Za silent mode!
Koukám, že tenhle vydavatel má na kontě pěkných pár pokladů - quiet hours, update pusher, photoshare wifi, simple webcamera...
A koukněte i na Hardware Tests. Myslím, že se může hodit, když člověk zrovna zjistil, že něco možná nefunguje :-)
Stevik píše:Nastesti se jeste najdou programatori, kteri nevi, ze to nejde kvuli omezenim systemu naprogramovat a naprogramuji to.
Toto jsem si musel odcitovat. Ano jsou lidé, kteří skutečně umějí programovat. Psal jsem to tuším na jiném fóru. Bohužel někteří jsou pouze zvyklí naprasit tunu kódu a ukazovat, jak vše funguje. Jenže když se má aplikace skutečně UDĚLAT, pak je to problém :-)
mceza

Vypnutí displeye

Příspěvek od mceza »

MgX píše:Toto jsem si musel odcitovat. Ano jsou lidé, kteří skutečně umějí programovat. Psal jsem to tuším na jiném fóru. Bohužel někteří jsou pouze zvyklí naprasit tunu kódu a ukazovat, jak vše funguje. Jenže když se má aplikace skutečně UDĚLAT, pak je to problém :-)
Tak tohle je absolutní blábol. Tady nejde o tuny kódu nebo umění programovat. Tady jde o to, že to objevil v API. Naprogramovat jde pouze to, co API povoluje. Takže tyhle rádoby chytrý kecy si nech pro sebe, když tomu nerozumíš.
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Vypnutí displeye

Příspěvek od MgX »

mceza a proč tak útočně? Neumíš se ovládat? Nevadí.

Podívej se na část her - třeba jejich velikost. Nikdo si neláme hlavu s tím, že by se objem dal - možná - snížit. Stejně tak optimalizace některých programů je o ničem. Však si lidi kupte silnější HW. Také nevím, proč mega programů žádá megamoc povolení k připuštění na kontakty, polohu ... když to ke své činnosti primárně nepotřebují. Ano - nemusí si je uživatel instalovat, nicméně stále platí původní - PROČ?

Ne, nejsem programátor - nerozumím tomu (a nikde nepíšu, že ano), ale občas rozmlouvám s kdekým, tedy i s lidmi podobně zaměřenými. No a když Ti někdo vysvětlí, že WP je tak omezený, že to vlastně nic neumí a pak přijde jiný, který najednou aplikaci udělá ... co si BFU má myslet? A ač se Ti to líbí nebo ne, platí, že jako v každé profesi jsou odborníci a skuteční profesionálové a ti, kteří prostě jen prasí tunu kódu.
mceza

Vypnutí displeye

Příspěvek od mceza »

Proč tak útočně? Kromě toho, že zas nijak extrémně útočně můj příspěvek nevnímám, tak jakožto tvůrce aplikací na WP jsem to vztáhl i na sebe.

Navyšování HW nároků se mi také nelíbí, ale je to způsobeno tím, že je levnější udělat výkonější procesor než optimalizovat virtuální mašinu (která tam kvůli omezením být musí) a vylepšit knihovny.

Dnes už se programy dávno nepíší v assembleru nebo céčku. Takhle nízkoúrovňově se aplikace pro mobily a počítače neprogramují. Jednak kvůli ochraně systému, druhak kvůli náročnosti na takový vývoj. Vývojáři mají od výrobce OS připravené a jasně dané API, které jim přináší veškeré funkce systému, ale zároveň je omezuje v tom, aby aplikace mohly dělat jen to, co dělat mají.

K té žádosti o přístupu k poloze a kontaktům - pokud to aplikace někdě (i klidně jako v totálně sekundární a nepoužívané funkci) využívá, je to automaticky uvedeno. Mě se to zdá v pořádku. Pokud aplikaci nebo autorovi nedůvěřuješ, nikdo tě nenutí si to nainstalovat.
Používání polohy navíc musí být dle pravidel MS Storu vždy ještě možné explicitně vypnout přímo v aplikaci.

WP není nijak výrazněji omezený než iOS nebo nerootnutý Android. Každý systém má svá omezení, každý své vlastnosti.

To, že ti tu někdo napsal, že to systém neumí je dáno nedůvěrou a neznalosti lidí k API - dnes, když někdo přijde s něčím takovým, tak mu spousta lidí automaticky odpoví, že to nejde. Stačilo by se podívat k popisu API a věděli by, že to lze. Ale to by se musel někdo podívat... Vývojář uvedené aplikace se evidentně kouknul...

A že prasí tunu kódu? Samozřejmě, takových lidí je spousta a bude jich ještě víc. Na aplikacích je to ale většinou velmi dobře poznat a pokud vidím, že to psalo prase, aplikaci negativně ohodnotím a putuje z mého telefonu pryč.
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Vypnutí displeye

Příspěvek od MgX »

[OT]
mceza píše:Proč tak útočně? Kromě toho, že zas nijak extrémně útočně můj příspěvek nevnímám, tak jakožto tvůrce aplikací na WP jsem to vztáhl i na sebe.
A tak je otázkou, zda jsi to na sebe měl vztáhnout/neměl vztáhnout. Já to k Tobě nepsal, neznám Tě, neznám Tvoji práci atd. atd. Nicméně po Tvé reakci mně bylo jasné, že se Tě to dotklo - tedy zrovna Tebe, jakožto vývojáře, a proto reaguješ zbytečně emotivně.
mceza píše:Stačilo by se podívat k popisu API a věděli by, že to lze. Ale to by se musel někdo podívat... Vývojář uvedené aplikace se evidentně kouknul...
Ano toto je právě součást rozdílu mezi profesionálem, který má chuť, čas a náladu se kouknout a tím, který udělá něco a ke zbytku uvede (nebo se tak tváří), že to nejde protože WP.
mceza píše:K té žádosti o přístupu k poloze a kontaktům ...
To bylo pro příklad. Kdesi jsem nedávno četl, že řada aplikací tam má ta oprávnění pro strýčka Příhodu. A je to vidět, vidět u WP, ale třeba taky u Androidu (tam možná ještě víc). Je mi jedno, kde co lze vypnout. Nechci se omezovat jako uživatel. Můj poznatek opět mířil ke kvalitě a profesionalitě části programátorů.
mceza píše:Na aplikacích je to ale většinou velmi dobře poznat a pokud vidím, že to psalo prase, aplikaci negativně ohodnotím a putuje z mého telefonu pryč.
Negativní hodnocení je cesta, ovšem ... Často procházím diskuze u aplikací. No to je krása. Jeden dá jednu hvězdičku, protože se mu to kouše, druhý dá pět, protože je vše neskutečně plynulé. Oba doplní stejný telefon, oba přispějí v jeden den. Bohužel se BFU nezorientuje. V uvedeném příkladu by tedy apka měla tři hvězdičky, což řada BFU vezme jako nic-moc. Ideálem budiž odzkoušení na vlastní kůži a posouzení stavu, bo názor „publika“ stáčí se do směru, kterýžto může zavánět falší.
mceza píše:A že prasí tunu kódu? Samozřejmě, takových lidí je spousta a bude jich ještě víc.
V závěru tedy docílíme názorové shody. V původním příspěvku mi šlo o naznačení, že OS Windows Phone vlastní některé možnosti (a vidíme to u části aplikací), které jen nejsou využity pro rozsáhlejší vlastnosti aplikace, potažmo vyšší spokojenost uživatelů. Zde se tedy liší programátor/vývojář profesionál (není myšleno v rovině pracovní, ale rovině přístupu k práci) od člověka, který něco naprogramuje. Aneb - každý obor má své špičky a patičky.
[/OT]
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů