Komunikačný program

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Komunikačný program

Příspěvek od spire011 »

Zdravim. V minulosti som celkom uspesne vyuzival program Viber, ale po poslednej aktualizacii na neho vela ludi nadava, vratane mna. Neupozornuje na prichadzajuci hovor alebo spravu, pripadne hovor prebieha, ale jednu stranu nepocut a podobne. Chcem sa preto spytat, ci existuje jeho nahrada. Potrebujem program, cez ktory sa da pisat a volat, v podstate tak ako cez Viber. Skype ma vzdy prepne automaticky na reproduktor, co je vonku dost neprakticke. Nedaju sa ani posielat subory, co som tiez cez Viber hojne vyuzival. Mate niekto nejake napady? Vdaka.
mceza

Komunikačný program

Příspěvek od mceza »

Skype snad na reproduktor přepíná jen v režimu videohovor. Pokud to je jako hlasový horovor, tak to jde do sluchátka.

Ty se náš ptáš, jaký komunikační program bychom ti doporučili, ale na místě je spíš jiná otázka - co používají lidé, se kterýmu chceš komunikovat?
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Komunikačný program

Příspěvek od Petulinek »

Já jsem již zavrhl i Viber i Whatsapp, oboje blbne, neupozorňuje na zprávy či volání. Takže jelikož je to hlavně telefon, tak používám telefon a SMS na komunikaci, sem tam Skype, ten jediný funguje spolehlivě jak na volání tak na zprávy. Jo a sem tam někdo písne na ICQ, to většinou upozorní na zprávu bez problému taky.
Uživatelský avatar
František Šafr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 436
Registrován: pon čer 11, 2012 10:12
Zařízení: Xiaomi Mi 8
Bydliště: Plzeň

Komunikačný program

Příspěvek od František Šafr »

Používám Skype a WhatsApp. Případně chat na FB. O jiných aplikacích nevím. :-/ Počkejte si na aktualizaci Viberu...

WhatsApp funguje skvěle (alespoň mně tedy).
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Re: Komunikačný program

Příspěvek od vormen »

já používám vestavěný chat přes FB a občas zapnu Skype na videohovory
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Komunikačný program

Příspěvek od spire011 »

Mne ide predovsetkym o to telefonovanie. Totiz po vianociach mame uz vsetci v rodine "inteligentne telefony" a tak ma napadlo, ze nemusime platit zbytocne kopu penazi nad pausal, ale mozeme vyuzit internet v mobile. Viber sa teda zatial neosvedcil, Whatsapp je iba na pisanie ak sa nemylim. Ide mi o to, aby som kedykolvek mohol chytit telefon a zavolat cez aplikaciu. Ak chcem pouzit Viber alebo Skype, musim predtym druhu stranu prezvonit klasicky cez GSM a to je signal, ze si treba zapnut Viber.... inak sa volat neda.. detto Skype. A dost ma to otravuje a tajne som dufal, ze existuje nieco stopercentne funkcne. No uvidim teda co prinesie aktualizacia Viberu.. ak nejaka bude. Zatial vdaka za postrehy, uvidim ci niekto nema este nejaky napad :)
mceza

Komunikačný program

Příspěvek od mceza »

Záleží, co mají ostatní za telefony a jak mají nastaven natový tarif a zda jsou povoleny notifikace. Já osobně používám pro komunikaci primárně WhatsApp, v omezeném množství Skype. WhatsApp funguje absolutně bez problémů. Skype jak kdy. Ale za poslední měsíc a půl je i on spolehlivý (jen na WP je pomalý a chybí mu některé funkce).

Osobně by mě zajímalo, co máš za paušál, když tolik řešíš provolané minuty a přitom ti nezávisí na datovém tarifu - VoIP komunikace totiž data logicky žere.
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Komunikačný program

Příspěvek od spire011 »

No tak ja uz dlhe roky vyuzivam biznis pausal, ale iba 150 minutovy za nejakych 13 eur mesacne (akcia 50% zlava). K nemu mam v akcii za 4,99 neobmedzeny internet. Pausal prevolam tak behom dvoch tyzdnov a zvysok mesiaca som volal cez Viber.. a kedze ten prestal uspokojivo fungovat, hladam nahradu. U mna bohuzial ani Whatsapp nefungoval uspokojivo. Notifikacie som mal zapnute, ale ked mi niekto nieco poslal, raz mi to oznamilo a raz nie. Inak ja jediny mam WP8, ostatni maju Android. Ale u nich je to s Viberom rovnako.. tiez oznamuje ako sa mu chce.
mceza

Komunikačný program

Příspěvek od mceza »

Co to bylo za verzi WhatsAppu? Poslední dva měsíce funguje naprosto bezvadně. Ale ano, volat neumí. Jen hlasové vzkazy.

Na tohle je tedy asi nejlepší multiplatformní Skype. Poslední dobou mi i ten funguje spolehlivě. Jen je na WP (nevím, jak jinde) dost pomalý. Obávám se, že už ani nepřijde nějaká lepší verze, že MS bude rovnou dělat zbrusu nový, integrovaný Skype do WP 8.1.

Volání mi přes něj ale jde dobře.
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Komunikačný program

Příspěvek od spire011 »

No.. ak sa už dovolám, všetko je ok.. Horšie je vôbec sa so mnou spojiť. Akonáhle je telefón v režime "spánku" alebo ako sa to volá (skrátka zhasnutá obrazovka), nedá sa mi dovolať. Akonáhle rozsvietim displej, správa nabehne. Možno skúsim dačo ešte nastaviť, neviem :???: Aj keď v nastaveniach to možno nebude. Pretože dnes mi chodia správy na skype úplne v poriadku. Aj pri zhasnutom displeji. A napríklad včera som to zámerne skúšal a vôbec.. ani jedna správa. Až keď som rozsvietil. No záhada.
mceza

Komunikačný program

Příspěvek od mceza »

Pokud jsi trvale připojený k internetu, tak by ti zprávy měly chodit i při zamknuté obrazovce. Stará se o to notifikační služba. Čas od času (a zejména ve starších verzích Skypu) padala, nefungovala a blbla. Teď to funguje docela spolehlivě.

Napadá mě ale toto: Nejsi v tu dobu připojený na wifi? A nemáš nastaveno vypínání wifi po uplynutí časového limitu?
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Komunikačný program

Příspěvek od spire011 »

Ved to, ze nie. Mam takmer nonstop zapnute data. Wifi takmer vobec nepouzivam.
cubic214
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pát pro 31, 2010 14:46
Zařízení: lumia 950 DS + Lumia 920
Bydliště: ZA

Re: Komunikačný program

Příspěvek od cubic214 »

A mas povoleny whatsapp na pozadi?
mokashi

Komunikačný program

Příspěvek od mokashi »

vyzkousej LINE,prijde mi spolehlivejsi nez Viber a funkce jsou v podstate stejne,spise lepsi
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Komunikačný program

Příspěvek od spire011 »

Ano, beh na pozadi mam povoleny. LINE - vyskusam, vdaka.
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Komunikačný program

Příspěvek od spire011 »

To: Mokashi - LINE funguje VYBORNE! Bez akehokolvek problemu. Vdaka!! :like:

Zaujimave je, ze ja ho v WP store nenajdem. Musel som ist cez google a tam najst odkaz na program v obchode. Neviem preco.. ale hlavne ze ide :)
mceza

Komunikačný program

Příspěvek od mceza »

Je možné, že je tam krátce a MS ho ještě nezařadil do vyhledávání (u nových aplikací to trvá i více jak týden, než se zobrazují ve vyhledávání všech MS Storů na světě).
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 46 hostů