[app] Zásilky - sledování zásilek

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
Fireman
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 26, 2009 15:12
Zařízení: Samsung Omnia W

[app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od Fireman »

Zdravím vás.... vy co máte problém s aktualizací zásilek české pošty, můžete mi poslat, prosím, kód zásilky do soukromé pošty (nebo klidně sem, pokud vám to nevadí).
Prověřím, jestli je chyba v aplikaci, ve webové službě, nebo jestli je nějaký problém u české pošty.
Odkaz na web jste zkoušeli?

[EDIT] :!:
Tak už jsem diagnostikoval problém. Je to samozřejmě drobná změna na straně České pošty. Musím se přizpůsobit.
Bohužel mám rozpracovány poměrně velké množství rozsáhlých změn, které připravuji na příští update a nemám u sebe staré zdrojové kódy webové služby ještě před úpravami, takže nyní nemohu aktualizovat webovou službu. Prosím o strpení do večera kdy to opravím.

Děkuji
matonka007
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: úte led 28, 2014 18:35
Zařízení: Lumia 920
Bydliště: Ústecký kraj

[app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od matonka007 »

Jedno z čísel je:

Rc355150215cn

Na webu ČP zásilku normálně najdu, chyba v aplikaci:

Při pokusu o zjištění stavu zásilky došlo k následující chybě:
An exception occured during zhe operation, making the result invalid. Check InnerException for exception details.
Fireman
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 26, 2009 15:12
Zařízení: Samsung Omnia W

[app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od Fireman »

Tak jsem aktualizoval webovou službu.

Bohužel jsem nebyl schopen stoprocentně obnovit verzi webové služby kterou bych potřeboval, tak jsem musel udělat rozsáhlé změny nad webovou službou, které jsem měl připravené k nasazení v horizontu max. několika týdnů.

Zatím nemáte aktualizovanou i aplikaci, ale i tak některé změny pocítíte nejspíše už teď. Minimálně by jste mohli zaznamenat zrychlení načítání (a aktualizace), hlavně u některých společností jako je Česká pošta nebo DHL (jejichž weby nepatří mezi nejrychlejší).

Podrobnosti o novinkách přinesu s novou verzí aplikace, která bude doufám brzy.
Fireman
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 26, 2009 15:12
Zařízení: Samsung Omnia W

[app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od Fireman »

Zdravím všechny uživatele aplikace Zásilky.

Chtěl bych vás poprosit o trpělivost při výpadcích služby, které se poslední dobou vyskytli. Služba běží na free hostingu, který má poslední dobou nějaké problémy. Příští týden bych chtěl vydat novou verzi a přesunout i hosting jinam.

Děkuji za pochopení.

PS: Pokud by měl někdo doporučení na nějaký vhodný .NET hosting za rozumnou cenu, byl bych rád, kdyby se tu podělil se svými zkušenostmi.
Rehor J Zacek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: sob lis 24, 2012 15:33
Zařízení: Nokia Lumia 1520, iPhone5, iPad4 32
Bydliště: Milevsko

Re: [app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od Rehor J Zacek »

Díky za zprávu... Počkám... :-)
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Re: [app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od iljusin66 »

Co se hostingu týká, šel bych do nějaké zavedené značky. Mé dlouholeté zkušenosti mě dnes odrazují od hostování u levných nových/neznámých webhosterů. Velmi často to bývají provozovatelé s minimálními serverovými znalostmi a hosting je pak nestabilní, špatně zabezpečený, bez záloh. Já tedy nedělám .NET, takže s hostingem na téhle platformě nemám žádnou zkušenost, ale jestli ti neporadí nikdo nic lepšího, zkus Active 24. Mají to levně a je to velká a zavedená firma.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

[app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od Petulinek »

Hosting používáme v Holandsku, je levný, připojení opravdu velmi rychlé a za rok a něco nebyl zatím jediný problém. Mohu doporučit. https://www.transip.eu/
PetrCBR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: čtv říj 17, 2013 9:32
Zařízení: Lumia 520, iPhone 5, Huawei P9 Lite

Re: [app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od PetrCBR »

Wedos
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

[app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od matoman »

wedos nema .net hosting, pokial teda si u nich neobjednas virtual a nenahras tam windows a rozbehas si to sam... co mi nepride ako stastne riesenie :)

Co tak Azure? Ten nema nejaky lacny/free plan?
Fireman
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 26, 2009 15:12
Zařízení: Samsung Omnia W

[app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od Fireman »

Díky za rady... zřejmě to nakonec bude to Active 24.
Azure (pokud se bavíme o Windows Azure) je relativně drahé když tam hodím SQL, tak cena letí docela nahoru. Wedos nemá .NET. O VPS jsem sice uvažoval, protože by se mi mohlo hodit zase skrz ještě jiné procesy, ale to bych spíš volil Coolhousing.
Fireman
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 26, 2009 15:12
Zařízení: Samsung Omnia W

[app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od Fireman »

Dobré úterní dopoledne.
Stránky České pošty se momentálně potýkají z mohutným výpadkem. Nejdou jak stránky pošty, tak ani služba PoštaOnline. Sledování zásilek je tak problematické. Ve Windows Phone aplikaci sledování zásilek České pošty zatím funguje. Nevím ovšem na kolik jsou informace aktuální a jestli sledování poběží i nadále.
Pokud tedy nakonec sledování zásilek České pošty "vypadne" i v aplikaci, tak vezte že "závada není na Vašem přijímači" :grin:

Pěkný den.
p.gavenda
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř kvě 14, 2014 6:20
Zařízení: Dell Venue Pro

[app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od p.gavenda »

Od vcerejsiho dne nelze sledovat zasilky, hlasi chybu v adrese. Je sluzba nedostupna?
Fireman
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 26, 2009 15:12
Zařízení: Samsung Omnia W

[app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od Fireman »

Nevím co se děje, nějaký problém na Hostingu. Jdu to řešit s technickou podporou. Díky za upozornění.

EDIT: Nyní (v 9:22) už by to mělo být v pořádku.
Bacon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pát črc 25, 2014 3:03
Zařízení: Nokia Lumia 830

[app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od Bacon »

Ahoj,

v první řadě díky za skvělou aplikaci! Chtěl bych se zeptat, zda by bylo možné přidat do aplikace možnost oznamování změn stavu zásilek pomocí toast notifikace, ve WP8.1 je nyní skvělé notifikační centrum.

Díky!
Fireman
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 26, 2009 15:12
Zařízení: Samsung Omnia W

[app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od Fireman »

Ahoj, to jsme tu už řešili, jestli nechat program stahovat a parsovat data na pozadí, nebo jestli použít službu k neustálé kontrole změny.
Aktuálně aplikace funguje tak, že se dotazuje webové služby, ta si stáhne stránku přepravní společnosti a zjistí stav a ten zpracuje a předá ve formě XML zpět aplikaci. Takže místo toho aby se aplikace dívala přímo na web, leze na webovou službu která se teprve na ten web podívá za aplikaci. Je to vlastně přes prostředníka, podobného Proxy. Přesto, že to je takto přes prostředníka, je to často rychlejší než napřímo. Protože ne každý má k dispozici LTE a i jiná rychlá data často nejsou zase tak rychlá a hlavně to šetří FUP.
Problém je, že takto lze jen s těží řešit update pro notifikace. Musel bych se pravidelně dotazovat a to by při vysokém počtu sledovaných zásilek mohlo dělat problémy.

Ale vydrž, něco se připravuje, jen to zatím nemám dost odladěné abych to pustil do světa.
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

[app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od MgX »

Ahoj, aplikaci ke své spokojenosti používám taky. Jen mám dotaz, zda dělám chybu, nebo se jedná o vlastnost. V historii stavu zásilky si nechám pořadí zobrazit přes menu obráceně, tedy nejnovější akce je nahoře. Když ale vypnu apku, nebo obnovím stav přímo v náhledu konkrétního balíku, pořadí se vrátí k původnímu. Mohu to někdy bloknout, aby nejnovější akce byla nahoře?

Telefon Nokia 920, OS WP8.1 Cyan - oficiální update.

Díky
Fireman
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 26, 2009 15:12
Zařízení: Samsung Omnia W

[app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od Fireman »

Ahoj, předpokládám, že to spíš bude chyba. Měl jsem tam problém, že se to otočilo při aktualizaci.

Mám připravenou novou verzi, ale je tam v podstatě všechno napsané znovu a ne a ne to odladit... :cry:
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

[app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od MgX »

Ke Tvé cti patří přiznání pravdy. Není to věc, která by znemožňovala korektní funkčnost aplikace, nicméně jsem si obrácené pořadí (nové akce nahoře) oblíbil.

Pokud se nepletu, při aktualizaci na hlavní obrazovce aplikace, tedy v seznamu zásilek, nedojde ke změně mnou preferovaného pořadí. K tomuto dojde až při obnovení stavu přímo v konkrétní zásilce. Netvrdím, že je to tak jednoznačně - musím odzkoušet.
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

[app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od MgX »

Takže další poznatek, který už asi znáš. Když si obnovím akce jednotlivého balíku, tudíž se mi změní pořadí akcí na nechtěné a balík restartuji (zavřu a znovu otevřu), pořadí je zpět. Celkem zvláštní. To bude nějaká drobnost.
Fireman
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 26, 2009 15:12
Zařízení: Samsung Omnia W

[app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od Fireman »

Jojo chová se to přesně tak jak píšeš. Je to totiž v řazení. Mám tam naprogramováno ať otočí pořadí než jak to má uložené. Jenže když to refreshneš tak to nějak uloží a pak otočí (znovu), takže je to špatně.
Už to mám opravené v nové verzi, ale pořád nemám dost času a nedaří se mi ji odladit a jsou tam nějaké podobné drobné chyby.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů