Google Reader - náhrada?

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

Google Reader - náhrada?

Příspěvek od karelchadim »

Myslím, že zprávu o končícím Google readeru nemohl nikdo přehlédnout, otázka ale zní, víte někdo o nějaké schopné náhradě? Na netu jsem našel tak maximálně Feedly, které ale nemá pro WP aplikaci. Samozřejmě můžu používat např. Weave, ale u něj mi chybí ta synchronizace mezi přečtenými zprávami v PC a v mobilu.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Google Reader - náhrada?

Příspěvek od Petulinek »

Nejlepší, co jsem na WP pro Google Reader objevil je Nextgen Reader a vývojáři plánují, že upraví aplikaci pro něco jiného a hledají náhradu za Google Reader jako zdroj, tak se uvidí.
Standa99
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: ned bře 12, 2006 10:53
Zařízení: Pixel

Google Reader - náhrada?

Příspěvek od Standa99 »

........
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

Google Reader - náhrada?

Příspěvek od karelchadim »

to vypadá docela zajímavě, ale ne moc uživatelsky jednoduše... ideálně bych hledal nějakou službu, kterou bych mohl využívat a ne si ji tvořil sám

důležitá je především synchronizace přečtených feedů napříč platformami

teoreticky bych si mohl nechat rss feedy posílat do speciální emailové schránky, služby které to umožňují na netu jsou, ale přijde mi to trochu krkolomné, na druhou stranu odpadá otázka synchronizace, stejně tak by se dal využít twitter
Standa99
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: ned bře 12, 2006 10:53
Zařízení: Pixel

Google Reader - náhrada?

Příspěvek od Standa99 »

........
Roberts
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: čtv led 27, 2011 11:43
Zařízení: iPhone 6, iPad Air

Google Reader - náhrada?

Příspěvek od Roberts »

Klienti sice existuji, ale zadna cloudova sluzba, ktera by se dala vyuzivat na ruznych zarizenich a mit na vsech synchronizovane clanky vcetne informace o prectenych a neprectenych.

Resp. zadne z techto reseni neni na te urovni kde Google Reader. Kazda z nich umi neco, nicmene kdo hleda obdobu Reader pouzitelnou v PC, mobilu (jeste k tomu na mensinove platforme, takze alespon mobile friendly, t.j. na mobilnim prohlizeci), tabletu, tak ma smulu. Ja jsem zatim zadnou nahradu nenasel. A to ji hledam uz asi 2 roky.
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

Google Reader - náhrada?

Příspěvek od karelchadim »

komunikoval jsem s vývojářem aplikace NewsSpot a potvrdil mi, že je v plánu podpora NewsBlur a potom by chtěl mít i Feedly, vše zatím ve fázi rozhodování - nicméně další aplikace po Nextgen Readeru, která by měla po ukončení Google Readeru dál fungovat

edit:
Feedly by mělo vydat aplikaci pro WP, takže další alternativa
Marsec
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned dub 07, 2013 12:15
Zařízení: Htc butterfly

Re: Google Reader - náhrada?

Příspěvek od Marsec »

Jenže tady ty věci jako feedly atd prostě na starý dobrý greader nemají :-( plno obrázků atd, ale přehlednost a jednoduchost fuč :-( nainstaloval jsem si to a za chvíli to šlo pryč, není to ono... Snad se najde něco lepšího.
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

Google Reader - náhrada?

Příspěvek od karelchadim »

Já teď zkouším NewsBlur a jsem docela spokojen... když bude podpora v NewsSpotu tak není co řešit... hodně podobný google readeru je theoldreader, ale kvůli náporu je každou chvilku nedostupný... zatím spíš čekám na kterou aplikaci vyjde jaká podpora a pak teprv začnu migrovat, je fakt že google reader je přece jen takovej etalon mezi RSS čtečkama a dnes neexistuje nic lepšího, škoda rozhodnutí googlu o zrušení této služby
Marsec
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned dub 07, 2013 12:15
Zařízení: Htc butterfly

Re: Google Reader - náhrada?

Příspěvek od Marsec »

Jak oni sami - google píší, bude pravděpodobně nějakým způsobem integrován do Google + ale nevím jak to pak bude s podporou třetích stran. Nemyslím, že to je úplná výhra to dát všechno dohromady, ale možná se mýlím a bude to lepší než čekáme, to by bylo milé překvapení :-)
Musky80
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: úte čer 05, 2012 14:04
Zařízení: samsung galaxy s

Re: Google Reader - náhrada?

Příspěvek od Musky80 »

já už migroval do rss demon, má to daleko do Google readers ale to mi nezruší. zkoušel jsem hodně a tento zatím ujde. feedly nepoužívám, to mi připadá jako aktuality nebo jak se to jmenuje, clipboard jsem ji zkusil, google+ používám málo. Googlu readers se dle mě nevyrovná nic.
Musky80
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: úte čer 05, 2012 14:04
Zařízení: samsung galaxy s

Re: Google Reader - náhrada?

Příspěvek od Musky80 »

já už migroval do rss demon, má to daleko do Google readers ale to mi nezruší. zkoušel jsem hodně a tento zatím ujde. feedly nepoužívám, to mi připadá jako aktuality nebo jak se to jmenuje, clipboard jsem ji zkusil, google+ používám málo. Googlu readeru se dle mě nevyrovná nic.
motas
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: pát pro 11, 2009 21:32
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Google Reader - náhrada?

Příspěvek od motas »

Konec Google Readeru se nám kvapem blíží. Existuje již adekvátní náhrada ve formě webové služby (app na desktopu nechci) s možností číst i na WP8 zařízeních (tady mi app nevadí). Samozřejmě s podporou imrortu kanálu z GR.
Igor Kulman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 228
Registrován: stř bře 28, 2012 12:46
Zařízení: ano

Google Reader - náhrada?

Příspěvek od Igor Kulman »

http://yoleoreader.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Google Reader - náhrada?

Příspěvek od Petulinek »

Feedly - bude ho brzy podporovat i nej čtečka pro WP8 i W8 - Nextgen Reader (nyní testují beta verzi) a již nyní do něj lze naimportovat kanály z Google Readeru.
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

Google Reader - náhrada?

Příspěvek od karelchadim »

Nebo newsblur, existuje i čtečka pro wp i když za moc nestojí, každopádně se plánuje podpora do newsspotu což je pro nextgen reader docela dobrá konkurence.
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

Google Reader - náhrada?

Příspěvek od icepoint »

feedly ale neběží v PC na IE ne ?
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Google Reader - náhrada?

Příspěvek od Petulinek »

To je otázka času... Mocně na něm pracují právě proto, aby nahradili Google Reader, přibylo jim po oznámení o konci GR 3 miliony uživatelů, takže to berou vážně a myslím, že je to velmi perspektivní. BTW IE je dobrý akorát ke stažení Chromu :-) Každopádně Feedly právě bude umět Nextgen Reader, který je naprosto perfektní jak na WP8 tak na W8 jako Metro aplikace
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

Google Reader - náhrada?

Příspěvek od icepoint »

To bychom rozpoutali flame. Neznám rychlejší, bezpečnější a spolehlivější prohlížeč, snad Firefox trochu, ale Chrome jsem měl půl hodiny nechtěně nainstalovaný s google earth- mimochodem po youtube a konci readeru jediné dvě aplikace od reklamního mastodonta, co za něco stojí, a okamžitě mazal pryč, nic hnusnějšího a pomalejšího jsem dlouho neviděl.
Z googlu se stává sračka přes reklamu stůj co stůj a už mi to vadí, ani ten vyhledávač už nepotřebuji tak bezvýhradně. Takže feedly ano,ale až poběží na IE. Zatím neběží.
Standa99
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: ned bře 12, 2006 10:53
Zařízení: Pixel

Google Reader - náhrada?

Příspěvek od Standa99 »

........
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů