České banky a aplikace pro Windows Phone?

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

České banky a aplikace pro Windows Phone?

Příspěvek od Martin Suchan »

O kterých českých bankách víte, že mají dostupnou aplikaci pro Windows Phone, popř že aplikace je v přípravě?

Já osobně využívám aplikaci u UniCredit banky, ač je primitivní, tak na kontrolu stavu účtu postačí.
KB pořád žádnou nemá a jako taková mi stále dává více důvodů přejít jinam.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

České banky a aplikace pro Windows Phone?

Příspěvek od M.BoBo »

Bohužel je Windows Phone stále minoritní, a vývoj této aplikace není pro banku levná záležitost (aby se na tom napakovaly vývojáři). Spoustu peněz spolykal vývoj pro iOS a Android, ale také bych byl rád aby byla aplikace KB - Mobilní Banka 2 pro WP.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

České banky a aplikace pro Windows Phone?

Příspěvek od Flynn »

ERA a ČSOB mají svou aplikaci také.
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

České banky a aplikace pro Windows Phone?

Příspěvek od SirTom »

(Mám ten dojem, že už jsem tu podobnou diskuzi někde viděl.)
No vzhledem k tomu, že mám UniCredit banku, tak používám logicky jejich aplikaci. A upřímně mi zas tak primitivní nepřijde, lépe řečeno od mobilní aplikace víc nechci.
Podívám se na účty, karty. Umožňuje platby, přičemž používá šablony z internetového bankovnictví, samozřejmě vidíš komplet historii atd.
Co mi na ní naopak vadí je spíš ten design. Není vůbec ve stylu WP (přijde mi to spíš styl iPhone).
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

České banky a aplikace pro Windows Phone?

Příspěvek od Flynn »

Já používám ERA aplikaci, která je ve stejném duchu jako ČSOB (vždyť také patří pod ni) a souhlasím.
martintrojanek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: sob kvě 14, 2011 16:13
Zařízení: Nokia Lumia 1520 Black Windows Phone 8.1 GDR1 DP

České banky a aplikace pro Windows Phone?

Příspěvek od martintrojanek »

když už mluvíte o bankách, já tedy stále čekám na českou spořitelnu, nějakou aplikaci, ale co mě zajímá, je nějak podporovaná platba přes Nfc u stávajících aplikací? Jde nebo víte jestli půjde platit mobilem s nfc? Něco jak ukazuje tědko GE v reklamách...
bouskat
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 447
Registrován: ned pro 23, 2012 7:57
Zařízení: Nokia N97, Lumia 920, 950XL
Bydliště: Brno, Černovice
Kontaktovat uživatele:

České banky a aplikace pro Windows Phone?

Příspěvek od bouskat »

GE a O2 umí platit pomocí NFC ale jenom s telefonama od Samsungu. Ptal jsem se ve Vodafone jestli plánujou spuštění pladby NFC a moc se nevyjádřili. Prej v tomto roce čekají nějaké novinky to je vše. Vůbec bych se nedivyl kdyby to naučili Androidy a WP8 nee jak to bývá už zvykem. To by mně pěkně naštvalo.
koblihjr
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 106
Registrován: ned říj 09, 2011 7:43
Zařízení: HTC 8X

České banky a aplikace pro Windows Phone?

Příspěvek od koblihjr »

U WP je výhoda u dláždic v tom, že není třeba rozlišeovat, jestli se jedná o APP nebo o záložku na konkrétní adresu webové stránky.

Osobně jsem klientem tuzemských 0,- bank, a sice mBank a AirBank. Bohužel ani jedna nemá svou app. Zatímco mBank má alespoň mobilní podobu internetového přístupu ke svému účtu, jde snadno zjistit historii, výši zůstatku a podobně, AirBank v tuto chvíli propadává na celé čáře.

Nejen že nemá, jak jsem uvedl, svou APP, ale podle oficiálního kanálu Twitter nemá zájem se vůbec na tuto platformu se zaměřovat. Asi vlivem zanedbatelného tržního podílu. Chápu. Ale že nemá mobilní podobu internetového bankovnictví - to už je dle mého soudu hrubý prohřešek. Stačila by totiž optimalizace pro displeje MT (třeba 480x800 a podobné!) a aplikace by svým způsobem ztrácela smysl. Je paradoxní, že web optimalizovaný AirBank má, najde třeba info o půjčkách, ale internet banking je prostě v plné podobě! :(

Je to velká škoda pro AirBank, lebo se kvůli tomuto limitu musím víc spoléhat na mBank a své hlavnější operace s financemi dělat právě skrze mBank. Tímto se AirBank připravuje o peníze, které bych měl v jejich péči. Škoda jim! :???:

Čili hodnocení:
mBank - aplikace: 0/5
mBank - optimalizace pro Mt: 4/5
mBank - celková spokojenost: 3/5

AirBank aplikace: 0/5
AirBank - optimalizace pro Mt: 1/5
AirBank - celková spokojenost: 0/5
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

České banky a aplikace pro Windows Phone?

Příspěvek od karelchadim »

Jak už na začátku bylo zmíněno KB aplikaci nemá, ale přesně jak píše koblihjr lze toto nahradit přístupem přes mobilní internetové bankovnictví skrze prohlížeč, má to jistá omezení (platby pouze pro šablony), ale není to tak tristní situace jako v případě AirBank. Nemůžeme si nic nalhávat, WP je malá platforma, pro tak velké firmy většinou nezajímavá, dnes a denně na to narážím: vyšla ta a ta aplikace a stahujte pro iOS a Android. Doufejme, že se s příchodem WP8 blýská na lepší časy (už jsem četl zprávu, že v USA WP8 překonaly množství WP 7.x zařízení na trhu), takže možná jednou budeme číst zprávy ať si aplikaci stáhneme nejen pro iOS a Android, ale také pro WP.
novass
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: stř úno 06, 2013 22:21
Zařízení: Nokia Lumia 800

České banky a aplikace pro Windows Phone?

Příspěvek od novass »

Co se týče České spořitelny, tak jsem se ptal na youtube po videem o Mobilní bance pro Android a zhruba před měsícem mi odpovědeli, že o aplikaci pro WP zatím neuvažují
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

České banky a aplikace pro Windows Phone?

Příspěvek od mmme »

Máme smůlu, jsme holt odepsaný. Jak píše karelchadim: Za poslední rok bych byl schopen dohledat spousty apps, o kterých se psalo že vyjdou jen pro Android a iOS. Mimochodem, Airbank pro tyto dvě platformy mobilní aplikace připravuje a má vydat na jaře. Internetový bankovnictví KB je k ničemu, pokud často zadáváte různé platby. Až se rozšíří osmičky, bude líp. Problém ale je jestli se rozšíří a já rozhodně nebudu ten, kdo bude znovu podporovat tento rozjezd, stejně jako jsem to udělal v případě sedmiček. Zbytečně.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

České banky a aplikace pro Windows Phone?

Příspěvek od M.BoBo »

PS: U KB se již připravuje verze plné verze mojí banky (PC verze) bez javy, tudíž pak půjde spustit i na mobilním zařízení bez problému plná verze neosekaná pouze na platby přes šablony jako mobilní banka. Takhle jsem v minulosti využíval IB mBank...
Tomet
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: sob led 21, 2012 18:12
Zařízení: Omnia W

České banky a aplikace pro Windows Phone?

Příspěvek od Tomet »

Dnes jsem se ptal mBank na aplikaci banky a prý bude v 2. polovině roku.
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Re: České banky a aplikace pro Windows Phone?

Příspěvek od Manek49 »

To jsem zvědavej, vzhledem k tomu, že app pro iOS pořád ještě není pro čtyřpalcový display :-)
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

České banky a aplikace pro Windows Phone?

Příspěvek od mmme »

Můžeme udělat to, že své banky budeme bombardovat dotazy a žádostmi o tyto apps.
djkure
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 55
Registrován: sob kvě 26, 2012 11:31
Zařízení: iPhone 5s Space Grey (64GB)
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

České banky a aplikace pro Windows Phone?

Příspěvek od djkure »

Já mám mBank, AirBank a GE Money. Ve všech třech případech mám s WindowsPhone smůlu :(
lld
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: ned úno 18, 2007 18:25
Zařízení: HTC 8310, HTC Uni, HTC HD2, Lumia 920, Lumia 950

Re: České banky a aplikace pro Windows Phone?

Příspěvek od lld »

Fio - vyšla nedávno, spokojenost, přestal jsem používá komp [SMILING FACE WITH SMILING EYES]
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: České banky a aplikace pro Windows Phone?

Příspěvek od murder »

Fio funguje dobře, ještě by to chtělo tu Air, i když je naštěstí poměrně použitelná i tak.
dvzd
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 409
Registrován: ned led 25, 2009 17:42
Zařízení: JY-S2

Re: České banky a aplikace pro Windows Phone?

Příspěvek od dvzd »

djkure píše:Já mám mBank, AirBank a GE Money. Ve všech třech případech mám s WindowsPhone smůlu :(
WP je mrtvy system, to je bez debat. Banky proste jen spravne rozlisuji, ktery system ma budoucnost a ktery ne.
dkdkdk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: ned črc 14, 2013 8:41
Zařízení: lumia 920 yellow

Re: České banky a aplikace pro Windows Phone?

Příspěvek od dkdkdk »

"WP je mrtvy system" To mě pobavilo [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND SMILING EYES] Hned se mi líp začíná nový pracovní den. ...když už mermomocí potřebuju inetbank appku, to je takový problém přejít k instituci, která ji pro WP8 vydala, a kde funguje bez problémů. Řeči o tom, jak je drahý vývoj neberu. Koukněte na ČSOB, FIO... velikáni jako ČS nebo KB hrabou nehorázné poplatky za kdejakou hloupost a peníze nemají?
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů