[app] Chronos Calendar - alternativa interního kalendáře

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Chronos Calendar - alternativa interního kalendáře

Příspěvek od Flynn »

Tento vynikající kalendář http://www.windowsphone.com/cs-cz/store ... e726e031df" onclick="window.open(this.href);return false; doznal velikého pokroku tím, že obsahuje podporu pro Českou republiku (jména, svátky, významné dny) a stává se tak i u nás použitelným. Aplikace je v pěkném provedení klasického papírového kalendáře a nabízí velkou škálu nastavení (poznámky, připomínky, synchronizace s jinými kalendáři, uživatelská LT...). Na to, jak profesionálně je proveden, je překvapivě zadarmo.
mceza

[app] Chronos Calendar

Příspěvek od mceza »

Zrovna co se týče vzhledu se mi moc nelíbí. Ale je rozhodně použitelnější než ten vestavěný.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Chronos Calendar

Příspěvek od Flynn »

Což je jen otázka názoru, mně se líbí, protože vypadá klasicky, i když nepodporuje Metro styl. To mi ale nevadí. Výjimky jsou povoleny (u mě). :tlem:
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

[app] Chronos Calendar

Příspěvek od kalmia »

I mně se program moc líbí. Jen jsem nepřišel na to, jak vložit opakované události. Zřejmě to nejde.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Chronos Calendar

Příspěvek od Flynn »

Podle mě aplikace pracuje podobně jako WeekView, takže díky možnosti synchronizace s jinými kalendáři lze opakované události zobrazovat i zde. Pak by mělo fungovat i nastavení upozornění na událost. Jinak autor slibuje další a další postupné vylepšování aplikace a tato funkce by určitě byla žádoucí. Snad na ni nezapomene. Na Facebooku jej ostatně můžeš kontaktovat.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Chronos Calendar

Příspěvek od Flynn »

Něco více o něm a postup základních nastavení http://wmmania.cz/software/kancelar/chronos-calendar/" onclick="window.open(this.href);return false;
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Chronos Calendar

Příspěvek od Flynn »

Zítra by měla být aktualizace Chronos kalendáře. Aplikace doznala mnoha úprav a vylepšení, jednou z nich je široká a konečně živá dlaždice (překlápěcí) s velkým rozsahem možností nastavení.
Abych vás trochu namlsal, přidávám jeden obrázek z nastavovací obrazovky pro LT, kde vidíte všechny tři velikosti dlaždic a každá může mít jiné pozadí. Je z české beta verze aplikace, pro níž dělám překlad a v současné době ji testuji. Kdo si aplikaci oblíbil, má se na co těšit. Obávám se, že brzy již nebude zadarmo.
Přílohy
Tiles1.jpg
(41.9 KiB) Staženo 4724 x
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Chronos Calendar

Příspěvek od Flynn »

Aktualizace je skutečně na světě, verze 1.8.3.0. Novinky, které nabízí:
- New tiles for everybody WP7, WP7.8 and WP8.
- New tile editor.
- Handles 256Mb phones correctly.
- For WP8 - create an appointment directly from the app on any account google/exchange... + recurring events.
- Many minor improvements.
- Direct access to some functions through the middle button.
- Welcome country calendars: USA-spanish, Finland-swedish, Ukraine, Switzerland-italian, Switzerland-french, Austria, Hungary, Croatia, Portugal and Slovakia.
Uživatelský avatar
Tambor
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 108
Registrován: úte bře 27, 2012 13:13
Zařízení: HTC U11
Bydliště: Praha

[app] Chronos Calendar

Příspěvek od Tambor »

Koukám na ten obrázek jako blázen ... tam jde někde nastavit čeština? Překlápěcí dlaždice? ... na to jsem teda taky nějak nepřišel :-o
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Chronos Calendar

Příspěvek od Flynn »

Kdybys pozorněji četl můj text nad obrázkem, věděl bys, že čeština teprve bude, protože její beta (nyní už druhou a zřejmě finální) verzi právě testuji. Takže ji nikde zbytečně nehledej, až bude, měla by se nastavit automaticky. Jinak tato verze aplikace způsobila mohutné ohlasy z celého světa, protože přinesla další vylepšení a široké spektrum nastavování. To se týká i dlaždic, které jsou již ve třech velikostech a skutečně se překlápí. Vše se ale musí umět nastavit. Pokud si člověk na poněkud odlišné nastavování zvykne, nedělá to již žádný problém.
Jediným nedostatkem je nemožnost zajištění některých funkcí, po kterých volají uživatelé (to je ostatně stejné, jako u jiných kalendářových aplikací, např. Week View). Důvodem jsou podivná omezení Microsoftu, nikoli to, že by se tyto funkce nedaly vytvořit. Asi je zbytečné to dále rozebírat. Chronos v každém případě umí všechno to, co systém umožňuje.
Aplikace je stále zadarmo, ale již se ozývá volání mnoha uživatelů po tom, aby byla placená, protože si to zaslouží.
Neváhejte tedy a stahujte, dokud je čas.
Uživatelský avatar
Tambor
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 108
Registrován: úte bře 27, 2012 13:13
Zařízení: HTC U11
Bydliště: Praha

[app] Chronos Calendar

Příspěvek od Tambor »

... to jsem zase jednou psal dřív než myslel. Že se jedná o betu jsem si všiml za chvíli a dlaždice už se mi taky otáčí ... Jinak je to skvělá aplikace a už jí používám právě místo Week Wiew ...
Uživatelský avatar
Tutok
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: sob říj 22, 2011 13:39
Zařízení: Lumia 920
Bydliště: Bratislava

[app] Chronos Calendar

Příspěvek od Tutok »

Potvrdzujem, je to veľmi dobrá aplikácia. Ale mám dotaz, tie dlaždice sa preklápajú aj pri najväčšej veľkost? resp. čo je potrebné nastaviť aby sa preklápali. Nejak sa mi to nedarí ..... Inak super.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Chronos Calendar

Příspěvek od Flynn »

V menu pro nastavení dlaždic musíš zaškrtnout (zazelenit) čtvereček u tohoto textu Backside flip for more events (třetí pod ovládacími prvky pro nastavení barev).
Uživatelský avatar
Tutok
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: sob říj 22, 2011 13:39
Zařízení: Lumia 920
Bydliště: Bratislava

[app] Chronos Calendar

Příspěvek od Tutok »

vďaka. Bude to o.k.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Chronos Calendar

Příspěvek od Flynn »

Kdo má zájem, stáhněte si zde obrázkového průvodce nastavením. Je z připravované české verze.
Manual.zip
(773.8 KiB) Staženo 316 x
EDIT:
Průvodce k nahlédnutí je i na WMManii http://wmmania.cz/software/kancelar/chronos-calendar/" onclick="window.open(this.href);return false;
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

[app] Chronos Calendar

Příspěvek od icepoint »

No,porovnavam s week view.Ma priserne nastavovani,hrozne ovladaci tlacitka,plytva na velke dlazdici mistem,kdy weekview zobrazuje pripominky na klidne 90dni na live tile dopredu a na druhe strane dlazdice treba tydenni plan plus mesicni pohled. Navic zvolim li vestaveny kalendar a ucet live,zobrazuji se mi netusim proc vsechny pripominky dvakrat.Dale vidi jen na 7dni dopredu,to je malo,dlazdice je pak uplne prazdna.Jedina vyhoda je zobrazeni ceskych svatku a vyznamnych dnu.To je muj nazor,mozna delam neco zle,ale to zdvojeni a plytvani mustem mi prijde nedomyslene.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Chronos Calendar

Příspěvek od Flynn »

Něco se o tom zdvojení myslím píše na FB Almanackan (autor aplikace). Ale pro mě osobně to problém není. Používám vestavěný Windows kalendář a z něho jen Google kalendář, aby mi to nezdvojovalo. Navíc nějak Windows Life nemusím. Jinak máš pravdu, že vidí jen 7 dní dopředu (na dlaždici). Pro mě Week View nemá uplatnění, dnes jsem ho dokonce odstranil z plochy, protože za uplynulý týden se 3x neaktualizovala dlaždice, což není jen můj případ.

EDIT:
Na WMManii byl přidán průvodce nastavením http://wmmania.cz/software/kancelar/chronos-calendar/" onclick="window.open(this.href);return false;
rehakk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: úte pro 08, 2009 17:23
Zařízení: HTC Diamond 2

[app] Chronos Calendar

Příspěvek od rehakk »

Dobrá aplikace, ale... Na dlaždici (velké) zobrazuje správně a hezky událost ve tvaru: "09:00 - 12:00 Jít na pivo", ale když má někdo narozeniny, tak se zobrazí pouze text "Narozeniny uživatele..." a pokud nevlezu přímo do aplikace, vím prd. A překladatel do češtiny by se měl zamyslet na obratem "Narozeniny uživatele". Jakého uživatele? Když už tam musí být text, tak tam dát "Narozenimy má" a nebo by možná stálo za to, místo textu tam dát obrázek dortu či svíčky a za tím jméno toho, kdo má narozeniny. Něco podobného se dá nastavit v aplikaci "Week view"...
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Chronos Calendar

Příspěvek od Flynn »

Nechci být ohavný, ale tvoje rozhořčení je nasměrováno špatným směrem. Zkus to namířit přímo na autora (anglicky) na FB http://www.facebook.com/SvenskaAlmanackan" onclick="window.open(this.href);return false; , ale než to uděláš, dočti prosím až do konce.

Nevím, kde jsi vzal českou verzi aplikace, když ještě nebyla vydána. Můžeš mi na to odpovědět?

Frázi "Narozeniny uživatele" v celé aplikaci nikde nenajdeš. Dokonce tam není ani výraz "narozeniny". Toto jsou individuální události každého a kalendář s nimi nepracuje. Používá pouze oficiální jmeniny, státní a jiné svátky a pod. Věřím ale, že když budeš chtít mít připomínky k překladu, že si vždycky něco najdeš.

Pokud synchronizuješ svoje údaje z účtu Windows Live, tak si stěžuj tam. Podobné fráze používá např. Hotmail kalendář.

Já jsem problém s podobnými oznámeními vyřešil tak, že jsem si těch pár narozenin přidal do souboru se jmeninami, který jsem pak nasynchronizoval do Google nebo Hotmail kalendáře. Jak se to dělá, to už je nad rámec tohoto tématu, tak jen krátce: tam si předem vytvoříš (pokud jej ještě nemáš) vlastní kalendář jmenin, případně extra kalendář narozenin a natáhneš si ho (nebo oba) do Google (Hotmail) kalendáře. Ty se pak sesynchronizují s vestavěným kalendářem v telefonu a tento si pak necháš syncnout do Chronosu. Také to jde tak, že si těch několik narozenin dáš natvrdo do Win. kalendáře v telefonu jako opakující se události. Netrvá to zase tak dlouho a je to elegantní a hlavně bez rozčilování.
rehakk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: úte pro 08, 2009 17:23
Zařízení: HTC Diamond 2

[app] Chronos Calendar

Příspěvek od rehakk »

Zdavím, ty nejsi "ohavný", jak si psal, ty jsi neinformovaný a ještě k tomu moooc chytrý. Aplikaci jsem stáhl dnes z Marketplace, a jak se můžeš kouknout na fotku, slovo "narozeniny" se tam zobrazuje...

Obrázek

Takže, jestli máš něco opravdu k věci, prosím o reakci, jinak prosím nereaguj. V aplikaci Week view, ani v "originálním" kalendáři WP 7.8 se text "Narozeniny uživatele..." nezobrazuje.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 21 hostů