[app] Chronos Calendar - alternativa interního kalendáře

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

Objeví se ti po synchronizaci kalendáře s některým účtem (účty), co používáš. Teď ale nevím, co myslíš těmi jmény a infem. Buď konkrétnější. Tvoje otázka je příliš všeobecná. Pro začátek zkus postupovat podle návodu zde http://wmmania.cz/software/kancelar/chronos-calendar/" onclick="window.open(this.href);return false; Je sice starší a obrázky neodpovídají současnému UI, ale základní postupy jsou stále stejné.

-Pavel- Udělal jsem si tři pokusné události pro tři kalendáře (MS, Google a Chronos vnitřní). Nechal jsem je ručně synchronizovat, opustil Chronos a během 2 vteřin se mi objevily na dlaždici včetně té, co jsem tam již měl. Čili ze čtyř událostí tam mám všechny 4.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od htcjirka »

Pavle nic me takhle na dalku nenapada, me funguje vse bez potizi, vcetne tebou zminenych věci, takze by musel byt problém nekde v tvem nastaveni..
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

Vyzkoušej třeba nastavit maximální rozsahy synchronizace, spusť je a pak vše vrať na 30 dní, čili na minimum. Udělej to jak zpětně tak dopředu. Bude to chvíli trvat, ale třeba se to prorazí. (Jen takovej nápad, no.)
Udělal jsem další pokus, teď jsem jednu dnešní událost přepsal na čas před polednem a druhou z těch čtyřech na 21:00- 22:00. Ta první je vidět jen v hlavním okně, protože už minula, na dlaždici tím pádem není. Druhá je v okně i na dlaždici. Na zítra jsem udělal jednu událost před polednem a na dlaždici se okamžitě objevila.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od htcjirka »

Flynn je pomalu takový český autor aplikace. ;-)
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

Ale no tak, chlapi. To jsem jen tak střelil od boku. Je to totiž zajímavá funkce, která může mnohé vyřešit, tak jsem to zmínil, ale jistotu jsem neměl. Ale je to věc, o které ví málokdo, přestože autor o ní někde píše (už nevím, kde, možná ve FAQ v aplikaci, nebo to bylo na FB, ale určitě také v jednom z mailů, který mi psal je o tom zmínka). Já jsem ji zde už loni popisoval a je škoda, že lidi se neprobírají celým tímto vláknem, aby se něčemu přiučili (tím nemíním tebe, Pavle). Když pročítám hodnocení v marketu, někdy se nestačím divit, jaká negativa na adresu aplikace se tam vyskytují. I na FB si uživatelé z celého světa stěžují, že se jim nesynchronizují (nebo, že nevidí) události zpět a dopředu. Princip je v tom, že při prvním spuštění je dobré provést u všech účtů synchronizaci v maximálním rozsahu a pak nastavit na minimum (30). Staré i nové opakující se události budou načteny tam i zpět v rozsahu + - 2 roky a nové, teprve vznikající, budou vždy 30 dní dopředu. Vždy znamená že každý den se udržuje rozsah oněch 30 dnů, čili se to celé posouvá. Toto má výhodu v tom, že synchronizace na rozsahu 30 trvá jen chvilku, přičemž vše zůstává v paměti z prvotního načtení na max. Pokud bychom synchronizovali po každé ve větším rozsahu (90, 180, 365 a MAX), mohli bychom tak čekat pěkně dlouho. Vymyslel to chlapec švédská perfektně.
Uživatelský avatar
Paffka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte srp 20, 2013 13:14
Zařízení: Lumia 930 Black WP10 TP

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Paffka »

Měl bych dotaz, lze zadávat v chronosu opakující se události ? Předem přiznávám, že jsem všech 34 stran neprocházel a rovnou se ptám...
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

Zdá se, že nelze v rozmezích, jak máš asi na mysli (každý týden, měsíc, rok). Takovou událost je nutno nastavit ve vestavěném kalendáři a/nebo v kalendářích, které používáš u svých účtů (Google, Outlook). To se pak synchronizuje s Chronosem.
Opakované události pro každý den lze nastavit v editačním okně stisknutím ikonky černého kolečka se třemi tečkami. Tím se rozšíří toto okno o dva řádky s rokem, měsícem, dnem a tam lze nastavit opakování pro každý den na celý rok, měsíce (dny v těchto měsících), dny). Údaj počtu dnů se ukáže vždy v závorce za dnem ve druhém řádku.
Uživatelský avatar
Paffka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte srp 20, 2013 13:14
Zařízení: Lumia 930 Black WP10 TP

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Paffka »

Díky za info !!!
Deficek
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: pát črc 19, 2013 13:29
Zařízení: Nokia Lumia 920
Bydliště: Ostrava

Re: [app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Deficek »

Nějaká možnost jak zapisovat do sdíleného kalendáře na Outlook.com, kde mám práva jako spoluvlastník? Kalendář se zobrazí pouze pro čtení.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

Pokud máš práva jako spoluvlastník, myslím si, že to je totéž, jakoby to byl tvůj účet a tím pádem do něho lze zapisovat.
Deficek
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: pát črc 19, 2013 13:29
Zařízení: Nokia Lumia 920
Bydliště: Ostrava

Re: [app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Deficek »

Ano na webu a v aplikaci Outlook do něj lze zapisovat, ale v Chronosu je tento kalendář pouze pro čtení a při zadávání události se mi tento kalendář nezobrazí v seznamu kalendáře pro přiřazení.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

Předpokládám, že jej máš v Nastavení přidaný - Nastavení/Kalendáře/Microsoft účet/Aktivovat/pak zaškrtni níže ten kalendář, který chceš synchronizovat. Měl bys tam mít seznam kalendářů, které v PC v Outlooku obsluhuješ. Když pak klepneš na nějakou událost a chceš ji editovat, otevře se ti editační okno s názvem toho kalendáře. Jakmile klepneš na tento název, bude ti nabídnut seznam všech kalendářů, které máš synchronizované s Chronosem. Podívej se do návodu na WMMania. V některém z předchozích příspěvků z min. týdne v tomto vláknu jsem dal na něj odkaz.
Deficek
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: pát črc 19, 2013 13:29
Zařízení: Nokia Lumia 920
Bydliště: Ostrava

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Deficek »

Ano mám jej přidaný i aktivovaný (v seznamu kalendářu je u každého napsáno "čtení/zápis", kromě toho sdíleného, tam je uvedeno "Pouze ke čtení"). Události se mi ze sdíleného kalendáře normálně zobrazují, ale když událost vytvořím a chci přiřadit daný sdílený kalendář, tak ten se ve výpise kalendářů nezobrazí (jsou tam jenom ty u kterých je v nastavení příznak "čtení/zápis"). Je s podivem, že u toho sdíleného je příznak "pouze ke čtení", když mám práva Spoluvlastník.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

Tak to je zvláštní. Když se ti tam události ze sdíleného objevují, není důvod, aby nešlo zapisovat. Zkus v Outlooku vytvoři nějaký vlastní kalendář, nazvi si ho třeba Pokus. Ten by se ti pak měl objevit v Nastavení jako další pro možnost synchronizace. Tam ho povol a zkus pak vytvořit událost a podívej se, jestli tam ten kalendář Pokus přibyl.
Deficek
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: pát črc 19, 2013 13:29
Zařízení: Nokia Lumia 920
Bydliště: Ostrava

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Deficek »

Jj událost přibude i když ji přidám do toho sdíleného kalendáře přes outlook a v chronosu se zobrazí. Problém je ten, že v Chronosu mi nejde přidávat události do sdíleného kalendáře s právy "spoluvlastník".
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

Pak už ti nedokážu poradit nic jiného, než se anglicky zeptat přímo autora Chronosu na jeho FB https://www.facebook.com/ChronosCalendar" onclick="window.open(this.href);return false;?
Deficek
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: pát črc 19, 2013 13:29
Zařízení: Nokia Lumia 920
Bydliště: Ostrava

Re: [app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Deficek »

Jdu na to. Diky.
hudyss
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: pát led 19, 2007 17:07
Zařízení: Google Pixel 2

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od hudyss »

Já bych třeba uvítal úkoly.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

Další aktualizace z dneška přináší tyto novinky:
- Změna začátku události - den / měsíc / rok v editačním okně události se zobrazí seznam pro možnost výběru termínu.
- Změna konce události - den / měsíc / rok v editačním okně události se zobrazí seznam s možností výběru termínu.
Vpravo se zobrazí počet dnů trvání události.
- V závislosti na nastaveném čase zač. a konce události a doby připomenutí se vpravo zobrazí čas připomenutí.
- Dlaždice pro střední styl 3:4, 4:6 a 6:6 zobrazuje zkrácený název dne (2 znaky) místo textu dnes/zítra. Bylo tak
vyhověno žádosti uživatelů.
- Více témat dlaždic.
- Opraveno datum v záhlaví při svislém rolování v měsíčním zobrazení.
- Nové barvy témat na přání uživatelů - Rammstein, Nativní modrá, Čokoládová, Orange Twist, Mandarín, Dark Angel.
- Opravy pro Nizozemsko.
- Německé jazykové korektury.
- Opravy holandštiny.
- Slovenské jazykové korektury.
- Jazykové korektury tradiční čínštiny.
- Různá drobná vylepšení.
mceza

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od mceza »

Je to opravdu výborný kalendář. Předposlední verze s novou grafikou mne velmi potěšila. Výborný vzhled (stále to není WP, ale už to do toho systému pěkně pasuje, tak to nevadí, možná naopak), skvělé funkce a obrovské možnosti nastavení.

Autor to píše pořád sám? (+překlady samozřejmě) Tohle už je na jednoho člověka dost velký projekt :D
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 hostů