[app] Chronos Calendar - alternativa interního kalendáře

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
hamoun
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: úte úno 05, 2013 8:48
Zařízení: Nokia 930 (W10M)

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od hamoun »

obdivuji ho, ze se do toho pustil s takovou vervou .. a skladam poklonu
... ale zakladat si kvuli toho FB profil nebudu :-) ...

je uzasne neco udelat tak dobre, ze se to libi opravdu velke skupine lidi a vyniknout mezi tou hromadou dalsich sw ... :wink:
shor3s
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 111
Registrován: ned lis 11, 2012 19:12
Zařízení: Samsung Omnia W, HTC 8X, Nokia Lumia 820

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od shor3s »

čauky..lidi jde v chronosu nějak nastavit opakující se událost? např. že každou první středu v měsíci v tolik a tolik hodin se bude dít to a to?
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

Takovou událost je nejlepší si vytvořit v kalendáři, který používáš v PC (Outlook.com, GMail kalendář), případně v telefonu ve vestavěném kalendáři, tam si nastavit opakovanou událost (v rozsahu, jak to umožňují tyto kalendáře) a pak sesynchronizovat s Chronosem. Jde to cca 2 roky dopředu i zpět, podle toho jak si nastavíš rozsah synchronizace v nastavení pro svůj účet v Chronosu (jsou to čtverečky s popisky 30, 90, 180, 365 a MAX). Po sesynchronizování pak můžeš rozsah vrátit na nejnižší úroveň (-30/+30). Je to tak nejpohodlnější a navíc Chronos sám to neumožňuje.
shor3s
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 111
Registrován: ned lis 11, 2012 19:12
Zařízení: Samsung Omnia W, HTC 8X, Nokia Lumia 820

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od shor3s »

Díky ti :)
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

A máme tu další update. Je tam toho změněno a vychytáno dost, tak testujte a pište svoje zkušenosti a připomínky. Především přibylo mnoho jazyků a některé národní kalendáře. V menu Nastavení již není záložka Systém, místo toho je tam ikonka zubatého kolečka. Na dlaždici se na mnohé žádosti vrátilo označení čísla dne. Ostatní změny naleznete opět v sekci Captain's version log.
Beta verzemi se mihla také jedna s Metro designem, ale nebylo to komplexní a autor na tom dále pracuje. Prozatím tedy Metro není.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od htcjirka »

U teto aplikace me ani "nemetro" design nevadi.Libi se me, jak se autor o aplikaci stara,snad mu usili vydrzi.
Uživatelský avatar
vojta66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: sob bře 27, 2010 13:48
Zařízení: Lumia 1520 White

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od vojta66 »

Přesně tak, je to skvělá aplikace, díky autorovi a ať mu úsilí vydrží.
Portak
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: úte dub 12, 2011 13:52
Zařízení: Nokia Lumia 820

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Portak »

Poradíte mi prosím, jak importovat facebook eventy ? .. jestli to tedy jde. Jinak po zakoupení a pár dnech používání mi příde nespočetně přehlednější, než původní kalendář :).
Miroslav Havlíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 203
Registrován: stř pro 24, 2008 16:26
Zařízení: Nokia Lumia 1020

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Miroslav Havlíček »

Asi nejlepší způsob je importovat je přímo do kalendáře v Outlook.com a pak sesynchronizovat.
Portak
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: úte dub 12, 2011 13:52
Zařízení: Nokia Lumia 820

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Portak »

to mě taky napadlo, bohužel se mi nedaří najít návod jak ho importovat do outlook.com .. našel jsem pouze něco do ms outlook (myslim ten v balíku office).
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

To si nepleť, Outlook.com je původní Hotmail, MS Outlook je program pro poštu v MS Office. To nelze spolu srovnávat. Musíš tedy ještě hledat. Chronos normálně s FB nepracuje. Možná se něco ale chystá v příštích updatech, ale nezaručuji to.
Portak
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: úte dub 12, 2011 13:52
Zařízení: Nokia Lumia 820

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Portak »

Vždyť já nic nepletu, jen jsem psal, že jsem nenašel nikde návod jak importnout facebook eventy do outlook.com ... a mimochodem jsem zmínil, že jediný co jsem našel byl ten ms outlook, což je něco jiného (to jsem tam nedopsal pravda :) ) ... takže pls, umíte někdo poradit, jak importuju facebook calendar (eventy) do outlook.com ? ... díky
mceza

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od mceza »

htcjirka píše:U teto aplikace me ani "nemetro" design nevadi.Libi se me, jak se autor o aplikaci stara,snad mu usili vydrzi.
Mě ten "nemetro" design vadí a nelíbí se mi. Ale co naplat. Je to zdaleka nejlepší a nejkvalitnější kalendář pro WP.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

Někdy je lepší něco překousnout a smířit se s tím. Metro téma se sice připravuje, ale měl jsem pre-verzi v metro stylu a podle mě to aplikaci poněkud degradovalo. Mně osobně se to moc nelíbilo. Ale měla by tato veze být k dispozici a nechť si každý vybere, co mu vyhovuje.
shagy2301
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: sob kvě 05, 2012 14:22
Zařízení: Lumia 640 XL (predtým HTC 8S, Nokia Lumia 800)

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od shagy2301 »

to Portak: pridaj si Facebook cez webové rozdranie do Outlook.com a všetko prebehne automaticky: synchronizácia kontaktov, eventy, narodeniny apod.
Portak
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: úte dub 12, 2011 13:52
Zařízení: Nokia Lumia 820

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Portak »

To sem udělal,ale eventy se nepřetáhly.
MiKu
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: stř srp 07, 2013 5:36
Zařízení: Nokial Lumia 1020

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od MiKu »

Taky souhlasím, že by byla dobrá metro verze (něco na způsob Week View, škoda že na něm autor už asi nepracuje), oproti Week View mi přijde CC takový chaotičtější, tak určitě metro zjednodušení a zpřehlednění bych uvítal

M.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

Jak jsem se již zmínil, metro verze byla přislíbena a to ve formě možnosti přepnutí na ni. Autor ale má důvody váhat a zatím práce na ní pozastavit, protože Chronos je zajímavý a lákavý právě kvůli odlišnému designu. O tom svědčí pozitivní ohlasy z celého světa. Nyní se např. musí vyřešit synchronizace s Google, který v minulých dnech něco změnil, čímž znemožnil komunikaci s Chronosem. Tato oprava by měla vyjít v nejbližších dnech. V příštích týdnech by se pak měla objevit velká aktualizace. Všechny práce na nové verzi ale zdržuje házení klacků pod nohy (např. Google, ale i MS) a také díky narůstajícímu počtu lokalizací do každého koutu světa, snad i mezi domorodce :-D, přicházejí ohlasy na ně, které upozorňují na určité nefunkčnosti v konkrétní lokalitě. To vše autor operativně řeší na FB, kam také všem doporučuji se obracet s problémy. Nářky zákazníků v sekci hodnocení aplikace ve store jsou mu k ničemu, není v jeho silách sledovat a navíc pochopit připomínky, které jsou psány jiným jazykem než anglickým či švédským. Podobně, když ochotně reaguje i na kritiku některých funkcí, které lidem nefungují jen proto, že neumějí aplikaci řádně nastavit. To vše jej zdržuje od další práce na aplikaci. Jeho "ToDo List" je již pěkně zaplněn a další nápady a připomínky přicházejí. A čím víc zákazníků po celém světě, tím víc požadavků. A některé jsou opravdu dost "na hlavu".
Sám si nedokážu představit, jak by takovýto rozsáhlý kalendář vypadal v metro stylu. Jednu verzi (beta) jsem již měl, ale nelíbila se mi. Možná proto, že jsem si už zvykl na tu stávající. A Chronos Calendar je již několikrát zmiňován jako nejlepší aplikace napříč hlavními platformami, tedy iOS a Android.
bigjohn
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 350
Registrován: stř pro 19, 2012 21:45
Zařízení: Ulefone Power 3 (Nova Launcher)
Bydliště: Trenčín

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od bigjohn »

Flynn,
súhlas :)
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od marYan »

precital som si cele forum. nainstaloval som chronos. i ked sa mi to nemetro prostredie vobec nepaci, koli funkcnosti by som to este nejako prezil. najviac mi vsak vadi, ze nedokaze zobrazit eventy z FB. vyuzivam to dost casto a zial je to pre mna dovod pouzivat stale povodny MS kalendar, ktory ma kopec nevyhovujucich veci (zobrazuje len jednu udalost na LT napr.) ale sychronizuje mi bez problemov kalendare z MS outlook (office), live.com, fb atd. Skoda ze sa to neda nejako spojit dokopy :)
Tie eventy z FB nema autor v plane zakomponovat do chronosu?
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 86 hostů