[app] Chronos Calendar - alternativa interního kalendáře

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Simon »

Jo, pri šel na balkón na cigaretu a v tom ho napadlo urobiť prepínač, ktorý bude určovať Jazyk aplikácie :-D
A .txt preklad súbor sa len prehodil do UTF8 a ide to, uvidíme, pridal do Beta verzie, tak čakám aby som mohol skontrolovať preklad :tlem:
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

Tak to můžeš vyzkoušet, už je tam v.18. A dej vědět.
EDIT: Tak jsem přepnul na slovenštinu a vypadá to dobře. Jen pár nových věcí není přeloženo.
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Simon »

Jo vím, koukám. A hej musím dokončiť preklad pre nové veci :)

Edit: Pane Flynne jen taková drobnosť
GPK371-en Takes a little more horizontal space
GPK371-cs Více prostoru pro popis dálosti. (mnelo tam být asi Události nebo...? :) )
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

Napsal jsem mu, aby ti poslal moji poslední verzi. Došlo tam mimo jiné i ke zkrácení některých textů.
bigjohn
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 350
Registrován: stř pro 19, 2012 21:45
Zařízení: Ulefone Power 3 (Nova Launcher)
Bydliště: Trenčín

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od bigjohn »

Flynn,
nechcem rýpať, a čo tak radšej že slovenčina a nie slovenština... :-)
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Simon »

Češi nás majú ako slovenštinu :D
Jo, vždyť jó poslal...zase to celé prepisovat, chjo xD
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

Simon: No jasně, GPK371-cs Více prostoru pro popis události. Někde nastal výpadek, už v minulé ostré verzi. Díky za upozornění, už mu to posílám.
bigjohn: V češtině se říká "slovenština", s tím nic nenadělám. Vy si to říkejte, jak chcete :lol:
EDIT:
Simon píše:...zase to celé prepisovat, chjo xD
Aspoň se procvičíš v češtině. Dal ses na vojnu, tak musíš bojovat. :-D Zkus použít svou poslední slovenskou verzi, snad ty kódy u frází souhlasí.
bigjohn
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 350
Registrován: stř pro 19, 2012 21:45
Zařízení: Ulefone Power 3 (Nova Launcher)
Bydliště: Trenčín

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od bigjohn »

No, ja mám v mobile že čeština a slovenčina.
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Simon »

Jo ja jen tak sem náhodou na to narazil :D
No hej, však zas to nie je až také ťažké :D Čo som zbežne pozeral tak kódy by mali súhlasiť ale preistotu budem kontrolovať a kto vie, možno pri prepisovaní narazím na nejakú chybu ktorú som predtým prehliadol :tlem:
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

bigjohn píše:No, ja mám v mobile že čeština a slovenčina.
No, a v česky lokalizovaných telefonech je zase čeština a slovenština. Anebo chceš říct, že u vás máte také slovenskou verzi výrazu "čeština"? Myslím, že ses pustil na tenký led. Radši to skonči.
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od mmme »

Mam takovou hloupost. Kdyz si upravuju udalost a tapnu na cas udalosti nebo na jeji datum, nekdy se trefim spravne na zacatek, nekdy na konec a nekdy se cas ci datum hned cele oznaci. Nemohl by autora nekdo (kdo s nim komunikuje) pozadat, aby byla mozna je ta posledni moznost celeho oznaceni casu ci data? Snad jsem se vyjadril dobre :-)
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

Nevím, zda jsem tě pochopil správně, myslíš událost, kterou vytváříš v Chronosu? Zřejmě ano, protože úprava údajů, synchronizovaných z jiného účtu, bude možná až v příští verzi. Pokud jsem tě správně pochopil, nasimuloval jsem si nějakou událost, vložil časy (datum tam ale nikde není, každá událost se vytváří přímo v řádku dne). Když jsem pak chtěl časy upravit, tapnul jsem na údaj a ten se mi vybral celý. Dělal jsem to plochou, nikoli špičkou prstu.
Ale možná vůbec nechápu, co máš na mysli. Chtělo by to obrázek.
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od mmme »

Mám tu nějakou událost kterou potřebuju upravit. A když tapnu na čas či datum, pokaždé se mi označí jinak. Myslím, že by nebylo špatné to sjednotit třeba na označení celého data či času.
Přílohy
Screen Capture (22).jpg
Screen Capture (22).jpg (63.46 KiB) Zobrazeno 3203 x
Screen Capture (23).jpg
Screen Capture (23).jpg (61.56 KiB) Zobrazeno 3203 x
Screen Capture (24).jpg
Screen Capture (24).jpg (61.61 KiB) Zobrazeno 3203 x
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

Tak jsem tě pochopil správně, ale
1. mně se to nestává a označí se mi celý údaj a pokud se snažím trefit, tak i začátek nebo konec. problém je v tom, že to je příliš malé.
2. já si myslím, že editace textů je vlastnost systému a funguje tak všude. Nevím, zda by to šlo nějak speciálně zařídit přímo v aplikaci. Na to by mohl odpovědět některý z programátorů.
Požádám autora aplikace, aby se pro editaci i zápis zobrazilo větší okno, toto je opravdu titěrné.
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od mmme »

No dyť říkám že je to hloupost :-) Ale v klasickém pracovním procesu mě jen rozčiluje, že po tapnutí na čas či datum musím ještě řešit jestli můžu rovnou psát, nebo nejprve odmazávat a pak psát a nebo nejdřív přetapnout znovu a pak volit některou z prvních dvou variant. Zbytečně složité. Já chci otevřít kalendář, dát upravit událost, tapnout na datum nebo čas a rovnou psat. Díky za informování autora :-)

Ještě k tomu jestli to jde. Třeba u translatoru který používám tapnu do políčka kde většinou zůstává poslední překládané slovo a hned se označí celé. Ještě se mi nestalo že by to bylo jinak. Proto si myslím že by to mohlo jít i u jinak skvělého Chronosu.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

Myslím, že bude dobré, když to editační okno půjde zvětšit, pak bude i trefování snazší. Již jsem mu napsal a čekám odpověď. Dal jsem mu tam pro představu fotomontáže toho editačního okna v hlavním okně kalendáře. Mělo by zakrývat celou plochu nad klávesnicí.
Tvůj nápad je možná dobrý, ale příliš specifický pro tebe, někdo jiný by to třeba tak nechtěl a vyhovuje mu možnost výběru, čili klasická editace.
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od mmme »

Rozumim. Uplne nutne netrvam na mnou navrhovane variante oznaceni po tapnuti. Stacila by mi jasne dana akce na kterou ja mohu jednoduse reagovat. Treba je uplny nesmysl aby se po tapnuti obevil kurzor na zacatku casoveho udaje (viz prostredni obrazek vyse) ktery chci upravit. To snad nepotrebuje nikdo.
qulck
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: čtv led 31, 2013 22:12
Zařízení: Nokia Lumia 800

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od qulck »

Mám problém, když si v Chronosu přidám událost, tato se mi nezobrazí ve vestavěném kalendáři. Na live.com ano. I když odkliknu synchronizaci s outlook.com i vestavěným windows live kalendářem. Stejně tak se mi nezobrazí v Chronosu, pokud si ve vestavěném kalendáři nebo outlook.com přidám nový úkol (ne událost). A zvláštní je, že při první synchronizaci se mi události nahrály pod stejnou barvou, jako mám události vytvořené v Chronosu a když teď vytvořím novou ve vestavěném a dám synchronizovat, barvu už mají jinou (mám samozřejmě nastavenou odlišnou, ale proč jsou rozdílné, když jsou ze stejného zdroje?). A ještě, jak nastavím připomínání, aby to zvonilo, dokud to neodkliknu? Toho cinknutí si nikdy nevšimnu :-(
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

To se díky omezením MS ve vestavěném kalendáři zobrazovat nebude. Ale za pár dní bude nová verze, která přinese obousměrnou synchronizaci s Google účtem. U synchronizace s Outlook.com, nevím, ale vestavěný kalendář prostě plně nekomunikuje s něčím jiným. Vím jen to, že v Chronosu nepůjdou události z Outlooku editovat, zatímco z Google ano.
S tím připomínáním také nevím, v další verzi je plno změn a nestačil jsem je ještě všechny otestovat. Vydrž, určitě tam nějaké vylepšení pro sebe objevíš.
Věnoval jsem nemálo času experimentováním s Outlook kalendáři a nějak se mi to stále nedařilo. U Google to vypadá mnohom lépe. Já prozatím Outlook nepoužívám, resp. pouze na synchronizaci mých vlastních kalendářů (Jmeniny, Narozeniny). Tak mohu kombinovat barvy různých druhů událostí a na výběr mám kalendáře v Outlooku (2 barvy), v Google (1 barva) a vestavěný kalendář (také jedna barva). To mi pro přehlednost plně postačuje.
qulck
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: čtv led 31, 2013 22:12
Zařízení: Nokia Lumia 800

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od qulck »

Flynn: Díky za rychlou odpověď :)
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 76 hostů