[app] Chronos Calendar - alternativa interního kalendáře

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Chronos Calendar

Příspěvek od Flynn »

Měl bys kontaktovat autora a zeptat se ho, proč ti to dělá. Je ochotný a na dotazy odpovídá. To, co máš, je opravdu poslední verze (podle tlačítek pro nastavování barev). Na mém telefonu jsou zobrazeny v tomto menu všechny tři dlaždice a všechny se dají upravovat - jistě jsi to viděl na obrázku v průvodci nastavením, který jsem publikoval. Při překládání aplikace je tam jedna fráze, která o tom hlásí, pokud je telefon s pamětí 256 : "Automatická aktualizace dlaždice není pro toto zařízení podporována! Můžete si ale dlaždici přizpůsobit podle sebe použitím barev nebo obrázku."
Protože při testování češtiny se mi tato hláška vždy po nainstalování nové beta verze zobrazila, ale vždy jen jednou, nechal jsem si to vysvětlit a on se mě ptal, jestli nemám telefon s 256 MB pamětí. Napsal jsem mu, že mám Radar a on tedy slíbil, že to vyskakování hlášky opraví, že to je asi nějaký bug. Mně se neobjevila také velká dlaždice v nastavení, dokud jsem do prostřední nepoužil nějakou barvu nebo obrázek. Zkoušel jsi tam něco měnit?
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

[app] Chronos Calendar

Příspěvek od kalmia »

Díky za odpověď, barvu i obrázek jsem měnil několikrát. Bohužel, moje angličtina je tak mizerná, že s ním nejsem schopen komunikovat. Tedy rozumím tomu, co by mi napsal, ale naopak je to horší. Já totiž ve škole zažil jen ruštinu. :???:
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Chronos Calendar

Příspěvek od Flynn »

Tak to já taky a už je to hodně dávno, co do nás ruštinu cpali. Teď si s ním píšu, tak se ho zeptám.
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

[app] Chronos Calendar

Příspěvek od kalmia »

Díky moc. :)
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Chronos Calendar

Příspěvek od Flynn »

Takže, mám se tě zeptat, jestli jsi updatoval na 7.8, protože si myslí, že Omnia7 má jen WP7.1. Já si myslím, že updatovat jde, jen si to potřebuju ujasnit, abych měl argument.
Předpokládám, že pokud máš 7.8, žes dneska updatoval na poslední verzi.
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

[app] Chronos Calendar

Příspěvek od kalmia »

Mám WP 7.8 custom ROM 7.10.8835.35 ze Smartservisu a v době, kdy mi to dělali, to byla nejnovější verze, ale dnes už tomu tak není. Takže možná bude problém v tom.
Edit: Ale mmme má zřejmě stejný problém.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Chronos Calendar

Příspěvek od Flynn »

Mám taky custom rom (Hd2O Dynamics 2.0) odtamtud a Chronos mi běhal od začátku bez problémů. Dnes jsem udělal update 7.8 přes Zune a nic se v podstatě nezměnilo. Pokud nemáš Dynamics, tak buď opatrný a raději to neaktualizuj. Zkus si nainstalovat aplikaci Lunar Phases jen kvůli odzkoušení dlaždic (má všechny tři a funkční). Je to ale nějaké divné.
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

[app] Chronos Calendar

Příspěvek od mmme »

Mám custom rom jako kalmia, od mi7rom, píšu li to tedy zprávně.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Chronos Calendar

Příspěvek od Flynn »

Obávám se, že zakopaný pes bude zde, a že autor Chronosu se tím nebude chtít zabývat :-(
Píše, že by to musela být verze 7.10.8858 nebo vyšší, aby byly 3 dlaždice a ty máš nižší.
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

[app] Chronos Calendar

Příspěvek od kalmia »

U Lunar Phases mi jdou nastavit pouze dvě velikosti dlaždic - střední a nejmenší. Asi bude problém v custom rom od mi7rom, kterou máme s mmme stejnou a tudíž i stejný problém. Díky za pomoc, ale musíme se s tím smířit. :-(
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Chronos Calendar

Příspěvek od Flynn »

UP. .....
Teď jedině risknout update od MS, co vyšel dnes.
EDIT:
A tohle mi teď napsal. Přeložte si to sami:
hm...according to Microsoft they say that I have to check for 7.10.8858.
Here’s the link:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library ... 05%29.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
In the middle of the page, Adding code to update a Windows Phone 8 or Windows Phone 7.8 Tile using reflection
But one strange thing MS write with three numbers but you and another user give me 4 numbers. I will check this!
What shall I say, if Microsoft made an error then they are really stupid
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

[app] Chronos Calendar

Příspěvek od kalmia »

Díky, raději si nechám, co mám, bez velké dlaždice se obejdu. :)
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Chronos Calendar

Příspěvek od Flynn »

Sleduj fóra (XDA), jestli někdo tuto rom už neupdatoval. S mojí rom to nic neprovedlo, ale šel jsem do toho na popud jednoho uživatele odsud a pár lidí z XDA. Faktem je, že takto vám nepůjdou asi žádné široké dlaždice.
koudy
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: ned bře 17, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 800

[app] Chronos Calendar

Příspěvek od koudy »

Neví někdo co s takovou chybou? ...ani to přenastavení počtu dnů nepomohlo:(
Bez názvu.jpg
(317.71 KiB) Staženo 21 x
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Chronos Calendar

Příspěvek od Flynn »

Ptal jsem se autora a zde je jeho odpověď:
If he tries to wait an hour or two, the MS-server had to much requests from him.
Lower to-30/30 days and select only one calendar.
This only should occur if he tryes to synchronis extremely often microsoft says.
And extremely I that have done this thousands requests dont get it. Maybe something wrong at microsoft. Try wait and do try in 1 2hours!
Robin
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát led 25, 2013 15:31
Zařízení: Lumia 820 WP8.1

[app] Chronos Calendar

Příspěvek od Robin »

Velice pěkná aplikace. Na základě diskuse ohledně zobrazování výročí (Narozeniny uživatele ...) jsem v Hotmailu zrušil kalendář narozenin a tyto výročí naládoval do hlavního kalendáře Hotmailu. Normální události s časem začátku a konce a nastavením upozornění se zobrazují v Chronosu korektně. Jakmile mám např. u narozenin nastaveno, že se jedná o opakující se celodenní událost bez upozornění, v Chronosu se nezobrazí. Co dělám špatně? Lumia 820, WP8.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Chronos Calendar

Příspěvek od Flynn »

Já jsem si zeditoval soubor .ics se jmeninami, který se pak naexportuje do GMailu (nebo Hotmailu). Na této stránce je to popsáno podrobně v mých příspěvcích http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... cs#p260188" onclick="window.open(this.href);return false;. Editace spočívala v tom, že jsem po přenesení do kalendáře Google tento kalendář jmenin doplnil o narozeniny (tento soubor jsem si vyexportoval a uložil pro případné další použití). Po synchronizaci s Windows kalendářem v mobilu, tam mám jmeniny i narozeniny a pokud tento kalendář syncnu do Chronosu, narozeniny se mi tam objeví. Šlo mi o to, aby se mi tyto opakované události zobrazovaly i na dlaždici a mohl jsem tak opustit aplikace jako jsou Svátky a Birthdays Diary. Chce to trochu experimentovat.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Chronos Calendar

Příspěvek od Flynn »

A je to tady! Český Chronos je na Marketplace http://www.windowsphone.com/cs-cz/store ... ignin=true" onclick="window.open(this.href);return false;
bigjohn
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 350
Registrován: stř pro 19, 2012 21:45
Zařízení: Ulefone Power 3 (Nova Launcher)
Bydliště: Trenčín

[app] Chronos Calendar

Příspěvek od bigjohn »

škoda, nie je slovenčina..... :cry:.....ale pozerám, že je ???? :P
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Chronos Calendar

Příspěvek od Flynn »

Slovenština možná jen v rozsahu jmenin a státních a jiných svátků. Menu aplikace nikdo nepřekládal do slovenštiny.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 hostů