[app] Week View 8 - doplněk kalendáře

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[App] Week View - česky na Marketplace

Příspěvek od Flynn »

Vím, že klečím u jiného hrobu, ale když čtu vyjádření autora o tom, že jemu se to nestává a že neví, jak to opravit, tak cítím, že nemá smysl mu něco psát. Přesto to ale udělám. Ale svůj smutek v tomto vláknu vyjádřím.
Již 2x v tomto týdnu se mi stala stejná věc: ráno jsem nalezl obě LT, které mám na homescreen, ve světlejším odstínu barvy, kterou mám pro telefon nastavenu a ke všemu byly na obou stejné údaje, přestože jsem měl nastaveny jiné. Spustil jsem aplikaci pomocí hlavní LT, vypnul a nic se nezměnilo. Spustil jsem ji druhou LT a opět vypnul a barva se vrátila na správný odstín. Hodnoty ale zůstaly změněny s tím, že i v menu nastavení LT jsou vybrány možnosti jako u hlavní LT (ta se nikdy sama nezměnila, mění se pouze druhá, třetí jsem nezkoušel), jen jsou v opačném pořadí. Děje se to také někomu jinému?
JiriE
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: úte lis 01, 2011 10:30
Zařízení: Lumia 930

[App] Week View - česky na Marketplace

Příspěvek od JiriE »

Zatím nic podobného nepozoruji, barvy i údaje sedí. Jenom kdysi se mi nezaktualizoval den, jak jsem zmiňoval v dřívějším příspěvku, od té doby je to v pořádku.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[App] Week View - česky na Marketplace

Příspěvek od hujer »

Petulinek píše:V tom máš Flynne recht, mně se to stává taky. Akorát tady pláčeš na špatném hrobě, napiš autorovi aplikace,mail je uveden v aplikaci). Já mu psal o něčem podobném včera večer taky.

EDIT: teď mi přišla odpověď:
Hi Petr,

thank you for your email!
Hmm – this problem is reported to me the first time.
I sometimes reboot my phone too (samsung omnia 7) but the settings do not get resetted.

The settings of an application are stored in an „isolated storage“ this is on the built in sd-card.
A reboot of the phone should not have any effect on this stored settings.

I am sorry but i do not know why this happens.

regards,
hannes
Hm, vidím, že problém "resetování" nastavení resp. IsolatedStorageSettings souboru je zřejmě stále živý. Odpovědi autora se nedivím, jelikož tato chyba opravdu asi nastává jen za jistých, nespecifikovaných, okolností a ještě jen u někoho více a u jiného nikdy. Podobný problém řešíme zde: http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=136&t=28850" onclick="window.open(this.href);return false;

PS. Jak jsem pořád psal, že u mne se to nestává, tento týden se mi to stalo taky a to úplně poprvé (u mého Meteoservisu verze 1.50). Jak jsem zjistil, opravdu došlo k resetování systémového souboru s nastavením aplikace aniž bych tušil jak se to mohlo stát. Do aktuální verze 1.60 jsem dal upravený způsob zápisu atd. takže uvidíme, jestli se bude i přesto situace opakovat či nikoliv.
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

[App] Week View - česky na Marketplace

Příspěvek od icepoint »

Dnes ráno stejný problém jako Flynn. Používám modrou barvu a aplikace měla LT oranžovou, údaje kupodivu aktualizované. Nepomohlo nic míň, než odebrat LT, naskočila sice špatná nová oranžová, ale při přesouvání na správné místo se změnila na modrou.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[App] Week View - česky na Marketplace

Příspěvek od Flynn »

Tak dnes ráno jsem naopak měl na obou LT stále pátek místo soboty. Uvažuji o tom, že aplikace poputuje pryč, protože je nespolehlivá. Je to už poněkolikáté.
martintrojanek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: sob kvě 14, 2011 16:13
Zařízení: Nokia Lumia 1520 Black Windows Phone 8.1 GDR1 DP

[App] Week View update 2.0 - česky na Marketplace

Příspěvek od martintrojanek »

na marketu už je nová verze 2.0 ke stažení :)

Obrázek
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

[App] Week View update 2.0 - česky na Marketplace

Příspěvek od Jiří Hrma »

Martine, díky za informaci, jdu připravit bleskovku :)
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

[App] Week View update 2.0 - česky na Marketplace

Příspěvek od mimonaut »

Nová verze má (!) editaci položek v kalendáři! Bravo! Jdou na to kluci od lesa, přes web, když není api, nicméně člověk to nijak nepozná, stále je v aplikaci. Ale funguje to zatím skvěle.. Konečně použitelné (a používané)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

[App] Week View update 2.0 - česky na Marketplace

Příspěvek od htcjirka »

Móóc pěkné a propracované.
Uživatelský avatar
lucanus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 138
Registrován: pon úno 27, 2012 20:24
Zařízení: HTCradar,HTC 8S,Samsung Galaxy S4
Bydliště: Praha

[App] Week View update 2.0 - česky na Marketplace

Příspěvek od lucanus »

Ahoj mel bych dotaz. Neslo by do kalendare dodelat svatky? Ubyla by tim jedna LT, a zaroven jedna apka na pozadi. Misto v LT na to je, mohlo by se tam zobrazovat jen jmeno pod datem.
martintrojanek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: sob kvě 14, 2011 16:13
Zařízení: Nokia Lumia 1520 Black Windows Phone 8.1 GDR1 DP

[App] Week View update 2.0 - česky na Marketplace

Příspěvek od martintrojanek »

svátky není třeba dodělávat, stačí naimportovat kalendář se svátky do live kalendáře (používám) a svátky tím pádem vidíš na live tile week view :)
Uživatelský avatar
lucanus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 138
Registrován: pon úno 27, 2012 20:24
Zařízení: HTCradar,HTC 8S,Samsung Galaxy S4
Bydliště: Praha

[App] Week View update 2.0 - česky na Marketplace

Příspěvek od lucanus »

To zni dobre. A poradis mi prosim jak?
martintrojanek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: sob kvě 14, 2011 16:13
Zařízení: Nokia Lumia 1520 Black Windows Phone 8.1 GDR1 DP

[App] Week View update 2.0 - česky na Marketplace

Příspěvek od martintrojanek »

na webu v kalendari dej "prihlasit se k odberu", zadej tam tuto adresu url: http://www.netmania.cz/files/ical/cz-names.ics" onclick="window.open(this.href);return false;
a dej ulozit. Pak zaskrtni kalendar svatky (pokud nebude) a zviditelni si ho v kalendari ve windows phone, to je cele :)
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[App] Week View update 2.0 - česky na Marketplace

Příspěvek od Flynn »

Z toho, cos uvedl jsem vůbec nebyl moudrý, proto zde popíšu, jak jsem to udělal já. Používám synchronizace s Google kalendářem, takže postup platí pro něj.
1. Z uvedeného odkazu, který raději uvádím ještě jednou http://www.netmania.cz/files/ical/cz-names.ics" onclick="window.open(this.href);return false; (klepněte na něj) si stáhněte soubor cz-names.ics
2. Otevřte vyhledávač Google a v liště pod odkazy klepněte na Kalendář (předposlední položka)
3. Vpravo v rohu klepněte na zubaté kolečko (Nastavení) a vyberte řádek Nastavení
4. Vlevo nahoře klepněte na Kalendáře a pak vlevo asi uprostřed, pod seznamem vašich kalendářů stiskněte Import kalendáře
5. V řádku Soubor stiskněte Vybrat soubor a vehledejte si stažený cz-names.ics
6. Zvolte kalendář, který máte synchronizovaný s telefonem a stiskněte Import
Po chvíli by se vám měl na telefonu dole, když jej probudíte, objevit aktuální svátek.
Uživatelský avatar
lucanus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 138
Registrován: pon úno 27, 2012 20:24
Zařízení: HTCradar,HTC 8S,Samsung Galaxy S4
Bydliště: Praha

[App] Week View update 2.0 - česky na Marketplace

Příspěvek od lucanus »

No ucet u googlu nemam a kvuli svatkum si ho ani delat nechci. Co psal martintrojanek, tak z toho moudrej taky nejsem. At delam, co delam to prihlaseni k odberu, ani to kam bych mohl napsat ten odkaz na svatky jsem nenasel. Zkousel jsem to i prekladat pres gchrome. Ale ani tak jsem tam nic nenasel. Stejne nechapu, pokud to jde udelat, proc to autor nezahrne do nejake aktualizace
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[App] Week View update 2.0 - česky na Marketplace

Příspěvek od Flynn »

Já když spustím prohlížeč, kde mám jako domovskou stránku vyhledávač Google, tan nahoře mám černý pruh s tlačítky a jedním z nich je Kalendář a v něm jsem to dělal. V telefonu mám zvoleno, aby se kalendáře synchronizovaly s Google.
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

[App] Week View update 2.0 - česky na Marketplace

Příspěvek od karelchadim »

Stejným způsobem to lze udělat i pro svůj Hotmail, který určitě založený máte. Stáhněte si již zmíněný soubor, přejděto do kalendáře a nahoře klikněte na odkaz "Přihlásit se k odběru" kde vyberete možnost importu z ICS vložíte do stávajícího nebo nového kalendáře a kliknete na Import kalendáře. A světe div se, v kalendáři teď máte pro každý den vloženou událost se svátkem.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[App] Week View update 2.0 - česky na Marketplace

Příspěvek od Flynn »

A u GMailu (nevím, jak u Hotmailu) je ještě jedna možnost, kterou jsem zatím ponechal funkční, že mi pošle v předvečer svátku oznamovací mail a v den svátku mám ráno po probuzení telefonu na černé obrazovce oznámení, kdo má ten den svátek. Samozřejmě, že na lockscreenu mám jméno celý den.
Uživatelský avatar
lucanus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 138
Registrován: pon úno 27, 2012 20:24
Zařízení: HTCradar,HTC 8S,Samsung Galaxy S4
Bydliště: Praha

[App] Week View update 2.0 - česky na Marketplace

Příspěvek od lucanus »

Ok už to mám.Moc díky za rady :-) Hned je to přehlednější
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[App] Week View update 2.0 - česky na Marketplace

Příspěvek od Flynn »

Nevíte někdo, kterou adresu místo této nefunkční http://www.netmania.cz/files/ical/cz-names.ics" onclick="window.open(this.href);return false; bych měl použít? Takto je funkce zobrazování svátků znemožněna. Přišel jsem na to, protože jsem viděl nějaký nepořádek v telefonním kalendáři, kde mi to zobrazovalo pár svátků letos a dva roky příští. Celkem asi 10 jmen.
EDIT:
Hledal jsem na Google a našel http://calendar.freezy.cz/svatky_freezy_cz.ics" onclick="window.open(this.href);return false;, soubor jsem stáhnul a naimportoval do Google kalenáře. Tam se mi jména zobrazila, teď čekám, kdy skočí do telefonu.
EDIT:
Tak vyřešeno a funguje.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 77 hostů