[app] Meteoservis 3 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 3 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

Meteoservis 3.2 – vánoční nadílka vylepšení
Nová verze přináší hned několik vylepšení stávajících funkcí, ale přichází také s něčím novým.
Snad vás tedy potěší vylepšené upozorňování na inverzi a také nové zobrazení statistických informací předpovědi,
které je k dispozici ve všech edicích - tedy i v té bezplatné Lite.

Co je ve zkratce nového?
• Vylepšeno bylo zobrazování upozornění na inverzní počasí.
• Nové: upozornění je zobrazováno pro aktuální den a/nebo pro aktuální období.
• Klikněte na ikonu nebo text upozornění pro více detailů.
• Nové: upozornění je zobrazováno také na dlaždici či zamykací obrazovce.
• Nové: blok informací Statistika přidán na stránku Přehled.
• Nové: pozici bloku Statistika lze upravit v Nastavení.
• Klikněte na statistický údaj pro zobrazení detailů.
• Nové logo aplikace.
• Možnost ukončit úvodní prezentaci.

Obrázek Obrázek

Odkazy:
Oficiální článek k vydání verze 3.2
Oficiální stránky aplikace Meteoservis
Diskuzní fórum k aplikaci
Stránky aplikace na Facebooku
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 3 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

Poměrně se množí případy, kdy nesprávnou aktualizací na Windows 10 se aplikace po updatu tváří jako Trial (tedy ve zkušebním období) i u těch, kdu zaplatili za verzi plnou. Někteří méně inteligenčně vyspělí jedinci dokonce koupili akplikaci podruhé, což stejně věc nespraví a problém neodstraní.

Symptomy:
- Mám zakoupenou PRO verzi, dnes přestala pracovat a píše ukončeni zkušebního období
- Zakoupil jsem aplikaci Meteoservis a nyní po nainstalovani posledniho insider buildu na Windows 10 mi aplikace zahlásila, že moje zkušebni doba uplynula. Zkoušel jsem reinstal aplikace a pořád je to stejné...
- Aplikace pod W10 se hlásí jako zkušební i když ji mám zakoupenou, reinstalace nepomáhá.

Tento problém se již s několika uživateli po přechodu na W10 řešil, nutno dodat, že ne vždy zcela úspěšně.
Každopádně jde o problém MS Store, jelikož prodej licencí a také jejich ověřování je výhradně v rukách Microsoft Store, takže my vývojáři nemůžeme nic prověřovat a bohužel s tím ani nic moc udělat. Aplikace se prostě dotazuje na stav licence přes standardní API a od systému dostane odpověď buď ano nebo ne. Problém je tedy buď v uložené licenci na Vašem zařízení a nebo Store samotný neeviduje Meteoservis pod vašim účtem jako platnou licenci.

V případě přechodu z WP8 na W10 jde většinou o první případ. Systém ukládá offline informace o licenci k aplikaci do zařízení. Řešením by tedy bylo tento soubor smazat a ta by se pak přenačetla. Bohužel k tomuto souboru jistě nebudete mít přístup (ani já ne) a ani nevím kde ho najít. Jistým řešením je hard-reset telefonu, který by vše resetoval, což samozřejmě nedoporučuji jako standardní řešení tohoto problému, i když to nakonec možná bude jediná možná cesta.

Předtím ale zkuste pár testů.
-Pokaždé je nutno, abyste měl aktivní připojení k Internetu.
-Pomocí "Úložiště" nastavte, že aplikace instalujete do paměti zařízení – ne na SD kartu!!!

Test první:
1. Odinstalujte Meteoservis
2. Restartuje telefon (soft-reset)
3. Po restartu jděte do Store, najděte Meteoservis a nainstalujte.
4. Nechte instalaci doběhnout, nespouštějte Meteoservis, a opět restartujte telefon.
5. Po restartu zkuste Meteoservis.

Test druhý:
1. Meteoservis přesuňte na SD paměťovou kartu. Pokud jej máte na kartě, přesuňte do telefonu.
2. Teď odinstalujte Meteoservis
3. Restartuje telefon (soft-reset)
4. Po restartu jděte do Store, najděte Meteoservis a nainstalujte, ale vždu do paměti telefonu (ne na SD)
5. Zkuste spustit Meteoservis.

Tip: aplikaci na SD kartu nebo do telefonu přesunete pomocí aplikace Úložiště. Vyberte SDkartu(nebo zařízení)
a pak zvolte "Aplikace a hry", vyberte Meteoservis a přesuňte do zařízení (nabo na SD kartu).

Zkontrolujte si prosím důkladně nastavení času a časové zóny popř. nastavení Regionu na vašem telefonu.
Chybné nastavení je často příčinou podobných problému se Store.

Doporučení
Při přechodu z WP8 na nový systém W10 vřele doporučuji tzv. čistou intalaci systému resp. obnovení továrního nastavení. Tyto operační systémy jsou interně natolik odlišné, že během updatu dochází často ke vzniku problémů jejichž důsledkem je velice často nespolehlivost či dokonce nefunkčnost aplikací a to včetně těch systémových (zabudovaných). Ještě více problémů nastává u zařízení, které instalují aplikace na paměťovou SD kartu. Zde doporučuji před obnovením továrního nastavení její zálohu (fotky, videa atd.), po re-instalaci OS její zformátování a nakonec opět přenos zálohovaných dat zpátky na SD kartu.
Toto je opřeno také o mé osobní zkušenosti z updatu několika zařízení, kdy ani na jednom z nich neproběhlo úplně vše zcela korektně a až hard-reset tj. obnovení továrního nastavení vše vyřešilo. Systém je pak také více stabilní a svižnější. Proto toto doporučení.
katraris
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 136
Registrován: čtv led 12, 2012 19:59
Zařízení: Lumia 930, Lumia 1020, Lumia 920

[app] Meteoservis 3 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od katraris »

Dnes mi skončilo trial období, čímž jsem zjistil, že mám výše uvedený problém také. Navržené kejkle nepomohly. Aplikaci znovu koupit nemohu, i kdybych chtěl, Store říká, že ji vlastním. Než půjdu do HR, rád bych se ujistil, že to vyřeší problém a aplikace bude normálně fungovat. Bude? Není problém v aplikaci?
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 3 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

Zatím jsem na jiné řešení tohoto problému (nepomohly-li kejkle výše uvedené) než HR telefonu bohužel nenarazil.
Na druhou stranu, zatím všichni co tento problém měli, jej HR úspěšně vyřešili (a spolu s tím i další drobné problémy, které po updatu měli).
Osobně mne sice toto řešení nanaplňuje ale zdá se, že u W10Mobile je to jediná cesta, jelikož tu neexistuje něco jako WSReset.exe, kterým se dá na PC ledacos napravit. Bohužel, my vývojáři jsme v tom tak nějak nevinně a hlavně sami...

PS.
Možná by pomohla dočasná změna Microsoft účtu, ale obávám se, že ani to není bez HR možné. Pokud ano, přihlásil bych to na jiný MS účet, restartnul a pak opět přhlásil na ten původní a po dalším restartu nainstaloval aplikaci znovu ze Store.
katraris
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 136
Registrován: čtv led 12, 2012 19:59
Zařízení: Lumia 930, Lumia 1020, Lumia 920

[app] Meteoservis 3 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od katraris »

Tak jo. HR pomohl. Je to vopruz, ale v rámci insider to stejně dělám často.
hery
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: čtv led 09, 2014 7:22
Zařízení: Nokia Lumia 720 v záloze, nyni Lumia 640 LTE

Re: [app] Meteoservis 3 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro

Příspěvek od hery »

@hujer, neuvažoval jsi o změně široké dlaždice ve stylu aby ukazovala aktuální předpověď a ne předpověď na daný den? Teď večer je ta dlaždice k ničemu, měla by ukazovat předpověď na večer-ráno-odpoledne. Prostě aby se to posouvalo...
Uživatelský avatar
street-dog
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: pon úno 10, 2014 12:51
Zařízení: Lumia 640 LTE / Nokia 6.1

[app] Meteoservis 3 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od street-dog »

Ahoj, dal jsem si na zamykací obrazovku Meteoservis a levá strana jak je město a datum s časem je trochu uříznutá (viz. obrázek) dá se s tím něco dělat ? Lumia 640 LTE
wp_ss_20160419_0001.png
wp_ss_20160419_0001.png (433.8 KiB) Zobrazeno 13518 x
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 3 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

Jelikož používám jiné rozložení (jiný typ informací) na zamykací obrazovce, tak jsem si toho nevšimnul. Pod Windows 10 to je celé takové nějaké roztahané. Když budu mít chvíli, tak se na to mrknu. Zatím, pokud to vadí, zkus použít jiné nastavení tj. jiný typ pro zobrazení na LS, který je celkově užší a na obrazovku beze zbytků vejde (vyzkoušej).
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 3 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

Co nevidět bude k dispozici malý update (SP), který opravuje detekce rozlišení displeje pod Windows 10, takže už by nemělo docházet k ořezu informací při zobrazování na LS (viz problém u street-dog).
Výsledkem je také kvalitnější zobrazení informací na zamykací obrazovce u větších displejů. Pěkné léto...
Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

[app] Meteoservis 3 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od Mirdyn »

Ahoj, super apka (mám pro). Jen malé přání, nešlo by tam dát předpovědní synoptickou mapu a ne jen aktuální ? A ještě, používám app. " Rain Alarm " jenže netahá info z našich radarů, tak je na většině území nepoužitelná a je samá reklama. Za takové rozšíření nebo samostatnou app. bych rád zaplatil a určitě nejsem sám.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 3 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

Předpovědní synoptická mapa je vlastně výstup numerického modelu, což je to samé, co je prezentováno už nyní, ale v grafické podobě (zjednodušeně řečeno). Grafické mapy numerického modelu jsou v plánu, nicméně zřejmě až pod UWP tj. po konverzi na Windows 10 aplikační model.
O něčem jako je "rain alarm" jsem v minulosti uvažoval, nicméně implementace pouze pro národní radary se moc nevyplatí. Bez servítků: kolik bude stát vývoj, jak dlouho bude trvat a kolik lidí z ČR to nakonec koupí...?
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

[app] Meteoservis 3 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od Tedy »

Zdravím vývojář,, zeptamnse jen nebo plánu je ten přenos licence napříč mobilními platformami prosim?
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 3 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

Přenos licencí mezi platformami není realizovatelný, každá má odlišné systémy jejich správy apod.
Navíc, to není otázka pro vývojáře, ti nemají žádnou možnost toto nějak ovlivnit.
Zeptejte se v Applu, Googlu a Microsoftu...
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

Re: [app] Meteoservis 3 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro

Příspěvek od karelchadim »

Není v plánu nějaká aktualizace aplikace na androidu? Vedle WP/WM vypadá že je o několik verzí pozadu.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 3 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

Verzi pro mnou zatracovaný Android :-D má na svých bedrech kolega, já na něm nedělám. Pokud vím, tak na inovacích a nové verzi něco dělá, nicméně aktuálně netuším časový horizont vypuštění nové verze ani co v ní bude nového. Nicméně obsahově je Androidí verze takřka identická s verzí pro Win tzn. všechny informace jsou k dispozici. Odlišnosti jsou jistě v GUI apod...

PS.
Android verze má své stránky zde http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=108&t=34829" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
street-dog
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: pon úno 10, 2014 12:51
Zařízení: Lumia 640 LTE / Nokia 6.1

[app] Meteoservis 3 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od street-dog »

hujer: byl jsem na dovolene tak jsem aktualizoval az tedka a vse je v poradku, diky moc :)
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: [app] Meteoservis 3 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro

Příspěvek od Sinpa »

Bylo by možné přidat volbu na vlastni umístěni ikon počasí na zamykací obrazovce?
Momentálně jsou v horni časti displeje, při použiti windows hello je ve stejném miste nápis, je to pak špatně viditelné a vypadá to blbe [emoji37]
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 3 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

No jo, Meteoservis je WP8 aplikace a samozřejmě podle zvyklostí a standardů pro WP8 systém byla vytvořena. Tehdy žádné Windows Hello nebylo a horní část zamykací obrazovky byla svobodná... :)
Kdybych viděl screenshot, tedy jak to vypadá ve skutečnosti, bylo by to lepší. Takhle nevím, kolik tam vlastně ještě místa zbývá. A jelikož některé varianty zobrazení na LS jsou už tak celkem velké a zdola je nutno také počítat s odsazením (kvůli událostem z kalendáře), bude to stejně asi jen tak tak.
Každopádně, zkusím něco do další aktualizace vymyslet...
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: [app] Meteoservis 3 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro

Příspěvek od Sinpa »

Obrázek
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: [app] Meteoservis 3 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro

Příspěvek od Sinpa »

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů