[app] Meteoservis 3 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 3 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

Meteoservis je jiné počasí.
Aplikaci vyvíjí tým profesionálních vývojářů s dlouholetou zkušeností s meteorologií. Meteoservis pracuje přímo s výstupy numerických modelů, sám je interpretuje a pak předkládá jako „vlastní“ předpověď. Základem je detailní předpověď počasí ve tříhodinových intervalech, takže máte vždy dokonalý přehled o tom, jak se bude počasí měnit v průběhu dne či noci. Meteoservis je zaměřen specificky na území České a Slovenské republiky a v současné době jej aktivně využívá více jak 60000 uživatelů napříč platformami.

Meteoservis ocení zejména amatérští meteorologové, nadšenci a fandové sledování počasí. Pamatováno je ale i na běžné uživatele, kteří zde najdou třeba slovní předpověď a nebo přehled počasí po jednotlivých dnech. Kompletní informace o aplikaci Meteoservis a odpovědi na nejčastější otázky najdete na oficiálních stránkách aplikace.

Nová generace této aplikace přichází hned s několika novinkami. Kromě nových funkcí a možností, je tou největší změnou rozdělení do edicí. Aplikace je nově k dispozici v několika edicích, které se liší svými možnostmi a množstvím zobrazovaných údajů. Další novinkou je lokalizace uživatelského prostředí. K dispozici jsou zatím tři jazykové verze. Standardní čeština a nově pak angličtina a slovenština.


Obrázek
Tato standardní edice je určena pro běžné uživatele a obsahuje kompletní předpověď aktualizovanou minimálně 2x denně a všechny nejdůležitější informace o aktuálním stavu počasí. Neobsahuje však některé další speciální informace jako je synoptická situace, mapa blesků, graf tlaku či teplot na hladině 850hPa ani nástroje pro analýzu předpovědi. Zobrazení radarových snímků na zadní straně dlaždice je však dispozici.


Obrázek
Tato rozšířená edice je určena pro náročnější uživatele, kteří zde najdou komplexní informace o aktuálním počasí a další detailní informace včetně nástrojů pro analýzu předpovědi počasí (již brzy). K dispozici je jak mapa bleskové aktivity v Evropě či synoptická situace, tak další údaje a grafy numerického předpovědního modelu. Ocení ji zejména amatérští meteorologové, nadšenci a fandové sledování počasí.
Uživatelé stávající placené verze Meteoservis 1.x budou na tuto nejvyšší edici převedeni automaticky.


Obrázek
Tato edice je určena pro nejméně náročné uživatele, kterým nevadí určitá omezení a je k dispozici zcela zdarma. Aktualizace předpovědi probíhá jen jednou denně a zobrazuje se předpověď jen na 3 dny dopředu. K dispozici jsou pouze základní údaje o aktuálním stavu počasí a počet snímků historie je omezen na 12. Nelze využít zadní stranu dlaždice pro zobrazení radarových snímků atd. Neposkytuje se technická podpora při problémech.

Přečtěte si detailní popis jednotlivých edicí a porovnejte jejich možnosti.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Meteoservis pro Windows Phone doznal ve verzi 2.0 celkem významých změn uživatelského prostředí, které teď ještě více naplňuje znaky Microsoft Design Language (Metro). Uživatel si navíc může vypnutím zobrazování obrázku v záhlaví přizpůsobit prostředí tomuto standardu ještě striktněji – otázkou je, či ku prospěchu věci či nikoliv.
V aplikaci samozřejmě najdete novinek více a také se rozšířil okruh zobrazovaných informací. K dispozici je například mapa bleskové aktivity v Evropě. A již brzy bude v nejvyšší edici k dispozici i nástroj pro analýzu předpovědi počasí, který na své dokončení ještě čeká. Samozřejmě se počítá s vývojem a rozšiřováním aplikace a možností i nadále a také s podporou pro nové Windows Phone 8.

Důležité odkazy:
Oficiální stránky aplikace Meteoservis
Oficiální článek k vydání verze 2.0
Diskuzní fórum k aplikaci
Stránky aplikace na Facebooku
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od Radek Hulán »

Chválím nový design, aplikace lépe zapadne do systému :) A těším se na další funkce ;)
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Grafické prostředí super, jednotlivé verze také. Jen tak dál :-)
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od Flynn »

Pokud vám nebude fungovat po aktualizaci Live Tile, je nutno aplikaci reinstalovat. Toto je např. u mého telefonu pravidlem.
Malá poznámka: na Marketplace jsou vidět pouze dvě verze aplikace - Lite a Pro. Aniž bych po ní toužil, kde je ta verze Meteoservis (jednoduchá)?
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

Standardní edice s názvem prostě jen Meteoservis zatím zřejmě ne zcela propagovala do Store, nicméně prostřednictvím výše uvedených odkazů (viz první post) ji vidět a stáhnout lze. Asi to chce ještě trochu času, než se vše adekvátně promítne do databází na Store.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od milennium »

Super ! Děkuji za parádní aplikaci.
pinhead
smartguru
smartguru
Příspěvky: 547
Registrován: pon pro 20, 2010 19:22
Zařízení: LG G3 32GB
Bydliště: Kladno

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od pinhead »

Paráda.Díky
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

Meteoservis 2.10 pro Windows Phone

Nová verze tentokrát přináší zejména novou funkci, po které mnoho z vás volalo. K dispozici je nyní také automatický výběr místa pro předpověď podle vaší aktuální pozice, tzv. dynamická lokace, takže aplikace sama vždy zvolí nejbližší referenční místo/město podle vaší aktuální polohy. Nově lze také zobrazit vaší aktuální pozici na mapě také v zobrazení radarových snímků ČR a SR.

Můj článek k vydání této verze
Oficiální stránky aplikace Meteoservis

Obrázek Obrázek
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od Flynn »

Tyto nové funkce jsem uvítal, ale mám připomínky k zobrazení pozice na mapě:
1. Nelíbí se mi označení prostřednictvím souřadnic, působí to na mě rušivě. Uvítal bych indikační značku v místě pozice (např. křížek).
2. Zobrazení pozice je pouze na detailním radarovém snímku. Proč by nemohlo být i na snímku v mapové části a také na dlaždici?
Např. aplikace Bouřky by mohla být pro obě mé připomínky vodítkem. Děkuji.
JiriE
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: úte lis 01, 2011 10:30
Zařízení: Lumia 930

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od JiriE »

Zatím mi nejde nainstalovat. Hlásí kód chyby: c101a006. Restart telefonu nepomohl.

Edit: Asi blbne Store, nelze se tam ani přihlásit.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od mimonaut »

Chtěl jsem se zeptat na verzi.. nebylo uváděno že "early adopters" budou při update na verzi 2.0 převedeni automaticky na pro verzi? mám dojem, že jsem při update získal tu prostřední.. Ne že by mi na tom záleželo, mě ta standartní stačí, ale jen pro pořádek :)
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

Flynn píše:1. Nelíbí se mi označení prostřednictvím souřadnic, působí to na mě rušivě. Uvítal bych indikační značku v místě pozice (např. křížek).
Vidíš, co člověk to názor. Toto označení pozice jsme zvolili záměrně, jelikož si v rámci testování verze pro Android (kterou má pod palcem kolega) mnozí stěžovali, že je označení malým křížkem zavádějící a málo viditelné a navíc často splývá s oblačností v okolí apod. Někomu stačí malý křížeček, jiný chce pořádně vidět kde je. My jsme zvolili čitelnost a navíc, lze tuto funkci libovolně a rychle zapínat či vypínat (většina lidí ví, kde jejich město leží) podle potřeby.
Flynn píše:2. Zobrazení pozice je pouze na detailním radarovém snímku. Proč by nemohlo být i na snímku v mapové části a také na dlaždici?
Důvodů je více. Na začátek si je třeba uvědomit, že UI je postaveno na Panoramě, kde není účelné, vhodné a ani MS doporučené vytvářet plno fičurek a detailního zobrazení, jelikož slouží jako řekněme výchozí bod nebo jakýsi přehled a detaily (čehokoliv) jsou dostupné po zvolení. Viz např. standardní Panorama Lidé-Novinky. Tady jsou taky informace např. z FB a fotky zobrazeny jen jako jakýsi náhled a plnou informaci získáš až po vstupu do detailu.
Informace o pozici (kříž) není součástí obrázku, takže se dokresluje podle akt. polohy dodatečně. Pokud by měla být pozice zobrazena i v Panoramě, musela by se jednak stále zjišťovat a druhak dokreslovat pokaždé. Nehledě na to, že vypnutí této funkce je právě až v detailu snímku. Takže z mého pohledu by to poněkud rozhodilo stávající UI strategii.
S čím souhlasím, je že by mohla být pozice v LT. Otázkou je, zda je to vůbec nutné.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

mimonaut píše:Chtěl jsem se zeptat na verzi.. nebylo uváděno že "early adopters" budou při update na verzi 2.0 převedeni automaticky na pro verzi? mám dojem, že jsem při update získal tu prostřední.. Ne že by mi na tom záleželo, mě ta standartní stačí, ale jen pro pořádek :)
O tom pochybuji, jelikož Meteoservis Pro má nyní stejné appID jako předtím Meteosevis (placená verze 1.x). Takže po updatu by to měl být Meteoservis Pro. Ostatně, podívej se do dialogu "O aplikaci" - tam je verze i edice. Současnou edici Meteoservis (tedy standard) předtím nikdo nemohl mít, protože neexistovala, takže nikdo nemohl dostat ani update.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od mimonaut »

Mno.. jí tam vidím jen verzi 2.10. O edici nic..
Tak buď je možné, že jsem jí koupil omylem znovu (což mi přijde nepravděpodobné), nebo nemůže to být ta testovací verze? (možná jsem ji zapoměl odinstalovat). Ale to mi taky přijde divné, pamatuji si, že jsem jí mazal a následně instaloval MS znovu pomocí hledání na store (to ještě nebyly oficiálně verze)

Bohužel, momentálně nemůžu vyzkoušet zakoupit pro (kde by se mělo objevit, že aplikace již byla zakoupena), protože MS spadnul store a nelze nic stahovat..
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od Flynn »

OK, vysvětlení respektuji a děkuji za ně. V podstatě jsou to jen detaily nepříliš podstatné. Důležité je, aby Meteoservis nachystal dobré počasí, když už se tam tento slogan při načítání objevuje :lol:
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

mimonaut píše:Mno.. jí tam vidím jen verzi 2.10. O edici nic..
Tak buď je možné, že jsem jí koupil omylem znovu (což mi přijde nepravděpodobné), nebo nemůže to být ta testovací verze? (možná jsem ji zapoměl odinstalovat). Ale to mi taky přijde divné, pamatuji si, že jsem jí mazal a následně instaloval MS znovu pomocí hledání na store (to ještě nebyly oficiálně verze)

Bohužel, momentálně nemůžu vyzkoušet zakoupit pro (kde by se mělo objevit, že aplikace již byla zakoupena), protože MS spadnul store a nelze nic stahovat..
No jo, já zapomněl, tu bude určitě ta testovací, jelikož jsem updatoval i tu na verzi 2.10.
Oficiální aplikace Meteoservis 1.x přešla automaticky na Meteoservis Pro 2.x. Až bude Store OK, tak to můžeš ověřit. Pokud jsi předtím Meteoservis kupoval, při instalaci Pro edice to Store pozná a ve druhém kroku oznámí že můžeš instalovat bez (nového) placení - alespoň tak to běžně funguje.
Uživatelský avatar
lucanus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 138
Registrován: pon úno 27, 2012 20:24
Zařízení: HTCradar,HTC 8S,Samsung Galaxy S4
Bydliště: Praha

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od lucanus »

Zdravím, mám zakoupený plný Meteoservis. Každý týden musím znovu nastavovat celou aplikaci včetně živé dlaždice. Trvá to asi měsíc. Asi to nebude normální chování apky, když se to dříve nedělo. Prosím o pomoc
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od mimonaut »

Zkus aplikaci odinstalovat a znovu nahrát. Jestli je tam něco pochroumaného, spraví se to
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

Ahoj
Něco podobného, né-li to stejné, se tu před pár měsíci řešilo. Zkus pročíst:

http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=136&t=28850" onclick="window.open(this.href);return false;
a taky
http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=136&t=28634" onclick="window.open(this.href);return false;
zejména pak Flynnovo řešení zde: http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 90#p249850" onclick="window.open(this.href);return false;

Shrnutí a postup od Flynna (kopie z e-mailu):
1. Odinstalace všech aplikací v seznamu Aplikce\Úlohy na pozadí, včetně těch, co jsou zašedlé a těch, co jsou pod tlačítkem Upravit
2. Vypnutí telefonu a zapnutí
3. Postupná instalace aplikací zpět - některé nepotřebné vynechány.
Důležité: kritické aplikace instalovat mezi prvními a pár desítek minut je sledovat, při tom instalace dalších aplikací.

Ono se to dá těžko popisovat, může to být případ od případu. Nevíme, jestli nějaká aplikace způsobovala problém (některé nebyly už instalovány), anebo to bylo něčím jiným. Verdikt tedy nelze jednoznačně stanovit.
Meteoservis fakt "pochoduje" tak, jak má. Ostatní aplikace také. Nikdy to takto nechodilo. To je důležité zjištění.
Uživatelský avatar
lucanus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 138
Registrován: pon úno 27, 2012 20:24
Zařízení: HTCradar,HTC 8S,Samsung Galaxy S4
Bydliště: Praha

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od lucanus »

Díky. Ted musim čekat. Snad to bude v poho :-)
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 12 hostů