[app] Meteoservis 3 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
martintrojanek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: sob kvě 14, 2011 16:13
Zařízení: Nokia Lumia 1520 Black Windows Phone 8.1 GDR1 DP

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od martintrojanek »

vynikající aplikace, zaslouží velkou pochvalu, mám zakoupenou verzi pro, jsem spokojený. Mám dva nápady na vylepšení/přidání funkcí do aplikace :)
1) bylo by možné přidat na výběr na zadní stranu live tile kromě radarových snímků také aktuální teplotní mapu?
2) bylo by možné přidat do aplikace zobrazení předpovědi na zamykací obrazovku (ve stylu weather flow)?
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od Flynn »

Dnes mi přišla nová aktualizace. Počítal jsem s bohatším vylepšením než jen optimalizace dlaždice pro WP 7.8. Nevidím tam ale nic nového, čili např. možnost nastavení wide tile s bohatším zobrazením údajů, nejmenší dlaždice by mohla ukazovat i předpovídanou teplotu.
Větší problém nastal po aktualizaci aplikace. Dlaždice se totiž přestala chovat živě a nepřeklápěla se. Nepomohlo nic jiného, než reinstalace aplikace, což s sebou přináší nové nastavování. To by ale aplikace za tolik peněz snad dělat neměla :roll:
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

Milý Flynne, nevím jaké bohaté vylepšení jsi čekal? Pokud máš svůj osobní wish-list, klidně mi ho pošli přes SZ a nebo to prostě v příspěvku nebo novém vlákně rozeber. Bohužel, lačné po nových fičurkách asi zklamu, jelikož (si představte) v dalších měsících očekávám větší pracovní vytížení. Za což jsem samozřejmě rád, jelikož těch pár korun měsíčne z prodejů Meteoservisu mou rodinu neživí, ale naopak. Prakticky všechen výtěžek putuje na různé sbírky či dobrovolné akce - zejména jako pomoc nevidomým, jelikož i můj (nevlastní) syn se tak narodil.

Milý Flynne, jsi nedočkavý. O problému s dočasnou "nefunkčností" zadní strany dlaždice vím. Kdybys vydržel do příští aktualizace radarového snímku, což je jen pár minut, vše by fungovalo normálně. Změnila se totiž interní struktura dat, takže pro korektní funkčnost po updatu je nutno počkat na vygenerování dat nových. Ale to nic, klidně mi to vysyp na hlavu...
Teplota na nejmenší dlaždici není, jelikož by zobrazení bylo totálně mrňavé (viz obrázek), proto jsem od toho upustil a ponechal jen ikonu. Pro toho, kdo nemá zájem o detaily počasí jako na standardní dlaždici a použije jen malou je to OK.

Milý Flynne, s wide dlaždicí je problém, za který si může Microsoft sám. Zvolený maximální linit pro úlohy na pozadí je totiž u WP7.x jen 7 MB. Z tohoto balíčku si pár nutných assmblies (systémové DLL) užerou skoro 5 MB a někdy i více. Pro samotnou práci aplikace pak už moc nezbývá. A nejen, že systém po 30 sekundách, ale i po překročení této hranice 7 MB aplikaci na pozadí bez milosti sestřelí a LiveTile je ani nemá šanci obnovit. K tomu všemu, původní rozměr dlaždic, který byl 173x173 pixelů se nyní zvětšil na 336x336 pixelů u standardní dlaždice a na dokonce 691x336 u wide dlaždice. Takže jen samotná potřebná paměť na "udržení" takého obrázku v paměti je okolo 1 MB - a to nemluvím o dalších operacích s takovým obrázkem.
Ano, wide dlaždici jsem měl připravenu a funkční v testovacím provozu, ale ukázalo se, že ani sebelepší optimalizací nejsem schopen zajistit, aby vše na reálném zařízení fungovalo a já se dostal pod oněch 7 MB omezení systému. Poděkuj(te) Microsoftu, tímto omezením mě dost zklamal...
Takže wide tile bude k dispozici až v plnohodnotné WP8 verzi Meteoservisu, jelikož tam je k dispozici 11 MB místo 7. Otázkou však je, kolik volné paměti po zavedení všech DLL nakonec opravdu zůstává. Ale to ukáže čas...

Závěrem jen odkaz na článek k uvedení verze 2.15:
http://magazin.softimage.cz/meteoservis ... ne-8-a-78/" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázek
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od Flynn »

Milý Hujere, doufám, že - v rámci našich dosavadních dobrých vztahů - jsem ti nezpůsobil jakékoli niterné pohnutí a pokud ano, nebylo to mým úmyslem a upřímně se ti omlouvám. Veškerá tvoje vysvětlení akceptuji a nemám proti nim námitek. Pokud bych vůbec měl tu vůli poděkovat Microsoftu, vím, že by to bylo podobné, jako sypání luštěnin na stěnu a tím i zbytečná ztráta času.
Opravdu ale nejsem zas až tak lačný po nových features, jen jsem se naivně domníval, že to, co vídám u jiných aplikací po jejich updatech, se možná překvapivě objeví i u Meteoservisu. Nic konkrétního nemám na mysli, spíše jsem čekal nějaké milé překvapení. Třeba to, že se přestanu divit tomu, jak se zadní dlaždice dost často neaktualizuje po cca 30 minutách, ale mnohdy až po dvou hodinách, pokud ji k tomu nepřinutím ručně tím, že aplikaci spustím a chci zjistit, co se děje. A hle, on se neaktualizoval ani radarový snímek a po klepnutí na něj se to snaží dohnat. Nejsem si ale jist, kde vzniká to zpoždění, zda na straně serveru nebo v telefonu.
Pokud v telefonu, opět bys mi určitě doporučil, abych poděkoval Microsoftu za to a za to a já bych s tebou souhlasil, protože některé (leč ne všechny) aplikace se chovají podobně. Toto jsem řešil před rokem (jistě si vzpomínáš), dnes vím, že to je jen řešení na chvíli a abych kvůli tomu odinstalovával hromadu aplikací nebo prováděl neustálé hardresety, na to telefon nemám. I já se musím věnovat jiným věcem.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

Ne, v pohodě, jen jsem se nechal trochu unést 8-)
Bohužel, problém s ne-aktualizacemi dlaždic je většinou v tom, že aplikace prostě nestihne ve striktně vymezeném čase (díky Microsoftem za těch pos...ných cca. 30 sekund) stáhnout potřebná data. Třeba kvůli přetížení serveru nebo kvůli momentálním problémům s připojením k Netu přes poskytovalele (gprs/edge) apod. To bude zřejmě i tvůj problém s tím, že se rad.snímek ne vždy aktualizuje po těch cca. 30 minutách. S tím neudělá nic ani samotná aplikace a asi ani telefon - řešením je prodloužení onoho systémového limitu ze strany MS - což zatím asi nehrozí.

Druhá část problémů je s vymezením paměti, kdy špatně optimalizované aplikace občas překročí limit 7MB a OS process ukončí. Když se to stane 2-3 krát za sebou, systém LiveTile deaktivuje úplně - do dalšího spuštění hlavní aplikace. Pro tyto případy je Meteoservis zajištěn a čas si hlídá.

Meteoservis patří k těm několika málo aplikacím, kdy se data stažená v rámci aktualizace LiveTile (např. radarové snímky) ukládají a využívají i v samotné aplikaci, takže se pak již nemusí např. stahovat aktuální snímek a šetří se tím jak datové přenosy tak i čas. Většina ostatních zobrazuje např. jen data/obrázek ze serveru, třeba přímo zdrojový obrázek a posléze, v aplikaci, je nutno jej pro použití načíst ze serveru znova.

Tož tak, pěkný den.
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od dwbmb »

Píšu jen poděkování za skvělou app. Nevím, jak už je to dlouho, co vyšla úplně nová verze. Docela mě potěšilo, že jsem hned dostal tu nejvyšší verzi, i když z popisu ani pořádně nevím, co má navíc. Čeho jsme si všiml ale až teď je možnost automatické aktualizace pozice podle GPS. Tohle mi chybělo moc, možná jsem na to vzpomínal i ve starém topicu (člověku žijícímu ve třech koutech republiky neustálé ruční přepínání trošku lezlo na nervy) . V současném stavu IMHO špičková aplikace. Díky moc. Někde nějaké "donate" tlačítko?
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

Donate ?!? :)
Myslím, že celkem stačí, když jsi za aplikaci normálně zaplatil ne?
Každopádně díky za slova chvály...

PS.
Oficiální stránky Meteoservisu, kde lze najít takřka všechny podstatné informace jsou zde:
http://www.softimage.cz/products/meteos ... scription/" onclick="window.open(this.href);return false;

Sledovat změny v nových verzích lze přímo v aplikaci (menu - O Aplikaci) a nebo zde:
http://forum.softimage.cz/viewforum.php?f=10" onclick="window.open(this.href);return false;
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od dwbmb »

Třeba si toho cením na víc než na kilo :)
bigjohn
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 350
Registrován: stř pro 19, 2012 21:45
Zařízení: Ulefone Power 3 (Nova Launcher)
Bydliště: Trenčín

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od bigjohn »

Aplikácia je výborná, za tých pár koruniek skor zadarmo....jediný problém som mal s nastavením mesta, mal som tam stále Praha a nie a nie tam dostať Trenčín...či už ručne alebo cez GPS
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od iljusin66 »

hujer píše:Ne, v pohodě, jen jsem se nechal trochu unést 8-)
Bohužel, problém s ne-aktualizacemi dlaždic je většinou v tom, že aplikace prostě nestihne ve striktně vymezeném čase (díky Microsoftem za těch pos...ných cca. 30 sekund) stáhnout potřebná data. ... řešením je prodloužení onoho systémového limitu ze strany MS - což zatím asi nehrozí.
Já si myslím, že 30 sekund je pro obnovu údajů na live tile až až. Mě se to tvoje zdůvodnění moc nezdá. Existují dlaždice které načítají bez problémů fotky z různých fotoserverů. Některé z nich i do velké dlaždice, takže nějak to jít musí. Osobně tipuju (fakt jen tipuju), že tvá aplikace nemá žádnou vlastní serverovou podporu a načítáš data napřímo přímo z původního zdroje. Nestálo by v takovém případě za úvahu mít nějakou jednoduchou webovou cache někde na nějakém levném hostingu? Objemově to nebude žádná hromada dat a cvrkot tam taky nebude takový abys musel zajišťovat nějaké profi řešení. Tam by sis obrázky stáhnul, optimalizoval pro všechny velikosti dlaždic a pak teprve servíroval. Ale nejsa WP programátor a neznaje řešení tvé aplikace, možná plácám úplně mimo. To se případně předem omlouvám :)
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

dwbmb píše:Třeba si toho cením na víc než na kilo :)
Ach, tak to jo. Přiznávám, že to mě jako odpověď překvapilo.
No co na to říct, snad jen že přispět je samozřejmě možné. :-)
Viz tyto mé stránky: http://magazin.softimage.cz/pomoc-nevidomym/" onclick="window.open(this.href);return false;

EDIT: Díky za příspěvek
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

bigjohn píše:Aplikácia je výborná, za tých pár koruniek skor zadarmo....jediný problém som mal s nastavením mesta, mal som tam stále Praha a nie a nie tam dostať Trenčín...či už ručne alebo cez GPS
Fakt? A teď už ti jde všechno v pořádku nastavit?
Každopádně nechápu, jak to by to bylo možné resp. nemožné nastavit tj. vybrat jiné místo ze seznamu? Když tam mi pošli třeba SZ s popisem tohoto chování a evt. dalšími informacemi. Dík.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

iljusin66 píše:Já si myslím, že 30 sekund je pro obnovu údajů na live tile až až. Mě se to tvoje zdůvodnění moc nezdá. Existují dlaždice které načítají bez problémů fotky z různých fotoserverů. Některé z nich i do velké dlaždice, takže nějak to jít musí. Osobně tipuju (fakt jen tipuju), že tvá aplikace nemá žádnou vlastní serverovou podporu a načítáš data napřímo přímo z původního zdroje. Nestálo by v takovém případě za úvahu mít nějakou jednoduchou webovou cache někde na nějakém levném hostingu? Objemově to nebude žádná hromada dat a cvrkot tam taky nebude takový abys musel zajišťovat nějaké profi řešení. Tam by sis obrázky stáhnul, optimalizoval pro všechny velikosti dlaždic a pak teprve servíroval. Ale nejsa WP programátor a neznaje řešení tvé aplikace, možná plácám úplně mimo. To se případně předem omlouvám :)
Sorry, ale tohle mě může fakt nasrat. Sám píšeš, že o tom víš prd a jenom hádáš. A kdyby sis o "mé aplikaci" něco přečetl, tak bys věděl, že serverová část tu samozřejmě je a ne na nějakém levném hostingu, který ti zaručí zase jen to, že se data často nenačtou apod. Webovou "cache" má Meteoservis samozřejmě a to dokonce dvojitou.
Objemově to opravdu data velká nejsou, ale cvrkot je tam pěkný a v některých momentech je vytížení až ke 100%. Hold 70000 uživatelů udělá hodně když se sejdou "v pravý čas".
Ještě bych prosil o doporučení, jak optimalizovat obrázky pro všechny velikosti dlaždic a všechny dostupná města, časy po 3 hodinách, všechny ikony počasí a pro všechny teploty které mohou být navíc modifikovány korekcemi. A navíc to má/může mít každý uživatel nastaveno jinak. Očekávám analýzu do SZ...

Z těch teoretických 30-ti sekund zbývá ve skutečnosti jen cca. 25 sekund (a to ne vždy, takže taději počítám s 22) a pak systém proces nemilosrdně utne. Na mém stroji už 2 měsíce běží testovací aplikace, která sleduje systémové volání a dalších chování úlohy na pozadí a můžu zodpovědně říct, že občas se prostě stane, že z nějakého důvodu se třeba podaří inicializovat HTTP spojení až třeba po 15 sekundách, zejména u EDGE či 3G (a tam kde 3G vypadává, což je skoro všude, je to ještě horší). Na samotné spojení se serverem a stažení dat a jejich zpracování pak už prostě není čas. Ano, je to třeba jen v několika málo procentech případů, ale prostě je. A teď ani nepočítám chvíle, kdy si OS rozmyslí a úlohu na pozadí nespustí vůbec - což může. Oněch cca. 30 minut mezi běhy je jen teoretických a je jen na systému kdy to bude či vůbec.
Takže: vůbec si nemyslím že těch 30 sekund je až-až, ba právě naopak, je to často zoufale málo.
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od iljusin66 »

Jak jse psal, nevidím do toho jak to máš psané. Ale dovolil jsem si to napsat, jelikož provozuju webovou aplikaci kde je ten cvrkot větší a natahuju data z různých API (od počasí po Picasu) a tato cizí data řeším vždy přes cache. Běží to na cca 8 let starém serveru od Dellu a grafy vytíženosti se pohybují zhruba kolem 30% (není to jediný web co tam běží, ale je tam s přehledem největší). Už se ovšem raději nebudu vyjadřovat, bereš si to moc osobně.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

Neberu si to osobně, ty prostě jen do toho nevidíš. Nemůžeš tady míchat nějakou web-aplikaci s WP background processingem, kde panují striktní omezení. Navíc na zařízení, které nemusí být vždy online apod.
katraris
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 136
Registrován: čtv led 12, 2012 19:59
Zařízení: Lumia 930, Lumia 1020, Lumia 920

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od katraris »

hujer píše:Teplota na nejmenší dlaždici není, jelikož by zobrazení bylo totálně mrňavé (viz obrázek), proto jsem od toho upustil a ponechal jen ikonu.
Tahle změna mě mrzí. Používám nejmenší dlaždici a neměl jsem problém s tím, že by bylo zobrazení mrňavé nebo nečitelné, naopak dávalo mi konkrétní úvodní představu o počasí. Aktuální stav je podobný jako by tam bylo statické logo, takže budu hledat ve své matici místo, kam bych umístil střední tile. Pokud by se ale v nějaké příští verzi teplota a čas vrátily na malou dlaždici, byl bych rád.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od mimonaut »

Taky si nemyslím, že by to bylo příliš mrňavé. Jsou aplikace (třeba weekview) co bez problémů nacpou na nejmenší dlaždici celotýdenní přehled a dá se to používat :)
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od Flynn »

Jsem téhož názoru, jako mí dva předřečníci, jen jsem to nechtěl po svém včerejším, poněkud ohnivém, hodnocení znovu zmiňovat, aby mi to náhodou nebylo "odargumentováno". :-D
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

OK, nemám problém to v příští verzi změnit. Jako volitelné mezi současným stavem a "plnou informací" to zřejmě nebude, ale to snad problém nebude.
Jediný háček vidím v tom, že u malé dlaždice se nezobrazuje text - ten na spodním okraji, kde je u standardní dlaždice název města. Samozřejmě ho tam mohu zkusit doplnit jako součást obrázku, nicméně někteří z vás mají neoficiální WP7.8 kde se ještě tento text i na malé dlaždici objevuje - což normálně není. Pak by tam onen text překrýval ten mnou vložený a výsledek by stál za prd.
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od icepoint »

Ani mne nešlo lehce změnit místo. Po nastavení města musím zmáčknout tlačítko zpět. Přeskok jinam do aplikace nebo vyskok z ní, novou polohu neuloží.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů