[app] Meteoservis 3 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
hujer
smartguru
smartguru
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer » úte bře 12, 2013 8:59

Simon píše:Pane skuste si to prečítať znovu. Nepovedal som že Meteoservis je na h... ani že je to priamo chyba aplikácie...
Uznávám, na tom malém displeji a v rychlosti jsem opravdu "pointu" přehlédl a omlouvám se, že jsem tu pochvalu okamžitě nepochopil. Jen mi je líto, že se tu rozčilujete vlastně nad tím, že se snažím odpovídat na otázky a osvětlovat věci ne-meteorologům, protože takových uživatelů je většina. Snažím se prostě vysvětlit i fakt, že předpověď neznamená realitu a další věci kolem meteorologie jelikož z praxe vím, že zas bude 100 lidí, kteří se budou divit že jim ukazuje ikonka +6 a venku je nula. Takže sorry, ale ani ty si to neber osobně.
CreAtive_34 píše:...
Autor není přepracovaný, ale autor musí kolikrát čelit tak dementním e-mailům že ho to vyčerpává. Autor totiž z duše nesnáší srážky s blbci, kteří mu ještě posílají mejly :) A bohužel s Radkem máme společné to, že naše komunikace přijde některým lidem až arogantní a povýšená.

Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Příspěvek od Simon » úte bře 12, 2013 9:14

Já sa po internete rozčulujem akurát nad účtami :D
Já to chápu že predpoveď počasí nebude nikdy presná.
Já si to osobne neberu, chápu že nektery lidi jsou schopní vyčítat neco na co nemají právo, u tohto počasí není co vyčítat a díky trom verzí si každý najde tu svojí která mu vyhovuje :)

hujer
smartguru
smartguru

Příspěvek od hujer » úte bře 12, 2013 9:31

Ano, jak říkám, není (ani nebylo) to vztaženo na tebe, jen jsem chtěl aby bylo jasněji. Já už se taky vlastně nerozčiluji, ale bohužel si občas neodpustím poněkud "silná" slova. Není nutno pořád něco hledat mezi řádky, nejsme diplomaté. Osobně si raději věci vyříkám přímo a bez zbytečných štráchů. Holt, osobní postoj... :)
Pěkný den přeji.

karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

Příspěvek od karelchadim » úte bře 12, 2013 9:32

naprosto chápu hujerovo rozhořčení, napoprvé člověk odpoví v klidu, postupně si ale vypěstuje k hloupým dotazům takovou averzi, že reaguje i na normální dotaz agresivně protože automaticky předpokládá, že jde o hloupý dotaz

ne, že bych chtěl tedy hujera nějak vytočit, vím že psal, že teď nebude mít moc času, ale když už se tu zmínil o verzi pro WP8 docela by mě zajímalo jestli má nějakou představu, kdy by mohla spatřit světlo světa

Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Příspěvek od Flynn » úte bře 12, 2013 9:46

Toto vlákno je, bohužel, zaneseno neustálým přesvědčováním nevěřících Tomášů o tom, že prognóza nemá mnoho společného s realitou, a že předpovídat počasí je něco, co ještě ani v dnešní době nedokážeme i přes čím dál pokrokovější techniku. To se týká hlavně teploty vzduchu na určitých místech (příkladem může být všerejší den, kdy v severní části území mrzlo a na jihu byly teploty nad nulou).
U posuzování něčeho takového, jako jsou aplikace na počasí, jde o tzv. výběrový efekt: budeme tvrdit, že ta a ta aplikace je nejlepší a přesná, protože jsme párkrát zaregistrovali, že se údaje trefily do reality. První, co nás udeří do oka, je teplota a nějaký mráček či sluníčko na dlaždici. Koukneme z okna a ono to skoro sedí. To, že jsou tam další hodnoty (směr a rychlost větru, tlak, množství srážek...), si už všimne málokdo a už vůbec neporovnáváme tyto hodnoty se skutečností. Že se liší, ani nezaregistrujeme. Proto je Meteoservis označen, jako jiné počasí a na většině pozitivních ohlasů uživatelů je vidět, že to tak nějak chápou. Ti, co se ale zhlédli v komerčně zaměřených aplikacích, u nichž je lákadlem aktuální stav počasí na dlaždici, budou tvrdošíjně vyžadovat tento údaj i od Meteoservisu.

hujer
smartguru
smartguru

Příspěvek od hujer » úte bře 12, 2013 10:15

karelchadim píše:... když už se tu zmínil o verzi pro WP8 docela by mě zajímalo jestli má nějakou představu, kdy by mohla spatřit světlo světa
Bohužel to teď nejsem schopen říci. Zatím ještě sám funguju na WP7.8, ale stroj s WP8 je brzo v plánu. To ale není nějaká velká překážka vývoje, jelikož emulátor ve VS2012 je super a prakticky vše se dá ověřit tam. Bohužel čeho je málo je čas. Za týden začínám na novém projektu (pracovním) a až do léta jím budu zřejmě pohlcen. Tím něříkám, že se nic nestane v oblasti Meteoservisu. Původně jsem ale chtěl pro WP8 přijít až s verzí 3.0, s novým UI, ikonkami apod. Teď ale nevím, jestli by to nechtělo přijít s nějakou verzí už dříve, ještě s verzí 2.x a stávajícím designem. Sám se ještě rozhoduji co s tím.

A co vlastně bude verze pro WP8 mít jiného/nového?
Tuším, že se očekává snad jen podpora velké dlaždice a lock-screenu, je to tak?

dwbmb
smartstar
smartstar
Zařízení: Lumia 820, 930

Příspěvek od dwbmb » úte bře 12, 2013 10:59

Chtělo by to trochu zapracovat na přesnosti počasí. Ukazuje mi to jenom mráček a 1°C, přitom sněží a jsou -4°C.
Co mi také vadí je malá LiveTile, kde je vše strašně mrňavé, chtělo by to v ní méně údajů.

Toto je pouze humorný příspěvek na odlehčení. Četl jsem, jak předpověď v aplikaci funguje a tudíž ani neočekávám absolutní přesnost na každém centimetru planety, kde se pohybuji. Stejně tak jsem si vědom, že vzhled malé dlaždice je vytvořený na základě mimózních výkřiků na tomto fóru a že jste se této úpravě oprávněně bránil.

hujer
smartguru
smartguru

Příspěvek od hujer » úte bře 12, 2013 11:09

Mě snad cyp střelí. Dva dny to tady omíláme a skoro se hádáme a pak toto.

Jak mám zapracovat na přesnosti počasí, poradíš? To mám přepracovat algoritmy NOAA/NCEP a jít instalovat další sondy pro zpřesnění vstupních dat? Přesně pro tebe byl určený můj včerejší příspěvek a Simonovi se hluboce omlouvám...

A co malou dlaždici? Že bych tam dal jen ikonu počasí? Aho, teď si vzpomínám, to už tu bylo a někdo jiný zase lamentoval že to k ničemu není a že i malé údaje jsou ok a lepší než drátem do voka. Stačí si přečíst příspěvky na předchozí straně...

Flynn
smartmaniak
smartmaniak

Příspěvek od Flynn » úte bře 12, 2013 11:17

OT: Hujere, to je marné. Lidi nečtou fórum, čapnou poslední příspěvek a na ten reagují a někdy ani to ne. Kousek zpět o tom píšu a bylo to dneska, takže ten příspěvek není tak starý. Setkávám se s tím v posledních dnech i na jiných fórech. Asi by bylo lepší na tyto lidi nereagovat, je to mlácení prázdných klasů.

dwbmb
smartstar
smartstar

Příspěvek od dwbmb » úte bře 12, 2013 11:23

Successful troll is successful :D
Hint: malé písmo.

hujer
smartguru
smartguru

Příspěvek od hujer » úte bře 12, 2013 11:56

Uznávám, fórek pěkný, v obědové pauze mi to "docvaklo" že to někdo udělal asi natruc 8-)
Ale nebyl bych to já, kdybych si nerýpnul: jak mám diskuzi považovat za přínosnou, když musím pořád číst mezi řádky, krotit fantazii a místo práce se věnovat kravinám...?

No ale, aspoň jsem jsem se zasmál, teď sorry, odcházím do kina na Snížek, bílý kožíšek....

Flynn
smartmaniak
smartmaniak

Příspěvek od Flynn » úte bře 12, 2013 12:29

OT: Takže jsem naletěl také, protože pro mě, coby slabozrakého staříka, je podobný mikrotext něco jako šedá čára.

karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel

Příspěvek od karelchadim » úte bře 12, 2013 15:05

hujer píše:Bohužel to teď nejsem schopen říci. Zatím ještě sám funguju na WP7.8, ale stroj s WP8 je brzo v plánu. To ale není nějaká velká překážka vývoje, jelikož emulátor ve VS2012 je super a prakticky vše se dá ověřit tam. Bohužel čeho je málo je čas. Za týden začínám na novém projektu (pracovním) a až do léta jím budu zřejmě pohlcen. Tím něříkám, že se nic nestane v oblasti Meteoservisu. Původně jsem ale chtěl pro WP8 přijít až s verzí 3.0, s novým UI, ikonkami apod. Teď ale nevím, jestli by to nechtělo přijít s nějakou verzí už dříve, ještě s verzí 2.x a stávajícím designem. Sám se ještě rozhoduji co s tím.

A co vlastně bude verze pro WP8 mít jiného/nového?
Tuším, že se očekává snad jen podpora velké dlaždice a lock-screenu, je to tak?
Já bych ani nic jiného než lock-screen a velkou dlaždici neočekával, pokud by byl nápad i na něco dalšího tak bych se nezlobil. Když ale není čas předpokládám že zapracování lock-screenu a velké dlaždice je práce až kam.

katraris
přispěvatel
přispěvatel
Zařízení: Lumia 930, Lumia 1020, Lumia 920

Příspěvek od katraris » stř bře 13, 2013 8:12

hujer píše:Nyní je malá dlaždice prakticky zmenšeninou normální dlaždice
Přesně to jsem potřeboval. Dík.

dwbmb
smartstar
smartstar

Příspěvek od dwbmb » stř bře 13, 2013 8:23

Je to na k*k*t, já na malé nevidím ani h***o (Omnia W). Kdyby tam byl jen obrázek a teplota, tak asi OK. Ale čas a lokalita ten prostor a výslednou velikost zabíjí. Tady ste se hujere neměl nechat zviklat, ve výsledku je to fakt na píču. Samozřejmě je to lepší, než jen logo aplikace, které tam bylo původně. Ale já bych se zastal kompromisu ve tvaru obrázku a teploty, o zbylé informace bych to ořezal. Zbyde víc místa na číslo a to půjde přečíst i za jiných, než laboratorních podmínek.
Doufám, že to je přínosný příspěvek do diskuse.

hujer
smartguru
smartguru

Příspěvek od hujer » stř bře 13, 2013 9:00

No vždyť! To je i můj názor. Úplně původně tam bylo jen logo, v předchozí verzi ale akt. ikona počasí, takže dost velká. Možná by tvůj kompromis s tím, že by malá tile zobrazovala jen ikonu a teplotu byl ideální. Ať se vyjádří ostatní.

PS. Jsou tu mezi námi i tací bystrozrací uživatele, že jsou schopni přečíst písmeno i v matici 1x1 pixelů :tlem:

kaon
přispěvatel
přispěvatel
Zařízení: Dell Venue Pro

Příspěvek od kaon » stř bře 13, 2013 9:29

Bolo tu spominane ze s velkou dlazdicou je problem kvoli nedostatku pamati a velkym obrazkom. Problem s pamatou by nastaval aj pri dvoch klasickych dlazdiciach, alebo to len nieje v plane napredovania tejto aplikacie ? :) Kedze male dlazdice sa nepreklapaju tak si myslim ze by bolo fajn mat teda dve, alebo aj viac :).. pre vyskusanie som si nainstaloval aplikaciu CHMI meteoradar a dlazdicu so snimkami zmensil je to male ale pre mna stale dobre citatelne :)

katraris
přispěvatel
přispěvatel
Zařízení: Lumia 930, Lumia 1020, Lumia 920

Příspěvek od katraris » stř bře 13, 2013 12:23

hujer píše:No vždyť! To je i můj názor. Úplně původně tam bylo jen logo, v předchozí verzi ale akt. ikona počasí, takže dost velká. Možná by tvůj kompromis s tím, že by malá tile zobrazovala jen ikonu a teplotu byl ideální. Ať se vyjádří ostatní.

PS. Jsou tu mezi námi i tací bystrozrací uživatele, že jsou schopni přečíst písmeno i v matici 1x1 pixelů :tlem:
Jsem starej a slepej, ale text na malé ikoně bez problémů přečtu. Pokud je otázka, co přesně zobrazovat kromě obrázku, důležitá je pro mě teplota. Zajímavá je i hodina, podle které hned poznám, jestli není problém s aktualizací. Místo mě moc nezajímá, protože si pamatuji, jak to mám nastavené.

karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel

Příspěvek od karelchadim » stř bře 13, 2013 14:14

Já s čtením nemám taky problém, ale je fakt že máme WP8 telefony s vysokým rozlišením displeje. Osobně bych byl radši kdyby malá dlaždice měla nějaké živé informace, současný stav je sice funkční ale ne zcela pohodlný. To co zmiňoval dwbmb mi přijde jako ideální kompromis mezi zmenšeninou střední tile a informováním uživatele. Spíš bych volal po zapracování na velké dlaždici (WP8) případně větší možnosti customizace střední (volba informací zobrazující se na zadní straně dlaždice, namísto satelitního snímku např. výhled na více hodin/dní dopředu).

CreAtive_34
přispěvatel
přispěvatel
Zařízení: HTC Radar

Příspěvek od CreAtive_34 » stř bře 13, 2013 14:24

A nešla by třeba udělat volba zobrazení toho, co je na live tile? Některé aplikace mají možnosti volby z několika dlaždic s různým zobrazením. Třeba pro to, co se zobrazí na dlaždici a co se zobrazí na zadní straně.

Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“