[app] SmartMaps - online/offline mapy

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
SmartMaps
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: pon lis 16, 2009 11:54
Zařízení: různá

SmartMaps mapy na Marketplace (diskuze)

Příspěvek od SmartMaps »

Nyní jsme naučili aplikaci pracovat se SkyDrive (záloha/obnova) uživatelských dat (aktualizace 1.0.9). Je to defakto mezistupeň k možnostem importu/exportu. Podpora GC je v plánu a má velkou prioritu.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

SmartMaps mapy na Marketplace (diskuze)

Příspěvek od mimonaut »

no super :) jen tak dál
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

SmartMaps mapy na Marketplace (diskuze)

Příspěvek od Stevik »

a nejlépe stejnou rychlostí
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

SmartMaps mapy na Marketplace (diskuze)

Příspěvek od dwbmb »

Zkoušel jsem, ale pokud nejdou stáhnout mapy offline, tak to je tak trochu polo na nic.

Kód: Vybrat vše

Stažení map může vyžadovat velký objem dat. Doporučujeme wifi nebo usb připojení! Váš současný typ připojení: Wireless80211
Po klepnutí na OK se nic neděje.
SmartMaps
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: pon lis 16, 2009 11:54
Zařízení: různá

SmartMaps mapy na Marketplace (diskuze)

Příspěvek od SmartMaps »

Testy nijak nepoukazují na problém s dostupností dat na našem serveru, potíž tak bude zřejmě souviset s konkrétním připojením. Zkuste stažení map později nebo změňte typ připojení. Také doporučuji restartovat telefon, i přes nejmodernější systémy se jedná o mocný nástroj často vedoucí ke korektnímu chování.
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

SmartMaps mapy na Marketplace (diskuze)

Příspěvek od dwbmb »

S máslem na hlavě po restartu toho šitu potvrzuji funkčnost :D
tomfraj
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř srp 14, 2013 9:05
Zařízení: Samsung Galaxy S Plus

SmartMaps mapy na Marketplace (diskuze)

Příspěvek od tomfraj »

Moje zkušenost se Smartmaps: http://www.androidtip.cz/locus-smartmap ... -navigace/" onclick="window.open(this.href);return false;
HonzaBRR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: sob črc 27, 2013 7:39
Zařízení: Nokia Lumia 720

[app] SmartMaps

Příspěvek od HonzaBRR »

Konečně se stane ze SmartMaps na WP7 plnohodnotná aplikace :smile: Import a export .gpx na SkyDrive jsem přesně potřeboval.
Připravujeme k vydání novou verzi aplikace pro WP 7 a 8. Nejzásadnější novinkou je import keší z geocaching.com a import stop.

Bude tedy možné importovat keše v souboru .gpx do aplikace a zobrazovat nad mapou. Dále je připraven export a import POI v souboru .gpx přes SkyDrive. U keší se jedná o prvotní verzi, takže prozatím minimalisticky (bez ikon a popisu) je možné alespoň nalezené keše přehodit do jiné kategorie, aby byl přehled o ulovených.

Dále pak import a export stop ze souboru .gpx přes SkyDrive. Takže import výletů vašich, vašich kamarádů případně stažených souborů .gpx dle libosti.

Do vydání připravíme podrobné návody na importy a exporty aby bylo vše srozumitelné!

Níže pár ukázek importovaných keší..
Zdroj: Facebook SmartMaps
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

[app] SmartMaps

Příspěvek od mimonaut »

paráda.. jednou si snad i ty mapy dokoupím :)
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

[app] SmartMaps

Příspěvek od Stevik »

Ja je koupil, ale po vymene Titana za L925 uz nedal. Maaloo Geocaching mi ted dobre slouzi.

A Smartmaps? Tito nas snad novinkama ubombardujou! :tlem:
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

[app] SmartMaps

Příspěvek od mimonaut »

OT: maaloo má už nějakou dobu novou zajímavou app: Maaloo outdoor
Kéž by se vývoj našich mapových aplikací ubíral trošku víc "do šířky a hloubky".. když to jednomu nadšenci jako koníček vychází takhle skvěle, proč by to nemohl dělat profi team?
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

[app] SmartMaps

Příspěvek od Stevik »

To jsem se jich uz ptal. Odpovedeli, ze delaji vyvoje pro vice platforem. Takze asi maji jedineho programatora na vsechno. :tlem:
HonzaBRR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: sob črc 27, 2013 7:39
Zařízení: Nokia Lumia 720

[app] SmartMaps

Příspěvek od HonzaBRR »

mimonaut: Díky za tip, Maaloo outdoor jsem si už nainstaloval. Super, že umí stahovat OSM. Tam je sice zoufalé pokrytí turistických tras, ale zase docela dobré znázornění neznačených lesních/polních cest a pěšinek. Proti té bídě, která na WP panovala, to je super :tlem:
Deficek
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: pát črc 19, 2013 13:29
Zařízení: Nokia Lumia 920
Bydliště: Ostrava

[app] SmartMaps

Příspěvek od Deficek »

SmartMaps jsem si zakoupil již pro android a hned mě nadchly. Po přechodu na Windows Phone jsem si hned zařídil převod podkladů pro tuto platformu. Ovšem narazil jsem na jeden problém, který mi brání v pohodlném prohlížení map a to je že:

Když mapovými podklady začnu posouvat v horizontálním/vertikálním směru, nejde směr posunu plynule změnit, aniž bych přerušil kontakt prstu s displejem. Tzn. že když posouvám mapovými podklady třeba nahoru a dolu, nemůžu již posouvat současně doprava, doleva, tzn. že úhlopříčný posun není možný. (podobné chování jsem zaregistroval i ve vestavěném internetovém prohlížeči Internet Explorer).

Pokud ovšem inicializuji posun mapovými podklady "kruhovým" směrem, vše funguje v pořádku, dokud nepřeruším kontakt s displejem.

Odpovědí ze SmartMaps mi bylo, že jsem "narazil na omezení systému". Vzhledem k tomu, že jiné mapové aplikace podobný problém nemají, je jasné, že se jedná o jiné omezení, nikoliv o omezení systému Windows Phone 8 :twisted: .

Je proto nějaká možnost jak zobrazit offline mapové podklady SmartMaps v jiné mapové aplikaci?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

[app] SmartMaps

Příspěvek od htcjirka »

Je proto nějaká možnost jak zobrazit offline mapové podklady SmartMaps v jiné mapové aplikaci?
Ne neni.
Odpovědí ze SmartMaps mi bylo, že jsem "narazil na omezení systému". Vzhledem k tomu, že jiné mapové aplikace podobný problém nemají, je jasné, že se jedná o jiné omezení, nikoliv o omezení systému Windows Phone 8
Souhlas,zavadejici lez ze strany Smartmaps,neni to poprve.
SmartMaps
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: pon lis 16, 2009 11:54
Zařízení: různá

[app] SmartMaps - online/offline mapy

Příspěvek od SmartMaps »

Je otázkou, na kolik je přínosné přít se s tvůrcem aplikace o tom, jak funguje nebo kde jsou omezení:-)

Deficek: Ano, pokud se inicalizuje posun mapy v obou osách naráz, je po té možné posouvat mapou jakkoli.

V tuto chvíli je dostupná nová verze aplikace, přinášá import GPX
(waypoint-POI, trackpoint-stopa, routepoint-cesta->stopa).
Aktualizace není primárně zaměřená na geocaching, nicméně akceptuje GPX z Pocket Querie, kdy roztřídí do kategorií jendotlivé typy cache a je možné v jejich detailu zvolit "nalezeno"->přesune se do kategorie "nalezené" pro možnost pozdějšího dohledání pro logování a smazání.
Deficek
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: pát črc 19, 2013 13:29
Zařízení: Nokia Lumia 920
Bydliště: Ostrava

[app] SmartMaps - online/offline mapy

Příspěvek od Deficek »

Já se nepřu, pouze oznamuji, že ostatní mapové aplikace s posunem mapovými podklady v libovolném směru nemají problém, proto jako uživatel vidím, že to jde udělat :) (chápu, že třeba vy vykreslujete bitmapy, kdežto třeba mapy.cz vykreslují vektory a tady v tom je zakopaný pes). No oznámil jsem problém, zjistil, že nemá řešení a tím to já osobně považuji za uzavřené.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

[app] SmartMaps - online/offline mapy

Příspěvek od mimonaut »

OT: mapy.cz taky vykreslují bitmapy :)
Deficek
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: pát črc 19, 2013 13:29
Zařízení: Nokia Lumia 920
Bydliště: Ostrava

[app] SmartMaps - online/offline mapy

Příspěvek od Deficek »

OT: no dle tohoto článku http://navigovat.mobilmania.cz/clanky/n ... a-1323906/" onclick="window.open(this.href);return false; jsou mapy vektorové ;).
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

[app] SmartMaps - online/offline mapy

Příspěvek od mimonaut »

OT: zajímalo by mne, jak bys dělal vektorově letecké snímky :-)
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů