[app] SmartMaps - online/offline mapy

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

SmartMaps mapy na Marketplace (diskuze)

Příspěvek od htcjirka »

Stevik: Nic se neděje.
Jsem zvědavý na vysvětlení,jestli nějake rozumné bude..proč nemůže být aplikace vazaná na "live ID" jako ostatní aplikace.Nehrozí žádné zneužití,přenášení map apod.,ani při prodeji,kdy musí uživatel díky "live id" stejně telefon vymazat pomocí továrního nastavení,které odstraní veškerý obsah.
Děkuji za upozornění,málem jsem opravdu mapy zakoupil..Tohle by si nedovolil ani Navigon.
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

SmartMaps mapy na Marketplace (diskuze)

Příspěvek od Stevik »

Poslal jsem SZ autorovi, jiz ji cetl, tak uvidime.
jk001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: pon zář 05, 2011 12:27
Zařízení: HTC Mozart , Omnia 7

SmartMaps mapy na Marketplace (diskuze)

Příspěvek od jk001 »

Už som sa chystal zakúpiť mapy ešte som čítal diskusiu , ale takto ich nekúpim viazanosť na telefón je nezmysel čo keď sa pokazí a a mne dajú nový kus z iným imei , ako to majú ošetrené . Navyše plánujem za cca pol roka kúpu nového z WP8 ale ani na tento si nekúpim žiadnu aplikáciu viazanú na imei .
Sám som už telefón menil a to konkrétne omniu bola neodstrániteľná závada tak dali nový kus len som prihlásil v novom telefóne liveID a všetko som mal ako v starom dokonca aj zakúpené aplikácie sa nainštalovali samé po pripojený k zune
SmartMaps
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: pon lis 16, 2009 11:54
Zařízení: různá

SmartMaps mapy na Marketplace (diskuze)

Příspěvek od SmartMaps »

SirTom: Prověříme možnost rozšíření o další markety.
MiloshCZ: V aplikaci plánujeme přidat možnost neviditlného +/- a také jejich vypnutí, přepínání online/offline map prozatím ponecháme v této podobě, KČT pojímá své působení na kartografickém trhu odlišně, než jak je tomu např. u nás.
Mapové produkty prodáváme vlastním prodejním kanálem (eshop na našich stránkách), kde nijak nefigurují uživatelské účty jednotlivých platforem, atd. Aktivace se váže k zařízení, HR nijak neovlivňuje platnost aktivace (resp. je možné provést aktivaci opakovaně).
Takto máme postavenou distribuci již mnoho let napříč platforem, nepouštíme se do žádných nových experimentů apod., "panika" tak pravděpodobně není na místě. Informace o aktualizační politice, crossupgrade, atd. jsou uvedeny na našich stránkách a jsou také léta platná.
Je mnoho uživatelů, kterých s námi putují z platformy na platfromu již mnoho let (od dob PocketPC nebo Palm OS).
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

SmartMaps mapy na Marketplace (diskuze)

Příspěvek od Krayzie »

Myslim, ze medzi podporovanymmi zariadeniami chyba HTC Trophy. Nasiel som HD7, Radar, Titan, ale Trophy som nenasiel.
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

SmartMaps mapy na Marketplace (diskuze)

Příspěvek od p.a.Ť.o »

SmartMaps píše:...Mapové produkty prodáváme vlastním prodejním kanálem (eshop na našich stránkách), kde nijak nefigurují uživatelské účty jednotlivých platforem, atd. Aktivace se váže k zařízení, HR nijak neovlivňuje platnost aktivace (resp. je možné provést aktivaci opakovaně).
Takto máme postavenou distribuci již mnoho let napříč platforem, nepouštíme se do žádných nových experimentů apod., "panika" tak pravděpodobně není na místě. Informace o aktualizační politice, crossupgrade, atd. jsou uvedeny na našich stránkách a jsou také léta platná.
Je mnoho uživatelů, kterých s námi putují z platformy na platfromu již mnoho let (od dob PocketPC nebo Palm OS).
I když vím, že jste vstřícní, tak mi to zní spíš jako být o krok pozadu- uživatel už nechce řešit, proč mu mapy po výměně zařízení nefungují, že musí psát na podporou kvůli přechod na jiné zařízení, dohadovat se, připlácet apod. Chce program nainstalovat, stáhnout mapy a používat je. Funguje to tak u všeho na Marketplace, ale SM je (chce být) něco extra.
mceza

SmartMaps mapy na Marketplace (diskuze)

Příspěvek od mceza »

Chápu, že pro vás je taková věc akorát prací navíc. Ale vaše mapy nepatří zrovna do levné cenové kategorie. Až příliš mnoho lidí mění svůj telefon každé dva roky a pokaždé platit 2500 je docela síla. Je mi líto, ale osobně radši využiji (i méně kvalitních) mapových podkladů, kde je nejenom nižší cena, ale hlavně mám jistotu, že i při koupi nového zařízení (alespoň v rámci OS) budu mít stále platnou licenci.

Navíc jak řešíte návaznost na zařízení? Když ho prodám, tak pokud je na něj vaše licence, tak kupující k tomu dostane SmartMaps v podstatě zdarma?

Kdybyste za mapy chtěli 100-200 Kč, tak tento postup beru, ale v současné cenové relaci nejsou pro mne SmartMaps s takovým omezením zajímavé.
SmartMaps
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: pon lis 16, 2009 11:54
Zařízení: různá

SmartMaps mapy na Marketplace (diskuze)

Příspěvek od SmartMaps »

p.a.Ť.o: Plně akceptovatelný fakt. Pokud je toto pro Vás natolik velkou překážkou, bohužel nemáme možnost upsokojit Vaše potřeby. Nicméně, v naší společnosti není aktuální takto zásaní změna v licenční, technické ani cenové politice.

mceza: Zdá se, že jste nepochopil napsané. Právě naše nadplatformí zaměření produktu (eshop, licence, aktivace, registrace,...) umožňuje uživatelům nezávisle na aktuálně použiváné platformě manipulovat s licencí, která je vázána k produktu nikoli k účtu v konkrétním marketu. A toto rozhodně nestojí na opakované platbě za produkt (což je ale přesně případ platfromních marketů). Opakuji, podmínky crossupgrade jsou popsány na našich stránkách, nemá tedy význam je zde duplikovat. Fakticky tak většina lidí spojí např. přesun produktu (2000,-) na jiné zařízení spolu s aktualizací na novou verzi, což představuje částku 700,- (35% z ceny). Tato hodnota je daloko od Vámi zmiňované potřebě opakované platby 2500,- a ještě uživatel získá novější verzi produktu (map).
Nemáme přístup k zákazníkům jako jiní, kteří např. motivovali k nákupu produktů přes jejich eshop, ti sbírali věrnsotní body pro budoucí slevy atd. a s příchodem platfromních marketů napsali "veškeré bonusy a Vaše věrnost je tímto bez náhrady zrušena, děkujeme za Vaši přízeň".

V rámci platformy je pak tento opřesun zdarma (opět jen opakuji informace z našich stránek).

Mapy jsou dostupné od 390,-.
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

SmartMaps mapy na Marketplace (diskuze)

Příspěvek od Stevik »

Vysla aktualizace 1.0.3

Vyhledava adresy a lze skryt pozadi tlacitek zvetseni a zmenseni.
jk001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: pon zář 05, 2011 12:27
Zařízení: HTC Mozart , Omnia 7

SmartMaps mapy na Marketplace (diskuze)

Příspěvek od jk001 »

mne na omnii a mozarte po dnešnom update vyhľadávanie nefunguje korektne po dotyku lupy vždy vyhodí chybovú hlášku na celú obrazovku a program spadne
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

SmartMaps mapy na Marketplace (diskuze)

Příspěvek od Stevik »

Taky jsem to mel. Odinstaloval a znovu stahnul mapy a jede to. Registrace probehla opet se stejnym kodem.
MiloshCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: úte dub 17, 2012 13:47
Zařízení: Lumia 800

SmartMaps mapy na Marketplace (diskuze)

Příspěvek od MiloshCZ »

Narazil jsem na další "vlastnost". Když začnu hýbat mapou vodorovně/svisle, tak se mapa hýbe jen započatým směřem. Když začnu hýbat šikmo, tak se hýbe volně. Nešlo by tohle chování vypínat?
Tomet
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: sob led 21, 2012 18:12
Zařízení: Omnia W

SmartMaps mapy na Marketplace (diskuze)

Příspěvek od Tomet »

Je super, že po aktualizaci už se dají vypnout zoomovací tlačítka. Nešlo by ještě vypnout nebo po pár vteřinách automaticky skrýt to spodní okno s oznámením, že "zakoupením offline map ..." Přijde mi to tam stejně otravné jako ty zoomovací tlačítka, chápal bych to při prvním spuštění jako upozornění, ale takhle napevno to působí otravně, protože tomu už pak stejně nikdo nevěnuje pozornost, akorát to zabírá místo mapě.
Zvažoval jsem zakoupení offline map 1:40000, ale 2,4GB místa u mé omnie W zdaleka nemám, takže jsem odkázaný pouze na online verzi za kterou jsem rád, ale nelíbí se mi ta otravná hláška, když offline verzi mít nemohu.
SmartMaps
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: pon lis 16, 2009 11:54
Zařízení: různá

SmartMaps mapy na Marketplace (diskuze)

Příspěvek od SmartMaps »

MiloshCZ: Tato vlastnost není z naší strany chtěná (žádná jiná aplikace pro jiné systémy se tak samozřejmě nechová), ale WP nám prozatím nechce dovolit to, co bychom chtěli.

Tomet: Tak jak je zobrazen klad na našich strnákách je možné nahrát jednotlivé oblasti, tedy se instalace pohybuje od "100MB" po GB.
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

SmartMaps mapy na Marketplace (diskuze)

Příspěvek od Stevik »

SmartMaps: Kdy se muzeme tesit na navigaci na souradnice a import z Geocaching.com? Pujdou zadavat souradnice ve formatech Decimal, DDD MM.MMM a DDD MM SS.SSS?
SmartMaps
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: pon lis 16, 2009 11:54
Zařízení: různá

SmartMaps mapy na Marketplace (diskuze)

Příspěvek od SmartMaps »

Stevik: V tuto chvíli se soustředíme na převod na WP8/WRT, další významnější funkce v aplikaci budou na pořadu po té. Ano, Geocaching je v seznamu v popředí. Pravděpodobně pak máte na mysli spíše funkci Navádět (vzdušnou čarou), Navigace je funkce po naplánované trase (aspoň v naší terminologii).
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

SmartMaps mapy na Marketplace (diskuze)

Příspěvek od Stevik »

Ano, myslel jsem navadet vzdusnou carou.

Neni trochu nefer nechat lidi koupit mapy do toho polotovaru a rict, ze jsou na druhe koleji, protoze se vam chce zrovna delat neco jineho?
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

SmartMaps mapy na Marketplace (diskuze)

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Moje domněnka (a ať to nikdo nebere jako osobní útok) - zřejmě to nefér není. SM jsou jediní, kteří prodávají offline mapy v měřítkách, kvalitě a pokrytí jaké jsou. Takže buď mapy chceš a pak si je koupíš, nebo máš jinak smolíka.

Přirovnal bych to k Rovio a jejich Angry Birds. Soustředili se na všechny platformy, jen ne na WP. Rozšiřující díly nejsou pro WP dosud hotové a teď čekají, že si ze StarWars na W8 všichni sednou na p*d*l. Všichni možná, ale já si od nich už nic nekoupím, právě pro ten jejich laxní přístup a odsouvání uživatelů "na jindy". Asi tak :-)
SmartMaps
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: pon lis 16, 2009 11:54
Zařízení: různá

SmartMaps mapy na Marketplace (diskuze)

Příspěvek od SmartMaps »

Stevik: Nejsem si jist, co máte na mysli polotovarem. Aplikace má nějaký stav, je nabízena za danou částku. Pokud pro konkrétního uživatele je poměr stav/cena vyhovující, zakoupí. Musíme plánovat kroky tak, aby byl zajištěn další vývoj aplikace (tedy příjem pro financování), bohužel nemůžeme tak úplně jak by se nám líbilo a že by se nám toho líbilo mnoho.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

SmartMaps mapy na Marketplace (diskuze)

Příspěvek od htcjirka »

Zatim delate vsechno proto, aby financovani smerem k vam bylo co nejmensi..
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů