[app] Bouřky - aktuální radarová data blesků a srážek CHMÚ

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Příspěvek od Flynn » úte črc 24, 2012 11:06

Dnešní aktualizace přinesla veliké překvapení a navíc příjemné, protože v menu nastavení je tolik možností voleb, že si snad každý vybere. Navíc přibyly živé dlaždice rovněž s rozsáhlými možnostmi nastavení. Tleskám.

Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Zařízení: iP 8+

Příspěvek od Petulinek » úte črc 24, 2012 13:51

Update na novou verzi super, musím moc pochválit, LT je super :-)

Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

Příspěvek od Lupus » úte črc 24, 2012 16:03

Super! Tak přesně takhle si představuji, že by měla vypadat schopná aplikace - funkční, rychlá, s širokými možnostmi uživatelského přizpůsobení. Autor má ode mne velký palec nahoru, skvělá práce :)

Petulinek
smartmaniak
smartmaniak

Příspěvek od Petulinek » pát črc 27, 2012 11:26

Jen dotaz, nedala by se aplikace přizpůsobit tématu? Pokud mám zvolené bílé pozadí, zůstává mi na screenu s mapou nahoře a dole bílý proužek a okolo mapy je to černé, vypadá to divně...

Broody
nováček
nováček
Zařízení: Samsung Omnia W, Nokia Lumia 620

Příspěvek od Broody » pát črc 27, 2012 12:05

Aplikace by měla fungovat správně i s bílým pozadím. Teď jsem to na svém telefonu zkoušel a na nic takového nepěkného jsem nenarazil. Jediný problém, o kterém vím, je, že nefunguje změna pozadí, zatímco aplikace běží. V takovém případě je třeba Bouřky spustit znovu, aby se vše spravilo. Jinak by to mělo být v pořádku...

Petulinek
smartmaniak
smartmaniak

Příspěvek od Petulinek » pát črc 27, 2012 12:29

Aha, dík za info, on může být problém v neofiko ROMce, teď jsem si všiml že se mi blbě zobrazuje i Robertovo Počasí...

Joystick013
nováček
nováček
Zařízení: Samsung Omnia W

Příspěvek od Joystick013 » pát črc 27, 2012 13:53

Aktualizace super,kdyby volby fungovali jak mají. Mám nastaveno stahování 8 snímků přes WiFi a pouze aktuální přes mobilní data. Dnes jsem zkoušel v terénu přes 3G a světe div se, stahuje se 8 snímků. Kde dělám chybu?

Děkuji

Broody
nováček
nováček

Příspěvek od Broody » pát črc 27, 2012 14:23

Napadají mě dvě věci. Za prvé pozor na to, že nastavení je zvlášť u srážek a zvlášť u blesků. A za druhé je zde trochu problém s tím, že API systému WP7 umí jen sdělit, zda je Wi-Fi zapnuté či nikoliv. Bohužel problém je asi v tom, že toto API tvrdí, že je Wi-Fi zapnuté i tehdy, když není připojené k žádné síti nebo když je aktivní sdílení mobilního internetu přes Wi-Fi.

Já jsem se s tímto chováním setkal pouze okrajově, neboť vždy mám zaplé buď Wi-Fi, nebo mobilní data (WP7 telefony hodně blbnou, když je aktivní obojí). Jak tyto situace detekovat, to netuším. Kdyby někdo z vývojářů věděl, rád se poučím, ale nic se mi najít nepodařilo.

Flynn
smartmaniak
smartmaniak

Příspěvek od Flynn » pát črc 27, 2012 15:57

Broody píše:
...vždy mám zaplé buď Wi-Fi, nebo mobilní data (WP7 telefony hodně blbnou, když je aktivní obojí)...
Myslím, že s příchodem Tanga byla tato závada odstraněna, alespoň mně se už neprojevuje.

Joystick013
nováček
nováček

Příspěvek od Joystick013 » pát črc 27, 2012 16:14

Broody píše:Napadají mě dvě věci. Za prvé pozor na to, že nastavení je zvlášť u srážek a zvlášť u blesků. A za druhé je zde trochu problém s tím, že API systému WP7 umí jen sdělit, zda je Wi-Fi zapnuté či nikoliv. Bohužel problém je asi v tom, že toto API tvrdí, že je Wi-Fi zapnuté i tehdy, když není připojené k žádné síti nebo když je aktivní sdílení mobilního internetu přes Wi-Fi.

Já jsem se s tímto chováním setkal pouze okrajově, neboť vždy mám zaplé buď Wi-Fi, nebo mobilní data (WP7 telefony hodně blbnou, když je aktivní obojí). Jak tyto situace detekovat, to netuším. Kdyby někdo z vývojářů věděl, rád se poučím, ale nic se mi najít nepodařilo.
Přiznám se, že nastavení mám takovéto - WiFi trvale zapnuté, nastaveny 2 sítě (doma a kancelář). Když jsem v dosahu, automaticky se připojím přes WiFi, když nejsem tak jedu přes operátora.

Broody
nováček
nováček

Příspěvek od Broody » pát črc 27, 2012 16:28

Tak to jo - to jsem právě moc nepředpokládal, protože Wi-Fi a mobilní data společně na WP7 moc dobře nefungovala (Tango jsem si ještě nenainstaloval, ale určitě to pak vyzkouším - bylo by fajn, kdyby to už jelo v pohodě). A to, že WP7 API vrací IsWiFiEnabled i tehdy, když není Wi-Fi připojeno, ale pouze zapnuto, jsem zjistil teprve dnes...

Ještě mě napadl jeden způsob, jak to rozlišovat. Večer to vyzkouším a pokud to bude fungovat dobře (pevně doufám, že ano, protože jinak je toto docela problém), poputuje na marketplace update 1.4. ;-)

Joystick013
nováček
nováček

Příspěvek od Joystick013 » pát črc 27, 2012 19:56

Tak jsem udělal update telefonu, nějaký aktualizace se nahrály a teďka to funguje dobře.

Díky za podporu.

Broody
nováček
nováček

Příspěvek od Broody » pát črc 27, 2012 21:54

Opravdu to nyní funguje správně? To se mi moc nezdá; update telefonu by to neměl opravit, leda kdyby změnili chování API.

Nicméně dobrá zpráva je, že ta jiná metoda, o které jsem psal, že ji vyzkouším, funguje (až na jistou nepříjemnost) docela dobře. Takže v průběhu víkendu asi pošlu na certifikaci update 1.4, který opraví detekci Wi-Fi vs. mobilní data v případě, že je zapnuté obojí nebo sdílení internetu.

Joystick013
nováček
nováček

Příspěvek od Joystick013 » pát črc 27, 2012 22:50

No vlastně teď si uvědomuji blbost. Abych to mohl otestovat doma přes mobilní data, tak jsem vypnul WiFi. Tak proto to asi zafungovalo. Zítra to zkusím v terénu.

Broody
nováček
nováček

Příspěvek od Broody » sob črc 28, 2012 12:38

Tak na cestě je update 1.4 s opravou. Nový způsob detekce připojení funguje relativně dobře. Ale má, co tak vím, jeden problém - pokud člověk odemkne telefon a spustí Bouřky rychleji, než se stihne telefon připojit na Wi-Fi, tak si při startovním stahování snímků myslí, že jede přes mobilní data. To by se sice dalo vyřešit dodatečnou prodlevou, ale ta by zase otravovala ostatní uživatele, takže to tak už nechám. Pokud je zapnutý jediný způsob připojení, tak to funguje jak doposud. Taky to už nemate zapnuté sdílení internetu.

Taky jsem si konečně aktualizoval telefon a skutečně, zatím to s kombinací Wi-Fi a mobilních dat vypadá dobře. O důvod víc pro tento update.

Díky za upozornění na chybu.

Joystick013
nováček
nováček

Příspěvek od Joystick013 » čtv srp 16, 2012 18:08

Nevíte někdo proč nefunguje jeden z radarů? Chybí celé západní Čechy už několik dní. Občas se stane, že jeden dva snímky jsou kompletní, ale většina nikoliv.

Díky.

Flynn
smartmaniak
smartmaniak

Příspěvek od Flynn » čtv srp 16, 2012 18:18

Tuto oblast nezobrazuje ani Meteoservis, ani CHMI Meteoradar. Já používám ještě WeatherPro, tam je mapa pro Německo a zabírá i velkou část Čech. Tam to funguje.

Broody
nováček
nováček

Příspěvek od Broody » čtv srp 16, 2012 18:34

Zřejmě jde o výpadek u ČHMÚ. Tato situace trvá už několik dní. Ojediněle se objeví i druhá polovina snímku, ale většinou chybí.

Taky jsem vypozoroval, že pokud jsou data jen z jednoho radaru, tak se nový snímek objeví online až po více než třech minutách od času, ke kterému se váže (za normálních okolností se objeví do minuty). Zřejmě se tak dlouho čeká na chybějící data, než se pošle ven nekompletní snímek.

hujer
smartguru
smartguru
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)

Příspěvek od hujer » pát srp 17, 2012 9:33

Ne možná, ale je to tak. Jde o výpadek zdrojových dat CHMU z radaru Brdy.
K obnově snímků dojde podle závažnosti poruchy, většinou je to maximálně pár dní. Ale už jednou se stalo, že měl jeden z radarů výpadek několik týdnů. Holt, musíme vydržet...

Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“