[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
MiloshCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: úte dub 17, 2012 13:47
Zařízení: Lumia 800

[app] FUP Monitor

Příspěvek od MiloshCZ »

Tak jsem trochu zkoumal ten T-Mobile. Přes 3G/Edge se přihlásit nejde, Wi-Fi mi funguje jen v práci (profi xDSL od T-Mobile), doma to nejede (ADSL T-Mobile, bývalé radiokomunikace). Bohužel jinou konektivitu nemám k dispozici.
Tomet
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: sob led 21, 2012 18:12
Zařízení: Omnia W

[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Příspěvek od Tomet »

Díky za super app. Na Vodafone funguje bez problému.
Jen mně napadlo když už si app umí získat data z chytrého přehledu od Vodafonu, nešlo by udělat app např "Chytrý přehled" pouze pro Vodafone s tím, že by to načítalo i volné a zbývající minuty a sms? Takže by app měla 3 strany (minuty, sms, FUP)
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Příspěvek od Flynn »

Podobný požadavek ode mě i odpověď autora najdeš na 1. straně tohoto vlákna.
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Příspěvek od Lupus »

nofu: díky, bohužel jak jsme psal tak ani po totální redefinici účtu to nejede (zkusil jsem to právě kvůli úvaze o "refreshu" velmi starého účtu)

U mne nefunguje ani na Edge, ani na 3G, ani na wifi (ADSL T-Mobile).
Uživatelský avatar
CreAtive_34
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: ned úno 19, 2012 22:48
Zařízení: HTC Radar
Bydliště: Mám

[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Příspěvek od CreAtive_34 »

Tak přes 3G se mi ho prostě nepovedlo rozjet, přihlásím se jen přes WiFi, našel jsem ale jiný problém...
Fup_monitor_problem.jpg
Fup_monitor_problem.jpg (41.64 KiB) Zobrazeno 3689 x
V grafu se využití FUP zobrazuje chybně (viz obrázek) od včera jsem opravdu 540MB nevyčerpal. Dále program hlásí začátek nového období na 1.5., ve skutečnosti ale začíná 21.4...
shaman171
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: ned bře 09, 2008 10:57
Zařízení: Nokia Lumia 1320
Kontaktovat uživatele:

[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Příspěvek od shaman171 »

Super aplikace.
- Mám studentský internet od Vodafonu a špatně načítá data, ale už jsem tu četl, že to bude opravené.
- Jinak vše ostatní funguje, včetně data obnovení FUP a správného zobrazení grafu. Funguje na mobilním netu i wifi.
- Opravdu bych ocenil přidat do aplikace i kontrolu provolaných minut a odeslaných SMS, za takovou aplikaci bych i rád zaplatil.
Tomáš Kápl
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte srp 11, 2009 13:40
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Příspěvek od Tomáš Kápl »

CreAtive_34 píše:Tak přes 3G se mi ho prostě nepovedlo rozjet, přihlásím se jen přes WiFi, našel jsem ale jiný problém...

Obrázek z důvodu velikosti pro potřebu citace odstraněn

V grafu se využití FUP zobrazuje chybně (viz obrázek) od včera jsem opravdu 540MB nevyčerpal. Dále program hlásí začátek nového období na 1.5., ve skutečnosti ale začíná 21.4...
Graf také nezačíná od nuly, ale od nějakých 517. Takže jsi vyčerpal za jeden den 23 MB.
Tomáš Kápl
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte srp 11, 2009 13:40
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Příspěvek od Tomáš Kápl »

shaman171 píše:Super aplikace.
- Mám studentský internet od Vodafonu a špatně načítá data, ale už jsem tu četl, že to bude opravené.
- Jinak vše ostatní funguje, včetně data obnovení FUP a správného zobrazení grafu. Funguje na mobilním netu i wifi.
- Opravdu bych ocenil přidat do aplikace i kontrolu provolaných minut a odeslaných SMS, za takovou aplikaci bych i rád zaplatil.
Aplikaci pro chytrý přehled má v plánu sám Vodafone. Resp. už má takovou aplikaci pro iOS a Android a pro WP je v plánu (možná už i ve vývoji).
Uživatelský avatar
CreAtive_34
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: ned úno 19, 2012 22:48
Zařízení: HTC Radar
Bydliště: Mám

[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Příspěvek od CreAtive_34 »

Tak to se omlouvám, všiml jsem si toho až teď, když jsi to napsal...
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Příspěvek od nofu »

Lupus píše:nofu: díky, bohužel jak jsme psal tak ani po totální redefinici účtu to nejede (zkusil jsem to právě kvůli úvaze o "refreshu" velmi starého účtu)

U mne nefunguje ani na Edge, ani na 3G, ani na wifi (ADSL T-Mobile).
Jestli to nebude tím, že je to ADSL od T-mobile, zkus to někde jinde.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Příspěvek od Flynn »

Nevím, zda ti, kterým to funguje znají toto: Po klepnutí na graf v místě na dolním minimu nebo horním maximu se objeví bod a po klepnutí na něj se zobrazí v rámečku hodnota pro příslušné období.
MiloshCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: úte dub 17, 2012 13:47
Zařízení: Lumia 800

[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Příspěvek od MiloshCZ »

nofu píše:Jestli to nebude tím, že je to ADSL od T-mobile, zkus to někde jinde.
Zvláštní je, že v práci máme xDSL od T-Mobile a tam to funguje. Ale jestli to je ADSLkem od T-Mobile, tak vyvstává otázka, proč?
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Příspěvek od nofu »

Napadaji mi jen nějaký zmršený DNS záznamy.
wladik
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pát čer 12, 2009 13:34
Zařízení: NOKIA Lumia 925

[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Příspěvek od wladik »

Tak jsem podrobněji zkoumal ten T-Mobile a proč to někdy funguje a někdy nefunguje. Pravděpodobně za to může transparentní proxy server, kterým T-Mobile komprimuje přenášená data po jeho síti v případě připojení přes 2G/3G. Během příštího týdne budu mít půjčenou SIMku s tarifem, kde bude tato proxy takže zkusím zkontrolovat datový provoz.

Je tu ještě jedna (spíš dočasná) varianta, jak to obejít, a tou je, že bych mezi komunikaci FUP Monitoru a samoobsluhy postavit vlastní server, který by data předem vhodně připravil, aby do nich ta proxy nekecala, ale to by znamenalo to, že by přihlašovací údaje šly přes můj server a to nevím, jestli by se líbilo, resp. mělo takovou důvěru. Co si o tom myslíte?
EDIT: koukám na stránky UOOU a pravděpodobně bych toto zpracování osobních údajů musel ohlásit, to by neměl být problém.

Ohledně O2, podařilo se mi získat údaje do samoobsluhy moje.o2 takže už mám hotové načítání dat z téhle stránky, takže během víkendu připravím novou verzi a ještě uvidím jestli ji dám prvně privátně nebo rovnou veřejně.

Vl.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Příspěvek od Flynn »

Já znovu opakuji svůj dotaz: proč se mi automaticky neaktualizují údaje na Live Tile? V procesech mám aplikaci zapnutou. LT se obnoví až po ručním načtení dat, ale to musím aplikaci otevřít a udělat to.
Jinak vše funguje dobře. Jen nevím, zda není bug v tom, že když se dotknu vodorovné nebo svislé osy grafu, svislá osa zmizí i s čísly a také zmizí popisek Využití FUP (v MB). Obnovit to lze snadno klepnutím na vodorovnou osu, ale proč by to mělo takto být? Není to k ničemu (podle mě), akorát je nutno si pamatovat, jak to obnovit.
K aplikaci navíc chybí jakákoli nápověda (pro blbé). Např. jsem sám musel objevit funkci informací v grafu po klepnutí na něj, kdy se na vrcholcích časových os objeví jednotlivé body, které po klepnutí na ně informaci o FUP, vztahující se k datu, zobrazí.
Tomáš Kápl
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte srp 11, 2009 13:40
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Příspěvek od Tomáš Kápl »

Nebylo by také možné přidat automatická kalkulace zbývajících dnů do nového zúčtovacího období? Sice mám zobrazen datum resetu FUP počítadla, ale nikdy si nepamatuji, kolikátého je a zjišťovat to (a následně sám počítat zbývající dny) je nepohodlné...
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Příspěvek od matoman »

Je tu ještě jedna (spíš dočasná) varianta, jak to obejít, a tou je, že bych mezi komunikaci FUP Monitoru a samoobsluhy postavit vlastní server, který by data předem vhodně připravil, aby do nich ta proxy nekecala, ale to by znamenalo to, že by přihlašovací údaje šly přes můj server a to nevím, jestli by se líbilo, resp. mělo takovou důvěru. Co si o tom myslíte?
V tom pripade by ta appka isla rychlo z telefonu prec :)

Inac live tile nejde, podla mna, lebo podla mna nestihne stiahnut pri pomalom spojeni za 25sekund. A potom este plati: Agents unscheduled after two consecutive crashes.
wladik
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pát čer 12, 2009 13:34
Zařízení: NOKIA Lumia 925

[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Příspěvek od wladik »

CreAtive_34 píše:(...) Dále program hlásí začátek nového období na 1.5., ve skutečnosti ale začíná 21.4...
toto by mělo být vyřešeno v dalším updatu.
Tomáš Kápl píše:Nebylo by také možné přidat automatická kalkulace zbývajících dnů do nového zúčtovacího období? Sice mám zobrazen datum resetu FUP počítadla, ale nikdy si nepamatuji, kolikátého je a zjišťovat to (a následně sám počítat zbývající dny) je nepohodlné...
zkusím to tam někam přidat, je fakt, že relativní čas někdy řekne víc :-)
Flynn píše:Já znovu opakuji svůj dotaz: proč se mi automaticky neaktualizují údaje na Live Tile? V procesech mám aplikaci zapnutou. LT se obnoví až po ručním načtení dat, ale to musím aplikaci otevřít a udělat to.
Koukal jsem teď na stacktrace a zjistil jsem, že při určitém průběhu vykonávání kódu tam může nastat race condition, takže to jsem opravil, a snad by už tedy vždycky měla fungovat aktualizace dlaždice v dalším updatu.
Flynn píše:Jen nevím, zda není bug v tom, že když se dotknu vodorovné nebo svislé osy grafu, svislá osa zmizí i s čísly a také zmizí popisek Využití FUP (v MB).
Graf není úplně ideální, je to už hotová komponenta co používám, a tenhle šamanismus s grafem bohužel v aktuální verzi vypnout nejde. Už jsem uvažoval o tom, udělat vlastní kreslítko grafu, ale zatím na to nebyl čas :(
matoman píše:V tom pripade by ta appka isla rychlo z telefonu prec :)
JJ, je mi to jasné, sám bych to udělal také tak, proto to nabízím jen jako možnost. Ale doufám, že příští týden ten T-Mobile už vyřeším, až budu mít připojení přimo u sebe s fiddlerem :-)
matoman píše:Inac live tile nejde, podla mna, lebo podla mna nestihne stiahnut pri pomalom spojeni za 25sekund. A potom este plati: Agents unscheduled after two consecutive crashes.
jj, toho jsem si vědom, ještě jsem uvažoval to udělat jako Resource-intensive agenta, který má limit 10 minut běhu, což by bylo dostatečné, ale zrušil jsem to proto, že aby se spustil, musí být telefon na nabíječce. V nejhorším je možnost mít timer, který po 20 vteřinách to sám zařízne, aby ho neudělal OS.
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Příspěvek od Lupus »

Udělat to jako Resource-Intensive Agent s omezeními, které tomu MS dal? Proboha na to hned zapomeň :)
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Příspěvek od matoman »

inac aspon u vodafone, by sa mohlo zobrazovat i pole "preneseno" po vycerpani fup, koli prehladu... v grafu je to ok, ale i cislo sa hodi.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 38 hostů